Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Про 10-й Всеукраїнський конкурс автентичного солоспіву
31.08.2009

Читаючи інформацію про Міжнародне літературно-мистецьке свято «Лесині джерела» не знаходжу відгуків про 10-й Всеукраїнський конкурс автентичного солоспіву, що проходив в музеї родини Косачів 23 серпня цього року. Складається враження, що мешканці нашого міста у святі знають лише три площадки – сцена на площі Лесі Українки, фортеця та містечко майстрів. Однак, заходи у святі проходили, як в музеї Лесі Українки так і в музеї родини Косачів. 

Одним із таких заходів був ювілейний 10-й Всеукраїнський конкурс автентичного солоспіву, який зібрав виконавців традиційного народного співу з Київської, Сумської, Тернопільської, Волинської, Хмельницької, Кіровоградської, Житомирської областей різних вікових груп. 

За останні три роки творчої роботи конкурсу спостерігається тенденція його омолодіння, оскільки кількість учасників молодшої вікової категорії переважає над старшою віковою групою. Підбір репертуару конкурсантів різноманітний. Це записи від старожилів відповідного краю. В конкурсі звучали козацькі, рекрутські, обжинкові, весільні, родинно-побутові. жартівливі пісні. 

За традицією, розпочинала конкурс «Почесний гість», володарка Гран-Прі 2008 року Клопотенко Надія Семенівна з с. Червона Воля Новоград-Волинського району. Проспівавши пісні в оточенні учасників солоспіву, щиро благословила їх на участь в конкурсі та на збереження народної прадавньої пісні. Адже співані пісні в конкурсі дійшли до нашого часу ще з діда - прадіда. На початку конкурсу автентичного солоспіву звучали такі рядки:
 
… Тут з діда - прадіда в житах жили древляни, 
Творили мед і хліб, таночки і пісні.
Кували крицю і граніт тесали,
Трудились. щоб земля раділа і цвіла.
І їх любові життєдайну силу
Через віки нам пісня понесла.

Адже пісня - це наша душа, це наше коріння. З приємністю хочу наголосити, що у молодшій віковій категорії достойно представлені учасники конкурсу з м. Славута Хмельницької обл. В молодшій віковій категорії (від 6 до 15р.) лауреатами I, II, III премії стали: Волковецький Михайло, Григорук Олександра, Форсюк Дарина м. Славута. В номінації «Наймолодший учасник» - Савчук Вікторія м.Славута Хмельницької області. 

В середній віковій категорії (від 16 до 25) найвищу нагороду –«Володаря Гран-Прі» одержав Заєць Олексій – двадцятирічний юнак з с. Фасова Макарівського району Київської області. Лауреата I премії – 17 річний юнак з м. Славути Чернюк Сергій, лауреата II премії одержала 16-річна Ющук Марія з цього ж міста. 

В старшій віковій категорії лауреатом I премії став Потайчук Леонід з с. Червона Воля Новоград-Волинського району Житомирської області. Лауреатом II премії – Куліченко Лариса з м. Бердичева Житомирської обл., вона ж відзначена премією за «Костюм–оригінал». Лауреатом III премії стала Перфільєва Алла з с. Куліші Ємільчинського району та Багатько Людмила з с. Аджамка Кіровоградської області. 

В номінації «Найстарший учасник» відзначено Кошельову Лукерію Андріївну 1925 р.н. з с. Ліново Путивльського району Сумської області, що представляла етнографічну групу давньослов’янського населення – горюни, які до сьогодення зберігають архаїчні риси побуту і регіональну самосвідомість.
Оцінювався спів професійними фахівцями журі за такими критеріями, як репертуар та його колоритність, успадкування регіональних традицій, відтворення говірки, мовного діалекту, природність виконання та костюм - оригінал відповідного регіону. 

Голова журі – Заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. Чубинського, директор інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, професор Степан Іванович Шевчук. В складі журі працювали: Народний артист України, професор, художній керівник національного поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок» Іван Михайлович Сльота; Заслужений працівник культури України, керівник народного дитячого фольклорного ансамблю «Ордана», керівник народного тріо «Віра» Віра Юріївна Матвійчук; директор обласного центру народної творчості Юрій Павлович Кондратюк; провідний спеціаліст хорового мистецтва Галина Василівна Шубіна та почесний член журі - фольклорист, етнограф Словаччини Іван Чижмар (м.Свидник). 

Зазначу, що на нашому святі - конкурсі були присутні почесні гості - представники української громади Словаччини, які займаються дослідженням фольклорної спадщини українців, русинів, словаків, видають книги по успадкуванню традиційного фольклору, також є організаторами фестивалів в містах Свидник та Пряшів. Олена та Іван Чижмар, Тетяна та Йосип Демко - представники української громади подарували для музею родини Косачів збірку та диск фольклорних матеріалів Словаччини. 

На завершення кожному учаснику конкурсу вручено дипломи, подяки та сувеніри. Після слів благословення розкраяний коровай ділили між всіма присутніми в залі. А пісня звучала…
Ой зберемось, родино, щоб нам жито родило,
І житечко і овес, щоб зібрався рід увесь. 

Зі словами вдячності звертаюся до всіх, хто сприяв та допомагав в організації Всеукраїнського конкурсу автентичного солоспіву: оргкомітету свята, працівникам відділу культури та туризму міської ради, Палацу культури, працівникам музею родини Косачів - Ларисі Миколаївні Риковській та Сергію Валентиновичу Куценку, централізованої бібліотечної системи. А також народній майстрині Ірині Голені за її чудові ексклюзивні витвори з глини – льоси - сувеніри, які вона щороку виготовляє для учасників конкурсу. Висловлюю вдячність сім’ї Захаренкових, в особі Юлії за відеозйомку. 

Дякую глядачам, шанувальникам, народної традиційної пісні. Сподіваюся, що наступного року жителі нашого міста, особливо молодь, зацікавляться Всеукраїнським конкурсом автентичного солоспіву, й, можливо, самі візьмуть участь в конкурсі, записавши від своєї бабусі ще неспівану пісню.

Не цурайся пісні, яку чув від мами
Не згуби, то мова прадідів твоїх,
Бо зректися пісні, що цвіла віками -
Мов забудь народ свій, даль його доріг.


Режисер - організатор конкурсу
Голина Кучинська

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa