Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Як виховують енергоощадну молодь в Німеччині
28.10.2011

З 16 по 22 жовтня за фінансової підтримки проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у будівлях» відбулась навчальна поїздка до Федеративної Республіки Німеччина. Поїздка організована для двох пілотних міст проекту: Новограда-Волинського та Івано-Франківська, так як міста у співпраці з проектом GIZ особливу увагу приділяють впровадженню шкільних проектів з енергозбереження. Протягом 5 робочих днів делегація з України мала можливість ознайомитись із способами залучення школярів до енергозбереження у містах південно-західної частини Німеччини, одного із найбільших промислових центрів Європи, у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія. У Німеччині підхід до впровадження політики енергоефективності є системним та впевнено набув своєї сталості.
Уряд Німеччини давно розпочав роботу в напрямку зниження викидів СО2. У стратегічні плани енергетичного розвитку держави входить завдання до 2020 року відмовитись від виробництва атомної енергетики та припинити видобуток вугілля. Потреба в електроенергії буде покриватись за рахунок альтернативних джерел і до 2020 року альтернативна енергія в Німеччині забезпечуватиме 35% від усієї необхідної країні. Всюди проводиться термомодернізація житлових будинків та громадських будівель. Помітно, що духом збереження ресурсів переймається вся країна. Про це свідчить багато елементарних речей – це і роздільний збір сміття на вулицях, використання рефлекторів руху для освітлення, оснащення радіаторів терморегуляторами. Надзвичайно поширений продаж напоїв у скляних пляшках, використовують німці для доставки продуктових товарів з магазину до дому полотняні торбинки, що дозволяє зменшити використання поліетилену. Для населення міст звичним є і використання велосипедів, якими залюбки користується дуже багато городян. Таке прагнення знайшло підтримку з боку місцевої влади, адже для велосипедистів облаштовані спеціальні доріжки та місця для стоянок. Крім того, для тих хто не має власного велосипеду є можливість, за відповідну плату, скористатись таким видом транспорту на прокат. 

Діяльність уряду підкріплюється свідомим та бережним ставленням до енергетичних ресурсів і води з боку мешканців країни. Сьогодні Німеччина може пишатися високим рівнем свідомості громадян. 

Енергозбереження входить у звичку німців ще в дитячому віці. Навчання починається в початковій школі і триває протягом усього життя.
У школах Німеччини енергозбереження інтегроване у навчальний процес. Його елементи переносять на уроки малювання, хімії, біології, географії, фізики. Енергозбереження стає способом життя, що досягається завдяки щоденному проведенню різноманітного комплексну заходів. 

Учасникам навчальної поїздки вдалося побувати у початкових школах міста Вупперталь та міста Дюссельдорфа, а також в середній школі міста Бонн та познайомитись з діяльністю одного із найстаріших та найвідоміших у Німеччині екологічних центрів – Центром екологічної освіти Naturgut Ophoven (м. Леверкузен). Активна діяльність шкіл в напрямку енергозбереження розпочалась у 1997 році.
Тематично починають з дітьми говорити про енергозбереження з 3-4 класу, але ази раціонального використання ресурсів школярі здобувають починаючи з 1 класу. Саме тоді, вони отримують перші навички поводження з побутовими відходами, формується звичка вимикати світло, коли у ньому немає потреби, вчаться слідкувати за температурним режимом. 

У цьому гарними помічниками учням є вчителі, яким вдається енергозбереження перетворити на цікаву гру. В початкових школах запроваджені чергування учнів. Кожен учень має свої обов’язки: хтось слідкує за правильним використанням електроенергії, хтось за використанням води, інша група чергових контролює роздільний збір сміття. У класах за допомогою яскравих малюнків оздоблені звичайні скриньки для сміття, по класу розклеєні плакати, які нагадують про вчасне вимкнення світла та води. Дітки 3-А класу початкової школи в місті Дюссельдорф розробили практичні поради для українських школярів: як можна заощадити енергетичні ресурси. От деякі з них: 

1. Вимикати телевізор, коли робиш уроки або читаєш літературу. 

2. Вимикати радіо, коли йдеш митися.
3. Під час використання пральних та посудомийних машин завантажувати їх на повну потужність.
4. Коли на дворі яскравий сонячний день, вимикати освітлення над шкільними партами, що розташовані поряд з вікном.
5. Вимикати усі прилади, коли йдете з дому.
6. Не залишати прилади в режимі Stand-by. 

Характер обов’язків учнів у середній школі дещо змінюється. Створюються ініціативні групи школярів, які долучаються до енергетичного моніторингу, здійснюють патрулювання по школі під час перерв у класах та місцях загального користування. У місті Бонн, за ініціативи школярів середньої школи було проведено дослідження приватних будинків, які розташовані в мікрорайоні поблизу школи. Обстежували дахи будинків і визначали, які з них придатні для використання сонячних батарей. Таку ідею школярів підхопила місцева влада і зробила аналогічне дослідження по території усього міста, а результати розмістила на офіційній веб сторінці міста. 

На особливу увагу заслуговує проект з енергозбереження «50/50», участь в якому приймає багато шкіл та дитячих садків Німеччини. Проект передбачає, якщо протягом року спільними зусиллями директора, вчителів, дітей та завгоспа досягається зменшення споживання електроенергії, тепла та води, то 50% відсотків зекономлених коштів отримує заклад, а 50% отримує міська рада. Але є одне але. Економія має бути досягнута лише за рахунок контролю за використанням ресурсів, шляхом постійної інформаційно-роз’яснювальної роботи з персоналом та дітьми. Економія від впровадження технічних заходів за рахунок коштів міського бюджету не зараховується як досягнення школи. З 1997 по 2010 рік середній школі міста Бонн вдалося заощадити 130 тис. євро. 

В управлінні фондом будівель міста Вупперталь відзначили, що початкові кроки були дуже схожі на ті, які робимо в місті Новограді-Волинському. Головне почати і не зупинятись на досягнутому. Кожен реалізований проект має сприяти появі нових ідей, маленькі ініціативи – переростати в одну велику. Дотримання елементарних правил дозволить заощаджувати і вдома, і в школі, і на роботі до 15% ресурсів. Енергозбереження має набути сталості, задля досягнення сталого енергетичного розвитку родини та міста вцілому.Оксана Липська
Спеціаліст 1 категорії відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa