Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
«Держава повинна мати бюджет, а для цього повинна працювати Верховна Рада»
27.08.2009

Наш знаний земляк – голова Верховної Ради України Володимир Михайлович Литвин – узяв участь у цьогорічному святі «Лесині джерела». Спочатку він виступив з головної сцени біля пам’ятника Лесі Українці. Потім керівник парламенту дав невелику прес-конференцію у міському Палаці культури. 

Цього разу спілкування з журналістами відбулося у формі відповідей на питання. Якоїсь основної теми у ході зустрічі не було, Володимир Михайлович говорив про основні проблеми, які сьогодні хвилюють політикум та рядових людей. До уваги читачів – найцікавіші моменти розмови. 

– Володимире Михайловичу, цього року на «Лесиних джерелах» Ви вперше побували у музеї Лесі Українки. Чим це викликано? 

Ні, не вперше. Коли у мене є нагода, то я у серпневі дні завжди прагну побувати на Новоград-Волинщині та у батьків. Леся Українка – символ України. Я переконаний, що її творчість і життя потребують глибинного осмислення. Нам необхідно відійти від лакування її постаті, аби бачити всю велич і глибину Лесиного таланту, пророчість життя і творчості. 

Ви добре розумієте, що будиночок над Случчю знає кожен мешканець Новоград-Волинського району. Я також належу до числа цих людей. Я народився і виріс у цій стороні і тут відчуваю себе як удома. 

– Які твори Лесі Українки Вам найбільше близькі? 

– На превеликий жаль, очевидно, я є віддзеркаленням того, що ми більше говоримо про Лесю Українку, а мало вивчаємо її. Повинен сказати, що хрестоматійно це «Лісова пісня». Я навіть грав Лукаша у шкільній самодіяльності. Виділяю «Бояриню», котра була заборонена і побачила світ у кінці 80-их років минулого століття. А за силою духу відзначаю твір «Одержима», який був написаний в екстремальних умовах. Хоча у Лесі Українки все життя – екстрим. 

– Прем’єр-Міністр України запропонувала висунути єдиного кандидата від демократичних сил на президентських виборах. Як Ви ставитесь до цієї ідеї? 

– На скільки я знаю, це був заклик від одного з кандидатів націонал-демократичних сил. Очевидно, певна група політиків і партій окреслили, хто це має бути. Я до цієї ідеї ставлюсь позитивно. Проте такий варіант абсолютно нереальний. Очевидно, цей заклик буде матеріалізовуватись після першого туру виборів. Тоді фіналісти боротьби за президентське крісло прагнутимуть заручитися підтримкою тих, хто зібрав більш-менш помітну кількість голосів. 

Розгорнеться шалена боротьба, відбудуться публічні і непублічні консультації. Очевидно, за підсумком виборів переможець отримає мінімальну перевагу. Кожен відсоток і навіть піввідсотка голосів матимуть надзвичайно велику вагу. 

– Чи вірогідні нові зміни до діючого Закону про президентські вибори? 

– Я – прихильник того, щоб у нас виборча кампанія займала якомога менше днів. Стосовно того, що Закон недосконалий, то до ворожки ходити не треба. Цей Закон – продукт двох політичних сил. Його автори добре знають, як застосовувати Закон на практиці, з урахуванням того, що є свої суди. Очевидно, до кандидатів, які заважатимуть, можна буде поставитись відповідно з чинним законодавством.
Природньо і зрозуміло, що зміни до Закону треба вносити. Головне юридичне управління апарату Верховної Ради України виклало суттєві зауваження, від яких не можна відвернутись. Хоча таке зробили. 

Президент України у своїх пропозиціях та зауваженнях до цього Закону використав напрацювання юристів і розгорнув їх грунтовно (вийшло 30 сторінок тексту). Сухий залишок від сказаного у тому, що зміни будуть вносити, бо у Законі є суперечності з чинною законодавчою базою, зокрема, з Адміністративним Кодексом. 

Крім того, у ході виборчої кампанії оті, хто називає себе рейтингоносцем, намагатимуться внести уточнення, щоб адміністративно, законодавчо забезпечити собі ще більше домінування. Закон піддаватимуть уточненням, латанням і доопрацюванням до завершення першого туру президентських виборів. А у другому турі – вже як Бог на душу покладе. 

– Як Ви ставитесь до рейтингів і чи довіряєте їм? 

– Я до рейтингів ставлюсь, як до гороскопів. Читаю їх усі (як і кожний читає, кого це стосується). Коли добре все – погоджуюсь. Коли є щось недобре або певні застереження – про всяк випадок кажу, що це навіювання, за котрим нічого не стоїть. Я особисто дотримуюсь позиції – рейтинг – нуль, треба працювати. 

Я, як ніхто, спілкуюся з людьми. За останні тижні проїхав Крим, Херсон, Миколаїв, Кіровоград, Черкаси, Київську, Хмельницьку, Тернопільську, Полтавську області. Маю зустрічі з людьми, яких мені не звозять і не скликають за допомогою концертних підмостків. Я відчуваю настрій людей, що не вкладає в офіційну статистику, яка існує. І зробив висновок, котрий уже, мабуть, ви неодноразово чули, що у політиці, як у житті: на тих, кого люблять, як правило, не женяться. 

– Незабаром починається нова сесія Верховної Ради. Чи буде вчасно розпочато і завершено бюджетний процес? 

– Почну з останньої частини питання. На мою думку, держава повинна мати бюджет, а для цього мусить працювати Верховна Рада і приймати відповідальні рішення. Хоча у мене є великі сумніви, що бюджет схвалять. Усі будуть зацікавлені, аби бюджету не було. Я маю на увазі – до завершення президентської кампанії. А тоді той, хто виграє вибори, скаже: «Люди добрі, біда. Треба всім затягувати паски, і прийняти бюджет, який не буде соціально орієнтований». Тоді почнуть приймати бюджет на підставі можливостей, котрі є. А вони мізерні. І забудуть в один момент, що обіцяли людям. Сьогодні у нас іде змагання – ярмарок лицемірства – хто більше наобіцяє. 

На жаль, у нас куди не кинь – усюди клин. Насамперед, потрібно визначитись з бюджетним кодексом, щоб знати, на якій основі будувати бюджет. Президент ветує дуже багато законів. Загалом, Верховна Рада прийняла майже 180 законів, і на кожний четвертий закон накладено вето. Це, по суті справи, рекорд. Так далі на холостому ходу працювати не можна, бо це робота на корзину. 

Я стою на тому, що ряд зауважень Президента до Закону про вибори годилось врахувати. Було б доцільно публічно домовитись, що коли цей Закон буде прийнято у новій редакції, то Президент його підпише. 

Зрозуміло, на сесії виникне питання про прожитковий мінімум та мінімальну пенсію. Я переконаний, що нам треба прийняти рішення і в цьому питанні. Верховна Рада вже двічі чи тричі набирала понад 400 голосів, і потім пролонгувати цю тему буде неможливо. Навіть, коли ініціатори зроблять вигляд, що вони забули свою ініціативу, то люди обов’язково нагадають. 

Без підняття заробітної плати і прожиткового мінімуму у нас не буде розвитку внутрішнього ринку, і економіка працювати не зможе. Експорт заблокований у зв’язку з кризою, виробництво стоїть, купівельної спроможності нема. Ми ходимо у зачарованому колі. 

– Скажіть, будь-ласка, яка Ваша думка про антисемітські заяви в західних областях Україні. Це політичні технології, чи реальне життя? 

– Я категорично проти того, щоб накручувати одне одного і говорити про антисемітські настрої в Україні. Їх не було у сучасній Україні, і їх не буде. І не потрібно на міфічній загрозі намагатися здобути міфічний авторитет. А щодо окремих висловлювань, то вони неприпустимі. Треба жити нам нормально й толерантно. 

Подивіться на Новоград-Волинський. Це – інтернаціональне місто. Візьміть довколишні села. Але у нас жодного разу тема, хто ти за походженням, не виникала. У нас говорили: працює ця людина, чесна ця людина, порядна – чи ні. Отакий у нас народний вододіл. Він має право на життя. 

– Чи буде продовжено у місті будівництво восьмої загальноосвітньої школи? 

– На Житомирщину додатково виділено 16 мільйонів гривень. Хай народні депутати від області створять лоббі у Верховній Раді і не розходяться по партійних квартирах. Бо коли кошти вдалося пробити, усі заходилися їх ділити. Я хотів би, щоб Новоград-Волинський підтримував мене за все, що роблю для Новоград-Волинщини. 

А у нас діють у зовсім інший спосіб. І про це варто говорити. Кажуть, що «він є, той буде допомагати. А нам треба чогось екзотичного». Необхідно дивитися довкола себе і підтримувати один одного.

Матеріал підготував
Анатолій ПОЛІЩУК
газета «Лесин край»

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa