Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Двадцять п’ята сесія міської ради завершила роботу
13.07.2009

• Хто не думає про безпечне навколишнє середовище, той приречений на вимирання. 

Пленарне засідання міської ради міський голова розпочав із привітання депутата Л.Л. Шостака із днем народження. 

Наступні 6 годин 29 народних обранці працювали активно, жваво обговорюючи запропоновані рішення. Загальний інтерес і вболівання викликав аналіз ходу виконання міської програми охорони навколишнього природного середовища міста на 2008-2012 роки. Про відповідну діяльність у цьому важливому для новоград-волинців напрямку проінформували присутніх В.М.Матвійчук – голова постійної депутатської комісії з питань розвитку ЖКГ та екології, С.І.Лавренюк – начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи міської ради та Л.М.Прохор – головний санітарний лікар, В.Г.Федорчук – секретар міської ради.

Згідно інформації В.М.Матвійчука, реалізуючи Програму охорони навколишнього природного середовища міста Новограда-Волинського на 2008-2012 роки проводилась робота щодо зменшення скидів стічних вод від будинків приватного сектора через дренажно-зливові системи у відкриті водойми міста. Розпочато паспортизацію громадських та приватних криниць. Вже паспортизовано 36 громадських криниць та 606 приватних. Впорядковано З природних джерела. Збудовано бювет питної води на вул. Рокосовського, розпочато роботи із будівництва бювету на вул. Пушкіна, просвердлено за державною програмою свердловину під бювет питної води на вул. Ушакова. Паспортизовано 64 відкриті водойми на території міста, 24 з яких закріплені за підприємствами. 

Виведено з експлуатації вугільну котельню КЕЧ на території військового містечка №2 (вул. Житомирська). 11 підприємств розробили проекти викидів забруднюючих речовин. Введено в дію сучасні технології для очищення викидів від забруднюючих речовин в повітря на ПП "Меблева фабрика "Мірт" (фільтрувальна система "Нестро"). 

Паспортизовано 35 із 44 радіо технічних об'єктів операторів стільникового зв'язку, одну РТО на території котельної загальноосвітньої школи №10 закрито. 

Розроблено проект "Краса, духовність та енергозберігаючі технології врятують світ", який отримав малий грант від "Української асоціації європейських студій", що дасть змогу продовжити роботу по реалізації основного проекту, а саме розпочати створення екологічного класу під відкритим небом.
Разом з тим через низку організаційних, фінансових факторів чимало заходів Програми не виконувались. 

Призупинено роботу з ВАТ "Укртелеком" стосовно винесення за межі міста ЛТЦ-913. Не створено на базі державної екологічної інспекції мобільного пункту контролю за викидами від двигунів автомобільного транспорту. 

Так, через повну відсутність фінансування не розроблялась технічна документація по встановленню меж санітарно-берегової зони та водоохоронних поясів зони водозабору. Не відновлено якісну роботу споруд очистки поверхневих вод на вул. Щорса, Природній, Ціолковського, II пров. Чехова. 

Розпочато роботу з організації приймання стоків з вигрібних ям приватного сектору на зливовій станції. Однак призупинено розробку проекту каналізування південної частини міста. 

Постійна комісія з питань ЖКГ та екології вважає, що конче необхідними заходами з охорони навколишнього природного середовища в місті над реалізацією яких постійно і спрямовано необхідно працювати є: 

По заходах з охорони атмосферного повітря, по охороні водних ресурсів та водопостачання, по заходах щодо поводження з відходами, по охороні та раціональному використанню земельних ресурсів. 

Ведуться організаційні роботи, над проектом виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства "Реконструкція енергетичного обладнання системи водопостачання та водовідведення у місті Новограді-Волинському", головною метою якого є модернізація господарства шляхом впровадження енергозберігаючих технологій, забезпечення в повному обсязі потреб населення міста якісними послугами з водопостачання та водовідведення, зменшення виробничих витрат на 15 % за рахунок економії електроенергії, зменшення кількості неврахованої води до 30% , покращення стану водосховища та якості води. Загальна сума що необхідна для реалізації Проекту становить 36960000 грн. 

За повідомленням Л.М.Прохор, біля 40 тисяч населення міста (71%) використовує воду міського водогону. Придонні шари р. Случ особливо в місці водозабору замулені, що негативно впливає на якість очистки води, так як очисні не справляються, особливо в паводковий період. 

Заміна коагулянту на більш ефективний (поліхлорид алюмінію) дещо покращила якість очистки води. В цьому році в порівнянні із попереднім не було перевищень концентрації залишкового алюмінію в мережі. 

Безперечно впливає на якість води незадовільний стан розподільчої мережі. Зношеність якої становить 70%. Планова заміна та ремонт мереж не проводиться про що свідчить кількість аварійних втручань - 99, частина з яких усувається несвоєчасно. 

Санепідслужбою з поточному році було досліджено 268 проб води із міськводогону за бактеріологічними та санітарно-біохімічними показниками. Відхилень не встановлено. Проведено переоблік криниць - 21 шт. Додатково поставлено на облік -11. Досліджено 46/проб води із криниць за бактеріологічними та санітарно-хімічними показниками, встановлено 20 відхилень. 

Досліджена вода 5-ти джерел за бактеріологічними показниками. Відповідає основним показникам лише джерело на вул. Леваневського. 

Занепокоєння викликає те, що стан зливової каналізації вкрай занедбаний. В тому ж стані лишились споруди заводу „Сільгоспмашин", напівзруйновані на вул. Щорса. Забиті сміттям, піском у провулку Ціолковського. 

До цього часу продовжується несанкціонований скид госпфекальних стічних вод від приватних домоволодінь на вул. Щорса та в районі заводу сільгоспмашин. 

Терміново необхідно прийняти міри щодо каналізування 8-ми квартирного будинку у провулку Войкова, 29, продовжувати розпочату роботу із господарями, які не санкціоновано підключились до систем зливової каналізації, особливо в райогні вул. Щорса. Вода р.Случ вище міста немає відхилень за бактеріологічними показниками. 

Як повідомив С.І.Лавренюк протягом останніх років серйозною проблемою для міста є підтоплення його окремих територій. Це стало характерним не тільки під час весняних повеней, але і в літній період під час сильних дощів та злив. 

В ході обстеження території міста, враховуючи в тому числі і звернення громадян, складена схема підтоплень, до якої входить порядку 15 районів міста, а це майже всі крім правобережжя. 

В минулому році було підтоплено близько 450 будівель та прибудинкових територій. Причинами є підвищений рівень ґрунтових вод в окремих районах міста, порушення правил забудови без врахування уже існуючої системи водовідведення та відсутність контролю за будівництвом, відсутність взагалі системи водовідведення в окремих районах міста, захаращення систем водовідведення, в тому числі і природних, побутовими відходами, сміттям тощо, руйнація існуючої дренажної системи та зливової каналізації під впливом часу та відсутність робіт щодо їх ремонту та обслуговування, пасивність та відсутність бажання окремих громадян власними силами виконувати незначні об'єми робіт по ліквідації підтоплень на власних прибудинкових територіях. Однією із причин є те що система зливової каналізації в місті безпорадна, не прийнята на баланс ні одним із комунальних підприємств і, як наслідок, не ремонтується та не обслуговується протягом багатьох років. 

Поширення підтоплень на території міста та неприйняття своєчасних мір по їх ліквідації призводять до погіршення стану навколишнього природного середовища та несуть інші негативні наслідки, зокрема ерозію та виснаження ґрунтів під впливом підтоплень, погіршення екологічної ситуації внаслідок попадання з ґрунтовими водами нечистот з приватних туалетів, вигрібних ям на прилеглу територію, в тому числі колодязі, природні джерела, систему водовідведення,тощо. Це може привести до руйнування житлових будинків та господарських споруд тощо. 

За словами Сергія Івановича для вирішення проблем підтоплень на території міста необхідно: провести детальне обстеження районів підтоплень, відновити схеми дренажу, водовідведення, зливової каналізації, природних систем водовідведення, які на даний час відсутні, скласти кошториси, визначити об'єми робіт та встановити черговість ліквідації районів підтоплень, визначити комунальне підприємство, якому передати на баланс всі зливові та дренажні системи із спорудами передочистки зливових вод, пристінні дренажні системи, дворові і квартальні колектори дренажних систем багатоквартирних будинків. 

Підсумовуючи інформації, пропозиції депутатів міської ради С.Ф.Портянка, О.І.Журбенка. обласної ради В.В.Вітренка, міський голова Микола Боровець дав доручення щодо доповнення обов’язків посадових осіб відділу з надзвичайних ситуацій та інспекції благоустрою ще й обов’язками займатися питаннями охорони навколишнього середовища. Микола Петрович звернув увагу на незадовільну роботу екологічної інспекції міста, звернувся до громадських організацій, освітніх установ відповідного напрямку з пропозицією активно проводити роботу з захисту навколишнього природного середовища, спонукати громаду на бережне ставлення до водних ресурсів, зокрема місцевих річок – основних джерел води в місті. 

За словами міського голови основні завдання влади на найближче майбутнє – розробити міську програму збереження річки Случ та організувати роздільний збір сміття в місті. 

Вже декілька місяців триває робота над новими Правилами користування системою централізованого комунального водопостачання та водовідведення в місті. Обговорення їх проекту депутатами міської ради тривало понад годину, але прийняття рішення було відкладено на наступну сесію. Депутати міської ради після піврічного обговорення, внесення змін та доповнень, консультацій із фахівцями затвердили нові Правила забудови міста. З їх змістом можна буде ознайомитись на сайті міста http://www.novograd.osp-ua.info/ у рубриці „Нормативна база“ та черговому Інформаційному бюлетені – додатку до газети „Лесин край“.

• Завдання гуманітаріїв - створення позитивного простору для життя всіх і кожного у Новограді-Волинському. 

Про виконання своїх посадових обов’язків звітувала заступник міського голови В.С.Титяневич, яка координує роботу 9 управлінь та відділів міської ради, а саме: управління освіти та науки; праці та соціального захисту населення; відділів культури і туризму, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я, у справах сім’ї та молоді, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, інформації та зв’язків із громадськістю. 

Наразі створено базу та кадрове забезпечення цілого ряду ініціатив, які вилились в прийняття міських Програм: розвитку системи охорони здоров’я населення міста на 2007-2011 роки; профілактики захворювання дітей у навчальних закладах та формування здорового способу життя учнівської та студентської молоді на 2006-2010 роки, виховної роботи з дітьми та молоддю міста на 2004-2009 роки, „Обдаровані діти“ на 2009-2013 роки тощо. Як результат поступово поліпшується якість надання освітянських послуг, напрацьовано базу для реформування галузі охорони здоров’я з метою наближення медичних послуг до людей і покращання якості вторинної медичної допомоги, збережено мережу закладів культури, спорту, соціальної сфери, позашкільної освіти. Ведеться постійна робота щодо поліпшенню якості заходів. Знято соціальну напругу завдяки чіткому виконанню державних соціальних програм, кропіткій роботі з громадськими організаціями: Товариством Червоного Хреста, міськими організаціями інвалідів, релігійними конфесіями, благодійними фондами, міською організацією ветеранів, спілкою афганців та чорнобильців. 

Якщо немає можливості допомогти нашому жителю в рамках існуючого законодавчого поля, міська влада шукає виходи на громадські організації і благодійні фонди, з якими напрацювали тісні зв’язки, зокрема з норвезьким - „Відкрите серце“, всеукраїнським - „Оазис життя“, американським - „Місія в Україну“ , іншими. 

Завдячуючи ряду міських ініціатив з проведення масових акцій „Пробіг заради життя“, Гра „Патріот“, „Сімейний фестиваль“, виготовлення рушника громадської злагоди, відкриття музею льону, робота над історією міста, нові екскурсійні маршрути є можливість проводити їх одержуючи фінансування з обласного бюджету. 

Плідною є співпраця з міською організацією жінок, асоціацією місцевих краєзнавців, спадкоємців Перемоги, учнівським парламентом. 

Налагоджено і підтримуються контакти з іноземними містами – побратимами, ведеться культурний обмін, ми в пошуках нових грандів, в яких вже навчились брати участь. 

Серед невирішених проблем – відсутність приміщення для соціальної допомоги людям, які опинились в кризі. 

Свій виступ Валентина Степанівна супроводжувала демонстрацією численної кількості друкованої продукції про місто, його історію та сьогодення, адже хочеться щоб щоденна праця залишала позитивні сліди. Вона запропонувала розробити проект облаштування центральної вулиці – від пам’ятника Шевченку до пам’ятника Лесі Українці: виготовити та встановити паркові скульптури героїв творів нашої видатної землячки, прикрасити вулицю новими клумбами, газонами, долучитись до цього всім депутатам міської ради, підприємцям та установам.

• Кращих новоград-волинців представлено до нагород міста. 

Враховуючи клопотання трудових колективів, об’єднань громадян, міська рада вирішила нагородити відзнакою міста Новограда-Волинського орден „Звягель“ Бущенко Г.С. – начальника Центру поштового зв’язку №4 Житомирської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку „Укрпошта“, Лосовського А.А. – ветерана праці, голову Наглядової Ради ВАТ „Хлібозавод“, Тодорович Л.М. – директора комунального підприємства „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“. 

Враховуючи клопотання політичних партій, об’єднань громадян, за активну участь у житті територіальної громади, значний внесок у соціально-економічний, культурний розвиток міста, звання „Почесний громадянин міста Новограда-Волинського“ присвоєне Гоголадзе Таріелу Шалвовичу – голові товариства „Лесі Українки“ в Грузії, меру міста Сурамі (1996-2007) та Кроту Костянтину Йосиповичу– командувачу 130 Гвардійського стрілецького полку 44 Гвардійської стрілецької гвардії підполковника, кавалера орденів Червоного прапора, Суворова ІІІ ступеня, Леніна, Вітчизняної війни І ступеня, депутата Новоград-Волинської міської Ради депутатів трудящих, обраного 17 грудня 1950 року (посмертно).

Всього депутати міської ради прийняли 25 рішень. Насамкінець на розгляд депутатського звернення Г.Б.Цапліна (депутатська група КПУ) до міського голови М.П.Боровця щодо діяльності КП „Тризна“ з інформацією виступив начальник відділу благоустрою управління ЖКГ та КВ, депутат міської ради В.Є.Мисін, який роз’яснив порядок застосування тарифів на ритуальні послуги КП „Тризна“. Міською радою прийняте рішення, згідно якого управлінню житлово-комунального господарства та комунальної власності міської ради потрібно підготувати та винести на розгляд чергового виконавчого комітету уточнення вартості ритуальних послуг з проведення реєстрації надмогильних споруд, видачі свідоцтв на ці споруди та здійснення технічного нагляду при їх встановленні. 

Також буде проведено службове розслідування фактів вимагання грошей з людей за в’їзд автомобілів на кладовище в урочищі „Ржатківка“ і застосовано до винних працівників відповідні заходи дисциплінарної відповідальності. 

Міськвиконком

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa