Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Виступ начальника управління освіти і науки міської ради Т.В. Ващук «ТОП-подій в освіті міста в 2018 році» на освітньому форумі
29.08.2018

І. Базові індикатори стану освіти міста

1. Забезпечення доступності дошкільної освіти


У 12-ти  закладах дошкільної освіти здобувають освіту 2436 дітей віком від 1 до 6 (7) років, що становить 97% охоплення дошкільнят, у тому числі 100% дітей 5-річного віку. Завдяки 100% реєстрації в інформаційній системі управління освітою в ЗДО існує прозора електронна черга.

Середній показник чисельності дітей у закладах дошкільної освіти міста з розрахунку на 100 місць  становить 138 дітей, середній показник в області – 116. Найбільш перевантаженими є ДНЗ№6,2,16 та ЦРД. У цьому році дещо зменшилась кількість вихованців, в цілому вона становить 2318, а це означає, що через декілька років у нас зменшуватиметься контингент учнів.

У нашому місті діє осередок Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти», який налічує 56 педагогів закладів дошкільної освіти.

Цьогоріч у рамках угоди про наукове співробітництво з державним закладом «Науково-практичний медичний реабілітаційно діагностичний центр МОЗ України» (м. Костянтинівка Донецької обл.) проведена діагностична робота з вивчення емоційно-вольового та інтелектуального стану дітей старшого дошкільного віку ДНЗ №№ 5,15 та дітей перших класів ЗОШ № 6, Ліцею№1. Безпрецедентною на теренах Новограда-Волинського стала творча зустріч зразу із трьома редакторами фахових дошкільних видань електронного видавництва МЦФР.

2. Розвиток загальної середньої освіти

Аналіз даних контингенту учнів шкіл міста за останні 4 роки свідчить про постійне його збільшення. Середня наповнюваність класів становить 24,6 учня на клас. Проте є значна кількість класів, де менше 20 учнів – 23 класи та 106 класів із кількістю учнів від 20 до 25.Найбільше таких класів у ЗОШ№3 таЗОШ№10. Така мережа класів значно ускладнює можливість повноцінного фінансування з державного бюджету, адже до розрахункової формули включаються класи із 25 учнів, отже  класи з меншою наповнюваністю має дофінансовувати міський бюджет.

У новому навчальному році не буде першого та другого класів у школі-інтернат обласної ради, у закладі залишається 120 дітей 3-9 класів. Відповідно до закону України «Про освіти»  маємо подати пропозиції щодо  напрямку освітньої діяльності закладу у подальшому.

У минулому навчальному році кількість дітей шкільного віку становила 6840 осіб, із них навчалися у закладах загальної середньої освіти 6496 осіб, у вищому професійному училищі – 58 осіб, у закладах вищої освіти І-ІІ рівня акредитації – 286 осіб. Аналіз даних за п’ять років свідчить про зростання кількості шкільної молоді, які охоплені різними формами навчання.

У 2018-2019 навчальному році в закладах освіти міста вперше сядуть за парти 770 першокласників, що на 62 учні більше, ніж минулого року.

Для дітей з особливими освітніми потребами за заявами батьків у 7-ми закладах загальної середньої освіти міста було організовано інклюзивне навчання для 24 учнів у 18 інклюзивних класах.  На 2018 рік виділено 539 тис. грн.. державної субвенції на забезпечення проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми та придбання навчального обладнання., використано вже  близько 216 тис. грн. У 2018 році прогнозується 23 класи, в них буде навчатися 32 дитини.  Кількість таких дітей щороку зростає і ми маємо дбати про забезпечення відповідних умов навчання.

У 2017-2018 навчальному році базову загальну середню освіту отримали 520 учнів. Відсоток випускників 9-х класів, які бажають продовжити навчання в інших закладах освіти протягом останніх 3 років становить 43%, тобто майже половина учнів 9-их класів йде зі школи. Динаміка набору учнів 10-х класів залишається відносно стабільною. Отримали атестати про повну загальну середню освіту 308 випускників. З них  17 випускників відзначено золотими медалями, 4 – срібними.

Нині актуальною, як ніколи, є справа виховання патріота своєї країни. Протягом року у закладах освіти проведені заходи, зорієнтовані на патріотичну тематику: уроки Мужності; уроки миру; флешмоби; благодійні акції; зустрічі з учасниками бойових дій. У рамках засідання учнівського патріотичного клубу «Звягель - Патріот» відбулася міська гра «26 причин любити Україну». Проведено міський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

У всіх освітніх закладах є необхідна комп’ютерна база, забезпечено 100% підключення до мережі Інтернет. Усі заклади загальної середньої освіти укомплектовані мультимедійними пристроями, проте їх кількість не задовольняє потреб закладів у повному обсязі. Школи здійснюють замовлення підручників у Державній інформаційній системі освіти.

Стартує у новому навчальному році на базі ЗОШ №7 Школа комп’ютерної грамотності для педагогічних працівників та  продовжить свою роботу на базі ліцею № 1,

Протягом 2017-2018 н.р. 131 педагог підвищив свою кваліфікацію в КЗ «ЖОІППО» ЖОР, на що були передбачені кошти у повному обсязі.

У минулому навчальному році ми мали 45 переможців ІІІ етапу олімпіад, що на 14% нижче від середнього показника за останні 5 років.

Аналіз результатів ДПА в 9 класі з української мови свідчить про високий якісний показник на рівні 69 %.,з математики він  складає 60 %.

Щодо ЗНО: новинкою цьогорічної кампанії стало те, що для студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації  результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови зараховувалися як результат державної підсумкової атестації.

Загальна кількість осіб, які взяли участь у тестуванні з української мови: 755, з них 310 – це випускники шкіл. Не подолали поріг – 118 осіб (15,6%), отримали результат від 180 до 200 балів: 75 осіб (9,9%).

У тестуванні з математики взяли участь 186 осіб. Не подолали поріг – 32 особи (17,2%), отримали результат від 180 до 200 балів: 20 осіб (10,8%).

Особливістю тестування з англійської мови в 2017-2018 н.р. стало аудіювання. Не подолали поріг – 27 осіб (15,4%), отримали результат від 180 до 200 балів: 17 осіб (9,7%). Цьогоріч двоє випускників шкіл (Ліцей№4 та ЗОШ№10) набрали максимальну кількість балів – 200 із ЗНО з історії України та біології. У рейтингу шкіл області Ліцей №11 та ЗОШ№2 посіли відповідно 5 та 8 місця. А наше місто по середньому балу ЗНО посіло 42 місце серед 69 міст України з населенням більше 50 тис.

3. Розвиток позашкільної освіти

Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проект змін до закону “Про позашкільну освіту, в якому визначаєдержавну фінансову підтримку системи позашкільної освіти через можливість спрямування освітньої субвенції. Це сприяло б значному розвитку позашкільних закладів міста, у яких охоплено 1915 дітей, що становить майже третину від кількості учнів та дітей. У червні 2018 року розпочалися ремонтні роботи приміщень будівлі, яку передано Палацу дітей та молоді. Станом на 29 серпня роботи майже завершені, з 15 вересня розпочнеться своєчасно навчальний рік у закладі, а урочисте відкриття з презентацією нових  гуртків заплановане на 21 вересня.

4. Розвиток вищої освіти

На теренах міста проваджують освітню діяльність 4 заклади вищої освіти,в яких навчається близько 1,5 тис. студентів. Кожен із закладів у минулому навчальному році мав певні здобутки:

-                              промислово-економічний технікум підписав меморандум про співпрацю між роботодавцями, закладом освіти і громадськими організаціями як наслідок, було проведено атестацію робітничих професій;
-                              економіко-гуманітарний коледж здійснив акредитацію спеціальності «Фізичне виховання»;
-                              гордістю медичного коледжу є навчально-тренувальний центр професійної підготовки та волонтерський центр «Милосердя»; студентка коледжу стала стипендіатом Житомирської обласної ради;
-                              вище професійне училище отримало фінансування на реконструкцію покрівлі гуртожитку, а кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації у сумі 50 тис. грн. були виділені з міського бюджету.

ІІ. Фінансово-економічна діяльність


Бюджет галузі на 2018 рік становить майже 176 млн.  грн., недостатність по заробітній платі та грошовій винагороді сьогодні складає більше 8 млн.грн. за рахунок недофінансування державною субвенцією на оплату праці вчителям. Проте управлінням було забезпечено виплату відпускних педагогам нашого міста у повному обсязі. Рівень доплати за престижність педагогічної праці складає 20%. У повному обсязі  виплачуються видатки на відрядження. Питання забезпечення заробітною платою педагогів міста до кінця поточного року сьогодні є проблемою галузі, адже надії на надходження коштів державної субвенції немає.Тому необхідно вжити відповідних заходів з раціонального та ефективного використання коштів міського бюджету.

Виконавчим комітетом міської ради у червні 2018 року затверджені два ключових рішення: «Про оптимізацію видатків в закладах загальної середньої освіти міста» та «Про автономізацію бухгалтерського обліку в закладах освіти міста». Наразі вже всі школи перейшли на ведення самостійного бухгалтерського обліку.

У березні 2018 року успішно стартував пілотний проект з надання послуг по харчуванню приватними підприємцями у Ліцеї №4 та ЗОШ №9. За рахунок вивільнення працівників харчоблоків та оплати енергоносіїв, які використовувались на харчоблоках шкіл вдалося зекономити за 2,5 місяці близько 223 тис. грн., при цьому покращивши асортимент страв. Тому з 01 вересня 2018 року всі заклади загальної середньої освіти перейдуть на таку систему організації харчування.

Заклади освіти добре  підготувалися до нового 2018-2019 навчального року. У цьому році на завершення реконструкції дахів Ліцею №1 та Ліцею №11 спрямовано відповідно 750 та 770 тис. грн. Проведено демонтаж горючих матеріалів у ЗОШ №3 на суму 156 тис., проведена заміна труб внутрішньої системи опалення в ДНЗ №6 на суму 114,5 тис. грн., проведено заміну каналізаційних труб в ДНЗ №14 на суму 15 тис. грн, усунуто наслідки буревію, який зірвав частину покрівлі ЗОШ №8 на суму 140 тис. грн. тощо. Загалом з міського бюджету на підготовку закладів освіти до нового навчального року виділено 2 млн. 359 тис. 582 грн, з обласного бюджету виділено – 330,1 тис. грн. За сприяння Народного депутата Литвина В.М. встановлено тренажерний майданчик на території Ліцею№4, виділено державної субвенції у сумі 239,5 тис. грн, зокрема на придбання та встановлення спортивного майданчика для ЗОШ №7 – 50 тис. грн, придбання меблів для шкільних їдальнь у ЗОШ №3 та ЗОШ №7 на суму 99,5 тис. грн, капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №5 – 50 тис. грн., придбання комп’ютерного устаткування в Ліцей №11 на суму 40 тис. грн.

Станом на серпень 2018 року у галузі освіти робочими є 20 проектно- кошторисних документацій, з яких 5 створено у 2017 році. Загалом за 2016-2018 роки управлінням освіти і науки міської ради, як замовником, здано в експлуатацію 12 об’єктів, роботи на яких були розпочаті у 2013-2016 роках. Підготовлено до здачі 3 об’єкти, завершується робота ще на 2 об’єктах, освоєно за ці роки близько 20 млн. грн додаткових коштів, що свідчить про пріоритетність галузі освіти у міської влади.

ІІІ. Реформування системи освіти міста


- Рішенням міської ради у квітні 2018 року перейменовано три заклади освіти НВК, СШ №4, колегіум, які втратили відповідно до Закону України «Про освіту» свій статус закладів нового типу та стали відповідно ліцеями №№1,4,11.

-Затверджено Порядок призначення на посаду керівників закладів та установ освіти комунальної форми власності міста Новограда-Волинського. За новим порядком проведено конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора Ліцею №11 та 31 серпня буде оголошено конкурсний відбір на посаду директора ЗОШ №8. Слова подяки сьогодні Седлецькій К.Д та Марчук А.В за добросовісну та ґрунтовну роботу на шляху створення та становлення цих закладів.

-Створено і затверджено штатний розпис комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Новоград-Волинської міської ради Житомирської області, прийнято Положення про проведення конкурсу на посади педагогічних працівників  ІРЦ, за яким здійснено набір кадрів. На облаштування ІРЦ з обласного бюджету виділено кошти у сумі 113 тис. грн, які освоєно у повному обсязі: закуплено меблі, комп’ютерну техніку. З міського бюджету виділено 48 тис. грн для облаштування пандусу, проведення ремонтних робіт у приміщенні ІРЦ.

-Успішно завершився пілотний проект „Нова українська школа“ для учнів перших класів ліцею №11, який увійшов у 100 шкіл України. Для забезпечення з вересня 2018 року роботи закладів освіти в нових умовах з державного бюджету передбачено 1 млн. 413 тис. 600 грн, співфінансування з міського бюджету становить 605 тис. 828 грн. На ці кошти будуть придбані шкільні парти, дидактичне обладнання, комп’ютери. Кожна школа міста отримала безкоштовно ігрові набори ЛЕГО «Шість цеглинок» на кожного першокласника та по одному ігровому набору на кожен перший клас.

Пройшли успішну підготовку вчителі-тренери, які провели навчання для всіх вчителів початкових класів, вчителів англійської мови, які будуть викладати в перших класах міста щодо роботи в умовах НУШ. Кожна школа підготувала цікаве освітнє середовище для перших класів.

У нашому місті успішно запроваджено поряд із НУШ ще три програми: розвивальне навчання у ЗОШ №7 та ліцеї №11, «Інтелект України» для учнів ЗОШ №2 та ЗОШ №10, педагогічна технологія «Росток» на базі ЗОШ №5.Триває процес забезпечення новими підручниками учнів 1, 5, 10-их класів. На початок серпня 2018 року вже завезено 50 % від кількості підручників для учнів 5-их класів на суму 118 тис. 993 грн., розпочато завезення підручників для першого класу.

З 2019 року планується державне фінансування інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, тому плануємо створити такі групи, зокрема у ДНЗ№16.

Дорожньою картою  освітньої політики міста в найближчий час є Концепція «Нова українська школа» та Програма розвитку освіти міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки.

Водночас  всі ми розуміємо, що нинішня ситуація в реформуванні освітньої галузі є шансом на вдосконалення інструментів здійснення політики у сфері освіти. Зрештою такі часи породжують нестандартні рішення.

Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку освіти міста. Упевнена, що Ви, колеги, завжди будете намагатися творити добро і зростати як професіонали. Переконана, що спільними зусиллями освіта міста буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої освіти.

Від імені управління освіти і науки міської ради висловлюю всім освітянам вдячність за творчу і сумлінну працю.

Бажаю всім нам успіху на шляху реформування галузі освіти міста та роботи у нових умовах!»
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa