Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Що таке промивка мереж й навіщо водоканал робить її двічі на рік?
12.04.2019

Підприємство, яке постачає питну воду у місто, якщо поважає свого споживача, інколи припиняє подачу води і робить промивку та дезінфекцію водопровідних мереж. Насправді, планове припинення подачі  питної води це не примха підприємства, а його обов'язок.

Дезінфекція водопровідних мереж потрібна для попередження негативного впливу стану водопровідних мереж на якість води та для забезпечення надійного функціонування водопровідних та каналізаційних мереж.

Що таке промивка мереж й навіщо водоканал робить її двічі на рік?

Промивка - це знезараження та дезінфекція (водопровідних) мереж міста. Протягом півріччя  в них накопичуються осади та залишки від експлуатації технічних вузлів (іржа тощо), тому для профілактики і покращення якості води потрібно проводити промивку. Її основна мета - попередження негативного впливу стану водопровідних мереж на якість води. Водночас, для забезпечення протягом року надійного функціонування водопровідних та каналізаційних мереж, відбудеться виконання великої кількості ремонтних робіт та заміна запірно-регулюючої арматури. Такі ремонтні роботи неможливо виконати без зупинки водопостачання міста.

В ніч з суботи на неділю вода подекуди з'являтиметься, але нею користуватися не можна, вона технічна, з підвищеним вмістом хлору. В неділю з 1200 год. буде відновлено подачу води і вже гарної  якості, якою можна користуватися без побоювань.

Часто виникає питання, чому промивку мереж проводять саме в вихідні дні ? Вихідні дні вибрані для того , щоб не паралізувати роботу підприємств та соціальних об'єктів.

Як відбувається процес промивки ?

Перед тим як почати промивку відключаються насоси, які подають воду в місто. Після цього відкриваються випуски по місту, де стоять засувки для випуску води , щоб звільнити трубопроводи від води. Потім з водоочисних споруд подається хлорована вода у центральні мережі . Тобто , випустивши чисту воду з мереж їх заповнюють хлорованою водою. У міських трубах вона стоятиме протягом 2-х діб. В цей час відбувається дезінфекція водопровідних мереж: дезінфікуючий розчин роз'їдає осад, який накопичився у водопровідній мережі, та знищує збудників інфекційних захворювань. Далі, по черзі, починають відкривати засувки для спуску води з високим вмістом хлору . Спочатку в одному районі… Від цього вода починає колихатися і текти протягом години в ту частину міста, де відкрили випуски. Після цього спуск закривається і відкривається інший. Відповідно вода змінює напрям і тече вже в іншу частину міста. Таким чином, переганяючи воду по водопроводах, прочищаються мережі . Поступово високохлорована вода починає виходити з труб. Коли закінчено спуск високохлорованої води, у міський трубопровід подається вже чиста вода. Високохлорована вода , якою здійснювалася очистка, повністтю зливається з міського водопроводу. Такий процес займає 1-2 доби.

Іноді споживачі скаржаться на погіршення якості води після промивки. В чому може бути причина?

1.    Потрапляння в воду іржі. На мережах перед будинками стоять різні технічні засоби: пожежні гідранти, засувки, які з часом ржавіють. Вода під час промивки може їх збурити, а відповідно іржа піде у мережі. Щоб позбутися цієї проблеми необхідно просто спустити воду.

2.    Старі внутрішні мережі в будинках. Аналогічна ситуація. Мережі ржавіють і засмічуються. Під час промивки відбувається очищення наслідків ржавіння. їх потрапляння у крани споживачів можливе,  якщо недостатньо спущено воду.

3.    Так звані тупикові мережі. Постараюся пояснити... Більшість мереж по місту є закільцьовані, тобто вода постійно рухається. Проте, за Радянською Союзу до деяких будинків проводили відгалуження, які не мають кільцевого з'єднання з основними мережами. Відповідно, в таких місцях вода не циркулює. В таких ситуаціях воду теж необхідно просто спустити, проте, в більших кількостях. Тому, переважно, на такі випадки виїжджає наша бригада і зливає воду з мережі через
випуски і технічні засоби.      

4.    Пориви на мережах. Підприємство намагається реагувати превентивно, тобто заздалегідь здійснювати ремонти на критичних мережах.

Зараз більшість споживачів мають лічильники, і з метою економії ніхто не зливає воду. Саме тому виникають подібні ситуації. Наші бригади максимально намагаються зменшити їх кількість, спускаючи воду через випуски. Але. навіть попри це, певний відсоток забруднень залишиться у внутрішніх мережах споживача. Цього  уникнути неможливо.

Згідно правил технічної експлуатації систем водопостачання, дезінфекція і промивка водопровідних мереж проводиться до зовнішнього зрізу будинків, але у більшості будинків заміна труб не проводилась з моменту будівництва (за обслуговування внутрішньо будинкових мереж, відповідає управитель – ЖЕК або ОСББ), тому для поліпшення якості води після закінчення промивки водопровідних мереж міста та для промивки внутрішньо-будинкових мереж необхідно почергово відкривати крани у мийках, раковинах і ваннах. 


Начальник КП НВМР «ВУВКГ»

А.П. Левицька
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa