Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Освітяни Новограда-Волинського відвідали місто-атомник
19.10.2011

Різнобічно насиченими подіями живуть освітяни нашого міста. Разом з організованим на високому рівні навчально-виховним процесом постійно проводяться семінари, зустрічі, тренінги, конференції, фестивалі різного рівня та інші форми підвищення професійного рівня педагогів. Нещодавно у рамках співпраці з освітянами міста Нетішина інформаційно-методичний центр управління освіти і науки організував візит делегації у складі 40 педагогів у ЗОШ № 4 міста Нетішин та на Хмельницьку атомну електростанцію. Це вже вдруге освітяни нашого міста побували у місті атомників. Були представники ХАЕС і у нашому місті. Звичайно, професійна розмова з колегами зі школи № 4 була присвячена створенню необхідних умов для отримання якісної освіти: стану матеріального забезпечення школи, впровадженню педагогічних інновацій, зокрема розвивального навчання, знайомству з навчально-матеріальною базою закладу. Цікаво відбувся круглий стіл вчителів-початківців нашого міста з вчителями Нетішинської ЗОШ №4. Під час зустрічі обговорювалися проблеми та перспективи розвивального навчання у наш час.Крім того, новоградволинці здійснили екскурсію по м. Нетішіну, побували в інформаційному та навчально-тренувальному центрах ХАЕС, генераторному залі та на території станції.

Всі організаційні питання з організації поїздки, яка прошла повністю за фінансовою підтримкою ХАЕС, ІМЦ управління освіти і науки успішно вирішувало з Любов’ю Софіюк, інженером групи інформації відділу роботи з громадськістю. Самі представники цієї групи надали нашим освітянам велику кількість друкованої інформації про роботу атомної станції.Успішна та безпечна робота ХАЕС залежить не тільки від надійної експлуатації обладнання, а й від кваліфікації персоналу. Вищі навчальні заклади майбутнім спеціалістам в основному дають теоретичну базу, практичні навички треба набувати в ході виробництва. Але цей процес не може бути спонтанним, все повинне мати під собою, як то говориться, наукову базу. Саме тому на ХАЕС було створено навчально-тренувальний пункт. На велику кількість питань освітян давав чіткі та зрозумілі відповіді Іван Абрамів, заступник начальника навчально-тренувального центру ХАЕС. Під час розповіді представника центру було наголошено на достатньо високій кваліфікації інструкторів, які займаються підготовкою персоналу різних підрозділів електростанції. Новоградволинців здивувало те, що наявність диплома про вищу освіту не є підставою для призначення на відповідальні посади. Спеціалісти повинні підтвердити кваліфікацію не тільки на нижчих щаблях виробничої «ієрархії», а й пройти курс відповідної підготовки на базі навчально-тренувального центру. І такий процес є постійнім.

Сьогодні навчально-тренувальний центр ХАЕС міжнародні експерти відзначають одним з кращих на пострадянському просторі та у Європі.Спеціалісти атомної станції підкреслювали: постійне підвищення цін на газ змушує добудовувати третій та четвертий енергоблоки Хмельницької атомної електростанції. На їх будівництво було накладено мораторій у 1987 році, але проведені дослідження показали, що конструкції придатні для продовження будівництва та подальшої експлуатації.

Частку добудови третього та четвертого блоків атомної електростанції визначатиме консультативний референдум мешканців 30-кілометрової зони.

Кошти та законодавча база - не єдина проблема, яку потрібно вирішити перед продовженням будівництва третього енергоблока. Брак кваліфікованих будівельників та спеціального обладнання теж є перешкодою на шляху до будови.

Ознайомилися зі станом екології та охорони природного середовища у регіоні розміщення атомної станції. Працівники станції переконують, що повітря на території станції чистіше, ніж у Хмельницькому, та й радіоактивний фон нижчий. За їх словами, на території станції живуть бобри, а в лісах поблизу АЕС є тварини та рослини, які занесені до Червоної книги. "Коли мене запитують, що спільного між Хмельницькою атомною та Чорнобильською, я відповідаю: обидві виробляють електроенергію й обидві атомні. Наша станція побудована за іншим проектом ", - підкреслив працівник центру.

Професійна орієнтація молоді в атомній енергетиці - один з основних напрямків роботи ХАЕС з громадськістю. Її мета – виховати висококласних спеціалістів-атомників. Адже відновлення галузі особливо потребує молодих кваліфікованих працівників. Лише на Хмельницькій АЕС близько половини персоналу мають вік понад 40 років. Відтак вже найближчим часом найпотужнішому підприємству Хмельниччини знадобляться свіжі кадри.

Перед нами, вчителями, стоїть багато нерозв’язаних завдань. Навчальні теми, які пов’язані з використанням атомної енергії, економічні аспекти атомної енергетики створюють прекрасні умови для формування особистості дитини, її громадянськості, профорієнтації дітей до інженерних спеціальностей.

«Розвиток ядерної енергетики неможливий без припливу в галузь нового покоління молодих фахівців: інженерів-фізиків, хіміків, будівельників, проектувальників, програмістів, які будуть не тільки займатися експлуатацією існуючих ядерних об'єктів, а й розроблятимуть нові», - упевнені представники ХАЕС. А хто це може забезпечити? Звичайно, педагоги! Представники ХАЕС підкреслювали важливість роботи, яку проводять педагоги в напрямку екологічної освіти, формуючи екологічний світогляд школярів та закликали освітян нашого міста звернути увагу дітей на енергетичні ресурси, на усвідомлення відповідальності за порушення екологічної рівноваги, викликати їх зацікавленість ядерною енергетикою.

Усі члени делегації міста Новограда-Волинського щиро дякують дирекції Хмельницької АЕС за організацію відвідування міста Нетішин та атомної станції: директору ХАЕС Миколі Паращенку, інженеру Любові Софіюк, заступнику начальника НТЦ Івану Абраміву.

Безумовно, поїздка в Нетішин, екскурсія на ХАЕС залишила багато яскравих вражень у освітян Новограда-Волинського, вона буде сприяти реалізації можливостей педагогів доступно пояснювати школярам про ядерну енергетику та про те, для чого її потрібно розвивати…. А, можливо, з’являться й нові спільні проекти між ХАЕС та освітянами Новограда-Волинського.

П.К. Ліневич,
завідувач інформаційно-методичного центру
управління освіти і науки

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa