Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
13.06.2019

Орієнтовний графік виконання робіт по поточному ремонту твердого дорожнього покриття на 2019 рік вулиць та провулків населених пунктів Новоград-Волинської територіальної громади

Докладніше...
11.06.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 10.06.2019 року

Докладніше...
Щодо відшкодування витрат понесених у зв`язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повнітсю чи частково відшкодовується
11.06.2019

Міністерство охорони здоров’я Украни розглянуло лист Житомирської обласної державної адміністрації від 25.04.2019 № 1967/04-1, щодо відшкодування витрат понесених у зв`язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повнітсю чи частково відшкодовується та в межах компетенції подомляє.

Докладніше...
Щодо погодження зупинки ГРС Новоград-Волинський 26.06.2019 року
07.06.2019

Начальник Рівненського ЛВУМГ Олійник І.Я. на адресу Новоград-Волинського міського голови Весельського В.Л. надіслав звернення наступного змісту:

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Про переваги цивілізації та людське невігластво
12.08.2010

Проблема, що жваво обговорювалася на черговому засіданні виконкому міської ради може перерости у екологічне лихо для нашого регіону. Мова йшла про стан експлуатації вигрібних ям (цивілізовано – малих очисних споруд) при індивідуальних житлових будинках міста.

За словами начальника управління ЖКГ та КВ міської ради Володимира Мисіна та головного міськрайонного санітарного лікаря Людмили Прохор в основному ці об’єкти виконані із порушенням норм з п.7.12 державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів № 178 від 19.06.96 у відповідності до якого облаштування вигрібних ям взагалі заборонено. Виключенням є виконання стін ями залізобетоном і розташування її на відстані 20 м від приватних криниць, 50 м від громадських криниць, 15 м від житлових будинків.

В.Є.Мисін підкреслив, що з кожним роком все гостріше постає питання щодо наявних вигрібних ям в приватному секторі міста, які не відповідають санітарним нормам, що в свою чергу призводить до просочування рідких нечистот в ґрунтові води і подальше потрапляння їх в природні водойми. Виявлені також факти несанкціонованого підключення вигрібних ям у зливову каналізацію міста, що є основною причиною забруднення річок Случ і Смолка.

Протягом 2009-2010 років проведено 19 комісійних рейдів за участю представників інспекції благоустрою міста, виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства та санітарно-епідемічної станції з метою виявлення фактів скидання рідких нечистот з вигрібних ям приватних домоволодінь у природні водойми. Перевірки виявили 28 домоволодінь, без дозволів підключених до мережі зливової каналізації (вул. Лянгуса, 5, 13, 30 кв. а, б, г, 12/3; 1 пров. Войкова, 19, 23; 2 пров. Чехова, 1/1, 1/2, 2в, 7, 5, 23, 2а; вул. Челюскінців, 2а/2; вул. Щорса,14). На їх господарів складені протоколи про адміністративне правопорушення, 26 з них вже відключено від зливової каналізації, 3 відключено від мережі централізованого водопостачання. 21 з 28 виявлених порушників оштрафовано, решта отримали попередження та самостійно усунули вказані недоліки. Проте є факти повторного несанкціонованого підключення до зливової мережі.

Невирішеними залишаються питання утилізації рідких побутових відходів з житлових будинків, підприємств, установ, організацій на вулицях Звягельська, Гранітна, Спортивна, Потапова, 50 років Жовтня, Дружби, Привокзальна, де відсутня централізована каналізація. В місті нараховується декілька приватних підприємців, які маючи спеціалізований транспорт, займаються відкачуванням рідких нечистот і далі несанкціоновано скидають їх у каналізаційну або навіть і в зливову мережу. Так, приватний підприємець Хотько О.С., маючи договір з ВУВКГ на утилізацію стоків, скидає їх в каналізаційну мережу, в чому був неодноразово помічений. Внаслідок таких зухвалих дій перевізників нечистот стан забруднення річок, струмків, каналів значно погіршується, що позначається на якості питної води з колодязів, джерел.

До обговорення рішення з цього питання долучилися всі члени виконавчого комітету. Здивування та обурення викликає те, що мешканці, які зливають нечистоти в землю (а це понад 24 тис.м3 хімічних миючих засобів), та перевізники, які скидають бруд не у визначені водоканалом місце, а фактично в річки, живуть ніби на іншій планеті і за принципом „а після нас хоч потоп“. І живемо ніби в ХХІ столітті – в цивілізованій країні, а поводимося ніби невігласи.

Безумовно проблема ця накопичувалася десятиліттями – люди будували житло, а поруч – вигрібні ями, які не відповідають санітарним нормам, у віддалених мікрорайонах Смолки, Дружби, кам’янодробильного заводу, вулиць Лянгуса, Західної не прокладалися мережі централізованої каналізації. На все це необхідні мільйонні капіталовкладення. Але поки що спільними зусиллями – влади, громади, водоканалу, ОСББ треба приймати невідкладні заходи, щоб не допустити екологічної катастрофи в місті. За словами першого заступника міського голови Валентина Костюка необхідно зважено та принципово підійти до прийняття рішення, використовуючи повноваження міської влади контролюючих органів, можливості водоканалу, як монополіста у забезпеченні міста водою. Влада покладає великі надії і на небайдужість жителів міста при виявленні фактів забруднення довкілля. Адже розв’язання цієї важливої проблеми є складовою частиною виконання міської Програми охорони навколишнього середовища, Законів України „Про благоустрій населених пунктів“, „Про охорону навколишнього середовища“.

Доречними були пропозиції Валерія Перерви щодо приведення у залежність споживання води та утилізацію різних нечистот з приватних садиб, що має регулюватись договором із водоканалом. Тобто використав в місяць 6 м3 води оприлюдни - куди її утилізував, а якщо не згоден легалізувати свої дії підприємство не подаватиме воду.

Такий підхід можливо і жорсткий, але цивілізований та справедливий. Замінником „дідівських“ вигрібних ям є встановлення установок „Біотал“, вартість якої залежить від об’єму нечистот (від 20 тис.грн.).

Людмила Миколаївна Прохор, інші члени робочої групи, що готували проект рішення, пропонують включити плату за вивезення нечистот до тарифу за житлово-комунальні послуги. Члени виконкому міської ради були одностайні в тому, що більш суворішим має бути контроль з боку санітарних служб, водоканалу, інспекцій благоустрою за діяльністю перевізників.

У прийнятому виконавчим комітетом міської ради рішенні рекомендовано СЕС (Л.М. Прохор), видавати умови на облаштування малих очисних споруд при індивідуальних житлових будинках в районах міста, не забезпечених централізованим водовідведенням.

Виробничому управлінню водоканалізаційного господарства (А.П.Левицька) необхідно забезпечувати контроль за вивезенням рідких нечистот з вигрібних ям (малих очисних споруд) при індивідуальних житлових будинках.

Інспекції благоустрою міста (О.М. Александров) спільно з працівниками СЕС та представниками екологічної інспекції слід продовжити роботу по виявленню скидів рідких нечистот з таких об’єктів у зливову каналізацію або на земельні ділянки, що межують з домоволодіннями, а порушників притягувати до відповідальності

Управлінню містобудування та архітектури міської ради (Б.В. Подсадний) при погодженні проектної документації на житлові будинки та господарські будівлі вимагати розташування систем каналізування житлових будинків у відповідності до вимог санітарних Правил планування та забудови населених пунктів, та при виділенні земельних ділянок надавати їх власникам інформацію щодо наявних комунікацій

Управлінню житлово-комунального господарства та комунальної власності міської ради (В.Є. Мисін) постійно проводити моніторинг екологічного стану в районах приватної забудови міста на предмет забруднення водоймищ нечистотами, вивчити питання утилізації стоків підприємствами, установами, організаціями міста. ВУВКГ надати необхідну для моніторингу інформацію.

Про виконання даного рішення виконавчий комітет міської ради заслухає відповідальних через певний час.

Відділ інформації та зв’язків з
громадськістю міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Долучайтеся до відновлення Молодіжного центру в Новограді-Волинському
19.06.2019

Управлінням у справах сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради створено благодійний рахунок для збору коштів на відновлення міського Молодіжного центру. 

Докладніше...
Запрошуємо відсвяткувати День молоді разом!
19.06.2019

Програма заходів: 21 червня о 12:00 год. – турнір з більярду та боулінгу, а також конкурс «Зірка караоке 2019» для випускників закладів загальної середньої освіти Новоград-Волинської міської ОТГ (готельно-розважальний комплекс «Тополя»); 

Докладніше...
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Капітальний ремонт зливової каналізації по вул. Родини Косачів в м. Новограді-Волинському Житомирської області»
13.06.2019

Тендерний комітет управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 18.06.2019 року о 10:30 год. (вул. Шевченка, 16, другий поверх, кабінет № 30) відбудеться засідання тендерного комітету на якому буде визначено виконавця по об’єкту: 

 
Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa