Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Що потрібно знати власнику земельної частки паю
27.07.2011

Земельна реформа, що взяла свій початок майже 20 років назад входить в свою завершальну стадію. Всі питання по її завершенню будуть вирішені з прийняттям Закону України «Про ринок земель», що є доленосним для аграрного сектору. Прийняття даного закону буде нести з собою як позитивні як і негативні наслідки. 

В першу чергу прийняття згаданого закону призупинить деградацію українського села та збільшить обсяги вирощеної сільськогосподарської продукції. Президент України ставить чіткі задачі стосовно доведення даного законопроекту до широких мас населення, проведення широкої роз’яснювальної роботи та основним його застереженням є позиція щоб не обезземелити селянина.

При формуванні проекту закону «Про ринок земель» широко вивчався досвід зарубіжних держав. Цей законопроект увібрав в себе всі позитивні рішення інших країн та був адаптований до сучасних умов нашої країн для соціального розвитку села, адже 33% населення нашої країни проживає в селі.

Щороку з мапи країни зникає 15-20 сіл, знижується кількість сільського населення і якщо сьогодні продовжувати бездіяльність, то завтра відродження села буде коштувати набагато більших зусиль та затрат.

Завершення земельної реформи не передбачає безпосередній та 100% продаж, а визначає конкретну ціну паю. Адже реальна ціна паю в 3-5 разів більша від існуючої.

Законопроектом передбачені обмеження щодо набуття у власність земель сільськогосподарського призначення , а саме: земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва можуть набувати у власність за цивільно-правовими договорами лише:
- громадяни України;
- фермерські господарства, створені відповідно до закону;
- держава в особі центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів чи територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування.

Іноземні особи не можуть набувати у власність землі сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими договорами, однак закон передбачає можливість надання в оренду таких земель іноземним особам.

З метою усунення спекуляцій сільськогосподарськими земельними ділянками
за відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення сплачується мито протягом п’яти років з дня укладення договору, за яким ця ділянка перейшла у власність відчужувача:
- у разі відчуження у перший рік — 100 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки;
- у разі відчуження у другий рік — 90 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки;
- у разі відчуження у третій рік — 80 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки;
- у разі відчуження у четвертий рік — 70 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки;
- у разі відчуження у п’ятий рік — 60 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Земельні ділянки, передбачені для сільськогосподарського виробництва повинні використовуватись лише за призначенням. При здійсненні їх обробітку до власників виставляються вимоги щодо дотримання агротехнологій, збільшення якості та родючості грунтів, проведення сівозмін.

Закон спрямований на ефективність використання земель, а тому забороняється здійснювати зміну цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів, які були набуті із земель державної та комунальної власності протягом 10 років з дня укладення договору відчуження.

Гранична максимальна площа земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у приватній власності однієї особи, в тому числі фермерських господарств, у разі розташування їх у різних природно-сільськогосподарських зонах в цілому не може перевищувати 2100 гектарів по країні.

У межах природно-сільськогосподарської зони гранична максимальна загальна площа земельних ділянок у приватній власності однієї особи для ведення товарного сільськогосподарського виробництва становить для:
Полісся —1500 га;
Лісостеп — 1750 га;
Степ, Степ посушливий, Сухий степ — 2100 га;
Карпатська гірська область — 900 га;
Кримська гірська область — 1100 га.

Відтак земельна реформа фінішує. Між першим і другим читанням даного законопроекту необхідно внести поправки, а тому дуже важливий зворотній зв'язок з громадянами. Важливо також довести до свідомості селянина-власника частки паю, що продавати земельну ділянку – це не є його обов’язком, а лише можливістю розумно розпорядитись. Основний зміст даного законопроекту полягає в тому, щоб дати поради для обробітку земель та підвищення їх родючості.

Сподіваємось на співпрацю та надання конкретних пропозицій щодо коригування проекту Закону України «Про ринок земель» з метою, щоб вказаний закон працював на селянина, на його збагачення шляхом примноження вирощеної продукції, а не продажу своєї власності. 


Н.Б. Демяненко
В.О. начальника відділу
Держкомзему у м. Новограді-Волинському

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa