Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
15 березня - Всесвітній день прав споживача
12.03.2010

Всесвітній день прав споживача вперше відзначався 15 березня 1983 року. Через два роки, у 1985 році було ухвалено „Керівні принципи Організації Об’єднаних Націй для захисту інтересів споживачів“. 

Прийняття ООН „Керівних принципів…“ сприяло остаточному визначенню прав споживачів та зміцненню їх позицій і авторитету у світовій спільноті, як для країн із розвиненою економікою, так і для тих країн, що розвиваються, права споживачів були підняті до рівня міжнародного визнання і легітимності як розвинутими, так і країнами, що розвиваються. Україна стала першою серед країн СНД, яка 12 травня 1991 року прийняла Закон „Про захист прав споживачів“. 

Щорічне проведення Дня прав споживача дозволяє підтримати міжнародний рух і національні союзи споживачів у їх намаганнях відстоювати інтереси та права користувачів і привернути увагу світової спільноти до найбільш актуальних питань відповідної сфери, а також є ще один приводом подякувати тим, хто пильнує наші інтереси, ще одна можливість порадіти зростаючому рівню правової обізнаності населення. 

Усі ми – споживачі, незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу, займаної посади, оскільки протягом життя споживаємо товари та послуги й платимо за них. А вони, на жаль, далеко не завжди виправдовують наші сподівання. Тому кожен з нас має знати свої права, захист яких гарантує стаття 42 Конституції України: „Держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.”
На сьогоднішній день в Україні стан справ споживчого ринку викликає занепокоєння, адже голос користувача, який формує попит на ринку, чиї потреби та інтереси повинні бути основним орієнтиром для діяльності уряду та господарюючих суб’єктів і в Україні, і в Новограді-Волинському, все ще залишається не почутим. 

Більшість населення міста користується послугами міських ринків, як основних джерел придбання товарів повсякденного попиту. В своїй роботі вони мають багато переваг порівняно з іншими видами торговельних підприємств. Це і можливість придбати сільськогосподарську продукцію, безпосередньо у виробника, це і особливий доброзичливий мікроклімат, який утворюється між продавцями та споживачами, це і можливість існування малого бізнесу, тощо. В той же час через ринкову торгівлю збувається переважна більшість заздалегідь неякісних, контрабандних, а також фальсифікованих товарів. Але основною проблемою можна назвати нехтування основним принципом захисту прав споживачів – це відсутність, або неповна, недостовірна інформація про продукцію. Так, спрощена система оподаткування, за якою працює переважна більшість підприємців на ринках, є потужним фактором розвитку та існування малого бізнесу, але з іншого боку це стає причиною багатьох випадків порушення прав споживачів. 

Проявляється це в тому, що у підприємців дуже часто відсутня документація, яка дозволяє встановити джерело надходження товарів, а саме сертифікатів відповідності та якісних посвідчень на продукцію. Це стосується продовольчої і непродовольчої групи товарів. Але згідно ст.15 Закону „Про захист прав споживачів” споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого вибору. Продукція має містити: назву товару, найменування нормативних документів, склад використаної сировини, відомості про вміст шкідливих для здоров’я речовин, дані про ціну, дату виготовлення, відомості про умови зберігання. Гарантійні зобов’язання виробника, строк придатності, найменування та місцезнаходження виробника. Продавець повинен надавати покупцям відомості про товар, але на практиці часто спостерігається інше. 

На вимогу замовника суб’єкт господарювання повинен видати розрахунковий або товарний чек, що засвідчує факт купівлі-продажу, адже чек в багатьох випадках є єдиною підставою для вирішення конфліктних ситуацій на користь споживача. 

Адміністрації ринків несуть відповідальність за упередження порушень прав споживачів. Вони повинні створювати умови для утримання ринків у належному санітарно-технічному стані, оснащувати ринки необхідним обладнанням та інвентарем, засобами вимірювальної техніки, створити на ринках необхідні умови для здійснення правоохоронними, контрольними органами діяльності згідно їх повноважень. 

Але не треба забувати, що всі ми є споживачами і якщо з одного боку суб’єкт господарювання порушить права споживача, то з іншого боку він сам постраждає від такого ж суб’єкта господарювання.


О.В.Данилюк
начальник відділу підприємницької
діяльності міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa