Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Як допомогти мешканцям проблемних будинків?
30.07.2015
Саме це питання стояло руба у кабінеті міського голови минулої п’ятниці. Для вирішення проблеми Володимир Загривий провів спільну позачергову нараду із керівником і працівниками відділу ЖКГ,Е та КВ, керівником управління газового господарства Ігорем Лучицьким, а також із начальником Новоград-Волинської КЕЧ району Олегом Прищепою.

Заглибимось у суть питання

Перед мешканцями п’яти будинків – Житомирська, 79 і Леваневського, 3, 5, 7, 11 – нині постала проблема опалення. Раніше ці будинки теплом забезпечував Новоград-Волинський КЕЧ району. Та опалювальний сезон 2014-2015 років став останнім, коли ця структура надавала послуги для будинків невійськового призначення і підпорядкування. На початок 2015 року 132 квартири цих будинків уже від’єдналися від централізованого теплопостачання, встановивши автономне. На сьогодні цей процес розпочали ще 38 квартири. Однак власники решти квартир не хочуть переходити на «автономку», бо, як стверджують нашим колегам (журналістам газети «Час Полісся»), – не мають на це грошей.

З чого ж усе почалось?

А початок ця історія бере ще з 2007 року, коли 29 сесія міської ради п’ятого скликання схвалила питання «Про програму переходу на автономне (поквартирне) опалення проблемних житлових будинків на 2007-2015 роки». Тоді будинки, які обслуговував КЕЧ до уваги не брали. Але у 2008 році ця військова установа передала їх у комунальну власність міської ради.

– По суті, ми ще тоді мали б припинити теплопостачання, та оскільки у нас ще діяла ліцензія, то ми продовжували надавати послуги аж до квітня 2015 року, - розповідає начальник Новоград-Волинської КЕЧ району Олег Прищепа. – Зараз же у нас немає ліцензій на виробництво, реалізацію, постачання і транспортування тепла. Крім того, ми не маємо і необхідних лімітів газу. Якщо ж продовжувати надавати тепло цим будинкам, то ми порушимо законодавство, а саме статтю 119 бюджетного кодексу (нецільове використання коштів), оскільки КЕЧ не є балансоутримувачем цих будинків.

Масштаби ситуації мешканці цих будинків (ті, хто не встановив автономне опалення) оцінили лише у червні 2015 року, коли дізналися, що КЕЧ теплом не забезпечуватиме, а міська рада під час 30 сесії прийняла рішення «Про внесення доповнень у додаток до рішення міської ради від 14.06.07 №172 «Про Програму переходу на автономне (поквартирне) опалення проблемних житлових будинків на 2007-2015 роки», доповнивши пункт 3 четвертого розділу «Шляхи розв’язання проблем теплопостачання».

То який же вихід із ситуації?

– Ми прораховували декілька варіантів: автономне опалення і підключення до котельні «Новітер», яка обслуговує район «Болгарбуд». І переваг у «автономки», на нашу думку, значно більше. Адже господар зможе сам регулювати постачання тепла у квартирі і регулювати потужність тепловіддачі. Крім того, у середньому вартість теплопостачання централізованого за тарифами «Теплокомуненерго» і приблизна вартість витрат на газ (для обігріву) зараз практично однакові. Але, зауважте, це зараз! А як відомо, вартість газу для підприємств, швидше за все, підскочить, а от для населення – такого не передбачається.

Що ж стосується фінансової сторони питання, то підключення цих будинків до котельні «Новітер» обійдеться у 4 млн. (за розрахунками КП «Теплокомуненерго»), – розповідає начальник УЖКГ, Е та КВ Василь Богданчук.

Скільки ж коштуватиме встановлення автономного опалення у квартирі?

За словами Ігоря Лучицького, виготовлення документації для автономного опалення коштуватиме близько 1 тис. грн., котел же можна придбати також недорого, близько 4 тис. грн.

Але ж де взяти ці 5 тисяч гривень?

Як повідомили нас представники влади, вони надаватимуть матеріальну допомогу малозабезпеченим власникам цих квартир у сумі до 5 тис. грн. після проведення комісії обстеження їхніх матеріально-побутових умов. Усі ж роботи по сталому забезпеченню цих будинків газом на себе бере міська влада.

– Не зайвим буде сказати, що за період із 2007 року мешканці цих квартир непогано зекономили на теплопостачанні. Їхній тариф на тепло був усього 3,6 грн., у той час коли решта мешканців міста платила удвічі більше, – зауважив заступник начальника УЖКГ, Е та КВ Юрій Пеньков.

А яка ситуація в сусідів?

Як розповів нам представник влади Малина, у них ситуація схожа. Три дев’ятиповерхові будинки також відключають від централізованого опалення. Але там влада допомагає малозабезпеченим коштами у сумі від 1 до 1,5 тис. грн.

На завершення міський голова звернувся до присутніх і попрохав через редакцію передати його слова мешканцям міста:

«Рішення про відключення міська рада не приймала! Ми лише доповнили пункт 3 програми переходу на автономне опалення, щоб допомогти людям перевести свої квартири на автономне опалення, яку прийняли наші попередники ще у 2007 році.

Єдиний вихід у цій ситуації – автономне опалення, так як це зробили в Овручі.

Згадаймо 1994-2000 роки, коли у місті була схожа ситуація. Коли люди не мали ні тепла, ні газу. Тоді всі разом спільними зусиллями подолали проблеми.

16 котелень, будинки, квартири і підприємства перевели на природний газ. Але на все це треба багато зусиль.

У зв’язку із забороною проводити автономне опалення, ми звернулися до облгазу, де у порядку виключення нам таки дали дозвіл!

Є чіткий план-графік робіт – протягом серпня-вересня перевести квартири на «автономку».

Найбільш нужденним ми надамо посильну допомогу.

Реконструкцію газових мереж на вулиці проектуємо і збудуємо за рахунок міського бюджету.

Можливості допомогти ще більше у міста немає. Для завершення господарського року не вистачає до 20 млн. грн. А це – енергоносії, заробітна плата, утримання навчальних закладів і т. д.

А тому закликаю не втрачати час! Зима – наближається! Разом із тим прошу не слухати популістів, а діяти. Чим раніше об’єднаємо зусилля, тим краще буде для нас!

Прошу! Благаю! Переконую!»


Вікторія ЗИМНА.
Новоград-Волинська міськрайонна офіційна громадсько-політична газета «Лесин Край»

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa