Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Вшанування учасників Великої Вітчизняної війни у бібліотеках Новоград-Волинського
11.05.2010

                                    «У вічній пам’яті народній не закінчилася війна» 

                                                                                               Весна іде і переможним кроком 
                                                                                               В тюльпановому вічному вогні 
                                                                                               Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
                                                                                               Несе нащадкам спогади сумні.

65 років мирна весна. 65 років людська пам'ять зберігає приклади людської мужності і героїзму. Як з окремих струмочків створюються могутні ріки, так із спогадів воїнів, які здійснювались щогодинно і щоденно кувалась велика Перемога. Вечір пам'яті "Здобувши славу й мир Вітчизні, вони у нашу пам'ять увійшли" за збіркою Ж.І.Василенко "Їх іменами названо вулиці" 5 травня 2010 року провели працівники центральної міської бібліотеки для учнів 9-х класів ЗОШ №2. Священний обов'язок живих - увіковічнити пам’ять тих, хто загинув за Вітчизну. У нашому місті 14 вулиць названо іменами активних підпільників, які героїчно віддали своє життя заради Перемоги. 

Розповіді про них звучали в залі бібліотеки, одночасно присутнім демонстрували слайд-фільм про увіковічення їх пам'яті, запрошеним ветеранам та присутнім дарували пісні учні дитячої музичної школи, хвилиною мовчання вшанували імена загиблих. Родинними спогадами про Лідію Боброву
поділилась її племінниця Тетяна Петрівна Наумова. Про героїзм в роки Великої Вітчизняної війни, про активну участь жінок в тилу і на фронті розповів учасник бойових дій, постійний користувач бібліотеки Валентин Полікарпович Лихобабін. До заходу оформили книжково-ілюстративну виставку "Кожен рік салютує весна Перемоги". 

"Пам'ять про них збережуть обеліски" - під такою назвою, напередодні Великої Перемоги, 6 травня 2010 року центральна дитяча бібліотека провела годину пам’яті біля пам’ятника, що знаходиться в міському парку культури і відпочинку, для учнів 4 класу ЗОШ №5 (класний керівник Поплавська Г.М.). 

В цій братський могилі поховано близько 15 тис. військовополонених, які померли від голоду і хвороб, розстріляні німецько-фашистськими окупантами у концентраційному таборі № 201, влаштованому у приміщенні школи №2 під час окупації 1941-1944рр. Прізвища їх невідомі...
Діти уважно слухали розповідь бібліотекаря 1 категорії ЦДБ Писаренко Л.А. про ті страшні події в роки війни і хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих. 

Хвилина мовчання, хвилина мовчання
Пекуча й терпка, як сльоза.
Хвилина мовчання – в ній наша любов і гроза.
Як подвиг полеглих.
Священна хвилина мовчання. 

З хвилюванням, трепетом у маленьких серденьках, діти читали вірші, засвідчуючи, що пам'ять про героїв житиме вічно. Тому, що сьогодні і завжди молоде серце повинно берегти пам'ять про всіх, хто відстояв державу в тій страшній війні. Берегти і шанувати прадідів, стояти на варті миру, щоб ніколи не повторилася та біда, яку пережив народ у 1941-1945 роках. 

Бібліотека-філія №2 для дітей (що знаходиться по вул. Пархоменко,74) провела урок пам’яті для учнів 4-го класу ЗОШ №6 (класний керівник Лібега Н.Й.). На зустріч з вихованцями школи були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни Будішевський Антон Васильович та Валінкевич Флоріан Федорович. Діти з великим захопленням слухали розповідь наймолодшого партизана А.В.Будішевського, якому на час війни виповнилось тільки 16 років. Він розпочав свою боротьбу з фашистами у партизанському загоні «За Батьківщину» і приймав участь у бойових операціях. Потім було з’єднання загону із з’єднанням Ковпака, яке пішло грозою на ворога України. А потім продовжував боротьбу вже у складі регулярних військ нашої армії на третьому Білоруському фронті. Перемогу зустрів у Східній Прусії в місті Кенігсберг. 

Флоріан Федорович Валінкевич рядовим пройшов усі роки Великої Вітчизняної війни. Був сапером, а з січня 1945-го – мінометником у Війську Польському. От якраз сапером пройшов фронтовими дорогами Сталінградського фронту. А потім був героїчний штурм Сапун-гори – важливого вузла сильно укріпленої фашистської оборони. На все життя залишились у пам’яті запеклі і кровопролитні бої у прориві оброни при форсуванні Сиваша. Потім Кримська наступальна операція і визволення міста Севастополя. Брав участь у визволенні таких прибалтійських міст, як Складас, Баускас, Ельгово та ін. З благословення Божого пройшов усю війну без жодного поранення, контузії. Рідкісне явище для фронтовика. 

Діти затамувавши подих слухали розповіді ветеранів, задавали запитання, рахували нагороди. А потім для шановних ветеранів розповідали вірші, співали пісні. Коли виконував пісню «Эх дороги…» Владислав Култишев (учень 7-го класу ЗОШ №6) у ветеранів з’явились непрохані сльози. Вірш К.Симонова «Жди меня», який читала Анастасія Дідовець (учениця 7-го класу ЗОШ №6) визвав бурхливі оплески. А ще лунали пісні воєнної пори «Священная война», «Журавли», «День Победы», «Степом, степом…». До заходу працівники бібліотеки оформили виставку-пам’ять «Скотилася сльоза у ветерана і в серці защеміла давня рана», на якій представили великий спектр літератури про Велику Вітчизняну війну. 

Діти ознайомились також з тематичними підбірками матеріалів «Вічна слава героям» /захоронення захисників Батьківщини в нашому місті/, «Наше місто в роки війни», «Вони захищали наш край», «Пам’ятаємо. Пишаємось. Шануємо». На закінчення заходу завідуюча бібліотекою привітала ветеранів із святом Перемоги і вручила їм подарунки, а діти піднесли квіти в дарунок, як символ радості життя, як символ його безкінечності. Урок пам’яті – це лише маленька часточка великої пошани людям, які здобули для нас перемогу. Не щезне в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашизмом. 

Годину пам’яті "Подвиг народу - пам’яті поколінь" підготували працівники бібліотеки-філії №3. На зустріч з учнями ЗОШ№10 запросили учасницю Великої Вітчизняної війни Бакало Валентину Йосипівну, жительку мікрорайону Смолка, який обслуговує бібліотека. Під час заходу презентували книжково-ілюстративну виставку "Роки війни - століття пам’яті". 

5 травня 2010 року в бібліотеці-філії №5 для юнацтва пройшов вечір вшанування "Кожен рік салютує весна Перемоги". На свято були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій: Палажченко Володимир Андрійович - відважний льотчик винищувач, двічі збитий в роки війни у повітряному просторі, двічі потрапивший у фашистський полон, двічі з нього утікав, він же був учасником партизанського руху на Житомирщині. Опьонишев Євгеній Сергійович - кавалер двох орденів Червоної Зірки, розпочав свій бойовий шлях з пекельних боїв Курської дуги і дійшов до Берліна, хоча не перший, але написав на стіні Рейхстагу "Мы дошли". 

Ветерани війни поділилися з студентами 2-го курсу ліцею - 16-17-ти річними юнаками спогадами про фронтові дороги, про товаришів-побритимів, про незабутній день Великої Перемоги.
Минають роки, десятиліття, народжуються і виростають нові покоління людей, а ветеранів залишилось так мало. Неймовірно боляче, коли вони йдуть за виднокрай... Тим ветеранам, хто живе серед нас - величезна шана і вдячність за мир і спокій на землі, за мирне небо, за квітучі сади.

Адміністрація МЦБС

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa