Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими)

 

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Інші заходи в галузі культури і мистецтва)

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Забезпечення діяльності бібліотек)

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, об’єднаних територіальних громадах)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
А чи справді тарифи у Новограді найвищі в області?
13.10.2010

Життя наших співвітчизників нелегке. Питання оплати за житлово-комунальні послуги – найболючіше, найпекучіше, найзлободенніше. Тому резонно очікувати гарячі і масові дискусії на межі надвисоких температур. До зростання цін на продукти харчування з 1 серпня додалось ще на 50% збільшення ціни на природний газ. Тому жителі багатоквартирних будинків з острахом чекали початку опалювального сезону. Він розпочався як завжди своєчасно і ,головне, зі старими тарифами. До уваги читачів інформації від фахівців, а не передвиборчі емоції.

Ствердження про найвищі в області тарифи на послуги ЖКГ саме у Новограді-Волинському не відповідає дійсності. Навпаки, впродовж останніх років тарифи на послуги теплопостачання в місті були і є найнижчими в області. За той же самий квадратний метр опалювальної площі в опалювальний сезон мешканці нашого міста сплачують -5,10 грн., в той час як житомиряни - 5,84 грн., коростенці -6,65 грн., а мешканці Бердичіва- 5,98 грн.

До речі, дані тарифи в цих містах діють з грудня 2008 року, тоді як тариф 5.10 грн./кв. м. для мешканців нашого міста затверджені лише з 15 жовтня 2009 року ( а до цього часу були тарифи 4,65 грн./кв.м). Завдячуючи наполегливості діючого міського голови КП „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ отримало у 2009 році з державного бюджету 3,43 млн.грн на відшкодування різниці в тарифах для населення. Це дало можливість не тільки повністю розрахуватись за природний газ і одними з перших в Україні розпочати опалювальний сезон 2009-2010 р.р., а ще й використати у минулому і поточному роках по 1,5 млн. грн. щорічно на впровадження енергозберігаючих технологій на котельнях міста. 

В опалювальний період споживачі теплової енергії, облік якої проводиться побудинковими лічильниками обліку тепла становить218,50 грн. за 1 Гкал.в той час як у м. Коростень-240,28 грн./Гкал; м. Житомир-223,54 грн./Гкал; м. Бердичів -212,80 грн./Гкал. (Валентина Олійник головний економіст КП "Новоград-Волинськтеплокомуненерго“)
 Аналогічна ситуація і з тарифами на воду. Так у відповідності до рішення виконкому за постачання 1 м3 води споживачі повинні платити 3,98 грн., водовідведення – відповідно 3,02 грн. Здається, що в нашому місті послуга одна з найвищих тарифів по Україні, але давайте розглянемо це питання більш детально.

З 17 тис. абонентів водоканалу у 15 тис. (це 88% споживачів) встановлені лічильники обліку. І, знаєте, чому? Тому, що без лічильника норма споживання водопостачання на одну людину становить 4,5 м3. Новоград-волинська сім’я ( середньостатистична по місту 2,7 чол.) повинна платити 2,7 х 4,5 х 7 = 85грн/міс. З лічильником ця плата становить 2,7 х 1,8 (середня кількість споживання води за лічильником) х 7 = 34,02 .Тобто з лічильником обліку водопостачання сім’я платить в 2,5 рази менше, ніж за встановленим нормами споживання. А як же в інших містах області, подібних до нашого?
 

Місто
Норма споживання
Вартість послуги без лічильника
Вартість послуги з лічильником
Кількість встановлених лічильників від загальної кількості абонентів
Житомир
5.5
25,08
-
42%
Коростень
5
25,85
-
34%
Бердичів
6.1
25,32
-
56%
Новоград-Волинський
4.5
31,50
12,60
88%

Отже новоград-волинці самі вибрали форму оплати за послуги водоканалу – за лічильниками чим заощаджують кошти з сімейного бюджету. Хоча саме підприємство від цього страждає. Адже зрозуміло , що жоден з нас не буде цілий місяць носити відро води на 9-ий поверх за 3 гривні. Але ж 1 літр води в магазині ми купуємо за ті ж 3 гривні. За скільки ж гривень виробничому управлінню водоканалізаційного господарства доводиться подавати 1 куб.м води ( а це 100 літрів ! ) на той же 9-тий поверх? (Алла Левицька начальник КП ВУВКГ)
 Мабуть, основним і найскладнішим в системі ЖКГ є врегулювання тарифів на житлово – комунальні послуги, формування яких регулюється Законом України „Про житлово – комунальні послуги“ України. Наразі визначати розмір такого тарифу мають право самі мешканці житлових будинків.
Розмір тарифів за обслуговування житла затверджується із врахуванням рівня облаштованості житлового фонду, витрат на внутрішньо будинкове обслуговування в залежності від комплексу обов'язкових послуг, які надаються мешканцям за 1 кв.м. загальної площі в місяць. В результаті обрахування витрат було погоджено тарифи для кожного будинку окремо в залежності від видів послуг, які в них надаються і становлять вони від 0,67 коп до 1, 25 грн.

 

Тарифи на кожен із будинків складаються із обов’язкового набору послуг, а саме: прибирання сходових маршів та прибудинкової території; вивіз та утилізація твердих побутових відходів і негабаритних відходів; технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем тепло-, водопостачання і зливової каналізації (від зовнішніх стін квартири); обслуговування димвентиляційних каналів; поточний ремонт конструктивних елементів, інженерних систем і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього благоустрою, розташованих на прибудинкових територіях; ремонт під’їздів (побілка, фарбування); підготовка житла до експлуатації в осінньо – зимовий період; освітлення місць загального користування; енергопостачання. Якщо, крім запланованих, обов’язкових послуг, мешканці будинку захочуть отримувати додаткові послуги (утримання консьєржки, вигул тварин, тощо) слід звернутись до правлінь ОССБ. Тобто набір послуг, їх якість, систематичність надання регулюють самі ж споживачі, мешканці будинків. 


Ірина Собченко 
спеціаліст управління ЖКГ та КВ міської ради

 
 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Запрошуємо на захід з нагоди Дня партизанської слави
16.09.2019

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

Докладніше...
Оголошення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок
16.09.2019

Мета проведення робіт: проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка продаватиметься власнику об’єкта нерухомого майна, яке розташоване на земельній ділянці. 

Докладніше...
До уваги платників податків!
13.09.2019

У зв’язку із початком роботи Головного  управління ДПС у Житомирській області  у Заяві про приєднання до Договору про визнання електронних документів необхідно зазначати наступні відомості:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa