Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Відповідь народного депутата України Костюк Д. С. на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради
20.09.2019

На адресу секретаря Новоград-Волинської міської ради Остапчука В. І. надійшов лист від народного депутата України Костюк Д. С. у відповідь на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради стосовно встановлення на станції «Новоград- Волинський-1» зупинки швидкісних потягів, наступного змісту: 

Докладніше...
18.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 16.09.2019 року

Докладніше...
17.09.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
17.09.2019

Оновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМООновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 
Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
8 серпня – Всесвітній день гарного зору
20.07.2011

Напередодні Всесвітнього дня гарного зору хочемо ще раз нагадати, що око найважливіший орган відчуття у людини, а пошкодження органа зору є актуальною проблемою в офтальмології тому, що вони є однією з основних причин сліпоти та інвалідності у хворих. Будь яка травма, навіть мінімальна є великою загрозою для ока. 

Тому, що око – це складна оптична, судинна та нервово – рефлекторна система, яка працює чітко і згладжено тільки у тісній взаємодії всіх анатомічних складових. І хоч по відношенню до цілого організму парний орган зору складає всього 2%, по важливості – це мозок винесений на периферію. Тому всі ми розуміємо, що травма ока – це проблема не однієї постраждалої людини. А прогноз будь – якої травми ока залежить: від вміння самому собі допомогти, можливості отримати першу медичну допомогу якнайшвидше та доступ в найкоротший термін до невідкладної кваліфікованої допомоги. 

Зважаючи на те, що травми ока отримують здебільше люди працездатного віку, можна говорити про важливе соціальне значення цієї проблеми. 

Особливість проблеми очного травматизму в тому, що в більшості випадків пошкодження органа зору можна було б уникнути : потрібно лише дотримуватись правил техніки безпеки, виконання санітарно – гігієнічних норм в виробничих приміщеннях, використання індивідуальних засобів захисту. Але на жаль, здебільшого ми цим нехтуємо, відносимось до цих чинників зневажливо і в результаті виходить, що будь – яка травма передбачувана, але ніколи ми не в змозі їй запобігти. Кілька статистичних акцентів : травма ока серед всіх травм складають 5 – 10 %, причина односторонньої сліпоти – в 50 % випадків, двосторонньої сліпоти – в 20 %. 

Для кожного виду травм існують притаманні йому особливості. Промислові – це, як правило пошкодження осколками металів, стружкою, окалиною. Сільськогосподарські травми можуть бути спричинені тими предметами, що і промислові але є суто специфічні травми (удар рогом корови, дзьобом птахів, удар батога). Побутові травми по характеру теж різноманітні прокол голкою, шилом, ножицями, ножем, склом, удар поліном та проколювання вилами. Свої особливості має дитяча травма, вона як правило зв’язана з пустощами та необережним поводженням і небезпечними іграми (стрільба з лука, пневматичних пістолетів, рогаток, самопалів). Є випадки коли із-за чиєїсь необережності страждають сторонні люди.

ОПІКИ РОЗРІЗНЯЮТЬ: 

ТЕРМІЧНІ – при попаданні в око розкладеного металу, киплячих рідин, полум’я.
ХІМІЧНІ – викликаються кислотами (коагуляційні) та лугами (колікваційні) найбільш важкі, бо при цьому виникає некроз і луги потрапляють всередину тканини ока викликаючи важкій перебіг хвороби та ускладнення. Опіки бувають І, ІІ, ІІІ, ІУ ступенів – які визначаються офтальмологом, тому деталізувати їх не будемо. 

В лікуванні опіків розрізняють : надання першої допомоги, лікування свіжих опіків і лікування наслідків опіків.
Першу допомогу потрібно надавати негайно – це промивання великою кількістю води протягом 5 – 30 хв., при опіках вапном перед промиванням видаляють кусочки вапна. В око закапують будь – які дезінфікуючі краплі, пов’язка і терміново до окуліста, де проводиться лікування залежно від ступеня важкості. 

Перша допомога при контузіях і пораненнях: промивання рани, накладання стерильної, або чистої пов’язки і звернення до окуліста де проводиться первинна хірургічна обробка ран з ревізією, промиванням та ушиванням рани. 

Допомога при наявності видимих сторонніх тіл, їх можна видалити самостійно з кон’юктиви, вологим тампоном, а при неможливості видалити стороннє тіло самостійно, потрібно звернутися до лікаря – офтальмолога. Якщо допомога при поверхневих пораненнях надається своєчасно в перші 1 – 2 години, хворі стають здоровими за 1 – 2 доби, інколи хворі звертаються за допомогою носячи стороннє тіло в оці 2 – 4 доби. В таких випадках після видалення розвивається травматичний кератит, приєднання вірусних інфекцій, що затягує період одужування до 7 – 10 днів, інколи з втратою гостроти зору. Тому тут не зашкодить пам’ятати про правило – добре все те, що зроблено вчасно. 

Підсумовуючи вищесказане і аналізуючи види травм з якими доводиться мати справу можу сказати, що у травми ока є ще така особливість як сезонність. Так у весняний період переважають опіки і поверхневі поранення, в літній – проникаючі і всі важкі види контузії, в осінньо – зимовий переважають контузії.

Бажаємо всім здоров’я , гарної гостроти зору і відчуттів, будьте обережні, щоб не втратити дорогоцінний скарб – зір.


Завідуюча
офтальмологічною службою
Новоград – Волинського міськрай ТМО
Світлана Олексіївна Данилюк

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Оберіть 5 проектів, які у 2020 році отримають можливість бути реалізованими коштом міського бюджету на загальну суму 500 тис. грн. (оновлено)
20.09.2019

На розгляд мешканців Новоград-Волинської міської ОТГ пропонується 22 проекти, які пройшли погодження представниками виконавчих органів влади, членів робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі в місті Новограді-Волинському, не перевищили кошторис (100 тис. грн.) та є допущеними до голосування.

Докладніше...
Шановні громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!
20.09.2019

Повідомляємо, що 15 жовтня 2019 року закінчується термін подання заяв на забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування в 2020 році особами постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Докладніше...
Оголошення про проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків
19.09.2019

Найменування, місцезнаходження організатора конкурсу: Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Новоград-Волинської міської ради, 11701, м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16, кабінет №49.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa