Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету в закладах охорони здоров´я станом на 21.01.2019 року
23.01.2019

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради

Докладніше...
Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету в закладах охорони здоров´я станом на 21.01.2019 року
23.01.2019

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради

Докладніше...
23.01.2019

Звіт про виконання паспорта бюджетної програми міського бюджету станом на 31 грудня 2018 року Фінансове управління Новоград-Волинської міської ради (Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах)

Докладніше...
23.01.2019

Звіт про виконання паспорта бюджетної програми міського бюджету станом на 01 січня 2019 року Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради (Муніципальні формування з охорони громадського порядку)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР
СайтСвято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Відеоматеріали
Міські новини
17 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією
17.05.2018
Артеріальна гіпертензія – одне з найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи.

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) посідають провідне місце в структурі поширеності, смертності та інвалідності, суттєво впливають на тривалість і якість життя населення більшості країн світу. Україна посiдає перше мiсце серед країн Європизасмертністю населення вiд серцево-судинних захворювань (це майже 57 % у структурi загальноїсмертностi).Цей показник визначається головними чином двома причинами — iшемiчною хворобою серця (IХС) I цереброваскулярнимизахворюваннями.

Масштаби цієї неінфекційної епідеміївражаючі!Майже 20-25% всього дорослого населення має підвищений артеріальний тиск, тобто страждає тією чи іншою формою артеріальної гіпертензії,причому частіше нездужають найбільш працездатні люди віком 30- 60 років. Відповідно до масштабів нашої країни можна вважати, що ми маємо 12-13 млн. хворих на артеріальну гіпертензію. Щорічно в Україні від цієї патології помирає близько 300 тис. осіб, інфаркт міокарда (ІМ) розвивається у 48,6 тис., а мозковий інсульт (МІ) — у 97 тис.

Гіпертонічна хвороба – це хронічне захворювання, що характеризується постійним, а в початкових стадіях – періодичним підвищенням артеріального тиску: систолічного АТ - 140 мм.рт.ст. і вище та діастолічного –90 мм.рт.ст. і вище. Це – прогресуюче захворювання, що часто дає такі небезпечні ускладнення, як мозковий інсульт, інфаркт міокарда, порушення серцевого ритму та серцева недостатність. Лікування цих ускладнень пов’язане зі значними труднощами, тому велике значення має раннє виявлення підвищеного артеріального тиску, його лікування та проведення профілактичних заходів.

Фактори, які сприяють виникненню і розвитку АГ
, ускладнюють її перебіг та прогноз .  Умовно їх поділяють на керовані, і некеровані.

Некеровані фактори:


• Стать. У віковій групі до 40 років гіпертонічна хвороба частіше зустрічається у чоловіків, у старшому віці співвідношення змінюється на користь жінок.

• Вік. Існує пряма залежність між АТ і віком. Систолічний АТ, як правило, зростає з віком. У віці 20-30 років гіпертонія розвивається у 9,4% чоловіків, після 40 років - у 35%, а після 60-65 років - вже у 50%.

• Спадковість – один з головних факторів розвитку артеріальної гіпертензії. Якщо обоє батьків страждають на АГ, ризик захворювання у дітей становить 50-70 %.

Керовані фактори
(вплив на які дозволяє зменшити ризик розвитку та прогресування АГ):

• Маса тіла. Надлишкова маса тіла асоціюється з 3-5 кратним підвищенням ризику виникнення АГ.

• Неправильне харчування

- Надмірне споживання кухонної солі – споживання на добу більше 5 г солі істотно підвищує ризик розвитку гіпертонії, особливо, якщо є спадкова схильність

- Переважання в харчовому раціоні тваринних жирів, продуктів з високим вмістом холестерину і солодощів збільшує ризик виникнення артеріальної гіпертензії.

- Вживання алкоголю прямо корелює з рівнем AT. Етиловий спирт, основа алкоголю, викликає порушення внутрішньоклітинного обміну речовин та утворення енергії в серцевому м'язі, призводить до змін електролітного балансу, порушення нормального функціонування міокарда, тахікардії, спазму судин, підвищенню артеріального тиску.

• Паління. Нікотин різко підвищує АТ навіть у завзятих курців. Ефект кожної сигарети триває біля 30 хвилин. Вже на 1-й хвилині після її випалювання САТ підвищується на15 мм.рт.ст., а на 4-й – на25 мм.рт.ст. При однакових рівнях АТ мозковий інсульт та ішемічна хвороба серця у осіб, що курять, виникає в 2-3 рази частіше, ніж у тих, хто не палить.

• Психосоціальні фактори. Стрес сприяє підвищенню АТ. Проте поки що невідомо, чи призводить тривалий стрес до довготривалого підвищення АТ.

Низька фізична активність. У осіб, що ведуть малорухомий спосіб життя, ризик виникнення АГ на 20-50 % вищий, ніж у фізично активних. Регулярні фізичні навантаження є досить ефективним засобом немедикаментозного лікування АГ.

У нормі артеріальний тиск становить нижче 140/90 мм.рт.ст. Артеріальний тиск може суттєво змінюватись в той чи інший бік навіть у здорової людини. Він може знижуватися в спокої, під час сну і підвищуватись при хвилюванні, фізичному навантаженні. При гіпертонічній хворобі АТ підвищеним тримається постійно, хоча і коливається протягом доби.

На ранніх стадіях захворювання може проявлятись головним болем, запамороченням, появою сітки перед очима, болем у ділянці серця, відчуттям затерплості лівої руки, можливі носові кровотечі. Всі ці відчуття проявляються або посилюються при фізичному або психоемоційному навантаженні.

Підвищений АТ може не викликати у хворого ніяких неприємних відчуттів, тому багато людей, які мають гіпертонічну хворобу, навіть не підозрюють, що вони хворі. Вони не звертаються до лікаря, не вимірюють  АТ, відповідно і не отримують ніякого лікування.

Підвищений артеріальний тиск несприятливо впливає на внутрішні органи і системи, серце, нирки, судини очного дна та головного мозку. Гіпертонічна хвороба прискорює розвиток атеросклерозу, виникнення мозкових інсультів, ІХС, аритмій, серцевої та ниркової недостатності, зниження зору та ін.

Про що обов’язково має знати пацієнт з підвищеним артеріальним тиском?

1.    При перших ознаках захворювання слід негайно звернутись до сімейного лікаря або терапевта.

2.    Метою лікування повинно бути досягнення рівня артеріального тиску 130/80 мм.рт.ст. і нижче, за якого пацієнт почуває себе добре.

3.    Основним засобом лікування є антигіпертензивна медикаментозна терапія.

4.    Лікуватись потрібно довго і наполегливо, домагаючись зниження артеріального тиску.

5.    Величезне значення для успішного лікування мають режим праці і відпочинку, раціональне харчування, достатній сон, усунення надмірних психоемоційних навантажень.

6.    Хворий на гіпертонічну хворобу повинен уникати конфліктних ситуацій, реагувати на все спокійно.

7.    Дуже шкідливе переїдання, яке приводить до розвитку ожиріння. Потрібно дотримуватись режиму харчування.

8.    Солі у добовому раціоні повинно бути не більше 5 г.

9.    Категорично заборонено вживати алкогольні напої, міцний чай і каву.                      

10.  Дуже корисні прогулянки на свіжому повітрі, лікувальна фізкультура.

За даними ВООЗ, застосування перелічених заходів сприяє зменшенню нових випадків АГ на 50%. Завдяки вторинній профілактиці, застосуванню нових ефективних лікарських препаратів ми можемо набагато збільшити тривалість життя пацієнтів і значно зменшити ускладнення та смертність від серцево-судинних захворювань.


В.О. Єгорова, лікар – кардіолог Новоград-Волинського міськрайТМО
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Відбудеться публічне представлення результатів аудиту КП НВМР «ВУВКГ»
23.01.2019

24 січня 2019 року о 13:00 год. у великій залі Будинку рад відбудеться публічне представлення результатів аудиту комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства».

Докладніше...
Запрошуємо на концерт ансамблю пісні і танцю Міністерства оборони України присвячений до Дня Соборності України
22.01.2019

Запрошуємо новоград-волинців 24 січня 2019 року о 16:00 год. у 31-ий гарнізонний Будинок офіцерів (вул. Леваневського, 25), де відбудеться концерт ансамблю пісні і танцю Міністерства оборони України присвячений до Дня Соборності України.  

Докладніше...
До уваги новоград-волинців!
21.01.2019

Відповідно до розпорядження міського голови від 14.01.2019 № 8(о) «Про внесення змін у  додаток до розпорядження міського голови від 29.11.2018 № 288 (о) ,,Про облаштування пунктів  обігріву  в  Новоград- Волинській міській об’єднаній  територіальній громаді ”», в населених пунктах Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади на період потенційно можливого зниження температури повітря функціонують пункти обігріву.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук


Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa