Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Пам'ятки історії, архітектури та археології

 

Будинок Мезенцева
Споруджений наприкінці 1880 рр. – початку 1900 рр. в еклектично трактованих формах ренесансу, бароко, класицизму.

Значну роль у складному силуеті будинку грає гранчаста кутова башта, з широким складно профільованим карнизом та зубцями. Ці виразні засоби із історичних стилів відтворюють образ палацу середньовічного замку, який зберігся до наших днів і є чудовою окрасою міста Новограда-Волинського. Побудований на території великої садиби, яка належала Мезенцеву Борису Сергійовичу – дійсному статському раднику, Житомирському повітовому предводителю дворянства, голові Житомирської повітової земської управи.

За будинком Мезенцева, на галявині, що на березі річки Случ, знаходиться пам’ятник природи – віковий дуб, якому вже понад 300 років.

У будинку в 1932-1940 рр. розміщувався штаб 14-ї кавалерійської дивізії ім. Пархоменка О.Я. У ній проходив службу Єрьоменко Андрій Іванович (1892 – 1970), радянський воєначальник, майбутній Маршал Радянського Союзу, Герой Радянського Союзу, Почесний громадянин Новограда - Волинського

У 1940-1941 рр. тут розміщувався штаб 9-го механізованого корпусу, командиром якого був Рокосовський Костянтин Костянтинович (1896-1968), радянський воєначальник, майбутній Маршал Радянського Союзу, Маршал Польщі, двічі Герой Радянського Союзу, Почесний громадянин міста Новограда – Волинського.

У 1977 році на будинку встановлено меморіальну дошку на честь Героїв Радянського Союзу Єрьоменка А. І. та Рокосовського К. К. Будинок є пам’яткою історії та архітектури місцевого значення.

Нині в будинку розміщується штаб 30-ї окремої механізованої бригади.

вул. Леваневського, 19
 

Залізничний вокзал

Вокзал станції Новоград-Волинський – І спроектований у 1910 році, побудований  у 1914 – 1915 роках у стилі протоконструктивізму, є одним із крупних вокзалів Південно-Західної залізниці. Становить цінність як стилістично виражений зразок приміщення вокзалу початку ХХ століття, відноситься до вокзалів так званого берегового типу.

Перший пасажирський потяг на станцію Новоград-Волинський прибув  25 травня 1916 року, він був з Шепетівки. З того часу з Коростеня на Шепетівку через Новоград-Волинський  почали курсувати вантажні і пасажирські потяги. Серед локомотивів були паровози іноземного та вітчизняного виробництва.

Під час визвольних змагань за Українську державу у 1918-1920 рр. на залізничному вокзалі не одноразово зупинявся Симон Петлюра.

Зовнішній вигляд залізничного вокзалу майже зберігся. Залізничний вокзал є пам’яткою архітектури місцевого значення.

вул. Вокзальна, 17
 

Звягельскі цадики

Якщо зупинитися біля єврейського кладовища, що знаходиться на західній околиці Новограда-Волинського, то у старій його частині на вершині пагорбу можна побачити під навісом два старих пам’ятники. Місцеві євреї називали похованих на цьому місті рабинів «гіте їдн» («добрі євреї») та  «звілер цадикім» (звягельські цадики). Цадики – це святі рабини, духовні наставники хасидів.

Реб Іхил-Михл Голдман – другий звягельський цадик, син р. Мойше – першого звягельського цадика (він теж був похований в Новограді-Волинському, але його могила не вціліла), онук відомого магида р. Іхила-Михла зі Злочіва, учня Бешта – засновника хасидизму. Народився у 1788 році. Реб Іхил-Михл любив простоту і скромність, був близьким до простого народу і намагався полегшити страждання знедолених. Був музично обдарованим, танцював на суботніх і святкових вечірках, наспівував мелодії з репертуару цадиків попередніх поколінь. Помер 11 жовтня 1856 року.

Реб Мордке Голдман – третій звягельський цадик, син р. Іхила-Михла Голдмана. Народився у 1825 році. Реб Мордке був постійно зосереджений на служінні Господу, любив самотність. Гроші були йому зненависні. Весь дохід він розподіляв серед бідних. Реб Мордке любив дітей і сварив тих вчителів, які застосовували в своїй практиці жорстокі тілесні покарання. Прихильники реба Мордке вірили в чудотворні здібності свого цадика і прагнули отримати від нього благословення. Смерть реба (7 жовтня 1900 р.) викликала великий смуток у євреїв Звягеля.

Нащадки звягельських цадиків у 1920-х роках виїхали за межі України, де продовжили хасидську династію.

Могили звягельських цадиків час від часу навідують хасидські прочани, які вважають їх святим місцем. У євреїв є традиція залишати на могилах дрібні камінці в знак поминання. Вони вірять, що якщо залишити камінець на цьому святому місці і загадати бажання, то воно неодмінно здійсниться.
вул. Коростенська, 5

Могила Феєрберга

Мордехай-Зеєв (Мордко-Волф) Феєрберг – єврейський письменник. Народився у місті Новограді – Волинському в ортодоксальній хасидській сім'ї. Традиційну освіту отримав навчаючись у хедері (початковій єврейській школі). Потім самостійно вивчав писемність в молебному домі чорнобильських хасидів. Писав на івриті свої перші вірші та оповідання.

Роки свого життя Феєрберг майже цілком присвятив літературі. В творах письменник згадував про своє дитинство, ділився своїми спостереженнями за життям єврейських общин міста Новограда-Волинського. Його розповіді просякнуті відчуттям близькості та любові до чудесної волинської природи. Літературна спадщина письменника перекладена російською, англійською, польською, німецькою мовами та ідиш.

В певний період свого життя письменник був захоплений сіоністським рухом (єврейський національний рух). Він створював сіоністські гуртки та вів активну пропаганду за повернення до Палестини.

Феєрберг помер у молодому віці та був похований на старому єврейському кладовищі в місті Новограді-Волинському. Хоч письменник прожив не надто довге життя, проте євреї пам'ятають та цінують його творчість. На честь Феєрберга названі вулиці в ізраїльських містах –  Тель-Авіві, Хайфі, Холоні, Нетанії.

вул. Коростенська, 5
 
 
Пам’ятник Лесі Українці

Новоград-Волинський пишається тим що є батьківщиною Лесі Українки. Саме тут вона народилася і провела свої найкращі дитячі роки. Благословенна звягельська земля, чарівний поліський край був тим джерелом, з якого Леся черпала свою творчу наснагу.

Новоград-волинці свято бережуть пам’ять про видатну землячку. На честь поетеси Лесі Українки в історичній центральній частині Новограда-Волинського споруджено пам’ятник, який є окрасою та візитівкою міста. Урочисте відкриття пам’ятника 3 серпня 1987 року започаткувало в місті проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела».

Образне та пластичне рішення пам’ятника вражає глибиною психологічної характеристики, цілісністю та виразністю силуету. Леся ніби присіла відпочити на скелястому березі Случі та мрійливо вдивляється  в пейзажі рідного Новограда-Волинського.

площа Лесі Українки, 9
 


Пам’ятник Тарасу Шевченку

Здійснюючи прогулянку затишними вуличками міста Новограда-Волинського, неможливо не звернути увагу на пам’ятник українському генію, письменнику і поету Тарасу Шевченку. Поет зображений у молодому віці, коли подорожуючи Україною проїжджав повз Новоград-Волинський. Шевченко, вражений краєвидами Новограда-Волинського згадує своє перебування у місті в повісті «Варнак»:«На ґранітових берегах прекрасної річки Случі, там, де вона верстов із девять угору за Новгородом-Волинським, звиваючись немов змія, витворила правильної форми кільце...»

Композиція пам’ятника просто приковує до себе погляд ретельно відпрацьованою портретною характеристикою. Вона просякнута ліризмом та демократичністю. Постать Шевченка сприймається досить реально: задумливе обличчя, проникливий, зосереджений погляд – все це переконливо передає внутрішній стан поета.

Пам’ятник Великому Кобзареві став своєрідним символом та окрасою міста Новограда-Волинського.

вул. Шевченка, 49
 

Північне і південне городище літописного міста Возвягль

Стародавнє місто Возвягль вперше згадується у Іпатіївському літописі в 1256 – 1257 роках. До недавнього часу дослідники вважали, що воно розташовувалось на місці стародавньої фортеці. Та завдяки роботі експедиції Інституту археології Національної академії наук України у 1988 році вдалося встановити, що найдавніші нашарування звягельської фортеці датуються часом не пізніше кінця ХV століття, тому не можуть вважатися першоосновою міста. В цей час і було звернуто увагу на два стародавніх городища неподалік північної околиці міста. Розкопки дозволили встановити, що основні нашарування городищ насичені артефактами давньоруської матеріальної культури ХІІ – ХІІІ століття.

Після дослідження значної площі пам’ятки були знайдені кістяки мешканців із слідами насильницької смерті. Встановлено, що в середині ХІІІ століття обидва городища було знищено, а мешканці, які вціліли очевидно тут більше не селились. Як недивно цей факт є сприятливим для подальших досліджень, адже на території України дуже мало пам’яток не зіпсованих антропогенними впливами.

Є підстави вважати, що стародавній Возвягль має більш як тисячолітню історію, так як на обох городищах знайдені матеріали, що датуються часом не пізніше ІХ – Х століття. Звісно, ще не все відомо про його найдавнішу історію, але з упевненістю можна стверджувати, що літописне місто Возвягль - це попередник сучасного Новограда-Волинського.

Північне і південне городище літописного міста Возвягль є пам’яткою археології національного значення.


село Чижівка, 
Новоград-Волинський район,
поряд з об’їзною дорогою
на трасі Київ-Львів-Чоп
 
Поштова станція
 
Поштова станція побудована у середині 1840-х – початку 1850-х років згідно зі зразковим типовим проектом 1843 року, в стилі неоготики.
Поштова станція другого розряду, яка була побудована в Новограді-Волинському, передбачала апартаменти, в яких могли зупинятися особи імператорської родини. До комплексу такої поштової станції входять будинок поштової станції, ямські служби, каретна, готель, приворотна будка.

За однією з краєзнавчих версій в будинку поштової станції у жовтні 1846 року міг зупинитися великий український поет, художник, мислитель Тарас Григорович Шевченко, який за розпорядженням Археологічної комісії Київського університету подорожував Україною. Згідно з поштовою подорожньою маршрут вказаної подорожі пролягав через Новоград-Волинський. Про перебування в місті та про його околиці поет згадує у повісті «Варнак».

Протягом 1935-1939 рр. у будинку поштової станції розміщувався штаб 45-ї стрілецької дивізії, яка 17 листопада 1921 року удостоєна почесного найменування «Волинська».  В 1933 році у місті Києві на її базі сформований 45-й механізований корпус.

У 1986 році  на будинку встановлено меморіальну дошку з написом, присвяченим 45 стрілецькій дивізії.

У 1993 році на будинку встановлено меморіальну дошку з бетону, оббиту міддю з інформаційним написом щодо подорожі Тараса Шевченка. На дошці зображено молодого поета на фоні карти-схеми маршруту пересування поета Київською, Подільською і Волинською губерніями. 

вул. Шевченка, 50

 
 
Фортеця

Немає нічого цікавішого та захоплюючого ніж руїни стародавніх замків і фортець. Однією з таких цікавинок є звягельська середньовічна фортеця.

У 1502 році Звягель був подарований «на вічні часи» князю Костянтину Івановичу Острозькому – великому гетьману Литовському, родинна династія якого володіла містом більше сторіччя. Через п’ять років князь дав вказівку побудувати на лівому березі Случі замок. Перший камінь фортеці сам князь власноруч заклав в основу замку.

Фортеця з цитаделлю відноситься до типу бастіонних замків, характерних для оборонних споруд епохи пізнього Ренесансу.

Залишки стін фортеці збереглися до наших днів. А ще за легендами та переказами відомо, що під фортецею досі існують підземні ходи, які ведуть далеко за межі міста.

На території  фортеці до 30-х років ХХ століття стояв Спасо - Преображенський собор, в якому хрещено трьох дітей родини Косачів, зокрема й Лесю Українку. На його місці встановлений пам’ятний знак.

З 1988 року територія  фортеці  є парковою зоною, архітектурне рішення якої вдало поєднало  найдорожчі  святині  міста в один ансамбль. Своє почесне місце  знайшов символ міста «Дзвін», з яким пов’язані цікаві легенди, символ літературного мистецтва – скульптура «Лукаш і Мавка» за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», символ  славетного історичного минулого – залишки стін фортеці. Сукупність цих символів є обличчям Новограда-Волинського, вони підкреслюють його унікальність та вирізняють з ряду сотень  інших міст України.

пл. Лесі Українки, 7Братські могили часів Другої світової війни
В місті Новограді-Волинському існує низка пам’ятних місць, пов’язаних з трагічними подіями Другої світової війни. Це братські могили воїнів та жертв  війни:

·        Братська могила військовополонених по вулиці Лесі Українки, 2А, де поховано приблизно 15 тисяч військовополонених, які померли від голоду і хвороб та розстріляні нацистськими окупантами в концентраційному таборі № 201, влаштованому під час окупації міста у школі №2 та на прилеглій до неї території.

·     Братська могила жертв нацистських окупантів по вулиці Волі, 52 біля колишньої в’язниці, де  поховано приблизно 7200 осіб. Під час окупації міста в 1941 – 1944 роках в’язниця використовувалася окупантами для утримання військовополонених і цивільного населення. Тут проводилися щоденні масові розстріли.

·     Братська могила жертв нацистських окупантів по вулиці Герцена, 43, в якій поховано приблизно 3200 осіб, розстріляних нацистськими загарбниками у вересні 1941 року на місці стрілецького тиру.

·     Братська могила жертв нацистських окупантів по вулиці Леваневського 3/41, де поховано приблизно 800 мирних жителів єврейської національності, переважно дітей і жінок.

Вище згадані братські могили лише невелика частина з тих, що залишила на теренах міста Друга світова війна. Кожен із 1418 днів війни забирав у небуття понад 19 тисяч осіб, серед них були зовсім молоді юнаки і дівчата, яким минуло ледь 18-19 років, і на превеликий жаль діти. 

 
Будинок офіцерів
31 гарнізонний будинок офіцерів був побудований у 1936 році у стилі протоконструктивізму за проектом Йосипа Юлійовича Каракіса (українського архітектора зі світовим ім’ям). Будівля відноситься до унікальної архітектурної спадщини Поліського краю.

Під час Другої світової війни Будинок офіцерів (в ті часи Будинок Червоної Армії) використовувався як приймальний медичний пункт з надання медичної допомоги пораненим військовим.

Починаючи з 1960-х років і до сьогодення Будинок офіцерів є центром дозвілля та місцем проведення культурно-масових заходів.

За роки існування Будинок офіцерів відвідала велика кількість відомих особистостей – маршали Рокосовський Костянтин Костянтинович, Єрьоменко Андрій Іванович, Рибалко Павло Семенович, Міністри оборони СРСР та України, радянський естрадний артист Вольф Месінг, що виступав з психологічними дослідами «по читанню думок» глядачів.
вул. Леваневського, 25 

 
 

Гарматний напівкапонір

Гарматний напівкапонір №306 Новоград-Волинського укріпленого району № 7 – пам’ятка фортифікації часів Другої світової війни. Довготривала вогнева споруда була побудована у 1932 – 1939 рр. Напівкапонір є одним  з небагатьох об’єктів укріпленого району, які вціліли під час війни. У червні – липні 1941 року напівкапонір приймав участь в бойових діях, про це свідчать численні сліди обстрілу амбразурної стіни.

За переказами ветеранів Другої світової війни відомо, що тут загинуло приблизно 11 чоловік, яких оманом з укриття вивів під обстріл ворог, перевдягнутий у радянську військову форму.

Гарматний напівкапонір знаходиться в доступному для огляду місці та є туристично-привабливим об’єктом.

вул. Коростенська, 59


Пам’ятники воїнам визволителям
Напевно, що ніхто з гостей міста Новограда-Волинського не міг би пройти повз гармату, яка знаходиться в міському парку культури і відпочинку, щоб не зробити фото на її фоні. А майже кожен мешканець міста вже має таку світлину  у своєму фотоальбомі.

Автентична 76-міліметрова гармата – це пам’ятник, встановлений у 1969 році на честь 25-річчя визволення Новограда-Волинського від нацистських загарбників та увічнення військових з’єднань і частин, які визволяли місто.

Поряд з «Гарматою» знаходяться могила генерал-майора Панкратова Йосипа Миколайовича, який командував 287 стрілецькою дивізією, що в складі 13 армії 1-3 січня 1944 року визволяла місто Новоград-Волинський. Загинув Панкратов в квітні 1945 року під час наступальної Берлінської операції біля м. Пейнц (Німеччина), але за заповітом був похований у Новограді-Волинському. Також, неподалік «Гармати» є братська могила підпільників, в якій поховані члени міської підпільної організації Мякишев Костянтин Петрович та Коваль Матвій Петрович. Під час окупації міста нацистськими загарбниками вони виконували роботу із написання, друкування, розповсюдження листівок і підпільної газети «Червоний партизан» серед населення та військовополонених. За допомогою друкарської машинки і печатки німецького зразку виготовляли пропуски для  військовополонених, таким чином врятували з полону 50 осіб. У травні 1942 року Мякишев К.П. був вистежений та заарештований, страчений 10 червня 1942 року. Коваль М. П. заарештований у червні 1942 року, закатований у в’язниці.
вул. Шевченка, 22

Пам’ятник на честь екіпажу танку «Безпощадний»
У 1977 році на в’їзді в місто Новоград-Волинський встановлено пам’ятник  - танк ЙС-3 на честь екіпажу танку КВ«Безпощадний» та загиблим у Другій світовій війні воїнам-танкістам 23-ї танкової бригади, яка на той час дислокувалась у Новограді-Волинському. Танк було придбано за кошти художників Кукриніксів (Куприянова, Крилова, Соколова) та письменників Маршака, Михалкова, Тихонова, Гусєва.

Упродовж  війни на фронті ходили легенди про подвиги безстрашного екіпажу танку, а солдати складали про його пісні. І дійсно танк наводив справжній жах на нацистських загарбників, тільки з серпня 1942 р. по лютий 1943 р. він знищив 15 танків, 4 танкетки, 6 броньовиків, 7 автомашин, 20 гармат, 17 кулеметів. На корпусі «Безпощадного» осколки залишили 70 «автографів» - вм’ятин, але жодного разу бойова машина з ладу не виходила і в боях не простоювала.

                                                                                                                                       

   вул. Житомирська, 32

 

 

Пам’ятка природи «Дуб»
Дуб – персонаж українського фольклору, який символізує молодих хлопців, міцність і велику силу людини. З давніх-давен про дуби складалися різні цікаві та загадкові легенди. Наші предки вірили, що це дерево Бога грому Перуна. Щоб задобрити грізного Перуна слов’яни поклонялися дубові, приносили жертви у священних дубових гаях.

Зображення дубових гілок зустрічаються на пам’ятниках героям, дубового листя – на багатьох високих нагородах, а дуби-старожили взяті на облік і охороняються Законом.

У місті Новограді-Волинському теж є такий дуб – старожил, якому налічується понад 300 років. Висота дуба – 31 м, діаметр стовбура – 1,4 м, діаметр крони – 25 м.

Знаходиться він на території садиби, що раніше належала Уварову Сергію Аполлоновичу, а потім його родичу Мезенцеву Борису Сергійовичу.

За своє довге життя цей дуб був свідком багатьох історичних подій у нашому місті.
 


Вул. Леваневського, 19

 

 
Пам’ятка природи «Скеля «Кам’яний гриб»
Ще одним об’єктом, що цікавить туристів у Новограді-Волинському є скеля «Кам’яний гриб». Це дивовижне утворення, над яким природа працювала сотні років.

Скеля складається з двох монолітних частин рожево-сірого граніту. Через те, що діаметр основи скелі менше діаметра верхньої частини, вона дійсно схожа на гриба.

Ця скеля є пам’яткою природи прадавніх часів, яка утворилася ще за часів Мезоліту. Займає площу 0,1 га.
Вул. Михайла Обачного, 25
  
 
Залізничний міст

Унікальний залізничний міст через річку Случ в Новограді-Волинському з першого погляду привертає до себе увагу. Казково гарна споруда аркового типу, побудована в 1914-1915 роках під час будівництва залізниці.

Цікаво те, що таких дореволюційних мостів в Україні залишилось не так багато, а цей прекрасно зберігся після Першої світової, Громадянської та Другої світової війн. Він знаходиться у відмінному технічному, по ньому досі активно їздять товарні та пасажирські поїзди. А мальовниче місце, де він знаходиться (поруч є просто вражаючі гранітні скелі) ідеально підійде для влаштування фотосесій чи пікніків.
 
 
 
  

 

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa