Х Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім. Лесі Українки відбувся! Приємно відзначити, що, попри всі негаразди, такий духовно піднесений, висококультурний захід продовжує існувати.
Це було радісне і освіжаюче дійство на фоні прикрої картини зникаючих в Україні літературних і мистецьких конкурсів, фестивалів, закриття багатьох видавництв, на фоні занедбаної культури і мистецтва в цілому.
Конкурс зібрав шанувальників Лесиного слова із Києва, Житомира, Рівного, Дрогобича, Львова, Полтави, Луцька, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Як ніколи актуально звучали рядки Лесі Українки в сьогоднішній непростий час, підтверджуючи, що справжнє мистецтво, література не має строків давнини.
Майстерність конкурсантів оцінювало журі у складі голови Підлісної Л.А. (заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри сценічної мови КНУ театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенко-Карого) та членів журі Ставінського В.Ф. і Пінчука І. (викладачі Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка).
Гран-прі здобула актриса Полтавського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя Ольга Чернявська.
Першу премію отримала студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення Заниборщ Марія.
Другу премію поділили Одрін Ангеліна, студентка Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка та Хаїнський Вадим, студент Рівненського державного гуманітарного університету.
Третю премію журі теж вирішило поділити між Задерей Ганною, актрисою Київського академічного театру ляльок та студентом Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка Новиковим Іллею.
На честь ювілею конкурсу було встановлено ще одну спеціальну премію – за творчий пошук. Спонсором виступила перша ведуча конкурсу Завгородня Олена. Журі одностайно вирішило присудити спеціальну премію молодим акторам театру «Едельвейс» Рівненського міського палацу культури Конощук Анастасії та Вітрику Дмитру, які продемонстрували літературно-пластичну композицію за драмою-феєрією «Лісова пісня».
Сподіваємось, що сама атмосфера піднесеності і любові до високої поезії не залишила слухачів байдужими, а всю решту учасників, хто не отримав премій, ображеними.
Отже, конкурс завершився, нагороди роздані, конкурсанти роз’їхалися, а твори Лесі Українки і надалі продовжуватимуть надихати багатьох українців на гідні вчинки.
Олена Кобрина,
координатор конкурсу
|