Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Обговорюємо проект Конституції України
09.10.2009

Значення Конституції для будь-якої держави важко переоцінити. Для України прийняття Конституції 28 червня 1996 року - це друга подія після проголошення незалежності. Конституція забезпечує суверенітет України, становлення її як держави. 

А значення держави - велике. Держава захищає свій народ. Без наявності держави повної самореалізації не може домогтися жодна людина, мова, нація, культура. 

Без держави народу важко існувати. Найбільші успіхи українського народу пов'язані з наявністю держави. 

Конституція 1996 року надавала Президенту України найбільше повноважень. Тому деякі політичні сили для досягнення більш демократичного балансу влади виступили ініціаторами проведення політичної реформи. 

Основне її завдання вони вбачали у збільшенні повноважень Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України за рахунок повноважень Президента. 

Закон про зміни до Конституції було ухвалено 8 грудня 2004 року. Він набрав чинності з 2006 року і ознаменував перехід від президентсько-парламентської республіки до парламентсько-президентської республіки. 

Що змінилося? Роль Президента суттєво зменшилась. Право формування уряду перейшло від Президента до Верховної Ради України. Більшість депутатів Верховної Ради України створює коаліцію, яка формує уряд. Продовжується до п'яти років термін повноважень Верховної Ради України. Припиняється практика міжфракційних переходів народних депутатів. Але за гарантом Конституції залишилися дуже серйозні повноваження. 

Всенародне обрання Президента і одночасне підвищення статусу Прем'єр-міністра, який фактично підконтрольний лише Верховній Раді, породжує конфлікт між Прем'єром і Президентом. Відправити у відставку Прем'єр-міністра може лише Верховна Рада України. Президент може лише внести пропозицію про його відставку. 

Політичну реформу 2004 року визнано недосконалою. Вона привела не до балансу між різними гілками влади, а до його втрати. 

Президент України Віктор Ющенко 31 березня 2009 року вніс на розгляд Верховної Ради свої зміни до Конституції. Схвальні правові заключення до президентської редакції Конституції дала відома Венеціанська комісія. 

Президент вважає, що конституційна реформа є ключовим і безальтернативним засобом наведення порядку у державі. Він наполягає на конституційних змінах, які повинні виправити всі нинішні протиріччя. 

Президент пропонує зміни та доповнення до Основного закону приймати виключно на всенародному референдумі. Він заявляє, що 450 депутатів Верховної Ради не можуть краще за 47 мільйонів громадян України знати, хто має керувати країною й бути Президентом. Не буде змов політиків за спиною людей. Буде обрання органів влади народом. 

Президентський законопроект Конституційної реформи передбачає створення двопалатного парламенту - Національних Зборів України. Вони складатимуться з двох палат - верхньої або Сенату (81 депутат) і нижньої -Палати депутатів (300 народних депутатів). Менша кількість депутатів зробить парламент більш ефективним, зупинить розбазарювання грошей. 

Базова функція Сенату - представництво територій. Йдеться про трьох представників від кожної області, міста Києва і від міст, що за статусом прирівняні до області. Сенатори обираються строком на 6 років. Кожні два роки відбувається оновлення третини складу обраних сенаторів, тобто від кожної області обирається новий сенатор. 

Президент нагадує, що нині 61 відсоток народних депутатів є киянами. Як же цей інститут може представляти території? 

Сенат призначає керівників ключових загальнодержавних інституцій, таких як суди, прокурори, регуляторні органи. «Вони служать нації, а не партіям», - підкреслює Віктор Ющенко. 

У нижній палаті, на думку Президента, має сконцентруватися власне політична діяльність, змагання політичних партій. Базовою компетенцією цієї палати Президент вважає формування уряду одночасно з прийняттям програми його діяльності, творення законів та прийняття бюджету. 

Двопалатний парламент не є штучним винаходом. Це відома світова практика побудови законодавчої гілки влади. Двопалатний парламент мають такі країни Західної Європи як Велика Британія, Франція, Італія, Іспанія. 

Одне з першочергових завдань - переорієнтувати правоохоронні органи із захисту інтересів влади на захист прав громадянина. Аби краще захистити права людини, запропоновано скоротити втричі — до однієї доби -строк затримання без рішення суду. Кожен зможе звертатися для захист) своїх прав не тільки до звичайного суду, але і до Конституційного Суд) України. 

Конституція Президента України Віктора Ющенка забезпечив однакові правила для всіх шляхом скасування депутатської недоторканності Йдеться про те, що парламентарії не несуть відповідальності за свок політичну позицію. Однак, що стосується кримінальної відповідальності, то вони повинні мати такий самий статус, як і всі громадяни України. 

Президентський проект змін до Конституції України ліквідовує вибори за закритими списками і пропонує відкриті списки. За ними громадяни маюті право обирати тих, кого вони хочуть. За відкритими списками всі громадяні України зможуть балотуватися до парламенту. Голосувати можна буде не тільки за партії, але і за кандидатів. Для місцевих рад буде повернуті мажоритарну систему. Кожну громаду представлятиме конкретний депутат, : якого б люди могли би спитати. 

У поданому Віктором Ющенком законопроекті пропонується значне розширення повноважень органів місцевого самоврядування шляхом надання їм виконавчої функції. Утворюються виконавчі комітети районних і обласних рад. Депутатом районної, обласної ради може бути обраний житель району, області. Органи місцевого самоврядування мають право здійснювати транскордонне співробітництво з органами місцевого самоврядування інших держав. 

Державні адміністрації діють в областях. Вони мають функції контролю за додержанням Конституції, законів, забезпечують взаємодію центральних органів з органами місцевого самоврядування. Глави державних адміністрацій можуть утворювати представництва в районах та містах. 

Президентський законопроект залишає прямі вибори Президента України - волевиявленням усього народу, а не у Верховній Раді. Президент обирається строком на 5 років, не більше двох разів підряд. Для цього треба мати 35 років, 10 останніх років жити в Україні, володіти державною мовою. 

Президенту гарантується недоторканність на час перебування на посту. Звання Президента України зберігається за ним довічно, якщо тільки він не був усунений з поста в порядку імпічменту. 

Держава сприяє утвердженню та розвитку громадянського суспільства. Нині йдеться про підкорення держави суспільству. У тоталітарній державі суспільство поглинається державою, не має необхідної самостійності, цілком залежить від держави. У правовій державі формується громадянське суспільство, держава підкоряється суспільству. Це забезпечує права і свободи громадян. 

Сполучною ланкою між громадянським суспільством і державою є політичні партії. Вони мають представляти та втілювати в життя інтереси різних верств населення шляхом участі в органах влади. Діяльність політичних партій, зазначається в законопроекті, грунтується на вільній конкуренції. 

Президент готовий вислухати думку кожного українця при проведенні загальнонаціонального обговорення проекту Конституції, очікуючи побажання та пропозиції до нього.

Завідувач кафедри історії України ЖДУ ім.І.Франка,
 кандидат історичних наук, доцент М.В.Кордон

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa