Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
16.08.2019

Нарада з керівниками департаменту праці та соціального захисту населення міської ради, як головним розпорядником коштів міського бюджету та з керівниками підпорядкованих установ соціальної сфери, щодо використання коштів на проведення капітальних видатків за 7 місяців 2019 року та коштів з міського бюджету, що передбачені на потреби виборчих округів 

Докладніше...
16.08.2019

Нарада – співбесіда міського  голови з  керівниками  відділу  культури і  туризму  міської  ради, як головним розпорядником коштів міського бюджету та  керівниками установ  культури і  туризму міської  ради щодо використання коштів на проведення капітальних видатків  за 7  місяців 2019 року та коштів з міського бюджету, що передбачені на потреби виборчих округів 

Докладніше...
15.08.2019

Нарада-співбесіда з керівником управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради, як головним розпорядником коштів міського бюджету та з керівниками підвідомчих установ, щодо використання коштів на проведення капітальних видатків за 7 місяців 2019 року та коштів з міського бюджету, що передбачені на потреби виборчих округів

Докладніше...
14.08.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)(Надання дошкільної освіти)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: „Лісовій пісні“ виповнилося 100 років
01.08.2011
Будуть приходити люди,
вбогі й багаті, веселі й сумні,
радощі й тугу нестимуть мені,
їм промовляти душа моя буде.


Драма-феєрія „Лісова пісня“ Лесі Українки це діамант у її творчості, твір, який сяє над усією її спадщиною.

В цьому році виповнилося 100 років від написання „Лісової пісні“.29 липня до колиски написання твору с. Жабориці Баранівського району завітали представники творчої інтелігенції України: науковці, письменники, поети, лесезнавці для участі у літературній зустрічі „У витоків „ Лісової пісні “Жителі Жабориць та Баранівська влада дбайливо охороняють та піклуються про місце, де раніше зупинялася родина Косачів. На жаль самого будиночка не збереглося, на його місці ростуть височенні туї. Натомість збереглися до нашого часу три віковічні липи, під якими любила читати Леся (ці дерева - реліквії, що „чули і бачили“ майбутню поетесу, віднесено до пам’яток природи) та криниця, з якої черпала воду Леся Українка і її родина, щоправда трішки реконструйована. Гості цього затишного місця поклали квіти до пам’ятного знаку, присвяченого Лесі Українці. До присутніх звернувся головний редактор Баранівської міськрайонної газети „Слово Полісся“ Анатолій Стрільчук, який повідав про свої дослідження, які стосувалися життя славетної родини Косачів, зокрема про знахідку метричного запису про хрещення Лесі Українки у Свято-Преображенському Соборі, на місці якого у минулому році у Новограді-Волинському відкрито пам’ятний знак.Під час зустрічі місцева молодь показала виставу із фрагментів „Лісової пісні“.

Про перебування родини Косачів у цьому місці розповіла старший науковий співробітник відділу рукописів Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України, кандидат філологічних наук Лариса Мірошниченко, яка вже багато років займається дослідженням життя та творчості Лесі Українки та її родини. Досліджуючи записи сестри Лесі - Ольги, яка була її бібліографом, знайдено згадки, що маленька Лариса Косач була тут і в 4 і в 5 років. Літували вони тут двічі. Лариса Мірошниченко розповіла, що Олена Пчілка намагалася прищепити дітям своїм „український дух“, а зробити це за день-два було неможливо. Ольга Косач навіть перераховувала, що вони тут бачили, кого спостерігали, чули Жаборицькі пісні, казки, купальські пісні, навіть жнив’яні. Леся дуже часто згадувала це. Звідси Леся запам’ятала пісні які потім опублікувала, це „Мир миром“, „Великдень“, „Безконечна“, веснянки, ліричні та побутові пісні.

Через усе життя Леся пронесла світлу й чисту любов до рідного краю, до рідної Случі, на крутосхилах якої віддзвеніло її дитинство. Назавжди врізалися в пам’ять Лесі волинські краєвиди, пісні, казки, обряди, розповіді матері про мавку, лісовика, перелесника. У листі до матері в липні 1911 року поетеса зазначала, що творчим джерелом «Лісової пісні» є дорога її серцю волинська природа, народні казки, легенди, пісні і перекази, яких вона чула в Жабориці.Під впливом розлуки з рідним краєм, в далекій Грузії, Леся Українка, не маючи змоги через хворобу відвідати дорогу її серцю Волинь, згадала свої ліси і «затужила за ними». Пізніше вона згадувала, що написала поему дуже швидко, протягом десяти — дванадцяти днів, бо не писати не могла, „бо такий уже був непереможний настрій“. Ще пізніше у листі до матері Леся Українка пояснювала причини, що спонукали її написати „Лісову пісню“: „Мені здається, що я просто згадала наші ліси та затужила за ними. А то ще я й здавна тую мавку „в уме держала“, ще аж із того часу, як ти в Жабориці мені щось про мавок розказувала, як ми йшли якимсь лісом з маленькими, але дуже рясними деревами“.

„Лісова пісня“, драма-казка, твір нібито найлегший для сприймання й розуміння. Написала його Леся коли прогресуюча хвороба забирала останні сили, а натхнення не давало спокою, кликало до творчості, неначе поспішало видобути з її серця „те, що не вмирає“. Це була творчість на межі життя і смерті. Праця допомагала боротися „з виснаженням, високою температурою та іншими пригнітаючими інтелект симптомами“ (з листа Лесі). „Юрба образів не дає мені спати по ночах, мучить, як нова недуга, — отоді вже приходить демон, лютіший над всі недуги, і наказує мені писати, а потім я знову лежу як порожня торбина. Отак я писала „Лісову пісню“ і все, що писала останнього часу“,— розповідала, письменниця про стан, який переживала, створюючи драму-феєрію.

У листі до матері (О. П. Косач) від 2 січня 1912 р. Леся сповіщала про успіх п'єси: „Успіх „ Лісової пісні “ серед вас вважаю за великий тріумф собі, тим більше, що його не сподівалась чогось... А я таки сама „неравнодушна“ до сеї речі, бо вона дала мені стільки дорогих хвилин екстазу, як мало яка інша...“.


Відділ інформації та зв’язків
із громадськістю міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
До уваги новоград-волинців! В Кол-центрі РЕМ нові номера телефонів!
16.08.2019

Нові номера телефонів Кол-центру за якими можна отримати інформацію з питань аварійних і планових відключень; якості електричної енергії, умов та режимів споживання; порядку підключення нових абонентів; послуг, пов’язаних із розподілом електричної енергії; цін (тарифів), вивірки заборгованості, внесення показів лічильника, порядку оплати за надані послуги, тощо: 

Докладніше...
Міська рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора комунального підприємства «Шляхрембуд»
15.08.2019

Новоград-Волинська міська рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора комунального підприємства «Шляхрембуд» Новоград-Волинської міської ради.

Докладніше...
Увага: вакансія!
15.08.2019

Новоград-Волинська міська рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa