Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
22.05.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 20.05.2019 року

Докладніше...
21.05.2019

Розпорядження КМУ від 03.04.2019 року №216-р «Про утворення Організаційного комітету з підготовки та відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки»

Докладніше...
17.05.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 13.05.2019 року

Докладніше...
16.05.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради  (Охорона та раціональне використання природних ресурсів)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський центр зайнятості надає інформацію про стан ринку праці у 2017 році
22.01.2018

Функціонування  та розвиток ринку праці в місті, як і в цілому в  Україні, залежить не лише від стану економіки, а й від попиту та пропозиції робочої сили у Європі та в Росії. Для України традиційно притаманні значна трудова міграція до європейських країн і Росії, особливо молоді до 35 років. Збереження цієї вкрай несприятливої економіко-демографічної тенденції розвитку вітчизняного ринку праці призводить  до  прискореного старіння економічно активного населення.

У 2017 році проявилася наступна тенденція – український ринок праці поступово рухається у бік шукача роботи.

Поступово зменшується кількість звернень мешканців міста до центру зайнятості. У 2017 році в пошуках роботи було зареєстровано на 11,4 % громадян менше, ніж у 2016 році. Зменшилась майже на 32% чисельність громадян, які мали статус безробітного протягом 2017 року та отримували допомогу по безробіттю.

Станом на 01.01.2017 року
на обліку в центрі зайнятості  перебувало 783 безробітних громадян, з них 371 чол. мешканців міста.

Звернулися у січні – грудні в пошуках роботи всього 4641 громадянин (місто – 2908 осіб), з них отримали статус безробітного 1255 чол. (місто – 624 осіб).

Всього протягом 2017 року отримали послуги центру зайнятості  5078 чол. (3090 чол. з міста)

З загальної кількості безробітних міста – 66% становлять жінки, 43%- молодь до 35 років, 59 % - належать до категорії соціально-уразливих безробітних.

По професійному складу - 33% осіб   мають робітничі професії, 65 % осіб являються службовцями, а решта 2 % осіб-без професії.

Станом на 01.01.2018 року
на обліку перебуває 543 безробітних громадян, з них 261 чол. з міста.  

За сприянням служби зайнятості в січні-грудні 2017 року всього знайшли роботу 3227 чол., з них – 1971 мешканців міста., це 60% від  кількості тих, хто звернувся до центру зайнятості.

Працівники центру зайнятості активно допомагають громадянам  знайти роботу з перших днів звернення до служби зайнятості, використовуючи інформацію про вільні робочі місця та вакансії з різних джерел. За 2017 рік працевлаштувалися до статусу безробітного 2548 чол. ( з міста – 1704 чол.). Працевлаштовані з числа безробітних – 679 чол., з міста -  267 чол.  

Поступово збільшується  кількість роботодавців, які співпрацюють  з центром зайнятості та  кількість поданих ними вакансій.

За період січень-грудень 2017 року до Новоград-Волинського міського центру зайнятості надійшло від роботодавців 4150 вакансій.

·        66 %  від загальної кількості вакансій – це вакансії з мінімальним розміром заробітної плати.

·        31 % від загальної кількості - це вакансії за розміром запропонованої заробітної плати від мінімальної до середньої заробітної плати відповідного регіону (по Житомирській області середня заробітна плата становить 6099 грн.).
·        3% - це вакансії з розміром запропонованої заробітної плати від середньої заробітної плати відповідного регіону
Кількість укомплектованих вакансій впродовж звітного періоду – 3164, що становить 76 % від загальної кількості вакансій, які надійшли до центру зайнятості за цей період 2017 року.

Найбільше подали інформацію про вакансії та працевлаштували громадян наступні підприємства міста Новоград-Волинського:
·           Центр поштового звязку №4 – працевлаштовано 90 чол.,
·         КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» - працевлаштовано 67 чол.,
·         ПрАТ ВКФ «Леся» - працевлаштовано 60 чол.,
·         Новоград-Волинське міськрай ТМО - працевлаштовано 51 чол.,
·         ТОВ фірма «Новофарм-Біосинтез» - працевлаштовано 48 чол.,
·         ПАТ «Новоград-Волинськсільмаш»  - працевлаштовано 40 чол.,
·         ТОВ «Нові ласощі - Житомир» - працевлаштовано 103 чол.,
·         ПП «Лік Пак»  - працевлаштовано 14 чол.,
·         ТОВ ВО «Техна» - працевлаштовано 35 чол.,
·         ТОВ “Новоград-Волинські шляхи” - працевлаштовано 31 чол.,
·         Управління освіти Новоград-Волинскьої міської ради -  працевлаштовано   303  чол.,
·         КП «Шляхрембуд» Новоград-Волинськох міської ради - працевлаштовано 13 чол.,
·         Новоград-Волинська КЕЧ-району - працевлаштовано 37 чол.,
·         ТОВ « РГТ Україна» - працевлаштовано 22 чол.
·         ПАТ « Новоград-Волинський хлібозавод»- працевлаштовано 24 чол.
·         ДНЗ "Новоград-Волинське вище професійне училище"- 29 чол.
·         КНЗ "Новоград-Волинська школа-інтернат" -18 чол.
·         МП ТВП «Райдуга» -18 чол.
·         Новоград-Волинський промислово-економічний технікум- 28 чол.
та ін.

Станом на 01.01.2018 року в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості нараховувалось 242 актуальних вакансії. З цієї кількості 105 заявок на підприємства нашого міста.

Відсутність громадян на обліку в центрі  зайнятості за спеціальностями та професіями, на які є потреба на ринку праці, невідповідність вимогам роботодавців, що замовляють вакансії, відмова шукачів від роботи з низьким рівнем заробітної плати  – основні причини не заповнення вакансій.

З метою додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних, служба зайнятості сприяє організації  робіт тимчасового характеру та працевлаштуванню на них безробітних.

З початку 2017 року на тимчасових роботах за рахунок коштів підприємств працювали безробітні в редакції газети «Лесин край» - працювали 3 чол., КП НВМР "Новоград-Волинськтеплокомуенерго» - працювали 4 чол.,  КП "Шляхрембуд" Новоград-Волинської міської ради - працювали 13 чол., ПП “Мега Майстер” - працювали 21 чол.

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян впродовж січня-грудня 2017 року комплектувалися групи слухачів за напрямком «Безпечні методи роботи в промисловості та сільському господарстві» в кількості 185 чол., з яких 11 осіб є мешканцями міста.

Було організовано підвищення кваліфікації «операторів котелень» та «машиністів (кочегарів) котелень за навчальною програмою «Спеціальне навчання та повторна перевірка знань для працівників котелень» на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості для 62 безробітних, в т.ч. для 48 мешканців міста. Організовувались стажування громадян безпосередньо на робочому місці у роботодавців з подальшим працевлаштуванням - 34 безробітних  пройшли стажування та працевлаштувалися, з них  13 чол. – місто, в т.ч. одна внутрішньо-переміщена особа.

Витрати, пов’язані із наданням соціальних послуг незайнятому населенню та роботодавцям, забезпечуються Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. На реалізацію Програми зайнятості населення міста Новограда-Волинського та району впродовж звітного періоду з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використано 18 млн 592 тис 102 грн. В цьому числі на виплату допомоги по безробіттю використано 15 млн 105 тис 377грн.

Громадянам, які звернулись до служби занятості, у разі відсутності вакансій підходящої роботи відповідно до ст. 46 Закону України «Про зайнятість населення»,  надається статус безробітного та призначається допомога по безробіттю, розмір якої залежить від страхового стажу безробітної особи, від тривалості безробіття та інше. Середній розмір виплати допомоги по безробіттю дорівнює 2622 грн.

Одним із заходів сприяння зайнятості населення є відшкодування протягом року фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, на нові робочі місця  не менше, ніж на два роки.

Впродовж звітного періоду 2017 року скористалися можливістю відшкодування у розмірі єдиного страхового внеску 6 фізичних осіб-підприємці, які працевлаштували 6 чол. за професіями продавець продовольчих товарів, медична сестра, кухонний працівник, асистент.  На компенсацію єдиного внеску роботодавцям за звітний період 2017 року з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використано 33 тис. 709 грн.

Також скористалась можливістю відшкодування у оплаті праці у розмірі заробітної плати та суми єдиного страхового внеску 1 фізична особа-підприємець, яка працевлаштувала особу з числа внутрішньо переміщених осіб за професією продавець непродовольчих товарів.  На компенсацію єдиного внеску роботодавцям за звітний період 2017 року з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використано 23 тис. 546 грн.

Служба зайнятості сприяє пошуку роботи тимчасово переміщеним особам, які прибувають в місто та район з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. В Новоград-Волинському міському центрі зайнятості отримували послуги 15 чол. з числа внутрішньо-переміщених осіб, що проживають в місті, з них працевлаштовано 9 осіб. Станом на 01.01.2018 року на обліку центру зайнятості - 1 безробітний  внутрішньо-переміщений громадянин, що перебуває в місті.

Впродовж звітного періоду 2017 року в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості з метою пошуку роботи перебувало 188 військовослужбовців – учасників АТО, з них - 96 мешканці міста. З метою соціальної, професійної адаптації та працевлаштуванню демобілізованих громадян, працівниками центру зайнятості організовуються різноманітні заходи для військовослужбовців та учасників АТО, їх запрошують на зустрічі з представниками влади, роботодавцями, на тренінги. 1 чоловік цієї категорії навчався. Знайшли роботу за допомогою служби зайнятості  34 чол. з числа учасників АТО, з них 17 чол. з міста.

Станом на 01.01.2018 року на обліку перебуває 55 безробітних  демобілізованих військовослужбовців з числа учасників АТО, з них 40 мешканців міста .

Важливим напрямом реалізації державної політики зайнятості є надання послуг громадянам з інвалідністю. Протягом 2017 року скористались послугами служби зайнятості 158 осіб з інвалідністю – мешканців міста, з них працевлаштовані 34 чол., в тому числі 1 безробітний розпочав власну справу, отримавши одноразово допомогу по безробіттю, 2 особи залучені до участі в громадських та тимчасових роботах, проходили професійне навчанні – 4 чол.

Значну увагу служба зайнятості приділяє профорієнтаційній роботі з учнівською молоддю. Профорієнтаційний напрямок роботи Новоград-Волинського міського центру зайнятості націлений на підняття престижу робітничої професії. Мета всіх заходів, що проводяться – зміна стереотипів молоді щодо вибору професії, орієнтація молоді на здобуття робітничих професій, які користуються попитом на ринку праці.. Так, протягом 2017 року профорієнтаційними послугами охоплено 815 учнів міста. Спільно із Управлінням у справах сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради проведено 3 Ярмарки професій на базі ЗОШ №4, ЗОШ №7 та Гімназії; проведена Професіографічна екскурсія на ТОВ Фірма «Новофарм – Біосинтез» для учнів 9 класу ЗОШ №10. Проведено 2 Профінформаційні семінари для працівників закладів освіти. Проведено 2 групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування для учнів Новоград-Волинської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 та для дітей-сиріт — випускників ЗОШ в рамках клубу “Батьківська порада” та 11 профорієнтаційних уроків у ЗОШ міста для 247 учнів.

Здійснено 7 Виїзних акцій центру зайнятості в межах м. Новоград-Волинського з метою популяризації послуг служби зайнятості та розширення кола громадян, що можуть користуватись такими послугами, з метою підвищення поінформованості населення про ситуацію на ринку праці та надання роз'яснення щодо можливостей служби зайнятості, охоплено 93 чоловік зайнятого населення — відвідувачів Департаменту праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради, Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради,  Міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Новоград-Волинської автостанції (автовокзал), Міського парку культури та відпочинку, Новоград-Волинсько-Червоноармійського об'єднаного міського військового комісаріату,  Новоград-Волинського кооперативного ринку "Урожай".

З 13 грудня 2017 року розпочав свою роботу Центр розвитку підприємництва, створений на базі міського центру зайнятості та в межах штатного розпису. Основна мета його діяльності - сприяння організації та розвитку підприємницької діяльності, зниження рівня безробіття шляхом підтримки підприємницьких ініціатив та самозайнятості громадян.

Представники малого та середнього бізнесу мають можливість отримати безкоштовно інформаційні, юридичні та інших консультації, пов’язаних з організацією, веденням власної справи та підвищенням її ефективності, взяти участь у семінарах з  основ  підприємництва та бізнес-планування, для них організовуються тренінги з питань розвитку підприємництва.

В грудні 2017р. проведено семінар на тему «Як максимально розкрити потенціал підприємця» та організовані та проведені семінар-тренінги:
·         «Бізнес планування» тренер -  Тетяна Швець, в.о. завідуючої кафедрою інноваційного підприємництва та інвестиційної діяльності Житомирського національного агроекологічного університету;
·         «Проблеми та перспективи розвитку підприємництва в Україні»
тренер – Сергій Сорока, заступник директора Агенції регіонального розвитку Житомирської області.


Директор-голова комісії з припинення
юридичної особи МЦЗ,
Сербін В.А.

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Запрошуємо взяти участь у ХІV Всеукраїнському конкурсі виконавців художнього слова імені Лесі Українки
23.05.2019

26-28 липня 2019 року у місті Новограді-Волинському Житомирської області – на батьківщині великої української поетеси Лесі Українки відбудеться Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела». Свято, яке пропагує велич таланту українського народу, невичерпність його творчих джерел, одним з яких є Леся Українка. 

Докладніше...
Запрошуємо до участі у заході!
23.05.2019

З нагоди Міжнародного Дня захисту дітей, 1 червня 2019 року о 15:00 год. відбудеться «Святковий дитячий велопробіг» за участю наймолодших жителів нашого міста, юних велосипедистів та ролерів, а саме дітей від 3 до 16 років. Захід пройде на вул. Героїв АТО ("Стометрівка").

Докладніше...
23.05.2019

Графік засідань постійних комісій міської ради та погоджувальної ради з розгляду питань порядку денного  тридцять другої сесії Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa