Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Тече вода — а хто ж заплатить?
08.09.2009

Без води, як відомо, життя неможливе. І не лише в глобальному масштабі — в цілому на планеті, але й одне невелике місто, зокрема, Новоград-Волинський, аж ніяк не може повноцінно існувати без якісного водопостачання. А от наскільки якісним і доступним буде водопостачання міста, — значною мірою залежить від кожного з нас. Від того, чи вчасно зремонтуємо кран, що протікає, чи добросовісно заплатимо за ту воду, яку використовуємо… Саме про це наша наступна розмова з В.М.Матвійчуком — головою постійної комісії міської ради з питань ЖКГ та екології: 

— Василю Миколайовичу, саме останнім часом так гостро постає питання значних втрат води у системі водопостачання міста? 

— Дійсно, система водопостачання нашого міста характеризується значними втратами води. Протягом 
останніх років величина цих втрат (різниця між кількістю води, поданої в систему, і кількістю води, виставленої до оплати) з 38,6% в 2001 році сягнула за 50% в 2008 році. 

— За загальноприйнятою думкою, втрати води в основному зумовлені витоками з мережі. Але чи це дійсно так? 

— Зміст, який вкладається в поняття «втрати води», випливає зі способу, яким він повинен розраховуватися — це різниця між обсягом видобутої води і сумою обсягів води, виставленої до оплати всім споживачам. В такому сенсі величина втрат складається: з витоків розподільчої мережі; незареєстрованого водоспоживання; неточності приладів обліку; витоків з внутрішньобудинкових систем водопостачання; різниці між фактичним і нормативним водоспоживанням користувачів необладнаними приладами обліку та інше. Визначити загальну величину втрат і співвідношення її складових на основі звітних даних практично неможливо, оскільки ще значна кількість споживачів не користується при водоспоживанні приладами обліку. 

Для оцінки фактичного водоспоживання в житловому секторі міста у вересні 2003 року спеціалістами Програми модернізації муніципального водопостачання України було виконане вибіркове вимірювання водоспоживання в нашому місті в 3-х будинках з числа тих, що обладнані загальнобудинковими лічильниками. При цьому використовувалися спеціальні приладні вимірювання за допомогою ультразвукового витратоміра та цифрового реєстратора тиску. 

Крім вимірювання витрат і тисків на вводах до будинків, було обстежено стан сантехніки в квартирах, у тому числі і поквартирні лічильники. Одержано наступні результати: 

1. Точність будинкових лічильників. Ультразвуковий витратомір показав, що загальнобудинкові лічильники не дообліковували до 25% фактично спожитої в будинку води, тобто працювали не на користь водоканалу. 

2. Вплив квартирних лічильників на стан сантехніки в квартирах. Доведено, що наявність квартирних лічильників стимулює споживачів до усунення видимих витоків із сантехнічних приладів. 

3. Квартирні лічильники води. Мають низький поріг чутливості, тобто витрати менші, ніж 30 л/год. ними взагалі не обліковуються. При цьому доведено, що після двох років експлуатації чутливість їх прогресуюче падає. Таким чином, визначення спожитої води в квартирах з лічильниками тільки за їх показами може суттєво занижувати дані про фактичне водоспоживання населення. 

4. Характер водоспоживання населення і фактори, які на нього впливають. Середнє питоме водоспоживання по цих будинках становило 151 л./люд./добу. Через надмірні тиски в системі досить значні витоки з сантехніки — близько 44% від поданої в будинок води, в тому числі питомі витрати через витоки в нічні години становлять 4,3 л/год./добу. 

Основні висновки спеціалістів наступні:
• Через незадовільний стан внутрішньобудинкових мереж тиски на вводах до багатоповерхових житлових будинків у години роботи підкачок значно перевищують необхідні.
• Стан будинкової сантехніки в квартирах через відсутність належного обслуговування і контролю з боку житлово-експлуатаційних організацій (ЖЕО) незадовільний: існують витоки з сантехніки, а через незадовільний стан внутрішньобудинкових і квартирних мереж водоканал змушений у будинки давати надлишковий тиск, що збільшує витоки.
• Квартирні лічильники не можуть забезпечити достатньої точності обліку водоспоживання і дають занижені покази. Прийнявши, що в квартирах з лічильниками витоків немає взагалі, мешканці таких квартир повинні були б споживати 104… 106 л./люд./добу, що приблизно відповідає мінімально необхідному з гігієнічних міркувань водоспоживанню ПО л./люд./добу. Наразі середнє водоспоживання в квартирах з лічильниками за даними відділу реалізації становить 56,4 л./люд./добу, що більш як в 2,5 раза нижче, ніж в середньому по будинку — 151 л./люд./добу. 

— Майже вдвічі — різниця суттєва, чим же її можна пояснити? 

— Беручи до уваги однаковий рівень благоустрою квартир, більш-менш однаковий соціальний статус мешканців, така різниця видається необгрунтованою і може пояснюватися відсутністю регулярної повірки квартирних лічильників; невідповідністю метрологічних характеристик лічильників до умов їх застосування; споживанням води (наприклад, наповнення змивних бачків при витратах нижче порогу чутливості квартирних лічильників); несанкціонованим впливом мешканців на покази лічильників. Саме такі висновки були зроблені спеціалістами в результаті зазначених перевірок. 

— Василю Миколайовичу, але ж минуло 6 років з часу виконання цих досліджень, чи за цей час змінилося щось на краще? 

— За державні кошти у 2008 році в багатоквартирному житловому фонді установлено 100 будинкових лічильників, тепер водоканал має достовірні дані по водному балансу, а отже і по необлікованому водоспоживанню вже не по трьох, як в 2003 році, а по 102 будинках. Додалось ще два новозбудованих будинки для військових на вул. Толубка, №14, 16. 

Показово, що ці будинки, крім загальнобудинкових, мають 100% і поквартирні лічильники. І хоча будинки були заселені порівняно недавно — в кінці 2008 року, вже в травні поточного року різниця в показах між загальнобудинковим і загальною сумою показів по квартирних лічильниках сягала 8%, — ще один аргумент безоблікового водокористування. 

Маючи такі невтішні результати водокористування у багатоквартирному фонді, водоканал апелює до місцевих органів влади терміново прийняти механізм розрахунків за фактичне водоспоживання у багатоквартирних будинках, обладнаних загальнобудинковими лічильниками. 

— А як вирішують цю проблему в інших країнах? 

— Є досвід європейських країн. Скажімо, в Німеччині ця різниця розбивається між квартирами пропорційно площі, тобто квадратним метрам. У Чехії інший механізм — перекладається на кількість мешканців у квартирах. Завдяки цьому у європейський країнах середній рівень витоків (не облікованого водоспоживання) у колективному житлі не перевищує 15%. 

— То який же з цих варіантів, на вашу думку, був би найбільш прийнятним для нашого міста? 

— Виходячи з існуючого стану балансу водоспоживання у багатоквартирному житловому фонді, найдоцільніше вжити наступних заходів: 

1. Органу місцевого самоврядування терміново допомогти водоканалу коштами на встановлення 
побудинкових лічильників у решті багатоквартирного житлового фонду, а це близько 100 будинків. 

2. Паралельно з цим прийняти необхідні рішення щодо визнання у багатоквартирних будинках комерційним загальнобудинковий лічильник, а поквартирний лічильник розглядати як прилад-розподілювач і брати його показання як частку загальнобудинкового водоспоживання. Тоді для розрахунків за фактичне водоспоживання різницю в показах між загальнобудинковим лічильником і сумою показів поквартирних лічильників та споживачів, які користуються водоспоживанням за нормою, розподіляти пропорційно кількості мешканців квартир. Такий механізм запропонований науковцями, які виконували дослідження. 

3. Посилити відповідальність ЖЕО, а це в переважній більшості ОСББ, як фактичних власників багатоквартирного житлового фонду за стан внутрішньобудинкових водяних мереж. Водоканалу ж спільно з ЖЕО вживати усіх можливих заходів з усунення витоків у внутрішньобудинкових мережах та сантехніки в квартирах та несанкціонованого водокористування. 

На наш погляд, тільки вжиття пропонованих заходів суттєво вплине на фінансово-економічний стан водоканалу і стане першим кроком виведення його з тієї кризи, в яку протягом останніх років його заганяли. Якщо члени територіальної громади нададуть пропозиції з іншого механізму розрахунків за фактичне водоспоживання у багатоквартирних будинках, — ми розглянемо їх. 

Розмовляла Лариса ГЕМБАРСЬКА, 
газета «Звягель-інформ»

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa