Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
„Без фінансування далеко не заїдеш“
23.02.2010

Цієї сніжної зими як автомобілістів, так і пішоходів не може не турбувати питання розчищення міських доріг та тротуарів. З цього приводу на пленарне засідання міської ради було винесено звіт начальника управління житлово-комунального господарства та комунальної власності міської ради В.М.Мисіна.

„Чому склалася така ситуація і як почуває себе в цьому році галузь ЖКГ“, — саме з таким запитанням звернулася журналіст Новоград-Волинської щотижневої газети „Звягель інформ“ до начальника відділу ЖКГта КВ міста В.Є.МИСІНА:

— Володимире Євгеновичу, щоб оцінити ситуацію в повному обсязі, цікаво було б визначити весь той об’єм робіт, що їх виконує ЖКГ нашого міста. Зокрема, що зроблено управлінням житлово-комунального господарства за 2009 рік у плані благоустрою міста?
— Щоб не говорити про це голослівно, наведу тільки деякі цифри. Тож, протягом минулого року нами було виконано робіт із санітарної очистки міста на суму 665 тис. грн., за ці гроші місто прибирали 8 двірників, вивезено 50 тис м3 сміття та вуличного змету, проводилось механізоване миття та прибирання вулиць міста до свят, роботи із зимового утримання доріг та інше.

Проведені роботи з озеленення міста на суму 164 тис. грн.: висаджено 25 тис. штук розсади квітів на міських клумбах, догляд за ними, косіння газонів, стрижка кущів (для прикладу, в 2008 році було висаджено майже 50 тис. розсади і на озеленення було потрачено 171 тис. грн., але тоді 1 шт. розсади в середньому коштувала 1,1 грн., а в 2009 році — вже 3 грн.). Є різниця?

— Проведені роботи з освітлення міста на суму 342 тис. грн. (в т.ч. і електроенергія).

— На утримання кладовищ міста витрачено 126 тис. грн.

— Виконані роботи з ремонту міських вулиць на суму 1649 тис. грн., в т. ч. зроблено ямковий ремонт 18 вулиць на суму 296 тис. грн., ремонт 62 вулиць з м’яким покриттям на суму 775 тис. грн., та ремонт вул.Олени Пчілки на суму 230 тис. грн., 42 тис. грн. — розмітка.

Це основна, постійна поточна робота з благоустрою міста.

Крім того, в 2009 році було зроблено:
— ліквідовано 17 стихійних звалищ;
— запущено 1-й етап 1 черги нового полігону ТПВ в урочищі Ржатківка (на це в 2009 році з міського бюджету витрачено 486 тис. грн) і закрите старе, екологічно небезпечне, сміттєзвалище по вул.Лянгуса;
— встановлено 8 засобів примусового зниження швидкості транспортних засобів «лежачих поліцейських» (в 2008 році їх було встановлено — 12);
— прийнято дольову участь у реконструкції тротуару по вул.Соборності, 2;
— облаштована територія біля пам’ятника Т.Г.Шевченку, проведено ремонт автомобільного мосту через р. Смолка (на суму 6 тисяч гривень) і реконструйовано 2 пішохідних моста через цю ж річку в районі вулиць Ціолковського та Полянського (на суму 20 тис грн).
— нами було облаштоване джерело по вулиці Ціолковського (25 тисяч гривень);
— знято 54 аварійних дерева;
— знешкоджено 180 бродячих собак.


— Чи вдалося стабілізувати роботу з вивезення сміття з приватного сектора?
— Це питання ми тримаємо на постійному контролі. Станом на 01.01.09 було укладено 6790 договорів, станом на 01.01.10 — 7130 договорів. Тобто, протягом минулого року додатково укладено 476 договорів, в поточному році — вже 185 договорів. Враховуючи, що в нашому місті 8237 приватних домоволодінь, з них в 569 — ніхто не проживає та 109 уклали договір на вивіз сміття з ОСББ, то виходить, що на даний момент укладеними договорами охоплено 89% приватного сектора міста, оплата ж складає 87%.
Наступний напрямок роботи, який ми розпочали в минулому році і над яким активно працюємо в даний час, — це роздільний збір сміття. Підготовча робота почалася влітку минулого року, а конкретно сама програма почала працювати 15 листопада 2009 року. Було встановлено 40 спецконтейнерів для роздільного збору ТПВ на 20 контейнерних майданчиках міста. За 1,5 місяця минулого року зібрано і вивезено 195 контейнерів пластику і 60 контейнерів скла, за січень 2010 року вивезено 47 контейнерів пластику і 20 контейнерів скла. А це значить, що за 2,5 місяці на 419 м3 сміття на новий полігон ТПВ вивезено менше.

— Куди далі з міста відправляються зібрані пластик і скло?
— Вторинна сировина приватним підприємцем у подальшому досортовується і здається на сміттєпереробні пункти.

У 2009 році було створено нове комунальне підприємство «Тризна», яке призначене для утримання та обслуговування міських кладовищ, так як цього вимагає закон. Згідно з рішенням міської ради на поповнення статутного фонду цього підприємства, для початку його діяльності, було виділено 130 тисяч гривень, але це на папері, а в реальності їм надійшло лише 11 тисяч гривень. І от практично на голому місці було створене комунальне підприємство, яке в минулому році утримувало міські кладовища набагато краще, ніж до цього приватне підприємство.

І практично за ці ж кошти, що виділялись у минулі роки і приватникам, змогли додатково виконати наступні роботи: зрізати 4 аварійних дерева, відремонтувати огорожу, пам’ятник Герою Радянського Союзу Ведмеденку, колодязь та багато іншого. За кошти підприємства змогли провести, принаймні, косметичний ремонт виділених приміщень, відкрити з січня 2010 року магазин ритуальних товарів, і, хоча, поки що це підприємство збиткове, є певні розрахунки, згідно з яким можна впевнено прогнозувати той факт, що через декілька років воно стане прибутковим, а якщо зробити в нього певні одноразові капіталовкладення, то і раніше.

— Володимире Євгеновичу, скільки загалом бюджетних коштів торік було витрачено на благоустрій міста?
— За 2009 рік на благоустрій міста витрачено 2,6 млн. гривень. Багато це, чи мало? Для прикладу, в 2007 році було виділено 4,5 млн. гривень, в 2008 на аналогічні цілі було витрачено 3,0 млн. гривень, тобто більше майже на 20%, ніж в 2009 році.
Абсолютні цифри можуть бути не показові. А ось деякі цифри для порівняння: для оплати електроенергії, що використовувалась на зовнішнє освітлення міста в 2007 році, витрачено 61.0 тис. грн; 2008 році — 115,0 тис. грн; 2009 році — 154,0 тис. грн, тобто за якихось 2 роки ріст цін на електроенергію сягнув більш, ніж в 2,5 рази, аналогічна ситуація по мінімальній заробітній платі та інших наших витратах. Тобто ми бачимо, що щороку зарплати та ціни ростуть, а кошти, які виділяються на благоустрій міста, зменшуються.

Коли я 2 роки тому прийшов працювати на посаду начальника відділу благоустрою, нас возили для обміну досвідом у місто Житомир, і там ми мали можливість познайомитися з роботою місцевого комунального підприємства. Нам показували їхню техніку — це більше двох десятків новітньої, найсучаснішої техніки. Житомирська міська влада одноразово виділила значну суму на закупівлю цієї техніки, і тепер там є чим працювати.

— А як у нашому місті вирішується це питання?
— Посудіть самі — комунальне підприємство «Міськкомунсервіс» має 11 одиниць техніки, з них — 4 більш-менш нові, сміттєвоз 2000 року, подарований у безкоштовну оренду під вибори, екскаватор «Борекс», ПР 130 (снігоочисна поливомийка) та сміттєвоз КО 413, закуплені за грантівські кошти в 2006 році, завдяки зусиллям працівників управління. Ще більш-менш нова — це ліктьова автовишка, де спецобладнання має термін експлуатації 3 роки, а база — 10 років. Решта має термін експлуатації 15-30 років і більше ремонтується, ніж працює. Хочу згадати за закуплений для полігону ТПВ бульдозер за 50 тисяч гривень — майже у таку ж суму грошей вже обійшовся його ремонт. А на чому ж працювати?

Ніяк не можемо засвоїти просту істину: скупий платить двічі.
У минулому році знову ж таки завдяки зусиллям працівників управління виграно державний грант по роздільному збору сміття, і в місто в поточному році прийде з держбюджету біля 500 тис. гривень, на які планується закупити новий сміттєвоз.

— Володимире Євгеновичу, цієї зими дуже багато нарікань щодо того, що міські дороги мало розчищаються. Чому склалася така ситуація?
— Згоден, дійсно дуже багато незадоволення викликає питання зимового прибирання міста. Хочу нагадати, що в листопаді минулого року на прохання управління сесія міської ради додала на ці цілі 180 тисяч гривень, хоча їх і нізвідки було брати, але довелося зменшити кількість робіт з ремонту вулиць міста, щоб хоч якось утримувати наші дороги в зимовий час.

У результаті, навіть при жорсткій економії, в кінці року нам не вистачило декілька тисяч для розрахунків із КП «Міськкомунсервіс» і довелося стягувати всі фінансові залишки, ледве назбирали.

У 2010 році, згідно з тимчасовим кошторисом, на місяць припадає із санітарної очистки і утримання доріг 56 тисяч гривень. Комунальним підприємством за січень місяць за зимове прибирання виставлено рахунок на 157 тисяч гривень (і це, знову ж нагадую, — при жорсткій економії, коли кожна машина піщано-сольової суміші і кожен рейс снігоочисної техніки чітко регламентувався). Як заплатити за виконані роботи? Адже там — зарплати людей, бензин, інші матеріали.


— Суми дійсно вражають, а чи відповідають дійсності тарифи цього комунального підприємства — не спробували знайти дешевші варіанти?
— Нам вже доводилося чути зауваження про те, що там завищені тарифи. Але наведу такий простий приклад: коли в дні інтенсивного снігопаду ми найняли в державної організації ШЕД-632 на 2-3 години одну одиницю їхньої снігоочисної техніки, то нам за цей час роботи виставили рахунок у 10 тисяч гривень. Це факт, який говорить сам за себе. Тож все, що можна в межах виділених кошторисних призначень, і, як бачите, навіть більше, ми робимо.

Ще хотів звернути вашу увагу, що в нас всього лише 1 одиниця снігоприбиральної техніки, це ПР-130, яка, до того ж, малопотужна. Це наша вітчизняна техніка, яка має властивість постійно ламатися. Стала єдина машина — і чим чистити місто? Коли йде великий снігопад, — техніка дорожніх організацій теж зайнята на своїх об’єктах.

— А чому в місті працює так мало двірників?
— Так, є питання до роботи двірників. Але в нас, у комунальному підприємстві, їх всього 8 на все місто. Це надзвичайно мало. Переважна більшість з них працює сумлінно. Що стосується двірників ОСББ, то там теж, враховуючи невеликий тариф на обслуговування будинків та прибудинкових територій (в середньому трохи менше 1 гривні за 1 м2), двірників тримають мінімум, і, беручи до уваги значні обсяги прибудинкових територій, вони не завжди якісно та своєчасно можуть прибирати територію від снігу та льоду. Основний тягар тут припадає на власників установ, організацій, котрі зобов’язані прибирати свою прилеглу територію. Не можу сказати, що вони відмовляються взагалі їх прибирати, це тільки поодинокі випадки. Але, як правило, в силу об’єктивних та суб’єктивних причин, вони починають прибирати закріплену територію у 8-9 годин і не завжди виконують ці роботи в повному обсязі. На жаль, невеликі штрафи не дуже стимулюють цю діяльність, але інспекція благоустрою міста постійно працює в цьому напрямку.

На жаль, незважаючи на постійний ріст цін та мінімальних зарплат, падає фінансування комунальної галузі — вона взагалі завжди фінансувалася за залишковим принципом. А без фінансування, ясна річ, далеко не заїдеш, і всі дороги без нього не розчистиш. Звідси і виникають всі ті проблеми, які ми з вами зачепили в нашій розмові.

Розмовляла Лариса ГЕМБАРСЬКА
Фото Віктора ТИМОЩУКА

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa