Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
21.06.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради) (Будівництво освітніх  установ  та закладів)

Докладніше...
21.06.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради) (Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів)

Докладніше...
21.06.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради) (Методичне забезпечення діяльності навчальних закладів)

Докладніше...
21.06.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради) (Надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Кожен день – то важка праця задля розвитку Новограда-Волинського
10.08.2010

Чергову прес-конференцію з питань розвитку міста у І півріччі 2010 року міський голова Микола Боровець розпочав із вручення журналістам місцевих ЗМІ книжки „Новоград-Волинський Історія міста“, яка нещодавно побачила світ.

Микола Петрович з гордістю повідомив, що за результатами роботи галузей господарства та гуманітарної сфери за минулі 6 місяців місто посіло почесне третє місце у рейтингу серед всіх адміністративних одиниць області по 34 показниках, а серед 5 міст регіону Новоград-Волинський лідирує. Що свідчить про стабільні тенденції у соціально-економічному розвитку міста, його високий потенціал. Позитивні результати у промисловості досягнуто за рахунок приросту продукції на підприємстві ТОВ „Техна“, ТОВ „Новотекс“, ПП „Меблева фабрика „Мірт“ , ВАТ „Хлібозавод“.Середня заробітна плата по місту в поточному році становить більше 1,5 тис.грн. Найвищий рівень заробітної плати досягнуто на підприємствах ВАТ „Хлібозавод“ та ТОВ „Техна“ – більше 2,0 тис.грн., МПТВП „Райдуга“ та ТОВ „Новотекс“ – до 2,0 тис. грн.

Значне місце у формуванні механізму саморозвитку економіки міста посідає мале підприємництво. В місті діють близько 4500 фізичних осіб-підприємців та 500 – юридичних осіб.

Велика робота продовжується в напрямку впровадження енергоефективності та енергозбереження в місті За підтримки проекту Українсько-Німецького технічного співробітництва GTZ «Енергоефективність у будівлях» в НВК «Гімназія ім. Лесі Українки», в ЗОШ №5 та ЗОШ №9 проведено реконструкцію системи освітлення.

За 6 місяців 2010 року міською радою проведено чотири пленарних засідання. Прийнято протягом цього періоду 67 рішень, найважливіші з них були продиктовані вимогами часу та в інтересах громади. Зокрема рішення стосувалися Програм економічного і соціального розвитку міста, забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду, підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки, затвердження міської цільової програми „Цукровий діабет“ до 2013 року, міського бюджету на 2010 рік, повноти надходження податків і зборів до місцевого бюджету, перейменування вулиць і провулків міста, реорганізації закладів позашкільної освіти. Міський голова висловив вдячність всім депутатам міської ради за системну, злагоджену роботу при прийнятті рішень в інтересах новоград-волинців.

Актуальними для громади міста були розпорядження міського голови щодо експлуатації полігону твердих побутових відходів, відзначення 65-ої річниці перемоги у ВВВ, оголошення конкурсу про двір зразкового порядку, розподілу коштів міського бюджету на проведення капремонту ліфтів, термін експлуатації яких перевищив 25 років, організації проведення перевірки готовності закладів освіти до нового 2010-2011 навчального року, посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг. Наразі прийнято розпорядження, що передбачає ряд заходів щодо запобігання пожеж в умовах високої температури.

За словами міського голови на 13 засіданнях виконавчого комітету міської ради прийнято 250 рішень. Серед основних розглядалися - заходи щодо підготовки та проведення робіт з ліквідації підтоплень на території міста у весняний період, проведення робіт з благоустрою міста, підсумки опалювального сезону та підготовку до роботи в осінньо – зимовий період, хід виконання заходів міської програми розвитку дорожнього руху та його безпеки на 2008-2012 роки, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя в місті, санітарний стан річок Случ і Смолка, робота з впорядкування подвірного забою тварин. Всі ці питання глибоко вивчалися спеціально створеними комісіями за участю фахівців та представників громадськості міста.

Міський голова у розмові з журналістами підкреслив, що функціонування соціально-економічного комплексу Новограда –Волинського у першому півріччі проходило у непростих умовах затягування бюджетного процесу, що ускладнювало розвиток житлово - комунальної, освітньої, медичної, спортивної галузей. Але тим не менше місто гідно відзначило 65-ту річницю Великої Перемоги – реконструйовано Сквер Слави, відкрито ряд меморіальних дощок, проведено ремонт на військово-меморіальному кладовищі. Підприємства ЖКГ успішно завершили опалювальний сезон, йде підготовка житлового фонду та організацій міста до наступного осінньо-зимового періоду. Попри брак коштів, ведеться поточний ремонт вулиць, одну, як і планували, заасфальтовано. У зв’язку із державною підтримкою ОСББ очікуємо обіцяні від держави кошти на ремонт житла. Сподіваємося, що вже в цьому році міський водоканал, пройшовши вже не одну експертизу, нарешті почне отримувати гроші від МВФ на свою модернізацію. А поки що міській владі, враховуючи фінансові можливості населення, доводилось стримувати зростання тарифів на тепло, воду, шукати інші джерела для компенсації різниці між економічно обґрунтованими та наявними тарифами на послуги ЖКГ. Розпочато роботу з соціальної підтримки людей у зв’язку із підвищенням ціни на газ для населення, відповідні служби міста готуються до збільшення навантаження через нарахування житлових субсидій.

Аналізуючи зроблене в освітній галузі М.П.Боровець зазначив, що успішно завершився навчальний рік у закладах освіти, гарні результати показали випускники під час ЗНО, підтвердивши свої шкільні оцінки. Підведені підсумки роботи з обдарованими дітьми та молоддю міста. На міському святі «Обдарованість - 2010» відзначено грамотами та грошовими винагородами 70 талановитих учнів та 13 учнівських колективів-переможців Міжнародних, Всеукраїнських та обласних етапів конкурсів, змагань, олімпіад, творчих конкурсів, на що виділено понад 4,6 тисяч грн.

Організованими формами відпочинку та оздоровлення під час літніх канікул охоплено 1131 дитина, які відпочивали у пришкільних таборах з денним перебуванням, направлялися до МДЦ «Артек» та «Молода гвардія», у профільний спортивний табір «Олімпієць». Більше 130 путівок в дитячі оздоровчі заклади санаторного типу надано від міськрай ТМО. 45 дітей відправлено на відпочинок та оздоровлення Фондом соціального страхування. Попереду - впровадження нововведень щодо повернення до 11-літнього навчання. На думку міського голови не буде проблем із охопленням дошкільною освітою „п’ятирічок“, адже в місті майже 98% таких діток відвідують ДНЗ.

Наразі у всіх 26 навчальних закладах проходять поточні ремонти. Завершено ремонт теплосистеми ЗОШ№6. Тривають роботи з перекриття даху колегіуму. В ДНЗ №4 відремонтовано систему тепловодопостачання, вирішені питання з установкою бойлерів в ДНЗ № 6,8,14,15. В ЗОШ№ 9, 14 заасфальтовано подвір’я, проведена повірка лічильників, придбано тверде паливо в ЗОШ№ 8. На останній сесії міської ради прийнято рішення про виділення коштів на перекриття даху СШ №4, початок каналізування ЗОШ № 9.

Микола Боровець наголосив, що сподівається на дотримання адміністрацією медичного коледжу прийнятого міською радою рішення щодо подальшого перебування художньої школи в одному приміщенні із студентами-медиками. Завершуються роботи з підведення тепла до кінотеатру, де планується створення Центру дозвілля для дітей і молоді, після чого буде можливість відселити художню школу в інше приміщення.
За словами міського голови продовжуються заходи з реформування надання медичних послуг у лікарні, є надія на продовження співпраці із райдержадміністрацією в цьому напрямку. Поповнюється матеріальна база відділень міськрай ТМО, в тому числі за сприяння нашого земляка Юрія Вайсберга.

Як підкреслив Микола Петрович у культурно-освітній галузі міста намітилася тенденція щодо покращення національно-духовного виховання новоград-волинців. І яскравим підтвердженням цього є щорічне вдосконалення Міжнародного свята літератури і мистецтв “Лесині джерела”. Його проведення стає справжньою школою формування духовності та патріотизму. Користуючись нагодою, міський голова висловив слова вдячності міністерству культури та туризму України, місцевим меценатам за фінансову допомогу у проведенні свята, адже з міського бюджету кошти на це не виділялися. Слова подяки отримали комунальні служби, ОСББ за чистоту та порядок в місті у святкові дні.

Помітно активізувалася робота народного аматорського театру Палацу культури ім. Лесі Українки. У березні відбулася прем’єра вистави за п’єсою М.Старицького „За двома зайцями“, у травні – „Хочу вашего мужа“ за твором М.Задорнова. Безумовно, справжній професіоналізм продемонстрували наші актори-аматори під час нової постановки п’єси Лесі Українки „На полі крові“, яку новоград-волинці побачили в рамках „Лесиних джерел“. У травні народний дитячий фольклорний колектив „Ордана“ брав участь у всеукраїнському фестивалі „Орелі-фест“, що проходив у м. Києві.
Накладом 1000 примірників видано довгоочікувану книгу „Новоград-Волинський. Історія міста“, створену колективом місцевих краєзнавців, а також видання для туристів, гостей нашого міста „Музеї Новограда-Волинського“.

Під час проведення конференції міський голова постійно зупинявся і на проблемах, над розв’язанням яких необхідно сконцентруватися. Перш за все – це комплекс робіт у зв’язку з підготовкою міського господарства до зими, освіти – до нового навчального року. Управління праці та соціального захисту населення наразі організовує свою діяльність для нарахування державних житлових субсидій через підвищення ціни на газ для населення. Микола Петрович не міг не торкнутися теми підготовки до наступних місцевих виборів, які проходитимуть за істотно зміненим новим законом України. Він передбачає запровадження пропорційно-мажоритарної виборчої системи, скасування права на самовисування кандидатів в мери та депутати. Наразі із більш як 44 тисяч виборців лише до 5% є членами тих чи інших політичних партій, тобто політичної структуризації суспільства ще не відбулося. Нашим партіям ще не вистачає відповідальності за свої дії.

Даючи ґрунтовні відповіді на запитання журналістів міський голова повідомив, що має надію на отримання 4 млн. грн. на завершення будівництва ЗОШ №8, хоча у відповідності до Бюджетного кодексу України на капітальні видатки кошти значно обмежуються. Але в цьому питанні є підтримка з боку обласної влади, яка передбачає на будівництво школи гроші з стабілізаційного фонду.

Микола Петрович висловив жаль з приводу призупинення діяльності на території міста столичних будівельних компаній через фінансові труднощі. Хоча „Київміськбуд“ не відмовляється від продовження співпраці з міською владою в галузі житлового будівництва, залишились діючими наші договори із фондом молодіжного кредитування, продовжуються будівельні роботи і ПП „Меблева фабрика „Мірт“. В основному потребу у житлі в місті мешканці вирішують за рахунок індивідуального житлового будівництва.

Найбільш очікуваною журналістами була відповідь М.П.Боровця щодо його участі у виборчій кампанії 2010 року. Попри свою принципову безпартійність Микола Петрович повідомив, що прийняв пропозицію голови ОДА Сергія Рижука та місцевого осередку Партії Регіонів балотуватися на посаду міського голови від цієї політичної сили. При цьому Микола Петрович запевнив, що зробить все необхідне, щоб вибори проходили на демократичних засадах. В ім’я розвитку міста мер повинен йти від партії влади, щоб мати її підтримку для реалізації планів в інтересах всієї міської громади.

Маючи чітку позицію щодо безпартійності очільника міста, Микола Петрович вважає, що висування від певної партії спонукає до великої політичної відповідальності як партії, так і самого кандидата. І без критики опонентів міський голова знає свої недоліки і прорахунки, але разом із тим, бачачи зроблене за 8 років, дуже добре усвідомлює, що ще належить зробити в інтересах всіх новоград-волинців, а не лише окремих груп. Адже головними вимогами, які ставляться до себе та своїх підлеглих є високий професіоналізм, відповідальність за доручену справу, а головним критерієм має бути власна совість.


Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Запрошуємо на заходи до Дня Конституції України
25.06.2019

Шановні новоград-волинці та гості міста! Запрошуємо вас долучитися до покладання квітів та урочистого мітингу з нагоди 23-ї річниці Конституції України, які відбудуться 28 червня о 10:00 год. на площі Лесі Українки.

Докладніше...
Запрошуємо на зустріч з Іриною Фаріон
25.06.2019

З нагоди 170-річчя від дня народження Олени Пчілки, 28 червня 2019 року о 12:00 год. у музеї родини Косачів відбудеться захід на тему: «Велич особистості. Олена Пчілка», за участі доктора філологічних наук Ірини Фаріон.

Докладніше...
Вступ до вищих навчальних закладів ДСНС в 2019 роц
21.06.2019

Вступ до вищих навчальних закладів ДСНС в 2019 році

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa