Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Соціальні історії

 

Чоловік та дружина – велика сила

(Соціальна історія написана на реальних подіях, імена з етичних міркувань змінені).
 
До Новоград – Волинського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надійшов телефонний дзвінок від жінки, яка повідомила про сім’ю, в які тривалий час плаче двоє дітей, а мати декілька днів зловживає алкоголем.

В ході соціального інспектування даної сім'ї на вимогу відчинити двері ніхто не реагував, дякуючи сусідці Катерині, яка знає сім’ю, на чисельні її прохання, двері відчинила жінка, обличчя якої було припухле, від неї тхнуло алкоголем. Коли комісія зайшла до квартири, то побачила, що в квартирі діти бігали роздягнені та брудні, по квартирі розкидані речі, в повітрі стояв різкий запах перегару. Олена, так звали матір, почала плакати. В розмові повідомила, що посварилася з чоловіком, як вона сказала «кинув її на призволяще з двома дітьми» та поїхав до Києва.

З’ясовуючи складні життєві обставини сім'ї, також було встановлено, що старша дитина Кирило не пішов до першого класу, бо батьки не занесла всі необхідні документи до школи, менший хлопчик Віктор майже місяць не ходив до дитячого садка, бо мати запила.

Питання життєдіяльності сім'ї, її проблеми, розглянулися на засіданні координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, де сім’ю було взято під соціальний супровід. Під час соціальної роботи з сім’єю, допомогла свекруха Олени, яка запропонувала їй переїхати до себе жити, щоб наглядати за невісткою та дітьми, доки не приїде її син Денис, чоловік Олени.

З метою запобігання бездоглядності дітей, фахівцем із соціальної роботи, яка здійснювала соціальний супровід сім'ї, були написані листи до служби в справах дітей та до навчально-виховних закладів, в яких навчалися та виховувалися діти. Згодом вдалося поспілкуватися і з чоловіком, який звинувачував Олену в залежності від алкоголю, відмовлявся їй допомагати та не бажав брати участі в її реабілітації. На питання з чого почалися конфлікти та чому Олена почала зловживати алкоголем, Денис відповідав не охоче, але все ж таки згодом визнав і свою провину, тому що влітку майже кожен день виходили на природу, де не обходилося без оковитої, проте він не здогадувався до яких наслідків це може призвести.

Чоловік збагнув свою помилку та почав переконувати Олену, що їй потрібна допомога. Фахівець із соціальної роботи запропонувала курс в реабілітаційному центрі в с. Ярунь Новоград-Волинського р-ну, але Олена не погоджувалася, а згодом, коли Денис поїхав на заробітки до Києва, знову запила. Олену було серйозно попереджено, що вона може бути позбавлена батьківських прав. А мати все ж таки боялася втрати дітей, а разом з ними і чоловіка, тому погодилася на умови Дениса та разом з ним поїхала на кодування від алкозалежності.

Сьогодні вона не п’є. Діти відвідують школу і садочок, чоловік продовжує їздити на заробітки. Сподіваємося, що стосунки в сім'ї налагодяться і Олена надасть перевагу дітям та чоловіку, а Денис зрозуміє, що проводити час з дружиною можна і без алкогольних напоїв.


Фахівець із соціальної роботи І категорії
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Демкова Л.А.


Жінка не повинна бути слабкою 
    (Соціальна історія написана на реальних подіях, імена з етичних міркувань змінені).
 
До Новоград – Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулася жінка про допомогу співмешканці її сина, яка зловживає алкоголем та споює її сина, ніде не працює, не доглядає за маленькою дитиною.

В ході соціального інспектування даної сім'ї, було встановлено наявність складних життєвих обставин та з’ясовано, що Тетяна, мати дитини, дійсно не працює, отримує виплати, як одинока мати та проживає в будинку співмешканця разам з його матір’ю та меншим братом. На час інспектування Тетяна перебувала в пост алкогольному сп’янінні, на запитання, чому дитина перебуває вдома а не в дитячому садочку, зніяковіла, розхвилювалася, почала виправдовуватися та пообіцяла, що більше такого не повториться. Також було встановлено, що стосунки між співмешканцем Русланом та Тетяною дуже напружені, вони постійно конфліктують, а іноді Руслан підіймає руку на жінку, коли перебуває в алкогольному сп’янінні. Мати Руслана звинувачує Тетяну, що вона сама заслужила такого ставлення до себе. Крім цього, ще й не хоче, щоб Руслан визнав батьківство по відношенню до їх спільної дитини Катрусі.

Питання життєдіяльності сім'ї розглядалося на засіданні координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Сім’ю було взято під соціальний супровід. Фахівець розпочала складну, але вкрай необхідну роботу з сім’єю. В процесі супроводу виникали непорозуміння стосовно виховання дитини Тетяни, зокрема, хто має право її виховувати, якщо Тетяна не визнає батьківство Руслана до дитини Катерини. Працевлаштувавшись, Тетяна переїхала жити окремо, щоб не виникали конфлікти між нею та матір’ю співмешканця, яка зі слів Тетяни, втручалася в їх стосунки. Але Руслан продовжував шукати зустрічі з Тетяною, відбувалися сварки, бійки. Тетяна почала втікати і з нової домівки, бо боялася Руслана, залишала дитину на сторонніх людей, перестала ходити на роботу, займатися вихованням дитини, а головне – почала знову пити.

Фахівець із соціальної роботи переконувала Тетяну не «заливати», а вирішувати проблеми, які трапилися в її житті, займатися вихованням дитини, не залишати її на чужих людей. Фактично, фахівець стала для жінки оберегом від її проблем та дороговказом на краще майбутнє. Тетяна повірила фахівцю і зрозуміла, що має підтримку і їй це дуже допомогло.

Згодом Тетяна почала знову працювати, дитина Катруся відвідує дитячий садочок. Тепер, коли Тетяна навчилася захищати себе та дитину, вона стала впевненішою в собі і жити по-іншому, вона остаточно відмовилася від спільного проживання з Русланом, не зловживає алкоголем. Впевнені, Тетяна ще знайде свого чоловіка, який зробить її щасливою та стане справжнім батьком для її Катрусі.

Фахівець із соціальної роботи І категорії
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Демкова Л.А.

Молодим сім’ям необхідна соціальна підтримка
               (Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвища та імена змінені)
 
 
Фахівцем із соціальної роботи Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді під час моніторингу сімей в закріпленому мікрорайоні, було виявлено молоду сім'ю , в якій виховуються малолітні діти Оксана та Мирослав. В ході соціального інспектування даної сім'ї, було встановлено наявність складних життєвих обставин та з'ясовано, що в оселі панував повний безлад, речі були розкидані, на столі стояла купа брудного посуду, діти були одягнені неохайно, стояв неприємний запах. В спілкуванні з Софією з’ясувалось, що у ранньому дитинстві у неї не стало матері і відсутній власний позитивний досвід ведення господарства. Софія зі співмешканцем не знає як організовувати життєвий простір для нормального існування.

Питання обставин, що склалися в сім'ї було винесено на засідання міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, яка діє при міській раді. Сім’ю було поставлено в МЦСССДМ на облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та взято під соціальний супровід.

В результаті тривалої роботи фахівця у сім’ї поліпшився загальний психо-емоційний стан. Софію та Володимира було навчено плануванню та веденню домашнього господарства, дотриманню санітарно-гігієнічних норм проживання, організації дозвілля через проведення вихідних та святкових днів разом із дітьми. За сприянням фахівця, Мирослава було влаштовано в дитячий навчальний заклад на індивідуальну форму навчання. Друга Оксанка успішно навчається у першому класі. А ще в сім'ї приємна новина – у батьків народилася третя дитина. 

Завдячуючи правильно організованої та кропіткій роботі фахівця сім’ю було виведено з кризового стану.   


Провідний фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССД
Бугаревич О.Ю.
 
Дали поштовх до дій
(Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвище і ім’я змінені) 
 
З метою перевірки наявності складних життєвих обставин сім'ї та використання державної цільової соціальної допомоги, яку отримує одинока матір, було проінспектовано сім’ю Надії, в якій виховується дитина Дмитро.

В ході соціального інспектування сім'ї було встановлено наявність складних життєвих обставин та з’ясовано, що мати виховує сина сама, не працює та не зареєстрована в міському центрі зайнятості, має скрутне матеріальне становище.

Питання обставин, що склалися в сім'ї було винесено на засідання міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Сім’ю було поставлено в МЦСССДМ на облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та взято під соціальний супровід з метою сприяння у пошуку роботи. Так як Надія не могла самостійно вирішити ситуацію, що склалася, вона була дуже рада запропонованій їй допомозі з боку міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Для спільної роботи з сім’єю було залучено міський центр зайнятості. В ході соціального супроводу фахівцем із соціальної роботи спільно із спеціалістом міського центру зайнятості надавались поради та рекомендації щодо можливого працевлаштування. Також з матір’ю проводились бесіди щодо планування сімейного бюджету та раціонального використання коштів, самостійного вирішення проблем.

На сьогодні Надія працює продавцем в одному із продуктових магазинів міста та завдяки офіційному працевлаштуванню змогла оформити необхідні документи для отримання державної соціальної допомоги, як малозабезпечена сім’я.

Родина вдячна фахівцю із соціальної роботи за надану допомогу та підтримку.


Фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Корнійчук А.П.

 
Ніколи не пізно змінитися
(Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвище і ім’я змінені)
 
Однією із найактуальніших проблем суспільства, на сьогоднішній день, є підліткова злочинність. Діти, не усвідомлюючи відповідальності та наслідків своїх неправомірних діянь, скоюють серйозні правопорушення, в результаті яких приносять багато проблем своїй родині. Новоград-Волинський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надає соціальні послуги різним категоріям сімей, зокрема і сім’ям, в яких виховуються діти, що мають проблеми з законом. 

В міському центрі соціальних служб на обліку сімей, які опинились в складних життєвих обставинах перебуває сім’я Людмили, яка одна виховує двох хлопців підліткового віку, Андрія та Миколу. Менший син, Микола, має погані стосунки з матір’ю, не слухає її, через свій нестриманий характер та сумнівних друзів часто потрапляє в неприємні ситуації, одна з яких призвела до того, що хлопець засуджений до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Рішенням міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах сім’ю Людмили взято в МЦСССДМ під соціальний супровід з метою сприяння у запобіганні вчинення повторної злочинності неповнолітнім. З метою проведення профілактичної роботи з сім’єю та сприянні у запобіганні вчинення повторних правопорушень було залучено до співпраці сектор кримінальної міліції у справах дітей.

В ході соціального супроводу з членами родини проводилась робота щодо налагодження психоемоційного мікроклімату в сім’ї, матері надавались методичні рекомендації щодо ефективних методів виховання, проводились профілактичні бесіди, спрямовані на підвищення виховного потенціалу сім’ї. Миколі неодноразово наголошувалось про наслідки та відповідальність за вчинення правопорушень, важливість ведення здорового способу життя, необхідність налагодження відносин з мамою.

Зараз Микола став на шлях виправлення, змінив коло спілкування, більше часу проводить з сім’єю, зокрема з старшим братом. Мати радіє виправленню поведінки сина та надіється на краще майбутнє своєї родини.

Фахівець із соціальної роботи і надалі продовжує роботу з сім’єю за карткою отримувача соціальних послуг.


Фахівець із соціальної роботи
І категорії
Новоград-Волинського МЦСССДМ

Літвинчук О.В. 

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa