Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Чого чекати від начального року?
31.08.2015

Навчальний рік уже на порозі. Першокласники з нетерпінням чекають свого першого дзвоника, учні із досвідом – зустрічі зі шкільними друзями, а викладачі готуються до напруженої кропіткої роботи. Тож саме час дізнатися плани освітянської родини міста на новий навчальний рік. І детально про це розповідає начальник управління освіти і науки міської ради Ольга ІЛЬЯХОВА.

Провідна мета освіти: плекання національної еліти, людей із державним рівнем мислення, високоінтелектуальних, високодуховних, життєво компетентних, відповідальних за власну долю і долю України.

Провідною ідеєю навчально-виховного процесу в навчальних закладах у 2015-2016 н. р. має стати виховання випускника, який успішно й ефективно буде діяти в інформаційному суспільстві, вносити вклад у піднесення конкурентноздатності країни в європейському і світовому просторі.

– Ольго Володимирівно, перш за все, кортить дізнатися, скільки ж учнів цього року здобуватимуть освіту у міських навчальних закладах?

– П’ятий навчальний рік поспіль збільшується кількість учнів і класів навчальних закладів міста! На 2015-2016 навчальний рік, за попередніми даними, до школи прийде 6290 учнів, що на 160 більше, ніж у минулому році. А це вже рівень 2008-2009 навчального року. Збільшення кількості учнів відбулося, здебільшого, за рахунок збільшення мережі перших класів – на 70 першокласників більше, ніж торік. А от старша школа має негативну динаміку, це стосується, насамперед, учнів10-их класів, кількість яких щороку зменшується. Однією з головних причин є поєднання зовнішнього незалежного оцінювання із Державною підсумковою атестацією, яке в цьому навчальному році передбачається вже із трьох предметів: українська мова, математика чи історія України (на вибір) та іноземна мова. Середня наповнюваність класів по місту складає 25 учнів, у порівнянні із містами Житомирської області це другий результат після міста Житомир. Середня вартість утримання одного учня у нашому місті складає 8,5 тис. грн., у Житомирі – 9 тис. грн, у Коростені – 6,6 тис. грн., у Малині – 7,3 тис. грн.

Кількість вихованців дошкільних навчальних закладів міста залишається на рівні минулого навчального року – 2447. Налагоджено електронну реєстрацію у дошкільні навчальні заклади. Згідно з чинним законодавством поза чергою зараховуються діти, батьки яких є учасниками АТО.

Відповідно до наказу управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради, в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах забезпечено психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей з особливими потребами.

Станом на 1 вересня 2014-2015 н. р. у місті на обліку перебуває 90 дітей із особливими потребами, серед них: 40 дітей із порушеннями опорно-рухового апарату, 7 – із порушеннями слуху, 13 – зі зниженим зором, 18 – із тяжкими порушеннями мовлення, 15 – із затримкою психічного розвитку, 19 – із розумовою відсталістю. 36 дітей із особливими потребами перебувають на індивідуальній формі навчання, 47 – інтегровані в навчальний процес. Організовано інклюзивне навчання на базі ЗОШ № 3,7,10 та колегіуму для 7 учнів.

– А що нового буде у цьому році?

– Управління освіти і науки розробило, а колегія схвалила стратегічні цілі розвитку освіти міста на найближчі 5 років. Серед них: сприяння у відкритті приватних дошкільних навчальних закладів сімейного типу, створення сучасних ігрових майданчиків, подальша профілізація навчання шляхом створення академічної та професійної старшої школи, розширення мережі фізкультурно-оздоровчих комплексів, майданчиків, гуртків, секцій, розширення спектру надання освітніх послуг, у тому числі платних, навчальними закладами за бажанням батьків, прийняття на керівні посади за контрактом, забезпечення наскрізного електронного урядування за допомогою захищених і сертифікованих систем передачі даних на всіх рівнях освітньої системи міста та інше.

– А чи готові навчальні заклади (матеріальний стан) до зустрічі дітей?

– Однією із важливих ділянок роботи є створення комфортних та безпечних умов перебування дітей та учнів у навчальних закладах. Так, для підготовки до навчального року з міського бюджету розвитку передбачено близько 4 млн. грн. За ці кошти проводиться капітальний ремонт приміщень, системи тепловодопостачання у ЗОШ № 2,3,4,5,6,7,9, ДНЗ № 1,2,4,5,6,8,14,15, придбано обладнання довготривалого користування на суму 269 тис. грн., заплановано реконструкцію приміщень (дахів) у ДНЗ № 16, НВК, колегіумі. За кошти галузі освіти придбано матеріалів для ремонтних робіт у сумі 71 тис. 120 грн.

– А що скажете про забезпечення учнів підручниками?

– Беручи до уваги сучасні виклики у розвитку освіти, Міністерством освіти і науки України започатковано проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4-их та 7-их класів навчальних закладів України з урахуванням думки вчителів, керівників навчальних закладів щодо їх змістового наповнення, структури тощо. Відтак усі навчальні заклади міста мали доступ до електронних варіантів підручників та могли здійснити відбір тих, які найбільше відповідають вимогам сьогодення. Педагоги могли ознайомитися із 124 екземплярами підручників різних авторів для учнів 4-их класів та із 227 для учнів 7-их класів. За словами Президента України Петра Порошенка, всі учні 4-их і 7-их класів будуть забезпечені підручниками безкоштовно.

– Практика показує, що розподіл дітей у залежності від їхніх здібностей і вподобань в освітньому процесі дає кращий результат. Чи не так?

У школах створені умови для профільного навчання та поглибленого вивчення предметів. Упродовж 2014-2015 навчального року профільним навчанням було охоплено 411 учнів міста у 8 навчальних закладах. Найчисленнішим напрямом був філологічний, який налічував 331 учня, природничо-математичний охоплював 80 учнів. Поглиблено вивчали іноземну мову 1018 учнів, математику – 339 учнів, хімію та біологію – 45 і 71 учень відповідно та 72 учні – українську мову. Цю практику ми продовжуватимемо і надалі.

Які вагомі здобутки педагогам вдалось вибороти у минулому навчальному році?

– Традиційною стала участь педагогів міста у педагогічних виставках «Сучасна освіта м. Новоград-Волинський» та «Сучасна освіта Житомирщини». Дипломом I та II ступенів облдержадміністрації було відзначено методичні доробки 36 педагогів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Нововведенням цього року стали виїзні семінари директорів шкіл міста та їхніх заступників, зокрема, до міст Радомишль, Корець та Шепетівка. Загалом же педагоги постійно працюють над покращенням якості освіти, беруть активну участь у семінарах, тренінгах, різного роду конкурсах і педагогічних конференціях. І приємно, що результатом такої праці стають високі здобутки наших дітей.

– Яка ситуація з експертною оцінкою освіти у місті?

– Експертною комісією управління освіти і науки міської ради проведено державну атестацію СШ № 4 вперше за новим Положенням про Державну атестацію дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Згідно з рішенням експертної комісії та наказом управління освіти і науки школа визнана атестованою терміном на 10 років для здійснення навчальної діяльності та видачі документів про освіту. Черговій атестації у новому навчальному році підлягатимуть ЗОШ № 9,6, ДНЗ № 15,14.

За поточний рік у рамках проведення ради ІМЦ та атестаційної експертизи II рівня було вивчено і схвалено досвід роботи 53 педагогів та 8 керівників; присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 10 педагогам; педагогічні звання «учитель-методист» – 4; «вихователь-методист» – 3; «старший учитель» – 6 працівникам. 13 педагогів міста стали учасниками цьогорічного міського етапу «Вчитель року», 4 – учасниками обласного. Учитель образотворчого мистецтва ЗОШ № 10 О. П. Лавренюк та учитель української мови та літератури ЗОШ № 2 О. М. Бойко стали фіналістами обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015», а О. В., Витвицька, учитель ЗОШ № 5 – переможцем конкурсного випробовування «Блог учителя» в номінації «Хімія».

– Чи продовжується співпраця з іншими країнами?

– Вдало реалізуються проекти шкільних молодіжних обмінів між Україною та Німеччиною, Україною та Польщею в рамках ініціативи «Відкрита Польща».

Які заходи уже минулого навчального року Ви згадуєте з гордістю?

– Серед визначних заходів, організованих і проведених у позашкільних закладах варто назвати: обласну раду старшокласників, Великодній фестиваль тощо; а також участь членів МГМО «Лідер» ПДМ у Міжнародному таборі дружби дітей слов’янських народів «Крынічка» (Рогачов, Білорусь), де учні здобули 60 дипломів, Кубок Дружби, посіли I місце в міжнародних змаганнях з плавання (Дмитро Борисов, учень 11 класу колегіуму), перемогли в конкурсі відеороликів «Мы молодые», КВК, змаганнях дітей та дорослих, фестивалі «Здравствуй, мир!»; визнані найкращими серед співучих колективів табору (Даша Гордійчук, Ілона Ющенко, Маша Кальченко, Інга Шаталова), отримали почесне звання «Звезда лагеря» (Роман Карпішин, учень 9 класу ЗОШ №3).

– Чи задоволені Ви результатами ЗНО?

– За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, який оприлюднив «Рейтинг загальноосвітніх навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 2015 року» із 7264 шкіл України НВК та колегіум посіли 125 та 137 місця відповідно, у другій тисячі місць відповідно: 1286 – ЗОШ № 3, 1348 – ЗОШ № 2, 1419 – СШ № 4. З математики учениця СШ № 4 Марина Франчук (вчитель Г. Г. Вазінська) набрала максимальний бал – 200.

– На чому фокусуватимете свою увагу у новому навчальному році?

– Зважаючи на досягнуті результати та визначені цілі, враховуючи вимоги сьогодення, необхідність запровадження освітніх реформ і новацій, у 2015-2016 навчальному році необхідно спрямувати зусилля управління освіти і науки, інформаційно-методичного центру, педагогічних колективів, громадськості на забезпечення системного підвищення якості освіти на інноваційній основі, подальше формування здоров’язбережувального середовища, формування національно свідомого громадянина України.

– Дякуємо за цікаву інформацію. Зичимо усій освітянській родині Звягльщини сил, терпіння і наснаги. Віриться, що усі Ваші задуми і плани стануть реальністю.Розмову вела Олена ЧЕХ.
Новоград-Волинська офіційна громадсько-політична газета «Лесин Край» № 35 (10614) від 27.08.15

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa