Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
17.09.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
17.09.2019

Оновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМООновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 
Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими)

 

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Інші заходи в галузі культури і мистецтва)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Нові норми водоспоживання
28.09.2010

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 09.09.2010 р. №293 «Про затвердження норм водоспоживання» переглянуто діючі 25 років норми для населення. На підставі цього рішення видано наказ по Водоканалу яким встановлено, що 01.10.10 р. норма водоспоживання, яка використовується при розрахунках на послугу з централізованого водопостачання для абонентів, у яких відсутні засоби обліку буде наступною при наявності: 

- колонки на вулиці – 3м3 на 1 люд./міс.;
- крану в помешканні -3,9 м3 на 1 люд./міс.;
- ванни в помешканні -5,6 м3 на 1 люд./міс.;
- газового котла в помешканні - 6,0 м3 на 1 люд./міс.;
- бані – 5,7 м3 на 1 люд./міс.;
- газової колонки в помешканні – 6,5 м3 на 1 люд./міс.;
Співставивши попередні норми із діючими з 1 жовтня поточного року побачимо, що на 1,04 м3 зросла норма для помешкань з ванною і на 1,48 м3 для водокористувачів з водорозбірних вуличних колонок (ВРК), решта водокористувачів суттєвої різниці не відчує. 

Очевидно, що введення нових норм водоспоживання спонукатиме водокористувачів встановлювати прилади обліку спожитої води і це, в даних умовах, вірний шлях. Адже 72% споживачів серед населення міста їх вже мають. Інша річ, і це наголошую спеціально для О.Брюханова (див. публікацію «Чому ми повинні платити за руду воду?»), що масово встановлення населенням лічильників з низьким метрологічним класом точності і до того ж, які своєчасно не повіряються, дійсно суттєво б׳є по балансу водопостачання-водоспоживання Водоканалу. Тим самим значним чином впливає на собівартість підготовленої і поданої споживачеві води. 

На наш погляд, найбільше невдоволених серед споживачів буде серед тих, хто користується ВРК, адже тут ріст норми найбільш відчутний. Тому доречно тут описати стан з водоспоживанням з ВРК.
Станом на початок жовтня в місті діє 21 ВРК, якими користується маючи договір близько 200 споживачів. При цьому 10 ВРК офіційно користується від 1 ( Полянського,63; Юношева,36) до 6 споживачів (Юношева,10; пров.Заводський; пров.185 км). Тут, безперечно, ВРК для Водоканалу є збитковими, ці колонки вже не випускаються і їх немає чим ремонтувати. Водоканалу спільно з міською радою слід прийняти рішення на прискорене закриття ВРК, можливо за виключенням мікрорайону Каменедробильного заводу. Більшість офіційних водокористувачів ВРК мають змогу провести воду до своїх помешкань проте з тих чи інших мотивів, але аж ніяк не переймаючись проблемами збитків Водоканалу, не поспішають це зробити.
 
А цим користуються й інші громадяни, які не маючи договору з Водоканалом на користування ВРК, часто-густо ними користуються як громадськими водними джерелами, беручи цю воду переважно для технічних цілей, і «на дармовщину». Офіційні водокористувачі ВРК про ці факти знають але мовчать – спрацьовує українське «моя хата з краю». 

На скільки ж відбувся в зв’язку з підвищенням норм водоспоживання ріст середньої норми по місту і в порівнянні з окремими містами області? До цитованого рішення виконкому середня норма споживання в місті була 2,8 м3/люд./міс.. З 01.10.2010 р. стала 3,2 ріст аж на 0,4 м3/люд./міс. При такому збільшення норми водоспоживання ми відстаємо від Житомира на 1 м3, Бердичева -2,9 м3, Коростеня -1,8м3. То чи справедливим є твердження окремих наших споживачів, що «у нас і так вода найдорожча».
 
В котре роз’яснювати це питання не будемо зіславшись на те, що в опублікованому в №38 від 17 вересня п.р. інтерв’ю міського голови М.П.Боровця це добре пояснено, а, з іншого боку, ще раз підкреслимо, що двох однакових Водоканалів немає, в кожного виробництво як водопідготовка водопостачання так і водовідведення – очищення стоків специфічні, звідси різна собівартість, а відтак і різний тариф. Давайте діждемося від КабМіну уніфікованої методики розрахунків тарифів для водоканалів, перекладемо це на специфіку нашого і тоді побачимо, що нині діючою методикою Водоканал обраховує тарифи правильно. Інша річ, що виконавчий комітет в тарифній політиці не проявляє належної волі при прийнятті непопулярних рішень. 

І на закінчення. З метою уникнення плутанини в комп’ютерній програмі Водоканалу яка контролює процес розрахунків для споживачів, просимо тих, хто перебуває як споживач на нормі водоспоживання, терміново розрахуватись за водокористування за вересень включно по нормі, яка діяла до 01.10.10р., а за жовтень п.р. розрахунки виконувати за приведеними тут новими нормами водоспоживання.


Василь Матвійчук
голова постійної комісії з питань ЖКГ
та екології, інженер відділу реалізації водоканалу

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Оберіть 5 проектів, які у 2020 році отримають можливість бути реалізованими коштом міського бюджету на загальну суму 500 тис. грн.
17.09.2019

На розгляд мешканців Новоград-Волинської міської ОТГ пропонується 22 проекти, які пройшли погодження представниками виконавчих органів влади, членів робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі в місті Новограді-Волинському, не перевищили кошторис (100 тис. грн.) та є допущеними до голосування. 

Докладніше...
ІРЦ приймає електронні звернення від батьків
17.09.2019

В зв’язку з переходом комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» міської ради до роботи в єдиній автоматизованій системі «ІРЦ», повідомляємо, що батьки або законні представники дитини за допомогою порталу інклюзивної освіти мають змогу: 

Докладніше...
Конкурс з вибору виконавця робіт з розробки проекту ландшафтного дизайну земельної ділянки
17.09.2019

Новоград-Волинська міська рада оголошує про проведення конкурсу з вибору виконавця робіт з розробки проекту ландшафтного дизайну земельної ділянки для створення об’єкту - міський сквер відпочинку.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa