Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
24 березня - Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз
22.03.2019

 ВИЯВЛЕНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ НЕ Є ЗАГРОЗОЮ ДЛЯ ЖИТТЯ ХВОРОГО І ОТОЧУЮЧИХ, ЗАГРОЗОЮ Є НЕВИЯВЛЕНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ.

За статистичними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, Житомирська область входить у п’ятірку регіонів з високими показниками розповсюдження туберкульозу, що свідчить насамперед про напружену епідемічну ситуацію, стале проведення значних обсягів профілактичних оглядів з метою виявлення туберкульозу.

На диспансерному обліку в Новоград–Волинському протитуберкульозному відділенні перебуває  363 хворих на туберкульоз, у т. ч. є 2 дітей. В 2018 році виявлено 58 хворих на туберкульоз, із них  місто - 30, село - 28. В поточному році виявлено 14 хворих, із них місто - 5, село - 9 з подвійним захворюванням туберкульоз/СНІД.

Єдиний спосіб подолання туберкульозу – це консолідація зусиль громадськості та державних структур усіх рівнів, підприємств усіх форм власності в питаннях організації протитуберкульозних заходів: профілактики, діагностики, лікування туберкульозу.

Саме тому в області та районах  протягом місяця (з 13 березня по 13 квітня) триватиме акція профілактики туберкульозу. Тема цьогорічного Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня – «Пора діяти». Управління охорони здоров’я проводить цю акцію вже 6-й рік поспіль. У рамках заходу передбачено проведення масових та групових заходів, використовуючи для цього можливості засобів масової інформації, Інтернет-видань, поширюючи соціальну рекламу та різноманітні санітарно-просвітницькі матеріали з інформацією про здоровий спосіб життя, попередження захворювання на туберкульоз та асоційовані із ним соціально небезпечні хвороби. Цим ми можемо значно вплинути на суспільну свідомість наших співвітчизників в їх ставленні до туберкульозу та до хворих на туберкульоз. ВООЗ закликає всіх партнерів об’єднати зусилля під гаслом: «Виявити, лікувати свіх # лікувати ТБ», для того щоб ніхто не залишився без уваги.

Що таке туберкульоз?

Туберкульоз - це небезпечне інфекційне захворювання, що викликається мікобактерією відомою під назвою палички Коха.

Збудник туберкульозу передається повітряно-крапельним шляхом, тому заразитись можна навіть не маючи безпосереднього контакту з хворим на туберкульоз.

Захворювання відрізняється тривалістю перебігу хвороби і здатністю мікобактерій розвивати резистентні до терапії штами. Туберкульозом також хворіють тварини.

 

Які органи вражаються при туберкульозі? 

При туберкульозі можуть уражатись практично всі органи, за виключенням нігтів та волосся. Найчастіше уражаються органи дихання.

Захворювання туберкульозом частіше виникає у людей, в яких знижений імунітет (опірність) до інфекцій у зв’язку з несприятливими умовами життя, хворобами, недостатнім харчуванням, зловживанням алкоголем, наркотиками, тютюном.

Які симптоми туберкульозу?

 

·         Кашель, що триває більше 3-х тижнів.

·         Підвищення температури тіла впродовж більше тижня (підвищення може бути невеликим до 37,5°).
·         Втрата апетиту, підвищена втомлюваність.
·         Втрата ваги.
·         Підвищена пітливість, особливо вночі.
·         Біль в грудній клітці, задишка.
·         Поява крові в харкотинні.

 
Що робити при появі симптомів туберкульозу?
Негайно звернутись у амбулаторію до сімейного лікаря чи до медпрацівника ФП.

Втрата часу може призвести до ускладнень, а також загрожує зараженням рідних та близьких. Крім того, лікування на ранній стадії збільшує шанси на повне одужання.
Чи виліковується туберкульоз?
 
Так. Своєчасне застосування ефективних ліків у необхідній комбінації призводить до швидкого зникнення проявів туберкульозу та одужання. Однак, лікування повинно тривати не менше 6 місяців за умови чутливості збудника до протитуберкульозних препаратів та відсутності ускладнень.

В нашому місті та районі лікування хворих на туберкульоз організовано наступним чином: перші 2 місяці лікування в стаціонарі обласного протитуберкульозного диспансеру при наявності бактеріовиділення. Особи із закритою формою (відсутнє бактеріовиділення)  лікуються амбулаторно.

Завершення лікування - амбулаторно.

Важливим є дотримання безперервності та систематичності в лікуванні.

Лікування туберкульозу здійснюється під безпосереднім контролем медичного працівника та керівництвом лікаря-фтизіатра, потребує від хворого максимум зусиль для завершення всього призначеного курсу лікування.

В поточному році Благодійний фонд «Нехай твоє серце б’ється» реалізує в Житомирській області проект «Забезпечення ДОТ та психосоціального супроводу пацієнтів з ТБ, ХРТБ, ВІЛ/ТБ на амбулаторному етапі», метою якого є забезпечення контрольованого лікування на амбулаторному етапі, проведення інформаційно-просвітницької роботи з населенням, надання соціальної підтримки хворим на туберкульоз.


Які наслідки переривання лікування або відмови від нього?
 
Якщо лікування припиняється передчасно або хворий лікується з перервами, захворювання повертається знову. Майже половина  хворих, що не отримують кваліфікованого лікування, помирають протягом 1-2 років; у кожного четвертого хворого розвивається хронічний туберкульоз. Крім того, перерви в лікуванні є основною причиною формування нечутливості мікобактерій до протитуберкульозних препаратів.
Де проводиться діагностика туберкульозу та чи потрібно за це платити?
Діагностика туберкульозу проводиться всіма лікувально-профілактичними закладами міста та району, для чого використовуються рентгенологічний та лабораторний (аналіз харкотиння) методи.

Діагностика та лікування туберкульозу в Україні БЕЗКОШТОВНІ!
Чи існують методи профілактики туберкульозу?
Специфічних методів профілактики туберкульозу не існує.

Допоможуть Вам захиститися від туберкульозу:
·         повноцінне харчування;
·         звільнення від шкідливих звичок;
·         заняття фізкультурою і спортом;
·         регулярне прибирання та провітрювання житла;
·         обмеження контактів у місцях масового перебування людей (особливо це стосується дітей та підлітків);
·         при наявності хворого в родині - суворе дотримання правил особистої гігієни та застосування засобів дезінфекції (інфекційний контроль).

В Україні з метою своєчасного виявлення туберкульозу використовується профілактичне флюорографічне обстеження, яке повинне проводитись не рідше 1 разу на 2 роки.

У дітей та підлітків для діагностики туберкульозу використовується метод туберкулінодіагностики (проба Манту), яка проводиться щорічно і безкоштовно.

Лікарі закликають жителів міста та району пройти профілактичне обстеження (флюорографія, туберкулінодіагностика, дослідження мокротиння) і в разі виявлення захворювання на туберкульоз пройти повний курс лікування, щоб повернутися до соціально-активного і здорового життя.


О.О.Акентьєва, координатор з напрямку «фтизіатрія»,
завідуюча протитуберкульозним відділенням
КНП «Новоград–Волинське міськрай ТМО»
 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa