Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Відповідь народного депутата України Костюк Д. С. на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради
20.09.2019

На адресу секретаря Новоград-Волинської міської ради Остапчука В. І. надійшов лист від народного депутата України Костюк Д. С. у відповідь на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради стосовно встановлення на станції «Новоград- Волинський-1» зупинки швидкісних потягів, наступного змісту: 

Докладніше...
18.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 16.09.2019 року

Докладніше...
17.09.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
17.09.2019

Оновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМООновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 
Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
У Новограді-Волинському презентовано екскурсійний маршрут „Мала батьківщина Великої Українки“
25.02.2011

22 лютого, в розрізі відзначення 140 річниці від дня народження Лесі Українки відбулася презентація екскурсійного маршруту, присвяченого великій поетесі під назвою „Мала батьківщина Великої Українки“. Леся Українка народилася і зросла у Новограді-Волинському. На жаль, проживши в ньому неповних 9 років, вимушена була переїхати разом із сім’єю до Луцька. В цілому ж сім’я Косачів прожила в Новограді-Волинському 11 років, змінивши 3 помешкання. Кожен член цієї родини увійшов в українську історію чи літературу. Кожен з них мав свій непересічний талант та залишив свою лепту в розвитку України. Найвідомішою із родини Косачів є Лесі Українка. 


Організатор екскурсійного маршруту - відділ культури та туризму міської ради. Його учасниками стали учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів міста. Звертаючись до гостей, спеціаліст з питань туризму відділу культури та туризму міської ради Оксана Романчук відзначила, що „кожен з нас хто народився і хто проживає в нашому Новограді-Волинському, нашому рідному Звягелі пройнявся почуттям гордості за те, що ми живемо в тому місті, де бере початок велич і душа України, серце і очі материнства, натхнення і творчий потенціал. Це не просто гарні епітети, а це ті слова що народжуються в серці“. 


Розпочалася екскурсія із Лесиною колиски – дому, де вона народилася та зробила свої перші кроки – літературно-меморіального музею Лесі Українки. Завідувачка музею Віра Римська ознайомила екскурсантів із експозицією музею, першими життєвими кроками поетеси. 

„Будиночок Косачів – простий і скромний, із невеликим веселим садом, - стояв над Случем. Внизу, під горою, хлюпотів млин. По крутій споришевій дорозі рипіли вози, запряжені волами, поряд них ішли статечні господарі, везучи мішки із зерном до млина. Обіч дороги, до річки, збігав рівчачок від веселого джерельця“, - з такими словами Оксана Романчук після ознайомлення із літературно-меморіальним музеєм запросила всіх спуститися до джерельця, яке в місті називають „Лесине“ та скуштувати цілющої води. 

Роботу над створенням цього об’єкту було ініційовано та розпочато учнями школи №3. Саме вони розробили проект „Від Лесиного джерела до Лесиних джерел“, який націлений на облагородження та благоустрій джерела недалечко від музею Лесі Українки, а працівники КП „Теплокомуненерго“ втілили цей проект у життя. Проект учнів школи №3, художнє оформлення - робота студента академії мистецтв, на той час п’ятикурсника. У конкурсі на легенду про „Лесине джерело“ перемогла учениця гімназії. Спільною ідеєю та працею молодого покоління було створено „Лесине джерело“. І сьогодні до цього джерела ідуть брати воду люди. Чим більше беруть, тим більше вона нуртує. Хто дав назву цьому джерелу, ніхто не знає. Кажуть, що так називають здавна. Можливо, саме з нього утамовувала свою спрагу маленька Леся, що бігала разом з братом Михайликом берегами мальовничої Случі. 


Далі екскурсія зупинилася біля меморіальної дошки Михайлу Обачному, яка розташована на приміщенні нинішньої музичної школи. Саме тут Петро Антонович, винаймав приміщення, як оселився у Звягелі. У цій оселі народився син Михайло. 

Продовжилася екскурсія на території фортеці, де встановлений пам’ятний знак на місці, де був споруджений Свято-Преображенський Собор та скульптура, присвячена головним героям драми-феєрії „Лісова пісня“ Мавці та Лукашу. 

Оксана Олександрівна повідала екскурсантам, що у книзі Новоград-Волинського Преображенського Собору під порядковим номером 1484 міститься запис про народження (13 лютого за ст. ст.) 1871 року в голови з’їзду мирових суддів колезького секретаря П. А. Косача і його законної дружини Ольги Петрівни, обоє православного віросповідання, дочки Лариси. Хрещеними батьками були Степан Олексійович Васильковський та дворянка Полтавської губернії Єлизавета Іванівна Драгоманова.
Собор було зведено в першій половині 60-х років XIX століття на дітищі Звягельського замку. У середині 1935 року він був підірваний. Тоді ж було підірвано і костел, а Троїцьку церкву, яку згадувала Леся Українка було розібрано на дрова. 

В Преображенському соборі було хрещено також старшого Михайла та молодшу за Лесю, третю дитину Ольгу Косач. 

Скульптура „Лукаш і Мавка“ була встановлена у 1993 р. під час реконструкції території. Скульптор В. Шевцов зобразив головних персонажів „Лісової пісні“ на повний зріст.
Драма-феєрія „Лісова пісня“ була написана Лесею Українкою у 1911 році в Грузії, в місті Кутаїсі, куди вона приїхала після погіршення свого здоров’я.
На головній площі міста, яка носить ім’я Лесі Українки встановлено їй пам’ятник, подібних якому немає ніде. Його унікальність в тому, що він виконаний з єдиного моноліту рожевого граніту. На площі пам’ятник встановлений у 1987 році, який створили скульптор М. Обезюк та архітектор М. Босенко. 

Весь екскурсійний маршрут супроводжувався цікавими розповідями про життя Косачів у Новограді-Волинському та місця, які були пов’язані із життям цієї славетної родини. Закінчилась подорож у музеї родини Косачів, - останньому помешканні, яке винаймала ця сім’я. Директор музею – Сергій Куценко також провів екскурсію для учасників заходу. 

Надалі цей маршрут зможуть відвідати всі бажаючі, адже саме у Новограді-Волинському народилася славетна Леся Українка та саме тут зробила свої перші кроки у справді Велике життя. Є сподівання, що новоград-волинці активно долучаться до екскурсійного маршруту, аби більше дізнатися про життя та творчість видатної землячки. 


Тетяна Ковалетова
головний спеціаліст відділу
інформації та зв’язків із громадськістю міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Оберіть 5 проектів, які у 2020 році отримають можливість бути реалізованими коштом міського бюджету на загальну суму 500 тис. грн. (оновлено)
20.09.2019

На розгляд мешканців Новоград-Волинської міської ОТГ пропонується 22 проекти, які пройшли погодження представниками виконавчих органів влади, членів робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі в місті Новограді-Волинському, не перевищили кошторис (100 тис. грн.) та є допущеними до голосування.

Докладніше...
Шановні громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!
20.09.2019

Повідомляємо, що 15 жовтня 2019 року закінчується термін подання заяв на забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування в 2020 році особами постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Докладніше...
Оголошення про проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків
19.09.2019

Найменування, місцезнаходження організатора конкурсу: Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Новоград-Волинської міської ради, 11701, м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16, кабінет №49.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa