Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Хочу бути господарем у місті!
18.03.2010
Кожний господар хоче, щоб у його оселі було гарно, комфортно та затишно і докладає всіх зусиль, щоб так і було. Але дуже часто виникає то одна, то інша проблема.  Те ж можна сказати про місто. Кожен день тисячі людей працюють у різних сферах життєзабезпечення міста, щоб зробити його кращим та зручним для проживання. Проте наша увага, як правило, зосереджується на тому, що нас не задовольняє. Більшість наших претензій стосується житлово-комунального господарства міста. 

Адже завдання ЖКГ полягає в забезпеченні нормальної експлуатації об’єктів житлової й нежитлової забудови, проведення ремонтних і профілактичних робіт, постачання для міста в необхідних обсягах ресурсів (води, газу, електричної та теплової енергії), забезпечення належного рівня благоустрою міського середовища - будівництво та підтримка міських доріг, зелених насаджень, санітарне прибирання тощо. Звідси – проблеми та великі вимоги. Разом з цим ця сфера є опорою для міста. Ця галузь, працює удень і вночі, галузь, без якої немислиме життєзабезпечення міста, бо діяльність її працівників відчуває кожен новоград-волинець.

У нашому місті за останні роки саме ЖКГ зазнала найбільших реформувань. Одним із головних і наймасштабніших  проектів, якій розпочався за ініціативи міського голови Миколи Боровця, - реорганізація ВЖРЕПів у об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). „Ніхто, окрім нас, не прийде і не стане облаштовувати життя нам і нашим дітям. Тільки тоді новоград-волинці зможуть жити в комфортних умовах в багатоквартирних будинках, коли вони стануть господарями цих будинків, а не сторонніми спостерігачами“, - зазначав тоді Микола Петрович. 

У  Новограді-Волинському перше ОСББ було створено у 2003 році. Наразі зареєстровано і успішно працюють 25 ОСББ ( в тому числі 1 Асоціація ОСББ), які охоплюють 196 багатоквартирних будинків.
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСІЙОВИЧ ЛЕНЬ,  заступник міського голови:
„Міський владі разом з активістами громад довелося докласти великих зусиль, щоб зламати стереотипи людей, створюючи ОСББ.  Крім того, ми не мали змоги запитати у когось або перейняти досвід, адже наше місто було одним із перших в Україні, яке почало цей перехід.
Дозволивши людям самоорганізуватися для обслуговування власного житла, міська влада не залишила їх напризволяще. Кожне об’єднання  отримало фінансову підтримку для початку функціонування. У 2008 році з міського бюджету для проведення капітального ремонту житлових будинків було виділено і освоєно 450 тис. грн. Кошти виділялись за умови дольової участі балансоутримувачів житлових будинків (не менше 30%). Також були освоєні кошти державної субвенції в сумі 2046,41 тис.грн за які проведено капітальний ремонт покрівель 21 житлового будинку. Ми співфінансували спорудження дитячих та спортивних майданчиків, благоустрій прибудинкових територій, придбання сміттєзбірних контейнерів. Думаю, що за ОСББ майбутнє, адже  мешканці будинків усвідомили необхідність управляти власним житлом. В 2009 році міський голова особисто побував майже на всіх зборах правлінь і взяв участь в обговоренні нагальних проблем.“
 
 ЛЮДМИЛА САХНЕНКО, керівник ОСББ „Згода“:
„Ми стали експериментальним майданчиком в місті по створенню об’єднань власників житла, адже наше ОСББ утворилась одне із перших у 2003 році. За цей час ми напрацювали значний досвід і переконались, що це єдина правильна форма управління та експлуатації житла, яка ще й виховує почуття господаря у власному домі. Вважаю, що висловлю думку керівників всіх ОСББ, які бачать, що на капітальний ремонт житлового фонду – в основному дуже старого - коштів хронічно не вистачає. І без підтримки з місць та державного бюджету виконати ці роботи ми не в змозі.“  
 
КАТЕРИНА ЛАВРЕНЮК,  голова правлін­ня міської асоціації ОСББ «Вікторія»:
„Наша асоціація «Вікторія» об'єднує сім ОСББ. Працювати дуже важко, великий обсяг робо­ти. Але коли бачиш, що є результат, про труднощі забуваєш. Тим більше, що 2009 рік, вважаю, був для нашої асоціації роком зростання свідо­мості людей і розуміння, що тільки з участю кожного мешканця того чи іншого будинку можна зробити дво­ри і під'їзди затишними. Усі ОСББ працюють злагодже­но, сумлінно. Справжню творчість проявили члени ОСББ «Мрія», де го­ловою правління Л. О. Петрук. Свої­ми силами розмалювали контейнер­ний майданчик, облаштували при-будинкову територію. Члени ОСББ «Перлина» впорядкували дитячий майданчик, а в ОСББ «Мрія», «Відро­дження», «Затишок» активно займа­лися встановленням у під’їздах бро­ньованих дверей з кодовими зам­ками. Важливо, що асоціація сама виготовляє ці двері, що значно де­шевше, ніж у магазинах. Окультури­ли, облагородили металевою огоро­жею контейнерні майданчики ОСББ «Затишок», «Супутник». Порядок і чистота має бути скрізь. Тож біля кожного під'їзду встановили у всіх ОСББ сучасні урни. Менше стало розкиданого сміття у дворах. Люди з розумінням сприйняли роздільний спосіб збирання сміття.“ Приємно відзначити, що до свідомості новоград-волинців приходить розуміння, що вони мають бути господарями у своїх будинках, дворах та у рідному місті. Гості, які приїжджають до нашого міста відзначають його чистоту та охайність. Це досягається завдяки ініціативам міської влади та небайдужій позиції новоград-волинців. Турбуючись про екологію міста розпочато централізоване вивезення твердих-побутових відходів з приватного сектору, що дало можливість ліквідувати більшу частину стихійних сміттєзвалищ, особливо на берегах річок Случі, Смолки та лісосмугах. На жаль, приватні перевізники не змогли вчасно вивозити сміття з усіх мікрорайонів міста, тому було прийняте рішення про створення комунального підприємства “Міськкомунсервіс“. Як показала практика це підприємство здатне виконувати такий обсяг робіт. Та з часом постала проблема перевантаження старого сміттєзвалища. Завдяки активній позиції та наполегливості жителів мікрорайону вулиці Лянгуса, міська влада прискорила роботи з будівництва нового полігону.

МИКОЛА БОРОВЕЦЬ, міський голова: 
„В останні роки міське сміттєзвалище потребувало негайного переобладнання, оскільки створювало екологічну небезпеку. Тож, завдяки сприянню районної державної адміністрації та Чижівської сільської ради була вишукана ділянка під облаштування полігону твердих побутових відходів для потреб міста (11,2га). За сприянням Б. І. Тарасюка та державного управління охорони навколишнього середовища в Житомирській області (С.І. Гринчук ) місту було виділено 2 млн. 518 тис.грн на будівництво першого етапу першої черги полігону. З міського бюджету на цей етап будівництва було виділено 576 тис. грн. Всього вартість першого етапу першої черги складає – 3 млн. 94 тис. грн.
Для закінчення об’єкту повністю необхідно понад 15 млн. грн. Тому на часі пошук джерел фінансування для завершення будівництва.“ Новий полігон твердих побутових відходів, який є найбільшим в області за площею та побудований згідно сучасних вимог та стандартів передбачає утилізацію посортованого сміття. Тож у цьому ж 2009 році міською радою була запроваджена Програма роздільного збору сміття. За кошти міського бюджету та частково приватного підприємця було виготовлено та встановлено 40 спецконтейнерів.

ВОЛОДИМИР МИСІН, начальник управління ЖКГ та КВ міської ради: 
„Поки що такою послугою охоплено лише 20 контейнерних майданчиків на території ОСББ, а це лише половина існуючих.  За півтора місяці дії програми вивезено 180 контейнерів з пластиком та 60 контейнерів зі склом. Отже, на новозбудований полігон було вивезено на 240 контейнерів сміття менше, що сприяє екологічній безпеці міста. Міська влада була приємно вражена свідомістю жителів Новограда-Волинського, котрі з першого дня активно включилися в реалізацію програми. Не дивлячись на скептичні ставлення деяких новоград-волинців до реалізації даного проекту, вважаю, що завдяки відповідальному ставленню людей ми не тільки справимося з певними проблемами, а й налагодимо збір паперу. Звичайно, було б добре збудувати сміттєпереробний завод, але для цього слід знайти чималі кошти, земельну ділянку. Це – справа майбутнього . “ За словами фахівців на сьогодні у зв'язку з високим фізичним та моральним зносом основних фондів, серйозними диспропорціями у тарифно-ціновій політиці вітчизняне ЖКГ знаходиться у кризовому стані. Рівень зносу комунальної інфраструктури міст і селищ України сягає 60%. Те саме можна сказати і про міські комунальні підприємства, особливо це стосується одного із найстаріших – Новоград-Волинського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства. У минулому році це підприємство перебувало у дуже скрутному фінансовому становищі. Через борги місто декілька разів залишалось без води.  Вжиті владою та колективом заходи дозволили модернізувати виробництво.

АЛЛА ЛЕВИЦЬКА, керівник ВУВКГ:
„Ситуація на водоканалі, дійсно, непроста. Це пов’язано з постійним зростанням цін на енергоносії, середньомісячного рівня мінімальної зарплати, а також застарілістю мереж, затратним виробництвом, частими аваріями і ще багатьма іншими проблемами. Та все ж у 2010 рік ми увійшли без боргів – розрахувалися за електроенергію та заробітну плату. На прикінці 2009 року підприємство отримало, нарешті, державну субвенцію, з якої 1 млн. 10  тис. грн пішло на  погашення боргу за електроенергію та 582 тис. грн - на модернізацію очисних споруд на вул. Водопровідній. Хочу наголоситии, що навіть з введенням нових тарифів на водопостачання та водовідведення коштів на проведення ремонтів, оновлення основних фондів все одно бракує. А від цього страждає, перш за все, якість послуг водоканалу.  До речі, високий розмір тарифів на воду компенсується наявністю поквартирних лічильників. Сподіватися, що ще надійдуть кошти з державного бюджету - марно, а місцевий бюджет і так ледве кінці з кінцями зводить, адже не вистачає коштів навіть на найнеобхідніше. Тому за ініціативи міського голови Миколи Боровця та підтримки депутатів міської ради було вирішено взяти участь у конкурсі на отримання кредиту ресурсів Міжнародного банку реконструкції та розвитку для модернізації водоканалу. Ми підготували та подали всі необхідні документи, які пройшли експертизи у відповідних міністерствах. Наразі ми маємо офіційний лист-підтвердження з Міністерства фінансів, що Новоград-Волинський таки отримає кредит у розмірі 36 млн. 96 тис грн.“

Тетяна Олесандрівна, мешканка міста, вул. Рокосовського:
„Побувала на свята у родичів в селі. А в них у криниці вода висихає, така біда. Оцінила зразу ж нашу новинку, похвалилась бюветом питної води по вул. Рокосовського. Вода смачна, цілюща, люди з інших вулиць приходять, беруть. Тому порадились і вирішили, щоб її всім вистачало, хай бювет працює погодинно. Слова вдячності заслужив В. П. Присяжний, який організував збір коштів (доля громадян по 15-20 грн. з квартири) та згуртував людей на цю справу, став посередником між людьми і владою, яка вивела на співпрацю з міжнародною організацією. Подумала, як мудро, по – хазяйські, розпорядились в місті грошима, адже ж подбали про найцінніше в житті – про воду і здоров’я. захотілось подякувати за турботу, за передбачливість, за те що подумали зразу про всіх і про кожного. А ще правду люди кажуть, що гуртом легше справи вирішувати. “
 
Зазвичай продуктивна робота будь-якого підприємства залежить від професійних та організаторських здібностей його керівника та інженерно-технічних працівників. Зокрема, завдяки активній позиції, наполегливості та високого фахового рівня директора комунального підприємства „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ Людмили Тодорович колектив у постійному пошуку інноваційних технологій з метою модернізації надання послуг населенню з теплозабезпечення.
 
ЛЮДМИЛА ТОДОРОВИЧ, директор КПТМ „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“: 
„Наше підприємство, одне з небагатьох в Україні, почало новий опалюваний сезон без боргів за газ. При чому тарифи для населення були знижені і наразі залишаються одними з найменших в області. У 2009 році на підприємстві було проведено багато енергозберігаючих заходів, зокрема: замінено 2,5 км аварійних мереж на трубопроводи з пінополіуретановою ізоляцією, 4 насосні агрегати з частотними перетворювачами струму, що дало змогу лише за один рік зекономити   200 тис. кВт енергії). Вцілому за минулий рік в інноваційну діяльність було вкладено 1 млн. грн коштів підприємства.  І ми не зупинимося на досягнутому. Вже на початку нового року плануємо запустити установку на котельні (вул.Пушкіна,14), що забезпечуватиме себе власною електроенергією. “
 
ГЕОРГІЙ ЮЗЬКО, колишній завідувач управління ЖКГ:
Так склалося, що майже 30 років я брав активну участь в розбудові міського комунального господарства. Протягом цих всіх років наше місто ставало все краще: розвивались його структура, будувалися комунальні підприємства та організації, поліпшувався благоустрій міста. Мимоволі задумуєшся чи то люди такі красиві, впевнені в своїх діяннях живуть в ньому, чи то приходять до влади ділові керівники. Мабуть і одне, і друге разом. Наше місто завжди, як кажуть, тримало марку. Неодноразово було переможцем конкурсів і в області, і в Україні. До нас приїздили делегації з інших міст переймати досвід. Мені дуже приємно, що Микола Петрович Боровець переймається проблемами міста та комунального господарства. Місто продовжує щороку своєчасно розпочинати опалювальний сезон. Ведеться велика робота щодо збору та вивезення сміття, нарешті відкрито новий полігон для твердих побутових відходів. Міська влада займається питаннями щодо провадження енергозберігаючих технологій, гарантованого забезпечення міста електроенергією. Серйозним питанням є водопостачання. Тут роботи непочатий край, але робити треба, бо всі ми знаємо, що без води і не сюди, і не туди. Сьогодні наша річка Случ потребує негайної допомоги задля її збереження. Щоб вирішити одне питання щодо водозбереження тільки для цього треба жити, кожен день ходити на роботу, віддавати себе по частинкам, дуже любити своє місто, людей, які живуть в ньому, думати про майбутнє покоління. Вірю, що новоград-волинці від малого до великого люблять своє місто і будуть підтримувати чистоту і це стане їх потребою.
 
Все пізнається в порівнянні: щоразу перебуваючи у рідних в Одеській області (місто подібне за територією та кількістю населення), я ловлю себе на думці, що новоград-волинці люблять своє місто і ставляться до його проблем як до своїх власних. Адже у нас холодна вода подається цілодобово, а не по годинах, опалювальний сезон починається в середині жовтня, а не 1 грудня, вулиці міста прибрані та ошатні. Проте меж для вдосконалення не існує…То ж варто спільними зусиллями влади і громади продовжувати мудро господарювати у власному місті.
 
Матеріали підготувала
Наталія Кокорєва
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa