Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Крок за кроком до енергоефективного майбутнього
28.09.2009

Начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради Ірина Гудзь, муніципальний координатор українсько-німецького технічного співробітництва Проекту GTZ «Енергоефективність у будівлях» та начальник відділу містобудування, планування та кадастру управління містобудування та архітектури міської ради Дмитро Гудзь взяли участь в тематичному семінарі з розробки Муніципальних енергетичних планів. Захід відбувся 2-4 вересня в Пущі-Озерній під керівництвом національного координатора Проекту Іми Хренової-Шимкіної. 

2 вересня представники міст-партнерів (Новоград-Волинський, Миргород, Чернігів та Івано-Франківськ) Проекту отримали можливість індивідуальної роботи з австрійським енергоекспертом Клеменсом Лейтгебом, щодо актуального стану Муніципальних енергетичних планів, а також відкритої дискусії та відповідей на запитання, що виникають в ході їх розробки. 

Змістовною та цікавою була презентація німецького архітектора Маріо Бодема у висвітленні основи успішних проектів санації. Презентував чудові проекти енергоефективної архітектури. 

В європейських країнах будують будинки (вартість будівництва лише на 4-8% більша за звичайне), які потребують лише 1,5 кубічних метрів на рік деревини для опалення та забезпечення будинку гарячою водою. 

Постійне зростання цін на енергоносії і комунальні послуги примушує проектувальників і будівельників замислюватися про можливість економії електроенергії і тепла в будівлях. До теперішнього часу в розвинених країнах вже розроблений цілий ряд можливих рішень для зменшення втрат тепла і електроенергії, і створено декілька концепцій енергоефективних будівель, в яких ці рішення застосовуються комплексно. 

В будівельній галузі найпопулярнішою концепцією сьогодні є спорудження пасивних будинків. Застосовуючи ультра потужну ізоляцію та доволі складну конструкцію дверей та вікон, архітектори проектують житло обрамлене у герметичну, повітронепроникну оболонку, що практично унеможливлює будь-які втрати тепла. Це означає, що пасивний будинок може прогріватися не тільки сонцем, а також теплом від побутових електроприладів і навіть від тіл його мешканців. У таких будинках немає ані продувів, ані холодних керамічних підлог, ані необхідності постійного переховування під ковдрою допоки не запрацює опалення, якого там і не існує. 

У різних країнах прийняті різні стандарти, при комплексному дотриманні яких будівлю можна вважати «пасивною». Для Європи стандарт пасивного будинку передбачає споживання енергії не більше 15 кВт•ч/год на квадратний метр будівлі без урахування витрати електрики, постачання теплою водою.
В Україні концепція пасивного будинку поки реалізується лише частково. У 1999 році у Фрайбурге (Німеччина) був побудований багатоквартирний "пасивний будинок", в якому економія первинних енергоносіїв, включаючи електрику, досягла 79% при вартості будівництва лише на 7% вище, ніж для звичайного будинку. 

В «пасивних будинках», крім інших джерел енергії, використовується і енергія сонця. Сонячне тепло через великі вікна, розташовані на південній стороні, надходить всередину будинку, прогріваючи його приміщення, а спеціальна конструкція вікон допомагає уникнути втрат тепла через них.
Пасивні будинки не потребують втручання людини, проте багато архітекторів передбачать вимикач, що вимикається, наприклад, під час відпустки або вмикається для циркуляції повітря перед вечіркою, хоча й є можливість відкрити вікна. 

В Німеччині додаткові кошти будування пасивного будинку наразі незначні і надалі знижуються, що обумовлено їх зростаючою популярністю, а також широким асортиментом привабливих компонентів, що виробляються серійно. 

Україна володіє великим потенціалом для використання енергії Сонця. Якщо ваш будинок має достатню площу даху, то можна встановити сонячний колектор, здатний перетворювати енергію сонячних променів в теплову, нагріваючи при цьому суміш води і гліколя. 

Після нагрівання теплова енергія нагрітої суміші води і гліколя подається в теплоносій, а звідти - до теплового насоса, який і забезпечує опалювальні потреби жителів будинку. При раціональному використанні цих систем, отриманої енергії повинно вистачити на забезпечення гарячою водою і опалювання будинку протягом всієї холодної пори року. 

Проте, при експлуатації сонячної енергії таким чином існує декілька проблем. Однією з них є залежність від погодних умов – при похмурих, дощових і легковажних днях кількість отриманої сонячної енергії буде незначною, оскільки тепло не накопичуватиметься. І навпаки, при сонячній і жаркій погоді утворюється зайве тепло і електроенергія, існуючі способи утилізації яких досить дорогі, хоч і використовуються в деяких країнах. Наприклад, «зайве» тепло можна «зберігати» в термосі-акумуляторі під будівлею. На жаль, вартість таких акумуляторів не дозволяє використовувати його в домашніх господарствах нашої країни, хоча в Європі вони вже широко застосовуються. 

Альтернативою колекторам сонячної енергії є сонячні батареї, що зараз набувають популярності в житловому будівництві Європи. 

Для України, що займає одне з перших місць в світі по споживанню імпортних енергоносіїв, використання сонячної енергії може бути дуже актуально. Отже, в майбутньому слід чекати підвищення попиту на сонячні колектори або батареї і розширення використання сонячної енергії. 

Концепція «енергоефективного будинку» тісно пов'язана з екологічними питаннями, оскільки від кількості тепла, що виробляється, і електроенергії залежить кількість викидів парникових газів в навколишнє середовище. 

Цікавою була презентація дипломованого австрійського інженера Кристофа Аманна про різноманітні заходи санації – фонд ремонту, готівкові кошти мешканців, банківські кредити, міжнародні кошти та ін.
Клеменс Лейтгеб презентував найкращі міжнародні проекти, програми субсидіювання, консультаційні програми та програми підвищення свідомості. 

Учасники семінару ще раз переконалися про необхідність використання всього потенціалу задля зниження енергоспоживання у наших містах. Важливим завданням територіальної громади є сприяння енергозбереженню серед всього населення. 

Енергозбереження призводить до скорочення витрат, навіть якщо спочатку необхідно здійснити певні інвестицій. 


Міська рада

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa