Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Відповідь народного депутата України Костюк Д. С. на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради
20.09.2019

На адресу секретаря Новоград-Волинської міської ради Остапчука В. І. надійшов лист від народного депутата України Костюк Д. С. у відповідь на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради стосовно встановлення на станції «Новоград- Волинський-1» зупинки швидкісних потягів, наступного змісту: 

Докладніше...
18.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 16.09.2019 року

Докладніше...
17.09.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
17.09.2019

Оновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМООновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 
Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: До проблем культурологічного підходу у вивченні світової літератури
10.05.2012


Включення культури в навчальний процес є сьогодні головною тенденцією розвитку освіти. Психологи, культурологи, літературознавці, методисти пропонують різноманітні технології навчання, що створюють умови для духовного самовизначення школяра в «соціумі культури». Сучасна культура поліфонічна. Тож перед системою освіти стоїть задача — розвити у школярів якості й уміння, необхідні для взаємодії в полікультурному просторі сучасного світу.

Якщо ж говорити про вивчення світової літератури, то відповідно до “Державного стандарту базової повної загальної середньої освіти” у концепції курсу і в чинних програмах оприлюднені основні принципи курсу зарубіжної літератури: “…взаємозв’язок аксіологічного, естетичного і культурологічного підходів до вивчення художнього твору в школі”. Наголошується завдання: “Вчити школярів сприймати літературний твір як мистецьке явище, розуміти його художню своєрідність, особливості індивідуального стилю автора, розглядати його в контексті розвитку культури”.

Іншими словами, вивчення літератури на основі культурологічного підходу дає змогу школярам не тільки включати у свій внутрішній світ загальнолюдські цінності, але дає їм своєрідний «ключ» до розуміння інших культурних кодів, можливість поглянути на культуру очима людей, які створили ці цінності.

Учителі світової літератури міста давно переймаються цим напрямком роботи, вивчають його.

Як доказ цьому - міський семінар учителів світової літератури за темою «Принципи і прийоми реалізації культурологічного компоненту на уроках світової літератури», який нещодавно відбувся на базі ЗОШ №9. Учитель світової літератури, заступник директора школи з виховної роботи С.І.Пилипчук презентувала роботу шкільного методичного об’єднання вчителів російської мови та світової літератури. Учителі І.Ю.Сердюк на уроці в 7 класі з теми «Доля людини і людства у творчості О.Твардовського, Г.Белля і М.Шолохова», Л.Ф.Здор на уроці в 5 класі з теми «Інтелектуальнно – творча гра за твором М.Твена «Пригоди Тома Сойєра» показали прийоми реалізації культурологічного компоненту на уроках літератури. Крім того, Ірина Юріївна вдало продовжила реалізацію культурологічного компоненту на позакласному заході «Пам'ять серця жива», на якому були присутні учні 7-8-х класів.

У роботі семінару взяла участь практичний психолог школи Л.П.Хоменко, яка з учасниками семінару провела релаксаційно-розважальну вправу. Методист ІМЦ І.М.Буцукіна звернула увагу присутніх на важливість теми семінару.
На завершення семінару відбувся «круглий стіл», на якому учасники семінару обмінялись враженнями від відвіданих уроків та позакласного заходу, поділились своїм досвідом роботи з цього напрямку.І.М.Буцукіна,
методист ІМЦ

 

 


[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Оберіть 5 проектів, які у 2020 році отримають можливість бути реалізованими коштом міського бюджету на загальну суму 500 тис. грн. (оновлено)
20.09.2019

На розгляд мешканців Новоград-Волинської міської ОТГ пропонується 22 проекти, які пройшли погодження представниками виконавчих органів влади, членів робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі в місті Новограді-Волинському, не перевищили кошторис (100 тис. грн.) та є допущеними до голосування.

Докладніше...
Шановні громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!
20.09.2019

Повідомляємо, що 15 жовтня 2019 року закінчується термін подання заяв на забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування в 2020 році особами постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Докладніше...
Оголошення про проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків
19.09.2019

Найменування, місцезнаходження організатора конкурсу: Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Новоград-Волинської міської ради, 11701, м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16, кабінет №49.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa