Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
12.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 09.09.2019 року

Докладніше...
11.09.2019

Паспорт бюджетної програми міського бюджету на 2019 рік Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради (Інша діяльність у сфері державного управління)

Докладніше...
11.09.2019

Паспорт бюджетної програми міського бюджету на 2019 рік Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради (Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад)

Докладніше...
10.09.2019

Протокол засідання конкурсного комітету для проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міста Новограда-Волинського (09.09.2019)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Юні науковці міста Новограда-Волинського
17.02.2011
На виконання міської програми “Обдаровані діти” та з метою розвитку творчої особистості через науково-дослідницьку діяльність, удосконалення творчої роботи та вирішення питань щодо формування креативної культури учнівської молоді нещодавно інформаційно-методичний центр управління освіти і науки провів міську наукову конференцію учнів-членів Малої Академії Наук. Метою конференції є популяризація участі школярів у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт в МАН, поглиблення ерудиції учнів, набуття вмінь та навичок вести дискусію з різних теоретичних питань. 

Підготовка науково-дослідницької роботи – це кропітка робота, яка вимагає і від учня, і від учителя (педагогічного керівника) досить великого напруження та витрат часу; вона планується і виконується протягом одного або декількох років, починаючи з пошуку і вибору актуальної теми дослідження, вибору об’єкту і методів дослідження і завершуючи оформленням результатів роботи та її захистом на обласному етапі. Основна частина – це пошук і збір інформації, обробка та аналіз даних, отриманих в результаті спостережень, дослідів, тобто виконання практичної частини. Шлях до успішного захисту – це проходження декількох етапів: шкільного, міського та обласного (написання контрольних робіт з базової дисципліни, де виявляється рівень володіння теоретичним матеріалом предметної галузі, оцінка актуальності досліджуваної проблеми, науковості виконання та правильності оформлення роботи). Далі слідує захист роботи на обласній конференції МАН. 

Конференція стала підсумком міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Міський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт проходив 24 січня на базі СШ №4. На міський етап конкурсу поступило 49 заявок, проте членами журі було заслухано меншу кількість – 39 учнівських науково-дослідницьких робіт із всіх загальноосвітніх навчальних закладів міста та наукових філій ( ця кількість є найбільшою за всі роки існування МАН у нашому місті):
 
Навчальний заклад
Кількість робіт
у заявці
Кількість робіт,
представлених на міський конкурс-захист МАН
Кількість робіт, рекомендованих до обласного конкурсу
НВК (філія «Олімпія»)
8
4
4*
ЗОШ №2
2
1
1
ЗОШ №3
2
0
0
СШ №4
10
10
5
ЗОШ №5
3
3
1
ЗОШ №6
2
2
2
ЗОШ №7
2
2
0
ЗОШ №8
1
1
1
ЗОШ №9
5
5
2
ЗОШ №10
4
4
1
Колегіум (філія «ASTRA»)
10
7
10*
ПДМ (філія «Пошук»)
0
0
0*
ЦНТТУМ
0
0
0
Всього
49
39
27
* Філіям НВК («Олімпія»), колегіуму («ASTRA»), ПДМ («Пошук») надано право брати участь в обласному конкурсі-захисті робіт МАН поза міським етапом.                  

Науково-дослідницькі роботи учнів розглядалися в таких відділеннях: філології та мистецтвознавства (9 робіт), історико-географічному (6), філософії та суспільствознавства (3), економічному (1), математичному (4), фізики та астрономії (3), технічних наук (2), комп’ютерних наук (2), хімії та біології (7), екології та аграрних наук (2).

Журі міського конкурсу-захисту, до складу якого входили голови ММО, досвідчені вчителі, методисти ІМЦ, представники ЦНТТУМ та ПДМ, викладачі промислово-економічного технікуму та медичного коледжу, лікарі ТМО, відмітили актуальність та науковість учнівських робіт, доцільність та ефективність використання мультимедійніх презентацій, належний рівень розкриття теми досліджень, представлених до захисту учнями – членами філій «Олімпія» (НВК), «ASTRA» (колегіум) та учнями СШ №4.

Під час захисту науково-дослідницьких робіт члени журі оцінювали аргументацію вибору та розкриття теми дослідження з урахуванням власного вкладу дослідника, чіткість, логічність, послідовність, лаконічність викладу матеріалу з теми дослідження, компетентність учасника, вичерпність відповідей, етику і культуру спілкування, активну кваліфіковану участь у веденні дискусії. 

Варто зазначити, що окремі учнівські роботи не повністю відповідали вимогам науково-дослідницької роботи МАН: носили реферативний характер, не були представлені власні дослідження, не мали рецензій наукових керівників, спеціалістів з певного напрямку дослідження. Члени МАН не в повній мірі продемонстрували вміння вести дискусію.

Саме тому інформаційно-методичний центр приділяв велике значення участі школярів нашого міста у підсумковій учнівський науковій конференції – на прикладі найкращих робіт показати можливість організації та проведення власних наукових досліджень. Учасниками конференції стали майбутні науковці - учасники конкурсу-захисту, їх наукові та педагогічні керівники, представники адміністрацій шкіл. 

На конференції презентовані найяскравіші роботи учнів – членів міського наукового товариства та філій Житомирського територіального відділення МАН «Олімпія» (НВК), «ASTRA» (колегіум). Саме ці роботи відповідали вимогам до науково-дослідницьких робіт МАН та включали у себе обґрунтування актуальності теми дослідження, ціль та задачі пошукової роботи, предмет і об`єкт дослідження, опис методів дослідження і наукової новизни отриманих результатів та, безумовно, практичну значимість отриманих результатів з особистим внеском автора. 

Актуальній темі обґрунтування можливих шляхів енергозбереження у навчальному закладі була присвячена робота у відділенні «Технічні науки» учениці НВК Дідик Юлії «Енергоспоживання у навчальному закладі та шляхи його оптимізації» (секція «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження»). Керівник роботи – вчитель географії Яценко В.М. 

У цьому ж відділенні представляв наукове дослідження учень колегіуму Черначук Андрій «Багатотарифний лічильник електроенергії: реалії і перспективи», де навів різні підходи до вимірювання затрат електроенергії, детально вивчив основні переваги багатотарифного обліку електроенергії, привів розрахунки вартості використання основних побутових приладів при багатотарифному обліку електроенергії та економію енергії при встановленні багатотарифного електролічильника. Керівник роботи - вчитель фізики колегіуму Алексєєнко М.Т.

Сучасного читача не дивує використання мовного сленгу, а науковий підхід до його класифікації в англомовних газетних статтях здійснила у своїй роботі «Мовностилістичні характеристики та особливості перекладу сленгу в сучасних англомовних газетних текстах» поділилася учениця колегіуму Кравчук Аліна (відділення «Філології та мистецтвознавства», секція «Англійська мова»). Аліна не тільки здійснила дослідження вибору сленгових одиниць, але й зробила аналіз особливостей їх перекладу. Керівник роботи - вчитель англійської мови колегіуму Гудь О.О. 

Власними дослідженнями вивчення «Умов стійкої конфігурації магнітних поплавків у рідині» поділилася учениця ЗОШ №2 Філімонова Аліна (відділення «Фізики та астрономії» секція «Експериментальна фізика». Виступ Аліни супроводжувався власними відеофрагментами, які ілюстрували поставлені досліди. Керівник роботи – вчитель фізики ЗОШ №2 Дурицька О.М.

Цікавим для МАНівців була робота Бризгалової Тетяни, учениці СШ №4 з теми «Звягельська фортеця як історико-культурна пам’ятка м. Новограда-Волинського». Робота представлялася у відділенні «Філології та мистецтвознавства» (секція «Мистецтвознавство») й крім власного дослідження історії створення та детальний опис фортеці, автором презентувався макет звягельської фортеці. Керівник роботи - вчитель художньої культури СШ №4 Воленчук Т.В.
Гладун Антон, учень СШ №4 у відділенні «Філології та мистецтвознавства» (секція «Українська мова та література») представив результати наукового пошуку з теми «Семантика та стилістичні функції кольорів у поетичній мові Ліни Костенко». Керівник роботи - вчитель художньої культури СШ №4 Воленчук Т.В.

З великою увагою юні дослідники заслухали доповідь Хоменко Вікторії, учениці ЗОШ №10 «Зміни в рослинному організмі під впливом різних жанрів музики». Звичайно, були цікаві не тільки підходи до організації дослідження, а й результати дослідження впливу музики різних жанрів на рослини. Робота представлялася у відділенні «Хімії та біології» (секція «Ботаніка, зоологія»). 

Актуальному питанню ставлення до жінок в українському суспільстві, опрацювання різних видів інформації та створення загального образу українки та визначення її місця в соціумі присвячена робота у історико-географічному відділенні (секція «Етнологія») учениці колегіуму Павлюк Вікторії «Українська жінка – господиня чи наймичка». Керівник роботи вчитель історії колегіуму - Андрійчук О.Л. 

З привітанням учасників конференції виступили завідувач інформаційно-методичного центру управління освіти й науки П.К. Ліневич, методист ІМЦ С.А. Бондарчук, заступник директора медичного коледжу Н.О.Мороз, методист, викладач НВЕПТ А.В.Петрошук. Всі вони високо оцінили роботу, виконану юними науковцями, побажали успіхів на обласному етапі конкурсі-захисті та у подальшій цікавій дослідницький діяльності. 

Всім учням, учасникам міського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, вручалися посвідчення. Дипломами міського управління освіти й науки нагороджувалися юні науковці, що візьмуть участь в обласному етапі МАН.Звичайно, всі ці роботи юних науковців були б неможливі, якби не наполеглива праця їх педагогічних керівників. Саме вони надавали «першу наукову допомогу» своїм вихованцям у формулюванні гіпотез, обґрунтуванні методів досліджень, здійсненні висновків у проведених експериментах. 

Конференція сприяла формуванню креативної культури особистості дітей, допомогла творчій самореалізації школярів, професійному самовизначенню обдарованих учнів, дозволила продемонструвати форми організації діяльності МАН. Попереду підготовка та видання збірника тез науково-дослідницьких робіт новоград-волинських юних науковців. 

Потрібно відмітити й ті проблеми, які перешкоджають розвитку наукового потенціалу школярів у нашому місті. Це слабка співпрацю загальноосвітніх навчальних закладів міста з вищими навчальними закладами (до наукового керівництва роботою школярів хотілося б залучити викладачів Житомира, Рівного, Києва інших міст нашої країни), недостатню підтримку науково-дослідницької діяльності учнів та педагогів владними структурами, недостатню фінансову підтримку індивідуальної роботи педагогів з підготовки науково-дослідницьких робіт школярів (часу педагоги витрачають багато, але ця робота у більшості випадків не оплачується і тримається на чистому ентузіазмі педагогів; саме тому досить часто вчителі не проявляють бажання займатися з дітьми у МАН), впровадження у навчальні плани шкіл міста (або у міському ЦНТТУМ) курсу «Основи наукових досліджень». Але, не дивлячись на всі перепони, присутні на конференції переконалися у тому, що наше місто має потужний науковий потенціал, високий рівень якості шкільної освіти, продемонструвала, що Мала Академія Наук у нашому місті існує та розвивається.
 
П.К. Ліневич,
завідувач інформаційно-методичного центру
 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
До уваги платників податків!
13.09.2019

У зв’язку із початком роботи Головного  управління ДПС у Житомирській області  у Заяві про приєднання до Договору про визнання електронних документів необхідно зазначати наступні відомості:

Докладніше...
З 1 жовтня 2019 року зміняться реквізити бюджетних рахунків для відповідності стандартам IBAN
13.09.2019

Державна податкова служба України повідомляє, що Державною казначейською службою України на виконання пункту З Постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (ІВАN) в Україні» 

Докладніше...
Інспекція благоустрою нагадує про штрафи що за спалення трави та листя
13.09.2019

Із настанням осені містяни почали активно наводити лад біля своїх приватних будинків та на городах, спалюючи суху траву та листя.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa