Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Міський голова Новограда-Волинського прославив місто на весь світ
10.08.2015

Пропозиція міського го­лови Володимира Загривого перейменувати Україну в Україну-Русь стала справж­нім хітом інтернету. За кілька годин це повідомлення стало просто вірусним: його підхопили всі сайти та соцмережі. До того ж його вже встигла надрукувати слав­нозвісна газета «Вести» в рубриці «Курйоз». А 31 лип­ня темою першого сюжету вечірнього випуску новин на телеканалі «Україна» стала пропозиція Новограда-Волинського міського голови.

Топ-новиною це стало і для росіян. Сепаратистські сайти, російські інтернет-видання та інформаційні агентства поши­рили ініціативу міського голо­ви про перейменування краї­ни. Реакція користувачів мере­жі не змусила себе довго чека­ти. Порахувати коментарі з усіх сайтів, де була опублікована ця новина, просто неможливо. їх кількість вимірюється тисяча­ми. Для більшості українців це висловлювання Володимира Загривого «віддає» сепаратиз­мом. Новоград-волинці одразу ж згадали всі незроблені спра­ви в місті, якими варто було б за­йнятися міському голові. А для росіян цей «курйоз» став черго­вим приводом для зловтішань.

Ми звернулися за комента­рем до історика. Тетяна Гуцул, учитель історії Новоград-Волинського колегіуму, проко­ментувала ініціативу так: «Я вва­жаю, що це робити не потрібно. Навіщо змінювати те, що скла­лося в нашій свідомості, при­йняте міжнародною спільно­тою. Що Володимир Загривий має на увазі, коли пропонує назву Україна-Русь, мені, на­приклад, не дуже зрозуміло. У свій час Олег убив Аскольда та Діра. Насильницьким шляхом здійснив переворот та об'єд­нав Північну та Південну Русь. Центром Північної був Новгород, а Південної — Київ. Київською Руссю її назвали історики в XIX столітті, тому що центром став Київ. А так це була просто Русь. Сучасна Слобожанщина не вхо­дила до території південної Русі. Взагалі Київська Русь — це пра­батьківщина сучасних білорусів, українців та росіян. Ця держа­ва зникла. Як обґрунтувати, що сучасна Україна називатиметься Україна-Русь? З ким ми будемо цю назву ділити? Навіщо загли­блювати конфлікт, який ми і так маємо з Росією. Так можна ще й з Білорусією зіпсувати відносини.

У нас є наша держава Україна, своя символіка. Зараз українців хвилює зовсім не наз­ва, а ті процеси, які відбувають­ся в країні, — війна, насамперед. Державу потрібно розбудовува­ти та економіку піднімати».

Думка жителів Новограда-Волинського не зовсім співпадає з думкою голови, який уповно­важений представляти грома­ду. Звичайно, це опитування не претендує на репрезентатив­ність, але відповіді були одно­значними.

Яна, 20 років: «Як на мене, то немає куди грошей дівати. Україна - так називається наша держава».

Валентина, 60 років. «Це абсурд. Україна є Україна. Ця наз­ва асоціюватиметься з Росією і нічим іншим».

Юрій, офіцер: «На сьогодні краще думати, як зупинити вій­ну, підняти економіку, дати лю­дям роботу, а після того писати історію. Ми воюємо там за єдину, незалежну Україну, за свою тери­торію, а не Україну-Русь».

Однак Володимир Загривий наполягає на своєму. Нещодавно він звернувся до молоді з приво­ду перейменування держави.

Міський голова закликає молодь долучитися до обгово­рення, до створення новітньої історії нашої держави, адже саме молоде покоління має бу­дувати нову Українську держа­ву. Йдеться на сайті міської ради.

«Вам і лише вам - молоді - належить майбутнє нашої кра­їни, у тому числі м. Новограда-Волинського! Що збудуємо зараз і в недалекій перспективі - зале­жить від нас усіх. Що передамо ми, старше покоління, молодій зміні, яку країну потім молодь передасть своїм дітям, внукам, і правнукам? У цьому вся сут­ність! Французький президент Шарль де Толь: «Політика надто серйозна справа, щоб її довіряти політикам».

Отож, закликаю активно долучитися до конструктивно­го державотворення, будівниц­тва нової країни - нової України. Понад два десятиліття щось спо­руджувалося, облаштовувалося, бездумно експериментувалося, будувалося. Що?

-           Пострадянська Україна

-            колишня складова Радянської імперії?

-           Чи може, Окраїна (як нас і наразі звуть там)?

-           Чи, можливо, формува­лася ще якась складова тайожного союзу?

Коли розпочинається бу­дівництво будь-якого серйоз­ного об'єкту, йому, перш за все, дають назву, потім проектують, мобілізують ресурси і так далі. Ні в 1991 році - після проголо­шення Незалежності, ні в 1996

-              при прийнятті Конституції - ми не змогли чітко визначити­ся, забувши, хто наші пращури, чиї ми діти, хто і як нас пограбу­вав, викравши історію та ймення України-Руси.

Молоде, віднови святу істо­ричну справедливість і тим са­мим розкрий планетарний об­ман! Збудуйте собі Нову Україну-Русь, дайте майбутнє україн­ському народу. Долучайтесь до святої справи! Вірю, молюсь і разом з вами дію!» — закликає Володимир Загривий.


Марина Синельникова
інформаційно-аналітичне видання
„Поліські новини“
від 32 від 07.08.15

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa