Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Епідемія туберкульозу
22.03.2010

За критеріями ВООЗ епідемія туберкульозу оголошена в кожній державі з 1995 року й з того часу ситуація не покращується. Щогодини в Україні реєструється 4 нових випадків туберкульозу та 1 випадок смерті від туберкульозу. Щороку в Україні виявляється 37-39 тисяч і помирає 11 тисяч хворих на туберкульоз, в світі виявляється від 7 до10 мільйонів хворих на туберкульоз, для 2,5-3 мільйонів осіб захворювання закінчується трагічно. Загальна кількість хворих сягає 50-60 мільйонів. 

Туберкульоз є найдавнішою заразною хворобою. Ця інфекція уражає не тільки дихальні шляхи, а й будь-які інші органи і тканини. Мікобактерії дуже поширені у природі серед тварин, рептилій, птахів. Ще однією особливістю туберкульозу є те, що для хвороби характерний тривалий і хронічний перебіг. Зважаючи на ці особливості, епідеміологія туберкульозу складна і своєрідна порівняно з епідеміологією інших інфекційних хвороб. Перше потрапляння мікобактерій в організм людини найчастіше закінчується благополучно, без розвитку захворювання. Мікобактерії потрапляють в організм у будь-якому віці людини і протягом усього її життя залишаються життєздатними. Така людина вважається інфікованою. У інфікованих захворювання може розвинутися під впливом несприятливих для організму умов через багато років після потрапляння збудника в організм. І разом з тим людина може залишатися інфікованою все життя, будучи зовсім здоровою. 

Фактори, які сприяють захворюванню на туберкульоз:
- захворювання, які призводять або супроводжуються зниженням імунітету (цукровий діабет, гормонозалежні захворювання, виразкова хвороба, наркоманія та алкоголізм, психічні захворювання, ВІЛ-інфікування, хронічні неспецифічні захворювання легень);
- неповноцінне харчування;
- стресові ситуації;
- куріння;
- соціальна дезадаптація; 

Туберкульоз переважно хронічне захворювання, яке може загостритися і рецидивувати після лікування. Іноді захворювання перебігає у вигляді гострої інфекції. Клінічні ознаки розвитку захворювання різноманітні й невизначені, оскільки немає притаманних для туберкульозу симптомів. У10-20% випадків симптомів у хворого на туберкульоз немає. Це утруднює своєчасне встановлення діагнозу. Хворий може поширювати інфекцію за довго до того, як захворювання у його буде розпізнано. Впродовж усієї хвороби, що нерідко триває багато років, хворий може бути заразний для навколишніх.
Симптоми туберкульозу: тривалий (більше 3-х тижнів) кашель з виділенням харкотиння або без нього; тривале підвищення температури тіла (частіше до 37,5); зниження апетиту та втрата ваги; швидка втомлюваність; підвищена пітливість (особливо вночі); підвищена збудливість; дратівливість; біль у грудній клітці; задишка; легенева кровотеча. 

Джерелом туберкульозної інфекції може бути не тільки хвора людина, а і велика рогата худоба, свійська птиця та інші домашні та дикі тварини. Мікобактерії стійкі до впливу зовнішнього середовища, вони виживають у пилу, на одязі, предметах побуту протягом багатьох місяців. 

Існує специфічна і неспецифічна профілактика туберкульозу. До специфічної профілактики відноситься вакцинація БЦЖ у пологовому будинку і ревакцинація в 7 і 14 років. Неспецифічна профілактика – туберкулінодіагностики. Проводиться дітям починаючи з 1 до 14 років кожен рік і підлітки до 18 років. Завдяки туберкулінодіагностиці ми виявляємо хворих на туберкульоз на ранніх стадіях коли дитина скарг ніяких ще не пред’являє. Виявляємо інфікованих і при потребі назначаємо профілактичне лікування. Відбираємо групу дітей для ревакцинації БЦЖ.. Завдяки туберкулінодіагностиці ми вираховуємо показник дитячої інфікованості. 

Але є випадки коли батьки відмовляються від проб Манту. Без туберкулінодіагностики неможливо виявити туберкульоз на ранніх стадіях розвитку, а тим часом деякі форми туберкульозу можуть тривалий час ніяк не проявлятися, а коли в дитини з’являються скарги, хвороба зайшла вже дуже далеко. Туберкульозна інфекція може прогресувати і призвести до тяжких форм хвороби: туберкульозного менінгіту, міліарного туберкульозу тощо, які вилікувати у дітей дуже складно, а іноді й неможливо. А рання діагностика з допомогою проби Манту дає змогу уникнути таких серйозних наслідків. 

У 2009 році в Житомирській області захворіло на туберкульоз 12 дітей. В Новоград-Волинському районі захворіло 3-є підлітків і 1 дитина. У 2010 році в Житомирській області захворіло 4-о дітей. В Новоград-Волинському районі у січні захворіла 1 дитина, і ще 1 дитина у лютому, діагноз - туберкульоз внутрігрудних лімфовузлів. Виявлений завдяки туберкулінодіагностиці, після чого діти були дообстежені і направлені на лікування.
Бережіть своє здоров’я! 


Н.І. Цапович
лікар фтізіатр

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa