Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
20.03.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 18.03.2019 року

Докладніше...
20.03.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)(Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти)

Докладніше...
20.03.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)(Методичне забезпечення діяльності навчальних закладів)

Докладніше...
20.03.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради) (Надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР
СайтСвято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Відеоматеріали
Міські новини
Новоград-Волинський: Про якість харчових продуктів
12.08.2010

Їжа – джерело життєвих сил людини і один із факторів впливу на стан її здоров’я.

Найголовнішою ознакою харчового продукта є його придатність для вживання в їжу, тобто безпечність. Продукт може вважатися безпечним при відсутності у ньому патогенних мікроорганізмів та їх токсинів, сторонніх хімічних та фізичних домішок.

В продовольчому законодавстві Євросоюзу терміни «якість» та «безпечність» нероздільні.

Пріоритетним напрямком при здійсненні держсанепіднагляду фахівцями райсанепідстанції є моніторинг за якістю харчових продуктів. В поточному році 1,5% досліджених харчових продуктів за санітарно-гігієнічними показниками не відповідали вимогам НД та 2,3% продуктів досліджених за бактеріологічними показниками.

Серед порушень вимог санітарного законодавства, які найчастіше виявляються при перевірках це – порушення умов зберігання продуктів (невідповідна температура зберігання, недотримання товарного сусідства); відсутність супровідних документів, що засвідчують безпечність та якість харчових продуктів та реалізація продуктів з вичерпаними термінами придатності. Щодо останнього то це просто – аморально. На об’єктах контролю зареєстровано 74 випадки реалізації недоброякісної продукції, 405,6кг яких забраковано на суму 5358 грн. на слідуючих об’єктах: в магазинах «Дарія» ПП Малиновської О.В.(ковбасні вироби, печиво), «У Дарія» ПП Дарій В.В.(пиво), «Міра-Макс» ПП Костюк Г.М.(ковбасні вироби, квас), «Світ продуктів» ПП Осіпчук Л.С.(скумбрія холодного копчення), «Гостинець» ПП Милика А.В.(безалкогольні напої), магазині № 2 ТОВ «Меркурій» (торт), кіосках ринку «Урожай» ПП Тимощук Н.І.(рибні пресерви), ПП Кольбух В.Ф.(зефір) та інші.

На санітарно-епідеміологічну ситуацію в районі має вплив і такий сучасний фактор, як зростання різноманітної харчової продукції, що завозиться з інших регіонів країни та зарубіжжя. Суттєвою проблемою є транспортування продуктів. З порушнням транспортування (не забезпечення холодом) були завезені в торгівельну мережу міста кондитерські вироби з кремом, які ще й виявилися нестандартними за бактеріологічними показниками. Це вироби ТМ «Насолода» м.Хмельницький та ПП «Маріам-С» м.Київ. Окрім цього неякісними виявилися сир «Чечіль» виготовлений в Житомирському районі, ковбаса «Сільська» із села Вербка Хмельницької області, пресерва «Морська капуста в майонезі із крабовими паличками» виробництва ТОВ «Сам Фіш» м.Житомир, з Цюрупенського району Хмельницької області завезені буряки, дині з перевищеним вмістом нітратів.

Нестандартні за бактеріологічними показниками були виготовлені кулінарні вироби і місцевими виробниками – в піцерії «Бамбуліно» ПП Горбаткова С.А. (піца, гамбургер, молочний коктейль), в піцерії «Палермо» ТОВ «Пролісок» (салат), в кафе «Торнадо» ТОВ «Верес» (салат), в кафе «Сонечко» ПП Мельник Т.О.(м’ясна, кулінарія).

Під дією підвищеної температури повітря під час аномальної спеки погіршується якість харчових продуктів, якщо вони зберігаються в неналежних умовах. Вкрай важливо забезпечити реалізацію продуктів при відповідній температурі та вологості. Реалізацію кулінарної продукції та салатів через мережу супермаркетів повинні проводити при наявності даних про час виготовлення та кінцеві терміни зберігання.

Населення придає особливу увагу харчовим продуктам для спеціального дієтичного харчування – БАД-ам, фіточаям, бо це продукти які мають зміцнювати здоров’я.

Однак, бактеріально забрудненими виявились фіточай від стресу ТМ «Доктор Селезнева» (виробник «Нова фармація» м.Донецьк), фіточаї «Серцевий», «Чоловіча сила», «Бронхіальний» ТМ «Карпатська лічниця» (виробник ПК «Екопродукт» с.Вільшаниця Івано-Франківської обл.), фіточай «Мелісовий» ТМ «Галка» (виробник ТзОВ «Галка-чай» , с.Малечковичі Львівської обл.), фіточай «Ромашка» ТМ «Мудрий травник» (виробник ТзОВ «Галка-Карпати» с.Спас Івано-Франківської обл.).

Фірма-виробник фіточаїв – ФО Карпов М.Ю. с.Троянів Житомирського району взагалі виявилась фіктивною.

У всіх випадках виявлення нестандартної продукції вживались заходи адміністративного запобіжного впливу – накладено 164 штрафів, застосовано 73 фінансових санкцій до підприємств торгівлі на суму 5286,6 грн., тимчасово призупинялась експлуатація 18 підприємств. На санітарну годину закривалось 7 об’єктів. За несвоєчасне проходження періодичних медичних оглядів 11 осіб були відсторонені від роботи. Опломбований кіоск по реалізації випічки «Форнетті» на території оптового складу ТОВ «Промінь», який був відкритий без погодження із санепідслужбою з грубими порушеннями санітарних правил (кіоск розміщений у 8 метрах від сміттєзбірного майданчика).


Завідувачка відділенням гігієни
харчування райсанепідстанції
Власюк С.Г.

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта Новоград-Волинської міської ради
20.03.2019

Відповідно до ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою прийняття пропозицій, зауважень громадян, суб’єктів господарювання, консультативно-дорадчих органів, Новоград-Волинська міська рада оприлюднює проект рішення «Про організацію сезонної, святкової виїзної торгівлі, надання послуг у сфері  розваг та проведення ярмарків на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади». 

Докладніше...
Запрошуємо на "Гордість міста - 2018"!
19.03.2019

28 березня о 15:00 год. у міському Палаці культури ім. Лесі Українки відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців відкритого рейтингу популярності «Гордість міста-2018». 

Докладніше...
Відбудуться громадські слухання проекту рішення міської ради «Положення про організацію сезонної, святкової виїзної торгівлі, надання послуг у сфері розваг та проведення ярмарків на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної гром
19.03.2019

Шановні мешканці міста! 5 квітня 2019 року о 10:00 годині у великій залі Будинку рад міської ради (вул. Шевченка, 16, І поверх Будинку рад) відбудуться громадські слухання проекту рішення міської ради «Положення про організацію сезонної, святкової виїзної торгівлі, надання послуг у сфері розваг та проведення ярмарків на території Новоград-Волинської об’єднаної територіальної громади (регуляторний акт)».

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук


Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa