Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими)

 

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Інші заходи в галузі культури і мистецтва)

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Забезпечення діяльності бібліотек)

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, об’єднаних територіальних громадах)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: В обласному архіві відкрито виставку «До Дня пам’яті жертв політичних репресій»
18.05.2010

На виконання Указу Президента України від 17 лютого 2010 року № 183 «Про відзначення у 2010 році Дня пам’яті жертв політичних репресій», з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України 12 травня 2010 року в приміщенні Державного архіву Житомирської області відкрито виставку «До Дня пам’яті жертв політичних репресій».


Виставка складається з п’ятьох розділів, у яких представлено документи про репресії на Житомирщині періоду 20-х, 30-х, 40-х та початку 50-х років минулого століття. Перший розділ виставки «Репресії 20-х років» містить добірку документів, серед яких справи на інтелігенцію, робітників та селян, громадян різних професій, духовенства, які зазнали репресивних дій в 1919-1929 роках. Заслуговує на увагу справа селянина Данюка (Трохимчука) Архипа Адамовича, колишнього військовослужбовця царської армії. Зазначена справа дає нагоду ознайомитись з «Карманной картой европейской войны…» та нотатками в особистій записній книжці про ці події.

Відомо, що пік репресій припадає на 1937-1938 роки, коли на офіційному рівні долю заарештованих вирішували не судові органи, так звані «двійки», «трійки», які створювались при обласних управліннях НКВС, тому другий розділ виставки «Репресії 30-х років» найбільш об’ємний. Заслуговують на увагу протоколи засідань бюро Житомирського обкому КП/б/У, документи Андрушівського, Баранівського, Бердичівського, Новоград-Волинського, Радомишльського, Троянівського, Червоноармійського райкомів КП/б/У, органів НКВС про арешти громадян, підозрюваних у контрреволюційній діяльності, про настрої і відгуки проведених операцій по вилученню контрреволюційних елементів.

Центральне місце в експозиції виставки займають архівно-слідчі справи репресованих жителів Житомирщини 1937-1938 років. У цьому розділі підібрано документи по двох напрямках: перший – це архівно-слідчі справи репресованих осіб різних професій та соціального стану, серед яких документи про репресії Орлика Степана Андрійовича – першого автокефального єпископа на Волині, Збитковського Степана Петровича – директора Бердичівського музею-заповідника, Височанського Владислава Титовича – наукового працівника музею м. Бердичева, Уманського Хоми Корнійовича – літературного редактора газети «Червоне Полісся» м. Житомира, Табакмахера Ківи Марковича – ректора Житомирського інституту народної освіти, Юр`єва-Бика Володимира Григоровича – зав. архівом Житомирського окрвиконкому, Аркадія Остальського – єпископа, церковного діяча, засновника Свято-Миколаївського братства на Житомирщині, Бурчака-Абрамовича Миколи Михайловича – протоієрея, настоятеля Свято-Михайлівської церкви м. Житомира, Дмитрука Никанора Костянтиновича – історика, етнографа, зав. історичним відділом Житомирського краєзнавчого музею, Постоєва Павла Григоровича – доцента кафедри фізичної і економічної географії Житомирського інституту народної освіти, Окнянського Василя Гавриловича – помічника Житомирського обласного прокурора, Фойни Володимира Аполлоновича – директора школи №14 м. Житомира, Бруховського Всеволода Ілліча – зоолога, орнітолога, Годована Івана Опанасовича – лектора Житомирського механічного технікуму, Яровенка Михайла Михайловича – архівіста, зав. архівосховищем Бердичівського історичного архіву, Бобра Тодоса Антоновича – червоноарміця 305 стрілецького полку 54 стрілецької дивізії, Раузе-Радецького Ігнатія Сигізмундовича – художника, наймолодшого репресованого Полюховича (Мосійчука-Сусліна) Василя, якому на день арешту виповнилось 13 років, Філоненко Кароліни Йосипівни – колгоспниці, яка під час засудження перебувала на 8-му місяці вагітності.

У порівнянні з іншими регіонами України репресії на Житомирщині мають деякі особливості. Багатонаціональний склад населення регіону, існування на його теренах національних районів призвело до великої кількості репресій за національними лініями. На виставці експонуються архівно-слідчі справи поляків, німців, чехів, євреїв, італійців, ассірійців, мадяр, білорусів, росіян, естонців, циган, китайців.

Чільне місце займає розділ «Періодичні видання про репресії», де представлені газети: «Громадянин» 1919 року, «Волынская заря» 1919 року, «Волынський пролетарий» 1921 року, «Радянська Волинь» 1936 року, «Червоне Полісся» 1938 року, «Місто» 1997 року, книги «Реабілітовані історією. Житомирська область», дослідника Дональда Міллера про репресії німців на Волині та інші.

Зазначена виставка – данина пам’яті, глибокої шани всім невинно загиблим та постраждалим громадянам різних національностей, професій, віросповідань, вченим і простим робітникам та селянам. На прикладі Житомирської області держархів спробував показати трагедію, що спіткала мільйони людей в 20-50 – х роках минулого століття.

Запрошуємо відвідати виставку «До Дня пам’яті жертв політичних репресій», яка експонуватиметься у читальній залі Держархіву Житомирської області з 12 по 21 травня 2010 року.

Державний архів Житомирської області

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Запрошуємо на захід з нагоди Дня партизанської слави
16.09.2019

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

Докладніше...
Оголошення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок
16.09.2019

Мета проведення робіт: проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка продаватиметься власнику об’єкта нерухомого майна, яке розташоване на земельній ділянці. 

Докладніше...
До уваги платників податків!
13.09.2019

У зв’язку із початком роботи Головного  управління ДПС у Житомирській області  у Заяві про приєднання до Договору про визнання електронних документів необхідно зазначати наступні відомості:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa