Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
05.12.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради) (Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами (в т.ч. школою-дитячим садком, інтернатом при школі),  спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами)

Докладніше...
05.12.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради) (Надання дошкільної освіти)

Докладніше...
04.12.2019

Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання (28.11.2019-04.12.2019)

Докладніше...
02.12.2019

 Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 02.12.2019 року

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Алкоголізм - вбивця! Зупинимо алкоголізм разом!
24.06.2009

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я Україна сьогодні перебуває на першому місці серед країн світу за вживанням алкоголю дітьми. 

Наша країна з величезним відривом випереджає Ізраїль, який потрапив на другу позицію цього ганебного рейтингу. 

Відтак, у нас до 40% школярів регулярно зазирають у чарку. В Ізраїлі – 28%. Росія, у якій пияцтво вважається національною традицією, опинилася на 15-му місці цього списку. За останні 10 років кількість звернень до лікарів із приводу дитячого алкоголізму збільшилася втричі. 

Більш ніж 50% дитячих отруєнь у країні – алкогольні. У нашому соціумі, де панує правовий безлад, продавати дітям десяти-дванадцяти років цигарки та спиртне, а десь на задвірках ще й наркотики – вважається нормою. Якщо в європейських країнах особам до двадцяти одного року заборонено реалізовувати алкоголь, то там цього закону чітко дотримуються. 

Молодій особі в такій країні проблемно дістати алкоголь. Через це там і не виникає подібних проблем. У нас усім керують гроші. А де гроші, там відсутні будь-які моральні принципи та норми. 

Психологи звертають увагу на те, що алкоголь дуже впливає на дитячу психіку, тому алкоголізм у дітей розвивається навіть від найменших доз. Основною проблемою алкоголіків є страхи, які не дають їм рухатися далі, а у дітей все набагато складніше. 

Водночас виявити у дитини схильність до спиртного на початковій стадії досить тяжко. Особа до шістнадцяти років ще перебуває у пошуках себе. Якщо дитина спробувала алкоголь й відчула задоволення, то вона буде прагнути його ще. А якщо хтось із членів сім’ї вживає спиртне, тоді це дитиною сприймається як норма поведінки. Через те у неї швидко формується алкоголізм. А як сьогодні відпочиває нова генерація: з пивом, ром-колою, бренді-колою… 

Водночас проблема дитячого алкоголізму ще й підсилюється нашим законодавством, через недосконалість якого для підлітків у вільному продажу перебуває пиво та інші слабоалкогольні напої. Вони є доступними не лише через відсутність заборони їх продажу дітям, але й через невелику їх вартість. 

Разом з тим, за висновками лікарів, серед дітей поширеним є "пивний алкоголізм", а вживання пива є більш небезпечним, ніж вживання інших видів алкогольних напоїв. 

Шкідливий вплив пива на дитячий організм виражається у розвитку таких хвороб, як: ураження клітин головного мозку, порушення функцій спинного мозку; міокардіодистрофія; цироз печінки; гепатит; панкреатит; гастрит; невропатія; ураження зорового та слухового аналізаторів. 

Медиками доведений також зв'язок між щодобовим вживанням пива та підвищенням артеріального тиску. Пиво викликає залежність, а «пивний алкоголізм» розвивається швидше, ніж горілчаний. Крім того, пиво містить етанол, постійне вживання якого впливає на інтелект людини, знижує його здатність до навчання, сприйняття інформації. 

Чим раніше людина починає вживати алкоголь, тим швидше відбувається руйнація її як особистості. Біда в тому, що алкоголізм в Україні молодшає з кожним роком. Сьогодні він уже з дитячим обличчям.
Щороку з причин, пов'язаних з алкоголем, в Україні помирає понад 40 тисяч осіб. Близько 8 тисяч - унаслідок алкогольних отруєнь, і ще стільки ж - в результаті різних захворювань, викликаних надмірним вживанням спиртного, а також автокатастроф та інших нещасних випадків. 

Аналізуючи вище викладене, не важко зрозуміти, чому громадськість так серйозно занепокоїлася ситуацією, що склалася. Проблема існує і її потрібно негайно вирішувати, одностайно твердять експерти. Немає сумніву, що Україні до снаги подолати проблему пияцтва, але боротися з цим лихом потрібно комплексно: повністю заборонити рекламу алкоголю і тютюну на телебаченні та інформаційному просторі, провести заходи щодо зменшення доступу до алкоголю за рахунок підвищення акцизу на цей товар, обмежити місця і час продажу та вживання алкогольних напоїв, посилити контроль влади над продажем алкоголю, проводити виховну роботу з підлітками (до речі, за даними ВОЗ, повна заборона реклами алкоголю приведе до зменшення його споживання приблизно на 5%). 

Міська влада намагається самотужки приймати рішення щодо зменшення вживання алкоголю молоддю. Традиційним стало в місті прийняття міським головою розпоряджень про обмеження продажу алкогольних напоїв на Свято останнього дзвінка, Дня випускника та Дня молоді, під час святкування «Лесиних джерел». В молодіжному середовищі пропагується здоровий спосіб життя, зокрема проводяться виховні години, анкетування, випуск валеолистівок, відеолекторії різної тематики. Щороку впродовж жовтня проходить Місячник правових знань та пропаганди здорового способу життя, у листопаді - профілактична акція «Ехо». Постійно представниками служби у справах дітей спільно з правоохоронцями проводяться рейди-перевірки місць масового відпочинку молоді та розважальних закладів міста. 

А у квітні цього року рішенням сесії міської ради обмежено перебування неповнолітніх, віком до 16 років, без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних залах, на вулицях міста у вечірній час до 22 години у осінньо-весняний період, а у літній період - до 23 години. 

Проте не варто трактувати такий захід міської влади як посягання на особисту свободу неповнолітніх мешканців міста. Мета благородна – убезпечити дітей від втягнення їх у злочинну діяльність, скоєння проти них злочинів, правопорушень, попередження негативних проявів в підлітковому середовищі. Батькам слід розуміти, що відповідальність за безпеку життя та здоров’я дитини - один з основних їх обов’язків. 

Тому якщо Вашій дитині «прикортить» прогулятися нічними вулицями міста, обов’язково складіть їй компанію, щоб уникнути зайвих непорозумінь з працівниками правоохоронних органів. Хоча є й такі батьки, і це не поодинокі випадки, які дозволяють своїм чадам (деяким ще не виповнилось 14 років) самим планувати своє дозвілля: зустрітися з друзями ввечері за пляшкою пива чи слабоалкогольного напою, поговорити про життя, «потусити» на дискотеці, випалити по кільканадцять цигарок та благополучно повернутися додому на таксі десь в районі другої години ночі, а, може, і пізніше, і не зовсім благополучно. Важко зрозуміти батьків, які в цей час спокійно відпочивають вдома. 

Непокоїть те, що лише протягом двох місяців виявлено 32 дитини, віком від 13 до 16 років, у вечірній та нічний час без супроводу батьків. За «безвідповідальність», саме так можемо назвати поведінку батьків, працівниками правоохоронних органів складено 25 адміністративних протоколів. І це не межа. Після вступу в дію рішення міської ради під час профілактичних рейдів, на 42 неповнолітніх складено адміністративні протоколи за появу у нетверезому стані та розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях, 16 – за паління. Зафіксовано 4 факти продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів, винні особи будуть притягнуті до відповідальності згідно чинного законодавства.

Проте, навряд чи вирішимо цю проблему, борючись лише з її наслідками. Передусім, необхідно об’єднати зусилля всіх: влади, батьків, громади, освітян для виховання здорової, інтелектуально-розвиненої молоді, яка зрозуміє, що проведення дозвілля та вільного часу має бути без алкоголю. Дорослим час зрозуміти, що відповідальність за підростаюче покоління, за їх і навіть своє майбутнє, лежить в першу чергу саме на них.

І.Пастухова
головний спеціаліст служби у справах неповнолітніх міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Поточний ремонт під’їздів до багатоквартирних будинків №16, 18 на вул. Гранітна»
05.12.2019

Тендерний комітет Управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 09 грудня 2019 року о 09:30 год. (вул. Шевченка, 16, другий  поверх, кабінет № 43) відбудеться засідання тендерного комітету, на якому буде визначено виконавця по слідуючому об’єкту:«Поточний ремонт під’їздів до багатоквартирних будинків №16, 18 на вул. Гранітна в м. Новограді-Волинському Житомирської області». Учасників, які мають право здійснювати даний вид робіт, запрошуємо взяти участь та подати свої пропозиції.

Докладніше...
В краєзнавчому музеї презентується нова пересувна виставка "Шляхами Скіфів"
05.12.2019

З лютого 2016 року виставка працює реалізовуючи проект "Шляхами Скіфів", організовує ГО "Фактор державного значення з охорони історик-культурних цінностей" під керівництвом генерального директора Андрія Охапкіна та при підтримці Благодійної організації «Благодійний фонд «ВСЕСВІТНЯ СПАДЩИНА» міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО».

Докладніше...
Графік «гарячих ліній» на грудень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
03.12.2019

05.12.2019 – гаряча лінія в рамках акції «16 днів проти насильства» з питань запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильства по  відношенню до дітей, відповідає, Оксана Бугаревич – провідний фахівець із соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa