Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
13.06.2019

Орієнтовний графік виконання робіт по поточному ремонту твердого дорожнього покриття на 2019 рік вулиць та провулків населених пунктів Новоград-Волинської територіальної громади

Докладніше...
11.06.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 10.06.2019 року

Докладніше...
Щодо відшкодування витрат понесених у зв`язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повнітсю чи частково відшкодовується
11.06.2019

Міністерство охорони здоров’я Украни розглянуло лист Житомирської обласної державної адміністрації від 25.04.2019 № 1967/04-1, щодо відшкодування витрат понесених у зв`язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повнітсю чи частково відшкодовується та в межах компетенції подомляє.

Докладніше...
Щодо погодження зупинки ГРС Новоград-Волинський 26.06.2019 року
07.06.2019

Начальник Рівненського ЛВУМГ Олійник І.Я. на адресу Новоград-Волинського міського голови Весельського В.Л. надіслав звернення наступного змісту:

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Нові норми водоспоживання
28.09.2010

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 09.09.2010 р. №293 «Про затвердження норм водоспоживання» переглянуто діючі 25 років норми для населення. На підставі цього рішення видано наказ по Водоканалу яким встановлено, що 01.10.10 р. норма водоспоживання, яка використовується при розрахунках на послугу з централізованого водопостачання для абонентів, у яких відсутні засоби обліку буде наступною при наявності: 

- колонки на вулиці – 3м3 на 1 люд./міс.;
- крану в помешканні -3,9 м3 на 1 люд./міс.;
- ванни в помешканні -5,6 м3 на 1 люд./міс.;
- газового котла в помешканні - 6,0 м3 на 1 люд./міс.;
- бані – 5,7 м3 на 1 люд./міс.;
- газової колонки в помешканні – 6,5 м3 на 1 люд./міс.;
Співставивши попередні норми із діючими з 1 жовтня поточного року побачимо, що на 1,04 м3 зросла норма для помешкань з ванною і на 1,48 м3 для водокористувачів з водорозбірних вуличних колонок (ВРК), решта водокористувачів суттєвої різниці не відчує. 

Очевидно, що введення нових норм водоспоживання спонукатиме водокористувачів встановлювати прилади обліку спожитої води і це, в даних умовах, вірний шлях. Адже 72% споживачів серед населення міста їх вже мають. Інша річ, і це наголошую спеціально для О.Брюханова (див. публікацію «Чому ми повинні платити за руду воду?»), що масово встановлення населенням лічильників з низьким метрологічним класом точності і до того ж, які своєчасно не повіряються, дійсно суттєво б׳є по балансу водопостачання-водоспоживання Водоканалу. Тим самим значним чином впливає на собівартість підготовленої і поданої споживачеві води. 

На наш погляд, найбільше невдоволених серед споживачів буде серед тих, хто користується ВРК, адже тут ріст норми найбільш відчутний. Тому доречно тут описати стан з водоспоживанням з ВРК.
Станом на початок жовтня в місті діє 21 ВРК, якими користується маючи договір близько 200 споживачів. При цьому 10 ВРК офіційно користується від 1 ( Полянського,63; Юношева,36) до 6 споживачів (Юношева,10; пров.Заводський; пров.185 км). Тут, безперечно, ВРК для Водоканалу є збитковими, ці колонки вже не випускаються і їх немає чим ремонтувати. Водоканалу спільно з міською радою слід прийняти рішення на прискорене закриття ВРК, можливо за виключенням мікрорайону Каменедробильного заводу. Більшість офіційних водокористувачів ВРК мають змогу провести воду до своїх помешкань проте з тих чи інших мотивів, але аж ніяк не переймаючись проблемами збитків Водоканалу, не поспішають це зробити.
 
А цим користуються й інші громадяни, які не маючи договору з Водоканалом на користування ВРК, часто-густо ними користуються як громадськими водними джерелами, беручи цю воду переважно для технічних цілей, і «на дармовщину». Офіційні водокористувачі ВРК про ці факти знають але мовчать – спрацьовує українське «моя хата з краю». 

На скільки ж відбувся в зв’язку з підвищенням норм водоспоживання ріст середньої норми по місту і в порівнянні з окремими містами області? До цитованого рішення виконкому середня норма споживання в місті була 2,8 м3/люд./міс.. З 01.10.2010 р. стала 3,2 ріст аж на 0,4 м3/люд./міс. При такому збільшення норми водоспоживання ми відстаємо від Житомира на 1 м3, Бердичева -2,9 м3, Коростеня -1,8м3. То чи справедливим є твердження окремих наших споживачів, що «у нас і так вода найдорожча».
 
В котре роз’яснювати це питання не будемо зіславшись на те, що в опублікованому в №38 від 17 вересня п.р. інтерв’ю міського голови М.П.Боровця це добре пояснено, а, з іншого боку, ще раз підкреслимо, що двох однакових Водоканалів немає, в кожного виробництво як водопідготовка водопостачання так і водовідведення – очищення стоків специфічні, звідси різна собівартість, а відтак і різний тариф. Давайте діждемося від КабМіну уніфікованої методики розрахунків тарифів для водоканалів, перекладемо це на специфіку нашого і тоді побачимо, що нині діючою методикою Водоканал обраховує тарифи правильно. Інша річ, що виконавчий комітет в тарифній політиці не проявляє належної волі при прийнятті непопулярних рішень. 

І на закінчення. З метою уникнення плутанини в комп’ютерній програмі Водоканалу яка контролює процес розрахунків для споживачів, просимо тих, хто перебуває як споживач на нормі водоспоживання, терміново розрахуватись за водокористування за вересень включно по нормі, яка діяла до 01.10.10р., а за жовтень п.р. розрахунки виконувати за приведеними тут новими нормами водоспоживання.


Василь Матвійчук
голова постійної комісії з питань ЖКГ
та екології, інженер відділу реалізації водоканалу

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Долучайтеся до відновлення Молодіжного центру в Новограді-Волинському
19.06.2019

Управлінням у справах сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради створено благодійний рахунок для збору коштів на відновлення міського Молодіжного центру. 

Докладніше...
Запрошуємо відсвяткувати День молоді разом!
19.06.2019

Програма заходів: 21 червня о 12:00 год. – турнір з більярду та боулінгу, а також конкурс «Зірка караоке 2019» для випускників закладів загальної середньої освіти Новоград-Волинської міської ОТГ (готельно-розважальний комплекс «Тополя»); 

Докладніше...
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Капітальний ремонт зливової каналізації по вул. Родини Косачів в м. Новограді-Волинському Житомирської області»
13.06.2019

Тендерний комітет управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 18.06.2019 року о 10:30 год. (вул. Шевченка, 16, другий поверх, кабінет № 30) відбудеться засідання тендерного комітету на якому буде визначено виконавця по об’єкту: 

 
Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa