Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Заслуги матерів-героїнь держава оцінила у 9410 гривень. І жодних пільг
10.10.2011


Можна скільки завгодно говорити про досягнення геніїв нашої цивілізації, але безсумнівно одне — усіх їх народила Жінка. І нехай далеко не кожній дитині приготована доля великого винахідника чи визначного діяча, — не менш важливе завдання — виховати гідну Людину. Ця поважна місія, на якій без перебільшення тримається світ, головним чином належить матерям, котрі вкладають у дитину душу. Чим більше дітей — тим більшою є відповідальність, покладена на тендітні материнські плечі. 

Невипадково у когорті державних нагород та відзнак незалежної України особливе місце належить почесному званню «Мати-героїня». На сьогодні його удостоєна 

71 мешканка Новограда-Волинського. Зокрема, одинадцять — цього року. За словами спеціалістів, у людей виникає чимало запитань щодо присвоєння цього звання. Про найпоширеніші з них нам розповіла начальник відділу у справах сім’ї та молоді міської ради Алла ВИГОВСЬКА. 

— Пані Алло, приємно почути, що, попри напружений сучасний ритм життя, низький матеріальний рівень і гонитву за елементарними благами, є сміливці, котрі не просто народжують багато дітей, а ще й спроможні поклопотатися про їх належне виховання. Які існують у нас правила присвоєння звання «Мати-героїня»? 

— Так, гідні багатодітні родини завжди були і будуть надійним фундаментом інституту сім’ї у будь-якій державі. Тож кращих матерів у нас відзначають на найвищому державному рівні. Мабуть, ця відзнака — наймилосердніша та найвагоміша з усіх існуючих. А присвоюється вона жінкам, котрі народили та виховали п’ятьох і більше дітей (найменшій дитині, відповідно до закону, має бути не менше восьми років), у тому числі усиновлених. Найперше, що враховується, — це особистий внесок у виховання дітей, створення сприятливих умов для здобуття ними освіти, розвитку творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. 

— Це почесне звання в Україні встановлено у 2005 році. Але у нашому місті, як і скрізь в Україні, є матері, котрі відзначені на державному рівні ще за Радянського Союзу. Чи є рівнозначними ці звання і чи дійсне сьогодні радянське звання «Мати-героїня»? — В Україні ця відзнака була запроваджена, аби посилити увагу до народжуваності, зміцнити інститут сім’ї, піднести авторитет жінок, котрі є прикладом материнства. 

Натомість радянське звання «Мати-героїня» було визначено як «найвищий ступінь відзнаки» (пункт «г» статті 8 Загального положення про ордени, медалі і почесні звання СРСР, затвердженого Указом Президії Верховної ради СРСР 3 липня 1979 року). Тоді відзнаку присвоювали матерям, котрі народили і виховали десять та більше дітей. Жінкам вручали орден і грамоту Президії Верховної Ради СРСР, але звання «Мати-героїня» не входило до переліку почесних. Крім того, за багатодітність і гідне виховання дітей тоді вручали й інші нагороди: орден «Материнська слава», «Медаль материнства».
Таким чином, звання «Мати-героїня» колишнього СРСР та сучасної України не є рівнозначними. Наша держава сьогодні має власну систему державних відзнак. 

— У такому випадку документи матерям слід пере-оформлювати? 

— Так. Багатодітним матерям необхідно зібрати повний пакет документів для того, щоб одержати почесне звання України, а наявність звання колишнього СРСР дає переваги при переоформленні. 

— А який існує порядок висунення кандидатур на присвоєння почесного звання? 

— Висувати кандидатури можуть трудові колективи підприємств, установ та організацій, громадські організації та об’єднання громадян, а також органи місцевого самоврядування. Проводяться загальні збори, на яких обговорюється кандидатура, затверджується нагородний лист із характеристикою на багатодітну матір, протокол засідання. 

Якщо жінка не працює чи знаходиться на заслуженому відпочинку, то документи готує відділ у справах сім’ї та молоді за місцем проживання багатодітної родини. Матеріали розглядаються на засіданні виконавчого комітету міської ради, а згодом — облдержадміністрацією. Саме цьому органу виконавчої влади надано право вносити подання про присвоєння звання на ім’я Президента України. 

— Куди необхідно звернутися багатодітній матері та які документи слід подати? 

— Звертатися потрібно у наш відділ — у справах сім’ї та молоді міської ради. При собі слід мати ксерокопію паспорта багатодітної матері (1, 2, 3, 10, 11 сторінки), ксерокопії свідоцтв про народження усіх дітей, довідки-характеристики з місця навчання кожної дитини (шкільного і студентського віку), характеристики з місця роботи на кожну дитину (для тих, хто вже працює), довідку про склад сім’ї за місцем проживання, копію трудової книжки та нагород (якщо такі є). 

На підставі цих документів органами місцевого самоврядування складається нагородний лист. У ньому обов’язково повинна міститися інформація про заслуги матері у вихованні дітей, а також інформація про кожну дитину. Якщо приймається рішення про відмову у присвоєнні звання, — воно має бути мотивоване. 

На місцевому рівні, відповідно до закону про звернення громадян, документи перебувають не більше місяця, а от на міністерському, як свідчить досвід, процедура може тривати й півтора-два роки. Ось такий довгий шлях… Нині на розгляді в адміністрації Президента України перебуває
51 справа про присвоєння звання «Мати-героїня» мешканкам нашого міста. 

— Який грошовий еквівалент вручається із почесним званням та які пільги передбачені для героїнь? 

— З 1 січня 2008 року Указом Президента України запроваджено одноразову винагороду — у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Ця цифра постійно змінюється, а на сьогодні становить 9 тисяч 410 гривень.
Окрім грошової винагороди, багатодітним матерям вручається посвідчення та нагрудний знак, виготовлений із позолоченого срібла, а саме: на фігурному картуші — срібне зображення матері з дитиною на руках. Натомість пільг матерям-героїням державою не передбачено… 

Маючи нагоду, хотіла би звернутися до жінок, котрі ще не використали свого права на отримання звання, або в кого є знайомі багатодітні матері, гідні відзнаки. Із пропозиціями звертайтеся до відділу у справах сім’ї та молоді Новоград-Волинської міської ради, що знаходиться за адресою:
вул. Шевченка, 5, другий поверх кінотеатру. 

— Дякую за розмову. 


Розмовляла
Юлія КЛИМЧУК

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa