Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Відповідь народного депутата України Костюк Д. С. на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради
20.09.2019

На адресу секретаря Новоград-Волинської міської ради Остапчука В. І. надійшов лист від народного депутата України Костюк Д. С. у відповідь на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради стосовно встановлення на станції «Новоград- Волинський-1» зупинки швидкісних потягів, наступного змісту: 

Докладніше...
18.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 16.09.2019 року

Докладніше...
17.09.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
17.09.2019

Оновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМООновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 
Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім. Лесі Українки
04.08.2011

Одним із найперших та вдаліших фрагментів цьогорічного Міжнародного свята літератури і мистецтва «Лесині джерела» став Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім. Лесі Українки, який проходив у музеї родини Косачів 29 липня.

Успіху конкурсу передувала завчасна кропітка підготовча робота. Ще на початку квітня було розіслано запрошення та положення про конкурс по всіх театрах України та вищих навчальних закладах культури і мистецтва. Взяти участь у конкурсі погодилися і прибули до Новограда-Волинського молоді актори та студенти випускних курсів з Києва, Одеси, Львова, Івано-Франківська, Харкова та Рівного. Вони виконували окремі твори Лесі Українки та літературно-музичні композиції за її творами: «Вавілонський полон», «Камінний гість», «Одержима». «Лісова пісня» та інші. Насичена програма конкурсу примусила навіть зробити невеличку перерву.Учасники виступали з великим піднесенням та натхненням. Недарма у анкеті-заявці керівник групи студентів Львівського національного університету ім. Івана Франка доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності заслужена артистка України Олена Петрівна Баша зазначила: «Мріємо виконати поезію Лесі Українки на її батьківщині, до того є у такому поважному конкурсі».

Конкурсанти виступали у чудових костюмах, з фонограм звучала класична музика. Цікавим був виступ нашого земляка Сурая Володимира. Студента Львівського Національного університету ім. І. Франка. Він, акомпонуючи собі на гітарі. Виконав монолог Геліозара з поеми Л. Українки «Вавільнський полон» і посів третє місце у конкурсі.Журі було важко оцінювати конкурсантів, адже всі вони були достойні нагород. За їх проханням та за згодою головного режисера свята М.І. Мартинюка, який був присутній весь цей час, ще двом конкурсантам було додатково встановлено ще дві третіх премії.

Третю премію дістала Ющенко Світлана з Житомирського театру, яка першою за жеребйовкою виконала уривок з «Прокляття Рахілі». Ще одне третє місце дістали й вихованці викладача з предмету техніка сценічного мовлення Надії Володимирівни Грицан інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника з Івано-Франківська – Іван Ільницький та Наталя Бандурак. Студенти цього інституту показали ще одну композицію за творами Лесі Українки. До речі підтримати своїх вихованців приїхав і ректор інституту Грицан Володимир Васильович.На прохання журі було встановлено і дві других премії. Другу премію отримав Акмал Гурезов - актор Київського театру за літературно-музичну композицію за творами Лесі Українки. До речі, Акмал за національністю таджик. Батько в нього з Таджикистану, а мати - українка. Лише з 2003 року він проживає в Україні, але встиг полюбити мову та поезію Тараса Шевченка,Лесі Українки, Івана Франка, Олени Теліги. Наш земляк Іван Шимонко дістав теж другу премію за композицію «Що дасть нам сили».

По праву перше місце посів Михайло Досенко – актор Київського театру юного глядача. Твір «Лілея» у його виконанні зачарував усіх присутніх. Від Михайла наче віяло саме добро, духовна чистота. Він нібито світився увесь, як ота Лілея.

Гран-прі безперечно було віддано художньому колективу студентів з факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. І. Франка. Їх керівник Олена Баша зазначила, що ця композиція є творчим експериментом у спробі з’єднати слово і рух, а головне – стати єдиним цілим, читаючи хором твір Лесі Українки «Ра – Менеїс», і як результат, донести всю красу і драматизм цієї давньої і дуже сучасної історії. Виконавці Катерина Трачук , Наталія мазур, Олена Піх, Мар’яна Кічма, Оксана Карпович, Анастасія Сімака, Марія-Галина Павлик, Назар Павлик, Ярослав Федорчук, Юрій Захарко та Роман Мартин перевершили усі сподівання і слухачів і журі. Одержавши високу оцінку їхнього виступу львовяни були такі щасливі і весь час повторювали, що ця нагорода належить їхньому керівникові – Олені Баші.

Закінчився конкурс, учасники роз’їхалися по своїх містах з наміром в наступному році повернутися у Лесине місто і знову взяти участь у наступному конкурсі, бо вони тут перезнайомилися і встигли подружитися.

Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім.. Лесі українки цього року оцінювало поважне журі. Його очолювала Раїса Недашківська – народна артистка України, володарка орденів княгині Ольги, ордену Св. Варвари великомучениці, лауреат міжнародних конкурсів професійних виконавців художнього слова. Членами журі були Лев Сомов – заслужений артист України, драматург, режисер. Актор Київського академічного театру драми і комедії на Лівому Березі Дніпра, та Олексій Заворотній - заслужений артист України, професор кафедри театральної режисури Рівненського Державного Гуманітарного університету, лауреат всеукраїнського конкурсу виконавців художнього слова ім.. Лесі Українки.

По закінченню конкурсу журі провело свої майстер-класи із сценічної мови. Усім учасникам конкурсу було дано слушні зауваження та корисні поради. Раїса Недашківська навчала, як робити розминку та дихальні вправи за методом Стрельнікової. Ці поради згодяться не тільки майбутнім артистам, а й тим,хто був присутній у залі. Відома артистка продемонструвала уривок з моно вистави «Лісова пісня». Свої майстер-класи провели й Лев Сомов та Олексій Заворотній.

Ліна Наумець: «Твори Лесі Українки – як Біблія вічні й непрсті за філософським змістом. Їх треба не просто читати, а кожного разу відкривати для себе. Ось ми вважаємо себе земляками Лесі Українки. А чи знаємо і чи розуміємо її поезії? Хіба що декілька творі, які на слуху :Досвітні вогні», «Лісова пісня»… А саме такі заходи, як цей Всеукраїнський конкурс з професійним ставленням і донесення кожного магічного слова Лесі Українки до слухачів дає унікальну можливість почути, сприйняти і зрозуміти поетесу. Вважаю цей конкурс важливим фрагментом свята, бо саме він дозволяє у ці Лесині поминальні дні за християнською традицією з’єднатися нам духовно із величною людиною, яка запалює свої «досвітні вогні» у наших душах».

Олена Звгордня: «Я пишаюся тим, що причетна до творчості Лесі українки. Ще в інституті в Росії я зачаровувалася «Лісовою піснею» в російському перекладі, і ось я чую цей твір мовою оригіналу. А головне - я працюю на цей конкурс».

Залишається додати. Що цього року Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім.. Лесі Українки вперше пройшов на такому високому рівні. Було чітко сплановано кожен організаційний момент. Без усякої напруги, точно, без зайвої суєти проведено і жеребкування учасників конкурсів. І самі їхні виступи, і робота журі, і підведення підсумків.

У цьому велика заслуга координаторів конкурсу Олени Завгородньої, Ліни Наумець та їх помічників Дмитра Наумець та Данила Завгороднього, які цілу ніч та рано вранці зустрічали виконавців на залізничному вокзалі та автовокзалі, супроводжували гостей до гуртожитку професійного ліцею, опікувалися ними.

Організатори конкурсу із вдячністю сприйняли слушні пропозиції від журі щодо проведення цього важливого дійства під час Міжнародного свята літератури і мистецтва «Лесині джерела».

Ліна Наумець
Організатор конкурсу

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Оберіть 5 проектів, які у 2020 році отримають можливість бути реалізованими коштом міського бюджету на загальну суму 500 тис. грн. (оновлено)
20.09.2019

На розгляд мешканців Новоград-Волинської міської ОТГ пропонується 22 проекти, які пройшли погодження представниками виконавчих органів влади, членів робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі в місті Новограді-Волинському, не перевищили кошторис (100 тис. грн.) та є допущеними до голосування.

Докладніше...
Шановні громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!
20.09.2019

Повідомляємо, що 15 жовтня 2019 року закінчується термін подання заяв на забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування в 2020 році особами постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Докладніше...
Оголошення про проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків
19.09.2019

Найменування, місцезнаходження організатора конкурсу: Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Новоград-Волинської міської ради, 11701, м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16, кабінет №49.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa