Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Відповідь народного депутата України Костюк Д. С. на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради
20.09.2019

На адресу секретаря Новоград-Волинської міської ради Остапчука В. І. надійшов лист від народного депутата України Костюк Д. С. у відповідь на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради стосовно встановлення на станції «Новоград- Волинський-1» зупинки швидкісних потягів, наступного змісту: 

Докладніше...
18.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 16.09.2019 року

Докладніше...
17.09.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
17.09.2019

Оновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМООновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 
Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
У Новоград-Волинську в рамках програми "Зелений пакет" був проведений семінар-тренінг
30.09.2010

Екологічна освіта — це першочерговий фактор безпеки навколишнього природного середовища. Людський вплив на довкілля з кожним роком стає все більш відчутним і у багатьох випадках його дія порушує хитку рівновагу в природі. Культура поведінки взагалі та екологічна культура зокрема залежать від багатьох чинників, серед яких одним із головних є екологічна освіта та усвідомлення наслідків недбалого ставлення до довкілля.
 
З метою підвищення рівня обізнаності педагогічних працівників про можливість вирішення екологічних проблем шляхом впровадження у навчально-виховний процес програми «Зелений пакет» в систему освіти Новограда-Волинського інформаційно-методичний центр управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради спільно з Координатором проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі 28 вересня провели семінар-тренінг. 

Питання освіти і залучення молодого покоління до прийняття викликів та пошуків шляхів становлення сталого розвитку стали надзвичайно важливими. Регіональний екологічний центр (РЕЦ) розробив мультимедійний навчальний комплекс «Зелений пакет», який розповсюдив в 15 країнах.
Після аналогічних семінарів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Львові наше місто стало першим містом в Україні не обласного рівня, де відбувся подібний семінар. 24 педагогічних працівників нашого міста взяли активну участь у знайомстві з ефективним використанням матеріалів «Зеленого пакету» в педагогічній діяльності. 

Мета програми «Зелений пакет» полягає в створенні можливостей, передачі «ноу-хау» та започаткуванні основ для подальшого розвитку освіти в сфері сталого розвитку в Центральній та Східній Європі та в світі в цілому. Матеріали Зеленого пакету включають широкий спектр тем з розвитку та охорони навколишнього природного середовища, представлених в природоохоронному, економічному та соціальному аспектах, та орієнтовані на школярів віком 11-16 років. 

Навчальний посібник «Зелений пакет» рекомендовано Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України (Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.12.2009 року № 1/11-9999). 

Компоненти комплексу «Зелений пакет» можна використовувати як самостійно, так і в навчальних курсах: біології, географії, екології, хімії, фізики, енергозбереження, уроків для сталого розвитку, позакласній роботі, гуртках екологічного та природничого спрямування та ін. 

У вступному слові завідувач ІМЦ П.Ліневич наголосив про системність роботи освітян міста в екологічному навчанні та вихованні школярів. Серед заходів, які впроваджують педагоги міста - навчальні курси з енергозбереження, тренінг для вчителів «Уроки для сталого розвитку» та впровадження цього інноваційного курсу, фестивалі екологічних агітбригад та учнівських екологічних проектів. 

У цікавому та змістовному виступі Ірина Ярема, асистент проектів ОБСЄ, ознайомила учасників семінару з загальною інформацією про ОБСЄ та Координатора проектів ОБСЄ в Україні, презентувала «Зелений пакет», провела майстер - клас з використання СD-ROM «Зеленого пакету». Педагогів міста зацікавила оригінальна форма методичного посібника “Зеленого пакету”, представлені поурочні плани, інтерактивна гра «Дилеми» (картки для гри та посібник для вчителя), завдання для учнів, рекомендації з проведення позаурочної екологічної діяльності. 

 

 

Комплекс «Зелений пакет» призначається, насамперед, для вчителів та учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів. Проте його можна використовувати також на інших рівнях освіти та під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо захисту довкілля, подій для преси.
Кожній екологічній темі відповідає один або кілька урочних планів. В кожному поурочному плані вчитель може знайти завдання для учнів (інформацію, схеми, вправи), зробити з них копії та роздати перед початком уроку. 

Наприкінці посібника для вчителя подано таблицю, в якій узагальнено інформацію про всі 22 теми до 5 розділів, поурочні плани та їхню відповідність шкільним дисциплінам, рекомендовані фільми з відеоколекції «Зеленого пакета». 

Навчально-методичний комплекс “Зелений пакет” є “відкритим”: при потребі вчителі можуть розробити за його схемою власні поурочні плани, доповнюючи та збагачуючи їх . Найактивнішу участь у семінарі взяли представники ЗОШ №2, №7, №10, СШ №4. Підводячи підсумки тренінгу, всі учасники відмітили необхідність виховання особистої відповідальності за стан довкілля та ключову роль, яку може при цьому відіграти навчальний посібник «Зелений пакет». 

У завершенні семінару відбувся зацікавлений обмін думками, пропозиціями. Ірина Ярема запропонувала вчителям нашого міста брати активну участь у конкурсах за програмою «Зелений пакет» та пройти вчителям спеціальні тренінги з викладання цього курсу. Одноголосно лунала думка про корисність отриманих від Координатора проектів ОБСЄ в Україні матеріалів та можливість результативного його використання у навчальних закладах. 


П.К. Ліневич,
завідувач інформаційно-методичного центруДОВІДКА: Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ, англ. The Organization for Security and Co-operation in Europe, OSCE) – регіональна організація, яка поєднує 56 країн, розташованих в Північній Америці, Європі й Центральній Азії. Попередня назва - Нарада з безпеки та співробітництва в Європі (НБСЄ). У січні 1995 року вона набула статусу міжнародної організації.

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Оберіть 5 проектів, які у 2020 році отримають можливість бути реалізованими коштом міського бюджету на загальну суму 500 тис. грн. (оновлено)
20.09.2019

На розгляд мешканців Новоград-Волинської міської ОТГ пропонується 22 проекти, які пройшли погодження представниками виконавчих органів влади, членів робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі в місті Новограді-Волинському, не перевищили кошторис (100 тис. грн.) та є допущеними до голосування.

Докладніше...
Шановні громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!
20.09.2019

Повідомляємо, що 15 жовтня 2019 року закінчується термін подання заяв на забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування в 2020 році особами постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Докладніше...
Оголошення про проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків
19.09.2019

Найменування, місцезнаходження організатора конкурсу: Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Новоград-Волинської міської ради, 11701, м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16, кабінет №49.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa