Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Звіт міського голови перед громадою міста

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА

Весельського Віктора Леонідовича

Загальноміські проблеми

1.     Будівництво ТП 330 кВ для промислово-економічного розвитку міста.

2.     Будівництво дороги від Державної митниці в районі автопарку до об’їзної дороги

3.   Відновлення діяльності військового шпиталю та створення медико-реабілітаційного центру для надання допомоги військовослужбовцям, учасник АТО та членам їх сімей, реабілітація хворих після інсульту, інфаркту міокарда, травм, реабілітація дітей з ДЦП.

4.     Щорічне визначення завдань з реалізації міської програми „Місто без околиць” по кожному мікрорайону.

5.     Проектування та будівництво тролейбусних ліній за рахунок інвестицій вкладів.


Житлово-комунальне господарство

1. Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення вулиць міста, світлофорів та турнікетів.

2. Проведення капітальних ремонтів ліфтів, термін експлуатації яких більше 25 років.

3. Капітальний ремонт поверхневих водовідних мереж та дощеприймальної каналізації.


Освіта

1. Продовжити дію Програми «Вікна - Двері».

2. Капітальний ремонт дахів, санвузлів, харчоблоків у школах та дитячих садках.

3. Забезпечити фінансування дитячих дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл з метою організації повноцінного харчування дітей.


Культура

1. Капітальний ремонт міського Палацу культури ім. Лесі Українки.

2. Підготовка та відзначення у 2017 році ювілейної дати заснування древньо Звягеля (760 років).


Охорона здоров’я

1. Будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрай ТМО.

2. Утеплення фасаду поліклінічного корпусу Новоград-Волинського міськрай ТМО

3. Створення перинатального центру II рівня.

4. Відкриття амбулаторій сімейної медицини у віддалених мікрорайонах міста.Соціальний захист

1.     Створення соціального гуртожитку для осіб, які перебувають у складних життєвих умовах (Хоспіс).

2.    Об’єднання служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в один виконавчий орган з розміщенням його в одному приміщенні.


Молодіжна політика та спорт

1. Побудувати сучасний спортивно-оздоровчий комплекс на території міського стадіону «Авангард».

2. Облаштування спортивних дитячих майданчиків.
 

Перші кроки після обрання на посаду Новоград-Волинського міського голови

1. Обрання на конкурсній основі з урахуванням професійних здібностей та призначення заступників міського голови за всіма сферами життєдіяльності міста, а також призначення на посади начальників управлінь та відділів міськвиконкому за результатами роботи конкурсних комісій.

2. Опрацювати та узагальнити всі звернення та накази виборців до політичних сил, які зареєстровані до усіх політичних сил, які зареєстровані кандидатами в депутати міської та обласної рад. Винести на обговорення громади узагальнені пропозиції 34  депутатів, які отримають перемогу 25 жовтня 2015 року та підготувати план соціально-економічного розвитку міста на 2015-2020 роки з наступним затвердженням на сесії міської ради.

3. Провести аудит щодо використання бюджетних коштів, виділення земельних ділянок, ціноутворення на воду, ліки, житлово-комунальні послуги, транспортні перевезення тощо.

4. Провести широкомасштабну боротьбу з корупцією в усіх сферах життєдіяльності міста. Звертаюсь до всіх жителів міста:

4.1. перестаньте давати хабарі і провокувати конфлікт із Законом;

4.2. всі хто буде вимагати або брати хабарі - будуть притягнуті до відповідальності.

5. Рішуче боротися з наркоманією та так «званою» наркомафією.

6. Вирішити питання щодо надання адміністративних послуг шляхом запровадження «Єдиного вікна», спростити процедуру видачі документів  дозвільного характеру.

7. Розробити Концепцію розвитку туризму у місті; Концепцію вирішення екологічних проблем, зокрема очищення річки Случ та озеленення міста; Концепцію «Розвиток велосипедного транспорту задля добробуту громади».

8. Розробити механізм впровадження в дію картки для мешканців міста Новоград-Волинський.

9. Запровадити цілодобове патрулювання вулиць поліцейськими.

10. Організувати стоянки для паркування автотранспорту в місті громадського користування.


Всі структурні підрозділи місцевого самоврядування будуть працювати для покращення життя громади міста!

 


 

 Віктор Весельський прозвітував про перші сто днів роботи на посаді Новоград-Волинського міського голови


18 лютого виповнилось 100 днів з початку роботи міського голови Віктора Весельського та депутатського корпусу Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання. Отож, цього дня у переповненому залі міського Палацу культури імені Лесі Українки міський голова Віктор Весельський прозвітував перед громадою про роботу за звітний період.

Він розповів, що було зроблено у місті, зокрема, про основні прийняті депутатами міської ради та членами виконавчого комітету рішення. А також окреслив основні зміни і тенденції у галузях та сферах життєзабезпечення міста: зниження тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» з 23,11 грн. до 19,34 грн., що вступить в дію з 1 березня; відкриття у мікрорайоні «Зелені» амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4; відкриття нового автобусного маршруту №7 «Будинок Офіцерів – Залізничний вокзал»; виділення коштів з міського бюджету для безкоштовного харчування учнів 1-4 класів та  встановлення пільги для учнів 5-11 класів, батьки, яких є учасниками АТО, дітям-переселенцям; затвердження Програми часткового відшкодування витрат на перевезення учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016-2018 роки; запровадження особистого прийому громадян міським головою, секретарем міської ради, першим заступником та заступниками міського голови, керуючим справами виконавчого комітету, начальниками управлінь та відділів міської ради; впровадження мікропроектів на об’єктах ОСББ та навчальних закладах, тощо.

До уваги новоград-волинців Презентація звіту міського голови (скачати)

 


 


 
Звіт міського голови Весельського В.Л. про роботу виконавчих органів міської ради та про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами міської ради у 2016 році (25.10.2016)

Шановні новоград-волинці, наші  виборці та депутати міської ради, представники засобів масової інформації, релігійних конфесій, місцевих організацій політичних партій і громадських організацій, керівники підприємств, установ, організацій, колеги та друзі!!!
Вітаю всіх у цьому залі та громаду міста, яка висловила мені високу довіру і через 17 років після мого повернення з Києва, надала кредит довіри, обравши мене міським головою на 5 років.

25 жовтня 2015 року, тобто рік тому, відбулися місцеві вибори до рад усіх рівнів. Мені повірили більше 54% виборців, дякую всім!!!

Чому ж мене обрали?
По перше, я не купував виборця; по друге, не підкупляв ДВК, МВК; і по третє – основне, – за 17 років роботи у м.Києві в центральних органах влади, незалежно від моїх посад, я не відмовляв жодній простій людині у її зверненнях.

Повернувшись у місто Новоград-Волинський, я побачив, що існує багато проблем, які роками накопичувалися. Люди були зневірені у владі.

Першим моїм кроком на посаді міського голови стало обрання на конкурсній основі шляхом проведення громадських слухань та призначення заступників міського голови, що було передбачено у моїй передвиборчій програмі. Відбулися  співбесіди зі всіма начальниками управлінь та відділів міської ради, їх колективами.

Протягом 2016 року ми разом із командою працювали над виконанням плану соціально-економічного розвитку міста та пропозиціями виборців, які були задекларовані в моїй передвиборчій програмі у 2015 році. Цей документ ніяк не став для мене банальною передвиборчою формальністю, чи як це часто буває в нашій державі, – красивою казочкою, про яку забувають наступного дня після перемоги на виборах.
Частину пунктів з передвиборчої програми уже вдалось виконати, по деяких зроблено певний обсяг роботи, завдяки чому ми знаходимося на завершальній стадії виконання. Однак, слід пам’ятати, що минув лише один рік після мого обрання, а попереду ще чотири роки плідної роботи!!!

Після обрання мене міським головою я виокремив три блоки питань, над якими почав працювати у першу чергу.

Блок перший
– відновити довіру до місцевої влади. Я провів перед виборами 120 зустрічей із виборцями, на яких, за підрахунками мого штабу, побувало чотири тисячі вісімсот п’ятдесят громадян міста. І скрізь люди висловлювали своє незадоволення тодішньою владою. Вони не нарікали на низькі пенсії і зарплати, а обурювались тим, що їх не чують і не хочуть почути їхніх проблем та їхнього болю.

Тож, враховуючи вимоги виборців, нами було запроваджено особисті прийоми громадян міським головою та секретарем міської ради щоп’ятниці, а також першим заступником та заступниками міського голови, керуючим справами виконавчого комітету, начальниками всіх управлінь та відділів міської ради.

Прийом щоп’ятниці ведеться мною до останнього відвідувача! З листопада 2015 року по жовтень 2016 року проведено щоп’ятниці 52 прийоми новоград-волинців,з них 20 виїзних, надійшло та опрацьовано мною на прийомах 977 звернень, більшість з яких позитивно вирішені.

Працює центр надання адміністративних послуг, яким протягомдев’яти місяців 2016 року надано  12353 адмінпослуг. (від надання деяких платних адміністративних послуг до міського бюджету  надійшло 206 тис. грн.)

Чи хтось може зараз у місті сказати, що неможливо щоп’ятниці потрапити до міського голови? Або що прийоми тільки по запису, чи потрібно записуватися наперед?

А все завдяки тому, щодіяльність міського голови та його команди широко висвітлюється у місцевих засобах масової інформації, а також запроваджено прямі трансляції по місцевому телебаченню пленарних засідань сесій та засідань виконавчого комітету міської ради, виїзних прийомів міського голови. За що я дякую директору ПП „Студія Калина“ Каліновському Олександру Борисовичу та всім працівникам засобів масової інформації.

Другий блок питань
– рік тому людей надзвичайно непокоїли тарифи на воду, проїзд у місцевому транспорті та ціни на ліки.

Нам вдалося змінити рішення НКРЕ і знизити тарифи на воду у місті Новограді-Волинському з 23гривень 11 копійок у 2015 році до 19 гривень 34 копійок на весь 2016 рік!!!

Згідно з чинним законодавством міською радою було прийнято рішення, відповідно до якого мали право на пільговий проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування 9 категорій громадян, а 21 липня 2016 року міською радою прийнято рішення про затвердження переліку з 12 категорій осіб, у т.ч. пенсіонерів за віком, які мають право на 50% знижки вартості проїзду у вівторок, четвер, суботу протягом 2016 року на міських автобусних маршрутах загального користування. На це виділено 2 млн. 700 тис. гривень.

Також затверджено Програму часткового відшкодування витрат на перевезення учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016-2018 роки. Близько 250 учнів мають змогу користуватися пільгою 50 відсотків вартості квитка, а з міського бюджету додатково виділено 198 тис. грн.

У березні з керівництвом ТОВ „Юнік Фарма“ було обговорено питання постачання лікарських засобів безпосередньо з підприємств-виробників до міських закладів охорони здоров’я. Людина не повинна бігати по місту і шукати необхідні ліки під час перебування у стаціонарі, принаймні у перші дні лікування. Від заводів-виробників для надання першої медичної допомоги закуплено ліків на суму 280 тисяч 700 гривень.

І третій блок питань
– було багато нарікань на роботу різних галузей життєзабезпечення міста. На зустрічах з виборцями, люди говорили конкретно і детально.

Отже, за звітний період певних зрушень досягнуто у різних сферах розвитку міста.

І. Бюджет міста

За 9 місяців поточного року загальний обсяг доходів міського бюджету виконаний на 104,5% та становить 322 млн. 956,7 тис.грн. Це на 81 млн. 007,3 тис. грн більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

До загального фонду з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 311 млн. 872,2 тис. грн або 104,0% до уточненого плану. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 81 млн. 860,2 тис. грн або на 35,6%.

Уточнений план власних доходів виконано на 110,7%, що у сумі становить 129 млн.773,8 тис. грн. До уточненого плану міської ради додатково отримано 12 млн. 504,3 тис. грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження власних доходів збільшились на 42 млн. 969,7 тис. грн або на 49,5%, в тому числі з:

податку на доходи фізичних осіб – на 27 млн. 326 тис. грн;

єдиного податку на 4 млн. 153,6 тис. грн;

плати за землю на 3 млн. 159,5 тис. грн.

Надходження забезпечено з усіх джерел доходів.

Субвенцій з усіх рівнів бюджету надійшло у сумі 181 млн. 568,7 тис. грн, що менше плану на 604,7 тис. грн та більше, ніж у минулому році на 41 млн. 407,0 тис. грн.

Надходження до спеціального фонду міського бюджету забезпечено у сумі 11 млн. 084,5 тис. грн або 120,8%, у тому числі:

власних надходжень бюджетних установ – 9 млн. 540,2 тис. грн;

коштів бюджету розвитку – 1 млн. 487,8 тис. грн.

Видаткова частина міського бюджету за звітний період у цілому виконана у сумі 297 млн. 548,8 тис. грн, що на 96 млн. 350,8 тис. грн. або на 47,9% більше відповідного періоду минулого року.

Аналіз структури по галузях міського бюджету свідчить про його спрямованість на соціально-культурну сферу.

На фінансування першочергових та захищених статей бюджетом спрямовано 253 млн. 558,6 тис. грн видатків загального фонду, що за відповідні показники минулого року більше на 87 млн. 652,5 тис. грн. або на 52,8%.

Касові видатки за спеціальним фондом проведено у сумі 27 млн. 048,2 тис. грн, з них за рахунок власних надходжень бюджетних установ у сумі 8 млн. 307,0 тис. грн. спрямовано на проведення капітальних видатків 18 млн. 741,2 тис. грн, що на 7 млн. 127,8 тис. грн більше видатків 2015 року.

У структурі капітальних видатків найбільшу питому вагу займає житлово-комунальне господарство – 44,9%, освіта – 16,7%, охорона здоров’я – 15,6%, культура – 8,6%, соціальний захист – 6,9%, фізична культура і спорт – 2,8%.

ІІ. Стабільна економіка – запорука добробуту людей

Вагомий внесок у розвиток промисловості міста роблять 16 промислових підприємств, якими сплачено до міського бюджету 14,7 млн. грн., а це на 36,5% більше, ніж за 9 місяців 2015 року (10,8 млн. грн.).

Бюджетоформуючими підприємствами міста за січень-вересень 2016 року реалізовано промислової продукції на697,1млн. грн., що на 25,8 % (142,9 млн. грн.) більше аналогічного періоду минулого року. Для порівняння – за 9 місяців 2015 року обсяг реалізації промислової продукції становив 554,2 млн. грн.

Середньомісячна заробітна плата по місту становить 3 940 гривень, у порівнянні з минулим роком вона зросла на 41% (2 781 грн.). рівень заробітної плати в області – 3 730 гривень, загалом в Україні – 4 838 гривень. Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах відсутня.

У 2016 році найбільше підприємство легкої промисловості ПрАТ ВКФ «Леся» розпочало реконструкцію - будівництво нового корпусу, де планується створити ще 500 додаткових робочих місць.

Задля отримання альтернативних джерел енергії та покращення екологічної ситуації в місті розпочато реалізацію потужного інвестиційного проекту з будівництва сучасної біогазової станції, вартість якої становить 59 млн. Євро з ЄБРР, що по курсу Євро станом на 25 жовтня становить 1 мільярд 652 мільйони гривень. Рішенням міської ради товариству „ТРАНССТАНДАРТ-2002“ було виділено земельну ділянку у розмірі 3,6 га під будівництво біогазової установки на базі міських очисних споруд. У результаті переробки активного мулу з очисних споруд отриманими продуктами будуть природний газ, теплова та електрична енергія. На цьому підприємстві планується створити 35 робочих місць.

За звітний період відкрито два нових маршрути: №7, який зв’язує мікрорайон «Дружба» із «Залізничним вокзалом» та курсує через центр міста і мікрорайон «Морське» та маршрут №16 «Райспоживспілка – Залізничний вокзал», який проходить через вулицю Ціолковського, центр міста, вул. Героїв Майдану.

Активно ведеться робота щодо запровадження в 2017-2018 роках супутникового моніторингу транспорту: встановлення GPS-трекерів, інформаційних табло та відповідного програмного забезпечення, в тому числі системи контролю за дотриманням графіків руху автобусів, упровадження електронного обліку пасажиропотоку, зокрема пасажирів-пільговиків, що передбачить якість обслуговування пасажирів.

Важливою складовою життєдіяльності міста є також підприємницька діяльність,
яку здійснює 7100 суб’єктів малого і середнього бізнесу. З них 4100 у сфері торгівлі, 1700 у сфері послуг,  решта - у сфері будівництва, виробництва, ресторанного господарства. У 2016 році у місті відкрилось 22 об’єкти, на яких створено 84 робочих місця. За 9 місяців поточного року до міського бюджету від суб’єктів господарювання надійшло 13 мільйонів 667 тисяч гривень, з них 10 мільйонів 795 тисяч гривень - від фізичних осіб-підприємців. Дякую всім!!!

Наше місто має позитивний досвід співпраці з міжнародними та вітчизняними проектами технічної допомоги, що спрямовані на покращення якості життя територіальної громади.


У поточному році у співпраці зі спільним Проектом Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відбувається реалізація проектів у дванадцяти ОСББ міста, які охоплюють дев’ятнадцять багатоквартирних будинків загальною вартістю 4,5 млн грн. Внесок ЄС/ПРООН – 2,1 млн. грн.., міської ради – 2,2 млн. грн., ОСББ – 223 тис. грн. Крім того, реалізуються ініціативи ОСББ «Чайка» та ОСББ «ЖБК – 1» щодо комплексної термомодернізації багатоквартирних будинків по вулиці Леваневського, 5 та вулиці Житомирської, 53. В даний час триває процес розробки проектно-кошторисної документації. Ці проекти є інноваційними для міста та України і потребують значних коригувань європейських фахівців на всіх етапах розробки.

У тісній співпраці з українсько-німецьким міжнародним співробітництвом GIZ «Енергоефективність у громадах» проводиться просвітницька робота серед молоді з питань енергозбереження.

У місті на базі загальноосвітньої школи №5 завершено впровадження першого етапу проекту «Створення еколого-натуралістичного парку».

Підготовлено проектні пропозиції у співпраці з ЄС щодо транскордонного співробітництва Україна-Білорусь між містами-побратимами Рогачов – Новоград-Волинський.

ІІІ. Однією з найважливіших галузей забезпечення життєдіяльності міста є житлово-комунальне господарство.

Тому протягом першого року моєї каденції першочергово увагу було зосереджено на забезпеченні належного функціонування житлово-комунальної сфери.

У 2016 році на житлово-комунальну галузь освоєно 16 млн. грн.

У переліку робіт управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради нараховується 141 об’єкт капітального ремонту, реконструкції та будівництва.

Основні з них:

-    будівництво полігону твердих побутових відходів в урочищі Ржадківка, на що було виділено 1мільйон 900 тисяч гривень.

-    капітальний ремонт доріг на 14 вулицях міста. Відремонтовано 3 кілометри доріг та провулків, роботи продовжуються. Відповідно до заяв мешканців міста та депутатів міської ради вже виконані роботи на вулицях Богуна, Варшавській, Гетьмана Мазепи, Довгополова, Дружби, Потапова, Штепіна, провулку Медичному та інших.

На 33 вулицях проведено поточний ремонт,  ще 54 вулиці прогрейдеровано з частковим підсипанням щебнево-висівковою сумішшю. Деякі з них: Волі, Глухова, Житомирська, Коваля, Надслучанська, Ніколаєва, Пушкіна, Шевченка.

У мікрорайоні „Олександрівський“ за проханням мешканців та зверненнями депутатів проведено роботи з облаштування тротуару. Наступного року в мікрорайоні планується проведення мереж вуличного освітлення.

-    На капітальний ремонт вуличного освітлення виділено 676 тисяч гривень. З 14 запланованих ремонтів ліній зовнішніх електричних мереж проведено капітальний ремонт на 12 вулицях, а це 86% від запланованих. У минулому році ремонт було виконано на 11 вулицях. Додатково виділено кошти в сумі 200 тисяч гривень на придбання залізобетонних стовпів, які будуть встановлені на місці аварійних.

-    З метою запобігання підтоплень домоволодінь у місті, виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано всі дозвільні документи на проведення капітального ремонту ливневих систем.  У 2016 році на ці роботи виділено 550 тис. грн.

Проведено роботи на перехресті вулиць Героїв Майдану – Генерала Шухевича, вулицях Вокзальній, Гагаріна, Маяковського, Шепетівській. До кінця року будуть виконані роботи з водовідведення ливневих вод на вулицях Коростенська та Рівненська.

У співпраці з проектом ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток орієнтований на громаду“ в утриманні житлового фонду з міського бюджету профінансовано:

- капітальний ремонт даху житлового будинку № 10 на вулиці Шевченка;

- здійснено укріплення ґрунтової основи навколо будинку №11 на площі Лесі Українки;

- заасфальтовано внутрішньоквартальні дороги на прибудинкових територіях ОСББ, а саме:

двір ОСББ „Колорит“ – район будинків вулиць Пушкіна,3, Шевченка, 27;

двір ОСББ „ЖБК- 1“ вул. Соборності, 9;

двір ОСББ „Згода“ вул. Соборності, 13, тощо.

Роботи виконано згідно з програмою з утримання та поточного ремонту об’єктів благоустрою міста Новограда-Волинського на 2014-2017 роки.

Проаналізовано технічний стан ліфтового господарства та визначено перелік ліфтів, які потребують капітальних ремонтів. У цьому році виконано капітальний ремонт ліфту в будинку № 5 на вулиці Пушкіна.

Поновлено дорожню розмітку (пішохідні переходи, осьову) на суму 115 тисяч гривень.

Складено акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, на 800 дерев. За рік зрізано 438 аварійних дерева, в результаті чого отримано 729 метрів кубічних деревини, яка передана комунальним підприємствам та малозабезпеченим громадянам міста. Роботи продовжуються. (У минулому році було зрізано лише 43 дерева)

У центральній частині міста було встановлено 133 нові урни для сміття на суму 160 тисяч гривень.

Прокладено водогін до комунального підприємства „Шляхрембуд“ та амбулаторії загальної практики № 5 на вул. 2-га Зелена, 29. Сума коштів - 74 тисячі гривень.

Завершені роботи з будівництва каналізаційного колектора на вулиці Івана Франка.

Викладено тротуарною плиткою центральну доріжку на кладовищі по вул. Коростенській. Всі кладовища міста потребують особливої уваги!!!

Закінчено капітальний ремонт скверу „Фортеця“ та „Чорнобильського знаку“. Роботи виконані на загальну суму один мільйон гривень.

Отримано дозвільні документи на встановлення колесовідбійників, на що виділено 100 тисяч гривень та встановлено на вулицях Волі (район РЕМ) та Гетьмана Сагайдачного (міст через річку Смолка). До кінця року планується встановити на вулицях Лідівський шлях та Пушкіна (СШ №4).

Проведено поточний ремонт площі Лесі Українки, парку Перемоги, пішохідного переходу через річку Смолка на загальну суму – 74 тисячі гривень.

Вивчивши проблему з водопостачанням у місті, було визначено необхідність встановлення підвищувальної насосної станції в центральній частині міста, що дозволить усунути проблему з постачанням води.

Розробляються та корегуються кошториси для робіт із влаштування централізованого водопостачання в житлових мікрорайонах „Дружба“, „Західна“, „Кар’єр“, „Морське“.

Депутатами міської ради внесено пропозицію про капітальний ремонт тротуарів по вулиці Леваваневського. Виготовлено ескіз проекту, виготовляється проектно-кошторисна документація.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію газопостачання будинку №7 по вулиці Замкова для сталого забезпечення природним газом.

Визначено виконавця робіт з підключення квартир до індивідуального опалення.

Управлінням містобудування, архітектури та земельних відносин розроблено та затверджено схеми додаткового розпланування земельних ділянок для індивідуального будівництва:


- північної частини мікрорайону „Дружба“ в районі вулиці Чижовецької - 114 земельних ділянок;

- на провулку 2-му Житомирському - 15 земельних ділянок;

- на вулиці Зарічній - 12 земельних ділянок;

- на вулиці Герцена - 3 земельні ділянки.

За результатами прийнятих міською радою рішень виділено земельних ділянок:

- для будівництва і обслуговування житлових будинків 256 учасникам АТО, іншим категоріям громадян міста - 21 ділянку.

- для будівництва індивідуальних гаражів учасникам АТО - 58, а іншим категоріям громадян міста - 16 ділянок.

Введено в експлуатацію чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок на 17 квартир із вбудованими приміщеннями різнопрофільного призначення на вулиці Гоголя, 15.

На стадії завершення чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок з мансардним поверхом на вулиці Тимошенка, 2 на 48 квартир, І-ша черга чотирьохповерхового багатоквартирного житлового будинку на вулиці Гетьмана Сагайдачного, 26-А (56 квартир), чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок на вулиці Івана Франка, 29-А, на 32 квартири.

Планується будівництво дев’ятиповерхового житлового будинку з мансардним поверхом із вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями та з підземним паркінгом на вулиці Пушкіна, 45 (орієнтовно 56 квартир).

V. Соціальний захист є також однією з пріоритетних сфер, адже кожна людина повинна відчути повагу у ставленні до себе.

У нашому місті соціальну політику реалізовує 12 установ та організацій.

Управлінням праці та соціального захисту населення призначено державноїсоціальної допомоги 5042 особам. На сьогоднішній день вагому підтримку отримали 15,5 тисяч з 23 тисяч домогосподарств міста, яким нараховано субсидію. 14,5 тисяч пільговиків отримують пільгу на житлово-комунальні послуги, що є суттєвою підтримкою ветеранам, інвалідам війни, учасникам АТО, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, пенсіонерам, багатодітним, прийомним сім’ям, особам, вимушено переселеним зі Сходу України.

За звітний період за рахунок субвенції з державного бюджету було нараховано та виплачено 135 млн. 700 тис. гривень, що порівняно з 2015 роком, удвічі більше.

Окрім того 3,5 тисячі громадян нашого міста отримали разову грошову допомогу з міського бюджету на суму 1 мільйон 700 тисяч гривень, що в порівнянні з 2015 роком більше на один мільйон, з них:

-            562 тисячі гривень було виплачено 622 учасникам АТО та членам їх сімей;

-            145 тисяч гривень надано на лікування 2-м тисячам 324-м громадянам;

-            ще 164 тисячі гривень отримали 308 осіб у зв’язку з обставинами.

З міського бюджету було виділено 600 тисяч гривень на придбання двох квартир для двох дітей-сиріт.

Не залишено без уваги шанованих у місті 90-95-річних ювілярів. 42 з них отримали матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень кожному від міської ради.

Значною підтримкою для малозабезпечених верств населення міста є рішення виконавчого комітету № 193 від 27 липня 2016 року, яким затверджено Порядок надання пільг за користування послугами лазні для окремих категорій громадян міста.

Для забезпечення якісних послуг жителям нашого міста, які перебувають в складних життєвих обставинах, а це:

-          2 тисячі одиноких громадян;

-          58 дітей з особливими потребами;

-          658 сімей учасників АТО, сімей, вимушено переселених зі Сходу України та Криму, в яких виховується 652 дитини;

-          99 дітей-сиріт;

-          73 дитини, які перебувають під опікою та піклуванням;

-          9 дітей у прийомних сім’ях;

-          26 усиновлених дітей,

міською радою було прийнято рішення про збільшення штатної чисельності працівників управління праці та соціального населення, територіального центру соціального обслуговування, центу соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Цього року вперше з міського бюджету були виділені кошти в сумі 20 тисяч 400 гривень на придбання продуктів харчування для підтримки підопічних територіального центру та громадян, які опинились у кризовій, ситуації та на придбання спецодягу для соціальних робітників на суму 10 тисяч 750 гривень. А також було збільшено заробітну плату соціальним робітникам, які самі вже потребували соціального захисту.

Хочу наголосити на важливості реформування галузі охорони здоров’я у місті.


З метою наближення надання медичної допомоги до жителів нашого міста продовжується робота з відкриття закладів охорони здоров’я у віддалених мікрорайонах. Так у 2016 році відкрито 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 на вулиці Маршала Рокосовського,27,а та №5 на вулиці друга Зелена,29, з відповідним обладнанням. Вирішується питання щодо відкриття ще трьох амбулаторій у мікрорайонах Смолка, Дружба та в районі колишнього заводу будматеріалів.

Здано в експлуатацію після реконструкції приміщення під шкірновенерологічний, наркологічний та протитуберкульозний диспансери (освоєно у 2016 році 938 тисяч гривень). Проводяться роботи з енергозбереження поліклінічного корпусу: замінено вікна на 278 тисяч гривень. Розпочато капітальний ремонт харчоблоку Новоград-Волинського міськрай ТМО (198 тисяч гривень – передбачено в міському бюджеті).

За звітний період придбано медичного обладнання та інвентарю на суму 1мільйон 800 тисяч гривень, що на 652 тисячі гривень більше, ніж у 2015 році. Закуплено гематологічний аналізатор - 575 тисяч гривень, що дозволило зменшити черги в лабораторії, а також забір крові проводиться в амбулаторіях у віддалених мікрорайонах, що вимагали жителі нашого міста.

З метою покращення забезпечення закладів охорони здоров’я  лікарськими засобами, дороговартісними витратними матеріалами медичного призначення на шостій сесії міської ради 21 липня 2016 року прийнята Міська цільова програма «Здоров’я Новоград-Волинців» на 2016-2020 роки.

Покращили забезпечення ліками пільгових категорій населення, для чого з міського бюджету виділено 1 мільйон 650 тисяч гривень на безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями, що більше в 4 рази порівняно з 2015 роком. Слід зазначити, що на забезпечення дієтичним харчуванням хворих з орфанними захворюваннями було виділено 190 тисяч гривень, тоді як у 2015 році кошти взагалі не виділялись.

У стаціонарах цілодобового перебування проліковано  більше 11 тисяч пацієнтів, в тому числі 6447 з міста. Бригадою Новоград-Волинської підстанції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виконано 21645 викликів до жителів міста.

Мною для консультації, діагностики захворювань, лікування в Державні інститути України направлено 61-го  жителя міста.

Реалізовується проект «Впровадження інноваційної моделі розвитку медичної галузі міста Новограда-Волинського» у рамках ініціативи ЄС/ПРООН Smart City. Тобто, жителі міста матимуть можливість записатися на прийом до лікаря по телефону або через мережу Інтернет. Впровадження даного проекту дозволить удосконалити процес ведення амбулаторного прийому лікарів, забезпечити вчасне діагностування та попередження захворювань.

V.
Створення комфортних умов для навчання, перебування, піклування про збереження здоров’я дітей у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах стає пріоритетом у діяльності міської влади.

Саме тому бюджет галузі освіти міста становить майже третину міського бюджету або 28,5%. Усі пропозиції освітян за період 2016 року знайшли своє втілення, а саме:

Дошкільні навчальні заклади з січня цього року забезпечені посадами дієтичних сестер відповідно до штатного розпису, на що було передбачено 100 тисяч гривень.

Прийнято рішення міської ради про забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів шкіл міста та дітей, батьки яких були учасниками АТО, дітей, які є внутрішньо переміщеними особами з Донецької, Луганської областей і Криму, та дітей пільгових категорій, на що було спрямовано додатково з міського бюджету 5 мільйонів 670 тисяч гривень.

Затверджено міською радою Програмурозвитку освіти міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки, якою передбачено виплату стипендії міського голови з місячним фондом 3 тис. грн. кращим учням загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. За рішенням експертної комісії 13 учнів отримують стипендію міського голови у сумі 230 грн. на місяць. Також з місцевого бюджету розпочато виплату стипендії Кабінету Міністрів України у сумі 1243 грн. на місяць учениці 11 класу ЗОШ№2 Мухаровській Ірині – переможцю Всеукраїнської олімпіади з української мови. У 2016-2017 навчальних роках буде відновлено роботу школи «Обдарована дитина», на що плануються кошти в сумі 69 тис. грн.

У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві утримання професійно-технічних закладів покладено на міський бюджет. Саме завдяки рішенню міської ради та депутатів на фінансування Новоград-Волинського вищого професійного училища виділено майже 6 мільйонів гривень. А це і заробітна плата колективу училища, які є жителями нашого міста, і стипендії учням, і видатки на комунальні послуги.

У повному обсязі виплачено відпускні, матеріальну допомогу на оздоровлення педагогічним працівникам. Уперше за останні роки більше 600 чоловік обслуговуючого персоналу навчальних закладів міста отримали матеріальну допомогу у розмірі посадового окладу, яка у сумі склала 1 мільйон 200 тисяч гривень.

За рахунок коштів загального фонду з міського бюджету на оздоровлення дітей в пришкільних таборах міста використано 188 тисяч гривень.

За результатами підсумкової наради освітян, яка відбулася у лютому 2016 року у штатний розпис дошкільних навчальних закладів додатково введено посади логопедів, практичних психологів та дефектолога.

На звернення учителів англійської мови та з метою забезпечення якісного вивчення іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах здійснено поділ класів на групи при вивченні іноземних мов за наявності більше 24 учнів у класі ( а це додатково ще 20 класів).

Враховуючи прохання батьків-учасників АТО, діти яких відвідують групу продовженого дня, було прийнято рішення щодо безкоштовного харчування школярів і на групі продовженого дня.

З нагоди Дня працівників освіти педагогічним працівникам була виплачена щорічна грошова винагорода, розмір якої вперше за останні роки становив посадовий оклад, на що з міського бюджету було виділено більше двох мільйонів гривень.

Велика увага приділяється молодіжній політиці та спорту.
Так у цьому році на цю галузь виділено 3 мільйони гривень, що в порівнянні з 2015 роком майже на 1 мільйон гривень більше. Зокрема, виділено 322 тисячі гривень на проведення навчально-тренувальних зборів, у минулому році такі кошти взагалі не виділялися.

Також з міського бюджету виділено 300 тисяч гривень на підтримку футбольних клубів «Авангард» та новоствореного клубу «Звягель». Для занять дітей та молоді вільною боротьбою було придбано приміщення по вулиці Чехова,5 вартістю 360 тисяч гривень і по вул. Замкова, 3/6 вартістю майже 33 тисяч гривень.

У 2016 році профінансовано придбання путівок для оздоровлення дітей у сумі 150 тисяч гривень, що в порівнянні з 2015 роком – на 50 тисяч гривень більше. Загалом оздоровлено 117 дітей пільгових категорій.

Завдяки робочій поїздці до Міністерства соціальної політики було позитивно вирішено питання видачі посвідчень дитини з багатодітної сім’ї та батьків багатодітної сім’ї, яке гостро стояло і не вирішувалось протягом минулих років. На даний час вже видано 73 посвідчення батькам багатодітної сім’ї та 180 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї.

За поданням управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Указом Президента України було присвоєно почесне звання «Матері-героїні» двом громадянкам нашого міста – Качурі Світлані Миколаївні і Боровській Ганні Антонівні.

Цьогоріч культурне життя нашого міста було багате на події та загальноміські свята, спрямовані на виховання національної свідомості, єдності громади, патріотизму та духовного збагачення новоград-волинців.
Упродовж 2016 року було проведено 160 культурно-масових заходів.

Що ж стосується фінансування галузі культури, то в порівнянні з минулим роком коштів виділено на 20% більше.

2016 рік у м. Новограді-Волинському було оголошено роком Лесі Українки, тому переважна частина літературно-мистецьких заходів була приурочена 145-ій річниці від дня її народження. Вінцем святкування стало Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела», проведене на високому рівні.

За рахунок коштів міського бюджету за звітний період виконані роботи з капітального ремонту приміщень міського Палацу культури імені Лесі Українки та школи мистецтв, військового кладовища та пам’ятників на загальну суму більше мільйона гривень. (1мільйон 85 тисяч 400 гривень)

Гарним подарунком для відвідувачів та шанувальників заходів у міському Палаці культури імені Лесі Українки стало придбання комплекту стаціонарної звукопідсилюючої та освітлювальної апаратури на суму 350 тисяч гривень.

Що стосується роботи органів виконавчої влади, то за
звітний період підготовлено та проведено 8 сесій міської ради (в т.ч. 2 позачергові), 11 пленарних засідань, 4 з яких проходили з використанням програмно-технологічного комплексу «Віче», 15 засідань погоджувальної ради, 62 засідання постійних комісій міської ради. Міською радою прийнято 170 рішень. Прийнято і зареєстровано 242 рішення виконавчого комітету міської ради; видано та зареєстровано 288 розпоряджень міського голови з основних питань.

25 травня відбулося урочисте відкриття великої сесійної зали після оновлення та впровадження системи електронного голосування «Віче». Витрати виконавчого комітету міської ради на реконструкцію великої зали Будинку рад склали 496 тис. 653 гривні Придбано обладнання для системи поіменного голосування з пультом депутата та електронні картки і програмне забезпечення.

Шановні виборці, друзі!!!


Я добре усвідомлюю, що не все в місті зроблено, є ще багато недоліків та проблем. У нас попереду ще чотири роки плідної роботи, адже не можна лише за один рік вирішити всі питання, які накопичувалися роками.

З листопада 2015 року ми розпочали роботу щодо відновлення діяльності військового шпиталю та створення медико-реабілітаційного центру для надання допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та членам їх сімей. Питання лишається відкритим, і необхідно докласти максимум зусиль, аби вирішити його на рівні Міністерства оборони України.

Також відкритим залишається питання подальшої долі території колишнього „полку тралів“, яка займає близько 40 гектарів землі у місті, та приміщень, більшість з яких знаходяться в аварійному стані. Підняли це питання, щоб не дати занепасти цьому об’єкту.

Ще однією із проблем лишається будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрай ТМО. Протягом року неодноразово зверталися до високопосадовців відповідних Міністерств та відомств щодо виділення коштів. З державного бюджету України були направлені кошти на соціально-економічний розвиток у Житомирську ОДА, куди нами було направлено пакет документів, але ОДА не підтримала, на жаль, даний проект у 2016 році.

Одним із пунктів моєї передвиборчої програми було запровадження в дію картки для мешканців міста Новограда-Волинського. З цього приводу було проведено робочі зустрічі з керівниками банківських установ міста. Вони запевнили, що найближчим часом нададуть свої пропозиції щодо реалізації та запровадження в дію «Картки новоград-волинця».

Відколи веду прийоми громадян, я бачу, що у місті давно існує ще одна серйозна проблема, яка вимагає створення міських програм стосовно охорони здоров’я. Серйозне питання, що стосується онкохворих, держава свою функцію, на жаль, не виконує, і люди один на один залишаються зі своєю бідою. Тож потрібно комплексно підійти у 2017 році до вирішення цього питання, в тому числі створення хоспісу.

Одним із ключових питань лишається будівництво трансформаторної підстанції 330 кВ для промислово-економічного розвитку міста. Відомо, що для економічного розвитку Новограда-Волинського необхідне чимале енергозабезпечення, якого місто не має. Ми в цьому напрямку проводимо уже конкретну роботу, і є певні здобутки; планується за кілька років упритул підійти до зведення трансформаторної підстанції, що дасть можливість перейти до іншого проекту – створення промислового парку.

Актуальним залишається проведення широкомасштабної боротьби з корупцією в усіх сферах життєдіяльності міста. Але перш за все кожен повинен свідомо перестати давати хабарі і провокувати конфлікт із Законом. У разі виявлення фактів корупції бути небайдужими й повідомляти у правоохоронні органи. Непроста ситуація склалася у боротьбі із злочинністю, з наркоманією та так «званою» наркомафією. Маємо надію, що з призначенням нового начальника Новоград-Волинського відділу поліції полковника Юрія Миколайовича Кононенка буде проводитись належна робота у цьому напрямку.

Нагальним є вирішення екологічної проблеми, зокрема очищення річки Случ, а саме будівництво дамби, що дасть можливість підняти рівень води у річці. На вирішення проблеми вже виділені кошти у сумі 300 тис. грн. для розробки проектно-кошторисної документації на „Будівництво підпірної гідротехнічної споруди з проведенням протиповеневих заходів, поліпшенням гідрологічного режиму та санітарного стану річки Случ“.

Одне із ключових питань, яке слід вирішити в найближчий період часу – визначитися із новим приміщенням під Центр надання адміністративних послуг, яке було б більш пристосованим під щоразу зростаючі вимоги як населення, так і чинного законодавства. Перш за все це стосується збільшення площ під зону очікування громадян, організацію роботи працівників ЦНАПу в умовах так званого «відкритого простору», налагодження електронної системи обліку запитів та ліквідації черг.

Важливим питанням лишається реалізація плану будівництва сучасного фізкультурно-оздоровчого комплексу, який буде розташований на стадіоні „Авангард“.

Планується будівництво теплиць біля біогазового заводу на 350 робочих місць. Мета – забезпечення якісними продуктами харчування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, міськрай ТМО та працевлаштування громадян міста.

Також надалі будемо працювати над вирішенням питань щодо:


-       реалізації міської програми „Місто без околиць” по кожному мікрорайону;

-       проведення капітальних ремонтів ліфтів, термін експлуатації яких більше 25 років;

-       капітального ремонту поверхневих водовідних мереж та дощеприймальної каналізації, доріг та тротуарів;

-       реконструкції котельні комунального підприємства міської ради „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ по вул. Шевченка, 1;

-       повної реконструкції парку культури та відпочинку;

-       капітального ремонту міського Палацу культури ім. Лесі Українки;

-       створення перинатального центру II рівня;

-       облаштування стоянки для паркування автотранспорту в місцях громадського користування;

-       та інших питань.

Але я чітко усвідомлюю, що є різні питання, різної категорії складності. Інша справа - як їх вирішувати. Я стараюся бути людиною слова, вимогливим насамперед до себе. Мені цікаво, щоб поруч зі мною працювали люди, які мислять і думають на перспективу. Місту потрібні зміни на краще.

Все, що є доброго, зали­шаємо і рухаємося вперед. За 4 роки, що залишилися, ми з командою при підтримці депутатів, попри різні політичні погляди, при підтримці громади маємо зробимо місто найкращим.

Усе позитивне, чого вдалося досягти, - це наші спільні здобутки. Разом з тим і невирішені проблеми – теж наші спільні.

Тож сподіваюсь на подальшу злагоджену роботу, підтримку і розуміння. Лише в умовах відкритого діалогу можна досягти ефективної реалізації поставлених завдань.

Висловлюю глибоку вдячність усій громаді міста за підтримку та допомогу у вирішенні важливих проблем, які стояли перед нами, адже, висвітлюючи та пояснюючи свої дії, влада має можливість отримати оцінку та вибудувати подальшу стратегію розвитку нашого міста.

Я по совісті до 2020-го буду працювати на користь громади. У моєму розумінні громада – це всі 56 тисяч жителів Новограда-Волинського.

Для міської влади у майбутніх діях пріоритетними завжди будуть інтереси людини. Вірю, що й надалі ми будемо усією громадою створювати комфортне життя у рідному місті - працювати, допомагати один одному для загального добра, миру i злагоди.
 
Дякую за увагу! Слава Україні!
 
 

Звіт міського голови Весельського В.Л. про роботу виконавчих органів міської ради та про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами міської ради у 2017 році (16.11.2017)
 
Дорогі новоград-волинці! Шановні мешканці міста!
2 роки тому, 25 жовтня 2015 року, відбулися місцеві вибори до рад усіх рівнів, 54 % виборців висловили мені свою підтримку і уповноважили представляти та захищати їх інтереси на найвищій посаді міста. Разом з депутатським корпусом міської ради сьомого скликання, членами виконавчого комітету міської ради, я віддаю всі свої зусилля на впровадження в життя виборчої програми, забезпечуючи стабільне та безперебійне життєзабезпечення міста.
За два останні роки новоград-волинці стали свідками початку втілення в життя нових проектів, які незабаром стануть не тільки окрасою міста, а й значно покращать інфраструктуру та зроблять життя містян набагато комфортнішим. За звітний період міська влада не скоротила жодної соціально програми і прагнула виконати всі ті програми, які були прийняті та затверджені на початку року. Головним завданням, над яким працював виконавчий комітет міської ради впродовж 2017 року, була максимальна реалізація інтересів міської громади в реальних бюджетно-фінансових, економічних та соціальних умовах, в межах Конституції та Законів України. Завдяки спільній цілеспрямованій роботі вдалося забезпечити нормальне функціонування комунальних підприємств, у деякій мірі покращити їх матеріальний стан, а також закладів освіти, культури, охорони здоров’я та досягти певних позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності нашого міста. Ми керувалися принципом відкритого діалогу з міською громадою, усі засідання сесій міської ради, виконавчого комітету міської ради, а також основні заходи транслюються у прямому ефірі по місцевому телебаченню.  Моя мета та ж, яка була на початку каденції, з якою прийшов у міську раду: зробити Новоград-Волинський сучасним містом, забезпечити достойне життя, покращити добробут людей.
Так, у 2017 році одним з основних  проектів стало відновлення доріг. Хочу наголосити, що процес триватиме і наступного року. Будівництво та капітальний ремонт доріг – це одне з основних завдань, що я ставлю перед своєю командою та підлеглими. Зокрема, вже усі встигли звикнути до гарної облаштованої вулиці від міського парку культури та відпочинку до стадіону «Авангард», яка, між іншим, з’явилася тільки цього року. Тепер кожен новоград-волинець, прогулюючись «стометрівкою», може відчути, що живе у сучасному та гарному місті. Окрасою міста у цьому році стала й оновлена площа Лесі Українки, де проходили заходи з нагоди 30-ї річниці Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», 760-річчя від першої літописної згадки про місто Новоград-Волинський та ін.
Крім того, у різних мікрорайонах Новограда-Волинського будуються нові багатоповерхівки. Якщо місто будується – значить воно живе, це свідчення поступового зростання та розвитку.
Досягнуті домовленості з найвищим керівництвом держави щодо будівництва Прозорого соціального офісу. Нагадаю, що на його будівництво з державного бюджету буде виділено 24 млн. грн. – це 83 % загальної вартості проекту. Решту             17 %, а це 5 млн. грн. профінансує міський бюджет.
У Прозорому соціальному офісі, що постане у центральній частині міста, на першому поверсі розміститься Пенсійний фонд, а на другому -  департамент праці і соціального захисту населення міської ради. Приміщення буде обладнано найсучаснішою технікою. Також передбачена доступність в установу для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Прозорий соціальний офіс у Новограді-Волинському буде справжньою окрасою міста, але найголовніше – нарешті мешканці міста будуть отримувати соціальні послуги в одному місці: зручно, якісно та доступно.
Ми з вами продовжуємо розширювати коло медичних послуг для населення: відкриваємо нові амбулаторії медицини загальної практики у віддалених мікрорайонах міста, закуповуємо медичне обладнання для міськрай ТМО і, найголовніше, ведемо активні роботи з будівництва нового хірургічного корпусу. Медична реформа вимагає динамічних змін. Місто готується до створення госпітального округу з центром у Новограді-Волинському в який входитимуть навколишні райони.
Я особисто займатимусь галуззю охорони здоров’я в місті, щоби застосувати весь свій досвід роботи в медичній галузі. 
Також хочу наголосити, що започаткована в 2014 році реформа децентралізації, яка дозволила наростити ресурси місцевих бюджетів, була покликана акумулювати кошти на місцях. Крім того, об’єднані громади автоматично будуть отримувати у своє розпорядження 60% від податку на доходи громадян. Це призведе до двократного збільшення власних надходжень. Тому Новоград-Волинський пішов на дуже важливий і позитивний крок – об’єднання з прилеглими селами. Наразі це поки що Майстрів, Маковиці, Майстрова Воля Майстрівської сільської ради. Крім того, ми відкриті до діалогу і готові розглянути інші пропозиції.
Ми на порозі змін. Мусимо бути готові до нових викликів та йти в ногу з часом, йти на випередження.
Отож, шановна громадо, до вашої уваги я хочу представити черговий, вже мій другий звіт міського голови щодо діяльності у поточному році. 
 
Бюджет міста
За 9 місяців поточного року доходна частина міського бюджету в цілому виконана у сумі 442,3 млн. грн. або на 98%. Це на 119,4 млн. грн більше відповідного періоду минулого року.
З урахуванням міжбюджетних трансфертів до загального фонду міського бюджету надійшло 423,4 млн. грн або 98,0% до плану міської ради. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 111,6 млн. грн або на  35,8 %.
Надходження від власних доходів становлять 148,4 млн. грн або 100,0% до плану міської ради та у порівнянні з відповідним періодом минулого року  збільшились на 18,6 млн. грн або 14,3%, в тому числі з:
податку на доходи фізичних осіб – на 11 млн. грн;
єдиного податку – на 6 млн. грн;
плати за землю – на 3,1 млн. грн.
Субвенцій з усіх рівнів бюджетів (субвенції з державного, обласного, районного бюджетів та бюджетів ОТГ- Городниця, Чижівка) надійшло майже 274,0 млн. грн, що більше ніж у минулому році на 92,4 млн. грн.
Надходження до спеціального фонду міського бюджету забезпечено у сумі 18 ,9 млн. грн або 98,3 %, у тому числі:
власні надходження бюджетних установ – 9,5 млн. грн..;
бюджет розвитку – 9,3 млн. грн (інші субвенції з обласного, районного бюджетів та субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій).
Видаткова частина міського бюджету за 9 місяців 2017 року в цілому виконана у сумі 435,7 млн. грн, що на 138,2 млн. грн або на 46,4% більше відповідного періоду минулого року.
Аналіз структури по галузях міського бюджету свідчить про його спрямованість на галузі соціально-культурної сфери.
На фінансування першочергових та захищених видатків спрямовано 372,7 млн. грн.. коштів загального фонду міського бюджету, що на 119,1 млн. грн. або на 47% більше відповідного періоду минулого року.
Касові видатки за спеціальним фондом проведено у сумі   35,4 млн. грн, з них за рахунок власних надходжень бюджетних установ у сумі 8,6 млн. грн. На проведення капітальних видатків спрямовано 26,8 млн. грн, що на 6,8 млн. грн більше  2016 року.
У структурі капітальних видатків найбільшу питому вагу займає житлово-комунальне господарство – 49,9%, охорона здоров’я – 21,8%, освіта – 16,4%, , культура – 5,1%, соціальний захист – 4,1%, фізична культура і спорт – 0,5%.
 
Надання адміністративних послуг у місті
За звітний період Центром надання адміністративних послуг міської ради надано 15 тис. 986 послуг.
Відділом державної реєстрації міської ради за 2017 рік зареєстровано:
- 36 юридичних осіб;
- 328 фізичних осіб-підприємців.
За звітний період від проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців до міського бюджету надійшло 288 тис. 966 грн. Всього за звітний період проведено             10 тис. 223 реєстраційні дії.
Протягом звітного періоду спеціалістами відділу ведення реєстру територіальної громади надано 4 тис. 259 адміністративних послуг громадянам міста, з них:                      2 тис. 103 – реєстрація місця проживання, 2 тис. 156 – зняття з реєстрації місця проживання.
 
Економіка міста
Характеризуючи економіку міста протягом 2017 року, необхідно відмітити, що місцеві товаровиробники модернізуючи виробництва, вкладаючи значні кошти у інноваційний розвиток, досягли певних позитивних результатів.
Вагомий внесок у розвиток промисловості міста роблять 16 промислових підприємств, якими сплачено до міського бюджету 22,6 млн. грн., а це на 27% більше, ніж за 9 місяців 2016 року (17,8 млн. грн.).
Бюджетоформуючими підприємствами міста за січень-вересень 2017 року реалізовано промислової продукції на суму 764,0 млн. грн., що на 10 % (69,3 млн. грн.) більше аналогічного періоду минулого року. Для порівняння – за 9 місяців 2016 року обсяг реалізації промислової продукції становив 694,7 млн. грн.
Основним показником, який характеризує загальний стан на ринку праці – є рівень зареєстрованого безробіття. Протягом 2017 року до Новоград-Волинського центру зайнятості з метою пошуку роботи звернулось 2231 мешканців міста, за аналогічний період минулого року – 3029 мешканців. За січень-вересень 2017 року за сприянням служби зайнятості знайшли роботу 1461 мешканець міста. Станом на 01.10.2017 року нараховувалось 229 актуальних вакансій на підприємствах міста.
Середньомісячна заробітна плата по місту становить 5 221 гривню, у порівнянні з минулим роком вона зросла на 32% (3 940 грн.). Середній рівень заробітної плати в області – 5 760 гривень, в Україні – 6 785 гривень. Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах відсутня.
Протягом 9 місяців 2017 року 34 суб’єктами господарювання створено 108 робочих місця, у тому числі юридичними особами створено – 52, у фізичних осіб-підприємців – 56 робочих місць.
У 2017 році найбільшим підприємством легкої промисловості ПрАТ ВКФ «Леся» реалізовано проект з реконструкції виробничих приміщень із збільшенням об’ємів площі, а саме побудовано новий цех з перспективою створення 500 додаткових робочих місць.
Крім того, на ТОВ «Нові ласощі – Житомир» в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшено виробництво на 60% та створено додатково 70 нових робочих місць.
 
Виконання Програми соціально-економічного розвитку міста
Зусилля виконавчих органів міської ради спрямовані на забезпечення виконання Програми соціально-економічного розвитку міста, збереження досягнутих результатів в окремих галузях економіки, поліпшення життєвого рівня населення, покращення його соціального захисту.
Програмою на 2017 рік з урахуванням змін та доповнень заплановано проведення робіт в сумі 187,2 млн. грн. Виконання станом на 01.10.2017 року становить 19,3% або 36,2 млн. грн.
 
Ефірне радіомовлення
З метою якісного надання послуг з радіомовлення та його покращення протягом 2017 року проведено роботу із запровадження ефірного радіомовлення. Результатом є те, що ПАТ „НТСУ“ м. Київ, (позивні „Радіо „Культура“) здійснюватиме 24 години на добу радіотрансляцію з використанням частоти 103,2 МГц у місті та районі. Наразі ведуться роботи із закупівлі та встановлення відповідного обладнання для трансляції ефірного радіомовлення.
 
Транспорт
Триває робота щодо запровадження в 2017-2018 роках супутникового моніторингу транспорту: встановлення GPS-трекерів, що забезпечить здійснення контролю за дотриманням графіків руху автобусів. У подальшому планується встановлення інформаційних табло та відповідного програмного забезпечення. Активно ведеться робота над ідеєю впровадження електронного обліку пасажиропотоку, зокрема пасажирів-пільговиків.
Підприємницька  діяльність
До сфери підприємницької діяльності міста належать 6186 суб’єктів малого та середнього підприємництва.
За 9 місяців поточного року до міського бюджету від суб’єктів господарювання надійшло 20 мільйонів 925 тисяч гривень, з них 17 мільйонів 320 тисяч гривень - від фізичних осіб-підприємців.
 
Реалізація міжнародних та вітчизняних проектів технічної допомоги, що спрямовані на покращення якості життя територіальної громади.
Триває співпраця Новоград-Волинської міської ради із спільним Проектом Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ».
У 2017 році завершено реалізацію 13 мікропроектів громад у 13 ОСББ міста, загальна вартість проектів складає 4,7 млн. грн., фінансова підтримка ЄС/ПРООН – 2,2 млн. грн., Новоград-Волинської міської ради – 2,3 млн. грн., внесок ОСББ –                  0,2 млн. грн.
Новоград-Волинський єдине місто в Житомирській області та одне з 9 міст в Україні, де реалізовано два проекти з комплексної термомодернізації  багатоквартирних житлових будинків, на основі кращого європейського досвіду та ноу-хау. Вже цієї зими переваги  від реалізованих проектів зможуть відчути мешканці 160 квартир у двох 5-поверхівках, за адресою вул. Житомирська, 53 (ОСББ «ЖБК-1»), вул. Леваневського, 5 (ОСББ «Чайка»).
Загальна вартість проектів 7,1 млн. грн. Внесок ЄС/ПРООН – 4,8 млн. грн., внесок Новоград-Волинської міської ради – 1,9 млн. грн., внесок ОСББ – 0,4 млн. грн.
У 2017 році завершено реалізацію проекту «Впровадження інноваційної моделі розвитку медичної галузі міста». Загальна вартість проекту становить 1,1 млн. грн. Внесок Новоград-Волинської міської ради – 0,5 млн. грн., ЄС/ПРООН – 0,6 млн. грн. Запровадження сучасного електронного сервісу у Новоград-Волинському міськрайонному територіальному медичному об’єднані дозволить громадянам отримувати послуги якісно, швидко та зручно, а лікарям – налагодити зручну форму зворотного зв’язку з пацієнтами.
 
Житлово-комунальне господарство
За 9 місяців 2017 року управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради освоєно 21,7 млн.грн., які використані на будівельно-ремонтні роботи та утримання місць загального користування, а саме:
-        збудовано  арку пам’яті Небесної сотні  та загиблим учасникам АТО;
-        проведено капітальний ремонт площі Лесі Українки;
-        виготовлена проектно-кошторисна документація на об’єкт  „Будівництво підпірної гідротехнічної споруди з проведенням протиповеневих заходів, поліпшенням гідрологічного режиму та санітарного стану річки Случ в м.Новоград-Волинський Житомирської області“;
-        виготовлено 36 проектів на капітальний ремонт, будівництво та реконструкцію об’єктів благоустрою місць загального користування, з них 21 на капітальний ремонт доріг та тротуарів.
Розпочато роботи з капітального ремонту зливової каналізації на 5 вулицях міста.
Закінчується ремонт внутрішньоквартальних доріг та тротуарів, розташованих на прилеглих до будинків ОСББ територіях міста та в’їздів до них. Впорядковані території біля 12 будинків ОСББ. До кінця року планується впорядкувати ще                      4 прибудинкові території.
На прибудинкових територіях ОСББ та на  землях комунальної власності   приватного сектору встановлені дитячі та спортивні  майданчики на 6 земельних ділянках.
Проведено роботи з ремонту пішохідного переходу між вулицями Соборності та вулицею Житомирська.
З 01.09.2017 року за рішенням керуючих ОСББ угоди на  обслуговування ліфтів укладено з новоствореним підприємством "Новоград-Волинськліфт".
На  ремонт  вуличного освітлення використано – 193,5 тис.грн. Вже виконані ремонти на 14 вулицях та провулках міста. У 2018 році планується  виконати капітальний ремонт на 32 вулицях, розроблена проектно-кошторисна документація.
Ведуться ремонтні роботи на 1,2,3 провулку Коростенському, вулиці Юношева.  Роботи виконуються за рахунок державної субвенції.
Загалом відремонтовано більше  1 км мереж вуличного освітлення.
Введено в дію світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Житомирська-Лубчицька;
Встановлено світлодіодні світлофори на перехресті вул.Шевченка-Левченка (район  автовокзалу).
Сфера житлово-комунальної галузі представлена 4-ма комунальними підприємствами. Всі підприємства  працюють у штатному режимі.
 
Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради  "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" 
До нового опалювального сезону підприємство забезпечило 100% облік  споживання  теплової енергії   у  тих   багатоквартирних  житлових  будинках,  де  є технічна  можливість   монтажу   лічильників теплової енергії  
Проведена реконструкція котельні по вул.Шевченка,1. Загальна вартість виконаних робіт становить 2, 7 млн.грн.
Переведено на автономне індивідуальне опалення багатоквартирний будинок на вулиці Рокосовського,1,
Загалом за 9 місяців поточного року на виконання енергозберігаючих заходів інвестиційної програми та підготовку теплового господарства до опалювального сезону 2017-2018 років підприємством  освоєно 4,3 млн.грн.
 
Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради  „Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства“
Відновлено роботу каналізаційного колектору на вул. Соборності - Ю.Ковальського – Замкова   довжиною 252 м. 
Замінено аварійні ділянки каналізаційної мережі на вулиці Соборності,20 та Єрьоменка,18.
За період з січня по вересень 2017 року ліквідовано103аварійних ситуації на водопровідних мережах та понад 1000 засмічень та заторів - на каналізаційних мережах міста.
Розпочато реконструкцію даху водоочисних споруд ІІ підйому по                                  вул. Житомирська,19
З метою впорядкування тиску води в багатоповерхових будинках центральної частини міста замовлено проектно-кошторисну документацію на встановлення підвищувальної насосної  станції на площі Лесі Українки,3.
Для підвищення якості питної води вивчається можливість очистки русла річки Случ в районі водозабору.
Виготовлена проектно-кошторисна документація та розпочаті роботи з влаштування водопровідної мережі на вулиці Штепіна, розробляється проектно-кошторисна документація на прокладання вуличної мережі на вулиці  Пилипа Орлика та Івашківська.
Виготовлено кошториси для робіт з влаштування централізованого водопостачання в житлових мікрорайонах Дружби, Карєр.
 
Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради 
„Шляхрембуд“
З початку  поточного року  освоєно з міського бюджету 7,4 млн.грн. на капітальний ремонт доріг та тротуарів, та 2 млн.грн. на поточний ремонт.
На даний час капітально відремонтовано 8 доріг загальною протяжністю більше  2,5 км - вул.Мякішева, Зелена, Рокосовського, Шевченка-Мамайчука, Карбишева, Ціалковського, Полянського. Закінчені також ремонтні роботи на вулицях, які виконувались в кінці минулого року. Це ІІ Зарічний провулок, вулиця Західна,Гордєєва. В стадії закінчення ремонт вулиці Кривоноса.
Заасфальтували  дорожнього покриття площею 4,9 тис.кв.м.
Поточний ремонт вулиць з м’яким покриттям (грейдерування з частковим підсипанням щебенево-висівковою сумішшю) проведено на 49 вулицях та 8 провулках міста та в мікрорайонах  „Смолка“, „Дружба“, „Мясокомбінат“ площею 49,3 тис.кв.м.
Здійснено фарбування турнікетів у кількості 756 шт., нанесено 5,5 км розмітки на вулицях, перехресті доріг та пішохідних переходах. Встановлено 72 дорожніх знаки.
 
Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради
„Новоград-Волинськжитлосервіс “
На даний час підприємством освоюється державна субвенція, виконуються роботи по капітальному ремонту будинків на вулиці Дружби,129,131,127.
-        на заквітчення міста освоєно 351,9 тис.грн.
- на зрізання аварійних дерев по місту освоєно 292,4 тис.грн., за які видалено 469 аварійних дерев, потребують знесення ще - 164 дерева.
 По місту з початку року відловлено 50 безпритульних тварини, 55 –простеріалізовано та  252 безпритульних тварини утримується у притулку.
На утримання кладовищ  використано 237,1 тис.грн.
 
 
Капітальний ремонт житлового фонду
У місті діють 41 ОСББ та 1 Асоціація ОСББ. Особлива увага в цьому році приділялася співучасті міської ради у капітальних ремонтах будинків ОСББ по Проекту ЕС/ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду/ ІІІ фаза“.
За 2017 рік на капітальний ремонт житлового фонду  виділено 2,2 млн. грн., освоєно 1,9 млн.грн. До кінця року планується закінчення робіт по всіх об’єктах  капітального ремонту та модернізації, це: ОСББ „Колорит“, ОСББ „Чайка“, ОСББ „ЖБК-1“, ОСББ „Ласточка“, ОСББ „Случ“, ОСББ „Мікрорайон Морське“.
 
Містобудування та земельні відносини
На виконання Програми розроблення містобудівної документації на 2016-2020 роки міською радою сьомого скликання затверджено містобудівну документацію: „Детальний план території окремої земельної ділянки на вулиці Пушкіна, 45“, „Детальний план частини території міста на вулиці Маршала Рокосовського під багатоповерхову житлову забудову“.
Розроблено містобудівну документацію: „Детальний план частини території міста на вулиці Ушакова під багатоповерхову житлову забудову“, „Детальний план території окремої земельної ділянки на вулиці Олейнікова, 49-А під будівництво об’єктів промисловості“.
Розроблено та затверджено схеми додаткового розпланування земельних ділянок для індивідуального будівництва: - в районі вулиць Потапова, Чижовецької, Олейнікова, Зарічної, Леваневського, Герцена.
На підставі проведеної інвентаризації, в різних частинах міста надано земельних ділянок:
для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд учасникам АТО – 39; іншим громадянам – 11;
для будівництва індивідуального гаража: учасникам АТО – 25; іншим громадянам - 6.
Разом з тим, забезпечити усіх бажаючих земельними ділянками під індивідуальну житлову забудову, на жаль, немає можливості у зв’язку з відсутністю вільних земельних ділянок в межах міста Новограда-Волинського.
До міського бюджету надійшло пайової участі від замовників будівництва на розвиток інфраструктури міста 406,6 тис.грн.
На підставі прийнятих міською радою рішень продано 8 земельних ділянок на суму 852,9 тис,грн.
Проведено 2 земельних аукціони на якому продано 4 права оренди земельних ділянок на суму 53,1тис.грн орендної плати в рік.
Проводиться робота по залученню інвесторів в житлову розбудову міста: на вулиці Пушкіна, 45 на 56 квартир та на вулиці Ушакова, 7-Б на 14 квартир.
Планується будівництво чотирьохповерхового житлового будинку з мансардним поверхом на вулиці Маршала Рокосовського, 1-Б на 48 квартир, десятиповерхового житлового будинку на вулиці Івана Мамайчука, 11.
 
Соціальний захист Жителів міста
Основним завданням департаменту праці та соціального захисту є забезпечення реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення у місті.
За  звітний період до управління державних соціальних допомог департаменту звернулося 10 831 особа:
Станом на жовтень на обліку в департаменті перебувало – 4 537 одержувачів допомог, 14 188 домогосподарств, які одержують субсидію.
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам було нараховано та виплачено 152 036,2 тис. грн. різних державних соціальних допомог та субсидій:
Згідно даних Єдиного  державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом на звітну дату на обліку перебуває 13 783пільговика.
Організовано навчання 30 учасників АТО для отримання водійських прав категорій B та D на загальну суму 121,1 тис. грн.
За звітний періодзабезпечено санаторно-курортне лікуванням 21 учасника бойових дій числа учасників АТО на загальну суму 131,3 тис. грн. 
Виплачено  компенсацію інваліду війни ІІ групи з числа учасників АТО на суму 919,0 тис. грн., який придбав  житло на вторинному ринку. До кінця поточного року буде профінансовано придбання квартир ще 3 особам з числа учасників АТО.
Одним з питань  соціального захисту мешканців міста є пільговий проїзд у міському автомобільному транспорті, який в межах України фінансуються за рахунок коштів міського бюджету. За  звітний період відшкодовано з міського бюджету за пільгове  перевезення міським автомобільним транспортом  - 2 499,1 тис. грн.
Згідно затвердженого порядку надання пільг за користування послугами лазні для окремих категорій громадян міста видано 331 довідку на користування послугами лазні.
На черзі на забезпечення санаторно–курортним лікуванням  у департаменті соціального захисту перебуває 878 осіб пільгових категорій, з яких 171 особа забезпечена санаторно–курортним лікуванням у 2017 році  в оздоровчих закладах відповідного спрямування.
Департамент праці та соціального захисту забезпечує проведення капітальних ремонтів житла для ветеранів війни. 8 осіб з числа ветеранів війни перебувають на черзі на проведення капітального ремонту житла, 3 ремонти з яких буде завершено до кінця поточного року на загальну суму  80,0 тис. грн. за рахунок коштів з міського бюджету.
У місті проживає 1 197 осіб, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. На обліку у департаменті перебуває 427 потерпілих громадян, яким щомісячно нараховуються та виплачуються через банківські установи та центр поштового зв’язку компенсація на продукти харчування
Згідно Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” для фінансування пільг і компенсацій потерпілим громадянам на 2017 рік передбачено  1 868,3 тис. грн.
Видано  39 путівок на санаторно-курортне лікування потерпілим громадянам І категорії та 3 путівки матері та дитини, інвалідність якої пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.
Суттєва підтримку осіб, які потребують соціального захисту в місті, здійснюється за рахунок коштів з місцевого бюджету. Відповідно до змін внесених у положення про надання разової грошової допомоги громадянам, затвердженого рішенням міської ради № 216 від 23.12.2016 року, збільшено розміри матеріальної допомоги особам, які потребують дороговартісного лікування.
За звітний період з міського бюджету виплачено разової грошової допомоги мешканцям міста 903 особам на загальну суму – 2 450,0 тис. грн.
Вирішується питання будівництва «Прозорого соціального офісу».
 
Охорона  здоров'я
З метою наближення надання медичної допомоги до жителів нашого міста продовжується робота з відкриття закладів охорони здоров’я у віддалених мікрорайонах. На сьогодні функціонує 7 амбулаторій лікарів загальної практики сімейної медицини. Виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію приміщення під амбулаторію загальної практики сімейної медицини №8 по вул.Лідівський шлях, 32, вартістю 1 415 млн.грн. Амбулаторії обладнані відповідно до табелю оснащення. Проведено поточний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1 по вул.Леваневського, 24.
Одне із основних завдань в галузі охорони здоров’я – продовження будівництва хірургічного корпусу. Сьогодні потрібно наголосити, що після трьох років, відновлено будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об'єднання. Міською радою виділено 3 млн.40 тис.грн., 5 млн.грн. виділено з обласного бюджету, 600 тис.грн. виділили депутати обласної ради.
За кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт інженерних мереж підвального приміщення травматологічного відділення (924,0 тис.грн.), капітальний ремонт інженерних мереж хірургічного відділення (294,0 тис.грн.), капітальний ремонт неврологічного та терапевтичного відділень (400,0 тис.грн.).
За кошти міського бюджету закуплено медичного обладнання на суму                      780,0 тис.грн. та м'якого інвентарю на суму 108,8 тис.грн.
6 жовтня в закладах охорони здоров’я міста презентували проект «Електронна картка пацієнта, електронний кабінет лікаря» в рамках глобальної програми розвитку Smart City. Тепер усі результати медичних оглядів, аналізів, прописані препарати, історія хвороби людини будуть структуровано зберігатися в електронному вигляді. Пацієнт матиме електронний доступ до своєї картки, лікар – матиме змогу переглянути усі необхідні для нього дані зі своєї сторони.
У стаціонарах цілодобового перебування Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об'єднання проліковано 6201 хворих. Значно покращилося харчування, для цього з міського бюджету виділено 941,0 тис.грн.
Покращилось забезпечення ліками пільгових категорій населення. За 9 місяців 2017 року відпущено ліків на загальну суму 2 млн. 135 тис. гривень, що на                           485 тис.грн. більше ніж у 2016 році.
45 жителів міста направлено на консультації та лікування в Державні медичні установи України.
 
ОСВІІТА
За останні роки галузь освіти є у числі пріоритетних галузей міста. Протягом 2017 року зокрема:
-        продовжуючи дію Програми «Вікна. Двері», в ДНЗ №15 було замінено віконні блоки, продовжено заміну  вікон  в  ЗОШ №7, ЗОШ №10,  у ЗОШ №6 - замінено віконні блоки та відремонтовано вхідну групу, а в ДНЗ №8 проведено капітальний ремонт веранд;
-        щодо капітальних ремонтів дахів, санвузлів, харчоблоків у закладах освіти, то вже на стадії завершення реконструкція дахів НВК та колегіуму, проведено капітальні ремонти санвузлів у ДНЗ №6, ДНЗ №16 та ЗОШ №7, харчоблоків -           у ДНЗ №9 та СШ №4, ведуться роботи з підсилення конструкцій  будівель ДНЗ №14 та ЦРД;
-        у питанні фінансування закладів освіти з метою організації повноцінного харчування дітей продовжено забезпечення безкоштовними сніданками учнів початкових класів шкіл міста, дітей, батьки яких були учасниками АТО, та дітей, які є внутрішньо переміщеними особами з Донецької, Луганської областей та Криму, дітей пільгових категорій, на що цього року було спрямовано кошти у сумі 7 млн. 197 тис. грн.
Крім пільг на харчування, другий рік поспіль наші діти користуються пільгами на перевезення міським транспортом. У 2017 році з міського бюджету на це було виділено198 тис. грн. Щороку міським  бюджетом передбачаються кошти і на оздоровлення та відпочинок учнів у пришкільних таборах. Влітку 2017 року таку можливість мали 856 школярів, на що було виділено 200 тис. грн.
Орієнтуючись на реформування освітньої галузіцьогоріч відбулись суттєві зміни і в покращенні освітніх послуг. Так, для забезпечення належних умов навчання дітей з особливими освітніми потребами з вересня 2017 року в заклади освіти міста введено ще 4,5 ставки асистента вчителя. Для якісного вивчення іноземної мови виконавчий комітет міської ради прийняв рішення щодо поділу класів на вивчення предмету при кількості учнів не менше 25.
До Дня працівників освіти щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам було виплачено вже вдруге у розмірі до посадового окладу, на що виділено було більше 3,2 млн. грн.
Також, з нагоди свята та за якісну підготовку закладів освіти до нового навчального року, грошовими преміями було відзначено адміністративно-господарський персонал навчальних закладів у сумі 862 тис. грн. з міського   бюджету.
Рішенням міської ради було підвищено посадові оклади педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти та інформаційно-методичного центру з 01 березня  2017 року на два тарифні розряди.
Загалом, кошти, які виділяються на проведення  капітальних  видатків,  а це 7,6 млн. грн. у 2016 році та за 9 місяців 2017 року -  7 млн. 897 тис. грн.  дали змогу вирішити проблеми галузі, що існували багато років.
Щодо планів на 2018 рік, то, з огляду на реформування освітньої галузі, серед основних завдань слід зазначити:
-        створення інклюзивно-ресурсного центру для забезпечення супроводу у наданні якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами;
-        реорганізація закладів загальної середньої освіти;
-        розробка та підтримка проекту по створенню нового освітнього простору на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7.
 
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА, СПОРТ, МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА
Згідно рішення міської ради, на забезпечення діяльності управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради та підпорядкованих йому установ у 2017 році було виділено 4 млн. 325 тис. грн., що в порівнянні з 2016 роком на 1 млн. грн. більше
Виділено 300 тис. грн. на оплату відряджень спортсменам дитячо-юнацької спортивної школи, дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки, міських громадських спортивних федерацій та клубів для участі в  обласних змаганнях.
На виконання соціальних програм, проведення молодіжних та фізкультурно-оздоровчих заходів виділено кошти в сумі 150 тис. грн.
Проведення капітального ремонту та виготовлення проектно-кошторисних документацій для спортивних та молодіжних установ профінансовано в сумі 235 тис. грн. Виділено 401 тис. грн. на підтримку міського футбольного клубу ветеранів «Авангард» та футбольного клубу «Звягель».
Затверджено в новій редакції Статут дитячо-юнацької спортивної школи, що дає можливість відкрити відділення для занять спортом дітям з обмеженими функціональними можливостями.
Затверджено рішенням міської ради Положення про виплати стипендій міської ради перспективним та обдарованим спортсменам міста зі стипендіальним фондом 52 тис. 200 грн., яке вступає в дію з 2018 року і дасть змогу щороку стимулювати до 15 спортсменів за високі досягнення у спорті. Започатковано вшанування спортивної молоді міста по підсумках року під назвою «Спортивний Олімп».
У лютому місяці було створено робочу групу по вивченню питання перспектив будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу на території міського стадіону «Авангард». Залучалися проектанти з міст Києва, Житомира і Тернополя. Сьогодні є ескізні проекти. Робота буде продовжена в наступному році, адже такий комплекс вкрай потрібен громаді нашого міста.
Покращилася діяльність Молодіжного центру у напрямку роботи з молоддю. Протягом звітного періоду видано 31 посвідчення батьків багатодітної сім’ї та 197 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї. Безкоштовно оздоровлено 99 дітей пільгових категорій. Вважаю, що на наступний рік необхідно збільшувати виділення коштів з міського бюджету на оздоровлення дітей, так як збільшилася сама кількість дітей-пільговиків, особливо з сімей учасників АТО. 
 
КУЛЬТУРА
У звітному  році  проведено капітальний  ремонт міського Палацу культури ім.Лесі Українки на суму 299,4 тис. грн. Підготовлено та відзначено 760 річчя від першої літописної згадки про м. Звягель.
Зміцнилась  матеріальна база  міського Палацу культури імені Лесі Українки на суму 205,0 тис. грн. Аматорські колективи, що працюють при Палаці культури, мали змогу брати участь у міжнародних, Всеукраїнських, обласних фестивалях та конкурсах, так як вперше з міського бюджету на транспортні послуги було виділено 10 тис. грн.
Визначною подією стало проведення на високому рівні ювілейного міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела».
Матеріальна  база  школи  мистецтв збільшилась на 275 тис. грн. Придбано  меблі, концертні костюми та  технічне  обладнання. Демонтовано  аварійну  частину  приміщення  школи.
Бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи обслужили  біля 11 тис.  користувачів. На покращення матеріально - технічної  бази  бібліотек  з міського бюджету було виділено майже 113 тис. грн., за які  придбано меблі,  та  технічне  обладнання. Фонди бібліотек поповнились на 1498 прим. книг на які було виділено 100 тис. грн.
На братській могилі  жертв нацизму, що на вул. Волі, 52, встановлено  новий пам´ятник. Закінчено капітальний ремонт ще двох пам´ятників на братських могилах часів Другої світової війни. Фонди  краєзнавчого  музею  поповнились артефактами, які  датуються 10-13 ст.
Проведено археологічні  розкопки  на  древньому Городищі  літописного Возвягеля. Проведена  Міжнародна наукова  археологічно-краєзнавча конференція, в  результаті  чого є  можливість піднімати  питання про   підтвердження факту, що  наше  місто старше на 300 років.
 
Організаційна робота міської ради та її виконавчого комітету
Протягом звітного періоду відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» підготовлено та проведено у 2017 році 9 сесій міської ради (в т.ч. 2 позачергові), 9 пленарних засідань, 18 засідань погоджувальної ради та 65 засідань постійних комісій міської ради з розгляду питань, що вносились на розгляд міської ради. За цей період міською радою прийнято 200 рішень та                          5 звернень депутатів міської ради до вищого керівництва країни щодо необхідності вирішення суспільно - важливих проблем місцевого та державного значення.
На адресу Новоград-Волинської міської ради за 9 місяців поточного року надійшло 3912 службових документів, всього документообіг станом на 01.10.2017 становить 6069 документів.
За звітний період організовано і проведено 16 засідань виконавчого комітету міської ради та  зареєстровано 195 рішень виконавчого комітету міської ради та             223 розпоряджень міського голови з основних питань.
Проведено  щоп’ятниці 27 прийомів громадян, з них - 19 у приміщенні виконавчого комітету міської ради та 8 - виїзних. Загальна кількість прийнятих у 2017 році міським головою  осіб становить 336 осіб. Серед них порушувалися питання соціального захисту, працевлаштування, земельних відносин та питання житлово-комунального господарства, спадщини та лікування.
Також у 2017 році було введено та розпочато роботу з електронними картками звернень громадян, що надало можливість оперативно реагувати на звернення громадян заступниками міського голови та керівниками виконавчих органів міської ради. У електронному вигляді відбувається й архівування звернень.
 
Здійснення  державної регуляторної політики у сфері
господарської діяльності 
Відповідно до Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“, рішенням міської ради від 23.12.16 №230 затверджено план діяльності Новоград-Волинської міської ради та її виконавчого комітету з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік, до переліку якого увійшло 5 проектів рішень міської ради та її виконавчого комітету, які мають регуляторний характер та при необхідності розглядалися міською радою і її виконавчим комітетом.
Протягом 2017 року прийнято  2 рішення, що носять регуляторний характер, а саме:
-        рішення міської ради сьомого скликання  (12 сесія) від 20.04.2017 року № 282 «Про затвердження містобудівної документації »;
-        рішення міської ради сьомого скликання  (13 сесія) від 22.06.2017 року № 317 «Про затвердження містобудівної документації».
При прийнятті цих рішень проводилась процедура оприлюднення проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу, обговорення за участю представників громадськості та оприлюднення рішень, з врахуванням зауважень та пропозицій.
 
Дорогі новоград-волинці!
Підсумовуючи вищезазначене хотів би подякувати вам за розуміння та підтримку під час прийняття ряду надважливих та необхідних для міської громади  рішень.
Адже протягом 2017 року ми намагалися сумлінно працювати над виконанням плану соціально-економічного розвитку міста. Вносили зміни з урахуванням нових викликів та тримали руку на пульсі життя Новограда-Волинського. Тож у наступний 2018-й рік, ми йдемо з чітким усвідомленням, що необхідно робити далі для користі громади.
Хочу наголосити, що я, у свою чергу, докладатиму усіх зусиль, аби забезпечувати умови для позитивних змін та залучення до міста інвестицій. Слід пам’ятати, що минуло лише два роки з п’яти після мого обрання. Попереду ще багато плідної роботи.
У 2018 році планується продовжити виконання робіт та фінансування заходів, передбачених Програмою соціально-економічного розвитку міста у відповідності з нашими повноваженнями. І хоча сесійно ще не розглянуто і не затверджено конкретні об’єкти з фізичними та фінансовими обсягами робіт на наступний рік, але в цілому визначальними будуть наступні напрямки діяльності міської ради:
- виконання доходної частини бюджету міста – найголовніший пріоритет плану роботи на 2018 рік;
- задоволення потреб членів територіальної громади при їх зверненні до міської ради;
- продовження будівництва хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрайТМО;
- будівництво Прозорого соціального офісу;
- продовження будівництва полігону твердих побутових відходів в урочищі Ржатківка (ІІ пусковий комплекс);
- утримання, капітальний ремонт та реконструкція доріг і тротуарів;
- покращення фінансово-економічного стану комунальних підприємств (придбання техніки, фінансовий контроль, фаховий менеджмент);
- розвиток та зміцнення матеріально-технічної бази закладів дошкільної, загальноосвітньої та позашкільної освіти;
- закладів культури та інше.
Впевнений, що запорукою нашого спільного успіху в розвитку міста Новограда-Волинського може і повинне стати відповідальне відношення до своїх обов’язків, прагнення до підвищення свого професійного рівня та впровадження набутого досвіду задля розбудови міської громади.
Ефективного результату можна досягти лише завдяки спільній, кропіткій та злагодженій праці депутатського корпусу, членів виконавчого комітету, колективу міської ради і громади. Тому і у подальшій своїй роботі розраховую на співпрацю з усіма конструктивними силами міста, тими, хто націлений на результат і ділове співробітництво. Лише усі разом, не дивлячись на політичні розбіжності ми маємо  впровадимо зміни до кращого в нашому місті.
Бажаю всім нам подальшої успішної роботи на благо Новограда-Волинського, взаєморозуміння, поваги, енергії та натхнення у справах!
 
Дякую за увагу!  Слава Україні!
 

 
 Звіт міського голови Весельського В.Л. про роботу виконавчих органів міської ради та про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами міської ради у 2018 році (27.12.2018)
 
27 грудня 2018 року у великій залі міського Палацу культури ім. Лесі Українки міський голова Віктор Весельський прозвітував перед представниками міської територіальної громади про свою роботу за 2018 рік.
Доповідь очільника міста була розділена на частини по галузях. Зокрема, очільник Новограда-Волинського зупинився на економіці; бюджеті міста; житлово-комунальному господарстві; містобудуванні та земельних відносинах; соціальному захисті жителів міста; освіті; охороні здоров’я; фізичній культурі, спорті та молодіжній політиці; культурі; організаційній роботі міської ради та її виконавчого комітету. 
Виступ очільника міста супроводжувався показом слайдів з демонстрацією результатів проведеної роботи. Усі бажаючі мали змогу задати запитання Віктору Леонідовичу за допомогою мікрофонів у залі або ж у письмовій формі. Відбулася відверта, конструктивна розмова міського голови із представниками громади.

До уваги громадськості повний текст звіту міського голови про свою роботу за 2018 рік:
«Шановні новоград-волинці!
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» дозвольте представити звіт про виконану роботу за 2018 рік.
Цей рік для Новограда-Волинського, як і для всієї України, став роком впровадження широкомасштабних і довгострокових реформ, які здійснюються, незважаючи на виклики часу й військовий конфлікт.
Основна реформа, яка стосується місцевого самоврядування – це децентралізація, яка передбачає передачу повноважень і бюджетних надходжень від органів державної влади до органів місцевого самоврядування.
Відповідно до Закону щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення, 1-го листопада на засіданні 26-ї сесії міської ради було прийнято рішення про добровільне приєднання до міста Майстрівської сільської ради. Новоград-Волинський став другим містом обласного значення, після Житомира, який створив об’єднану територіальну громаду. 
Також в місті активно набирає оберти реформа системи охорони здоров’я, впроваджується ключова реформа Міністерства освіти і науки – Нова українська школа, значна увага приділяється удосконаленню соціальних стандартів та якісному надання послуг населенню.

Відтак, сьогодні Центр надання адміністративних послуг пропонує 136 послуг у 16 сферах діяльності. У цьому році мешканцям міста надано 27 тисяч 392 послуги. Проведено 3 тисячі 297 реєстраційних дій по юридичним особам та 1 тисяча 595 по фізичним особам-підприємцям. 

Від проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців до міського бюджету надійшло 430 тис. 209 грн.
Всього за звітний період проведено 10 тис. 745 реєстраційних дій щодо нерухомого майна.
Надано 7 тис. 147 адміністративних послуг громадянам міста з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання. 
Послуги Державного земельного кадастру отримали 1 тис. 778 суб’єктів звернень. Від цієї послуги до міського бюджету надійшло 37 тис. 240 грн.
Інші послуги, що надаються через Центр, отримали 2 тис. 830 осіб.

У місті проводиться робота із створення сучасної системи соціального захисту, в центрі якої є людина. Прикладом чого є будівництво сучасного центру надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс», на будівництво якого у 2018 році було передбачено 23 млн. грн., в тому числі з державного бюджету 18 млн. грн та з бюджету міста 5 млн. грн., де з часом розташується департамент праці та соціального захисту населення міської ради і Новоград-Волинське об’єднане управління пенсійного фонду. Тож, відвідувачі зможуть в одному місці отримати весь спектр соціальних послуг. У ході неодноразових робочих зустрічей з Міністром соціальної політики України фінансування проекту з державного бюджету збільшено до 24 млн. грн.

Ефективність роботи місцевої влади – це якісне надання послуг населенню за умови прозорої діяльності та чіткої сфери відповідальності. Саме ці вимоги я висуваю до співробітників міської ради, її управлінь і відділів.

Рішення, що приймаються міською радою, прозорі й доступні. Відтак, засідання сесій та виконавчого комітету міської ради проводилися відкрито, забезпечувалась їх он-лайн трансляція по місцевому телебаченню, висвітлювалися матеріали роботи засідань у місцевих засобах масової інформації. Проекти рішень оприлюднювалися на офіційному сайті міської ради.
За звітний період підготовлено та проведено: 9 сесій міської ради (з них - 4 позачергових); 15 пленарних засідань; 12 засідань погоджувальних рад та 42 засідання постійних комісій з розгляду питань сесій міської ради.
Прийнято міською радою: 185 рішень; 11 звернень депутатів міської ради до вищого керівництва країни щодо необхідності вирішення суспільно-важливих проблем місцевого та державного значення.
Виконавчим комітетом міської ради проведено 12 засідань, на яких прийнято 237 рішень.
Зареєстровано 288 розпоряджень міського голови з основної діяльності.
На адресу міської ради надійшло 5 тисяч 268 службових документів. Всього документообіг станом на 1 грудня 2018 року становить 8 тисяч 275 документів.
До виконавчого комітету міської ради надійшло 2 тисячі 938 звернень громадян, що на 662 звернень або на 19% менше в порівнянні з попереднім періодом. 
За звітний період я провів 24 особистих прийоми громадян, під час яких прийнято 240 новоград-волинців. Посадовими особами виконавчого комітету міської ради прийнято 380 осіб.
Найчастіше у зверненнях порушувалися питання утримання житлового фонду, благоустрою та житлової політики. Так, за звітний період надійшло 2 тисячі 216 звернень з питань житлової політики, що становить майже 75% від загальної кількості звернень. 
Також серед питань, з якими звертаються мешканці, велика частка належить питанням соціального захисту, що становить 9% від загальної кількості звернень, охорона здоров’я – 5% та інші питання – 11%.

Шановна громадо!
Благополуччя та якість життя людини безпосередньо залежать від стану економіки. Однією із основних сфер економіки міста, що забезпечує зайнятість працездатного населення та наповнення бюджету міста є промислове виробництво.
Питома вага податків і зборів від діяльності промислових підприємств у загальному обсязі надходжень по місту становить 16,4%, що складає 35,1 млн.грн.
Провідними бюджетоформуючими підприємствами міста протягом 2018 року, як і в попередні роки, залишається Приватне акціонерне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Леся» - 7,3 млн.грн. та Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробниче об'єднання «Техна» - 6,7 млн. грн. 
Впродовж останніх років у місті зберігається позитивна динаміка зростання рівня реалізації промислової продукції. 
За 11 місяців 2018 року обсяг реалізації продукції склав 1 141,5 млн.грн, що на 18,8% або на 180,5 млн.грн. більше порівняно з відповідним періодом 2017 року.
Найбільших темпів зростання обсягів реалізації досягли:
* ТОВ «Нові ласощі - Житомир» – на 48 % або на 57,9 млн. грн;
* ТОВ «Новофарм - Біосинтез» – на 47,1 % або на 60,2 млн. грн; 
* ТОВ «Ековудс» – на 30,4 % або на 6,9 млн. грн;
* ПАТ «Новоград-Волинськсільмаш» – на 23,8 % або на 9,7 млн. грн;

Наше постійне завдання – підтримка якісного ділового клімату, створення умов для залучення як зовнішніх, так і внутрішніх інвестицій.
На жаль, серед негативних чинників для залучення інвесторів є недостатня потужність електропостачання, відсутність вільних земельних ділянок та недостатня кількість кваліфікованої робочої сили.


Протягом 2018 року відділом підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та планування міської ради спільно з громадськими організаціями міста підготовлено 8 заявок на фінансування до міжнародних організацій та донорів щодо екології, енергоефективності, впровадження у місті бюджету участі та електронного врядування.

За сприяння Проекту «Адвокація громадського бюджету задля успішної реформи децентралізації» надано в безоплатне користування он-лайн платформу для голосування за бюджет участі міста, що дозволить маломобільним групам населення долучитися до процесу прийняття рішень у 2019 році.
В рамках проекту «Встановлення геліоколектора для родини Щавлінських на вулиці Переяславська, 25» планується придбання системи гібридного нагріву води вартістю 31 594 грн., за спільного фінансування громадської організації Екоклуб, м. Рівне - 16 094 грн. та коштів, що виділені на округ депутату міської ради Гарбовському Олександру Сергійовичу - 15 500 грн.
Коштом проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що впроваджується на базі ФОП Герус Володимир Адамович проведено енергоаудит підприємства.

Триває реалізація Проекту «Е-Рішення для Громад» за сприяння Програми «U-LEAD з Європою».
Крім того, з метою розширення культурної та економічної співпраці підписано Протокол про наміри співробітництва з містом Опочно (Республіка Польща).

Щороку основні цілі та пріоритети розвитку міста визначаються Програмою соціально-економічного розвитку.
Так, згідно відповідної Програми на 2018 рік, з урахуванням змін та доповнень, було заплановано проведення робіт в сумі 194,5 млн. грн. Виконання станом на 1 листопада 2018 року становить 15% або 29,5 млн.грн.
Для порівняння, Програмою на 2017 рік було передбачено проведення робіт в сумі 187,2 млн. грн. Виконання становило 19,3% або 36,2 млн.грн. 
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», розроблено Програму соціально-економічного розвитку Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік, яку було підтримано та затверджено 20 грудня на пленарному 29-у засіданні сесії міської ради.

З метою задоволення потреб споживачів у послугах радіомовлення активно проводиться робота над поліпшенням та розширенням спектру пропонованих послуг. 
Так, з квітня 2018 року в місті та районі запроваджено ефірне радіомовлення - ПАТ „Національна суспільна телерадіокомпанія України“ (позивні „Радіо „Культура“) протягом 24 годин на добу здійснює радіотрансляцію з використанням частоти 103,2 МГц. 
Невдовзі запрацює ще один довгоочікуваний канал ефірного радіомовлення. „Українське радіо“, який здійснюватиме 24 години на добу радіотрансляцію на частоті 89,3 МГц.

Однією з найбільш важливих складових життєдіяльності міста є пасажирський транспорт. Так, протягом 2018 року пасажирським автотранспортом перевезено по місту біля 3 мільйонів пасажирів. У тому числі перевезено більше 1 мільйона пасажирів пільгових категорій. На відшкодування витрат на їх перевезення з міського бюджету виділено більше 5 млн. грн.

Що стосується підприємницької діяльності, станом на грудень 2018 року в місті зареєстровано 4 тисячі 730 фізичних осіб-підприємців.

За 11 місяців надходження до міського бюджету становлять 28,7 млн. грн, що на 6 млн. більше ніж за 11 місяців 2017 року та становить 13,5% у загальному обсязі надходжень по місту.

За звітний період за сприяння сектору підприємницької діяльності 69% поданих заяв з питань захисту прав споживачів вирішено на користь споживача.

Шановне зібрання!
Невід’ємною частиною економічної й соціальної політики міста є бюджетна політика, яка передбачає фінансові гарантії реалізації всіх міських програм.
Місцевий бюджет є фінансовою основою місцевого самоврядування. Протягом трьох останніх років проводиться громадське обговорення проекту міського бюджету, що свідчить про його прозорість та відкритість. Завдяки спільній роботі виконавчих органів та підтримки депутатського корпусу своєчасно затверджується основний фінансовий документ, що дає змогу забезпечити стабільну життєдіяльність територіальної громади міста.
За 11 місяців поточного року дохідна частина міського бюджету в цілому виконана у сумі 637,1 млн. грн або на 100,4 %. 
До загального фонду міського бюджету з урахуванням субвенцій та дотацій з усіх рівнів бюджетів надійшло 612,9 млн. грн або 98,8% до плану міської ради. 
Власних доходів надійшло 213,0 млн. грн або 101,2% до плану міської ради.
Надходження до спеціального фонду міського бюджету забезпечено у сумі 24,2 млн. грн або 173,5%.
Видаткова частина міського бюджету за січень-листопад 2018 року в цілому виконана у сумі 601,1 млн. грн. Вже два роки поспіль з міського бюджету виділяються кошти на потреби виборчих округів, що дає можливість депутатам міської ради спрямувати кошти на першочергові потреби територіальної громади.
Аналіз структури міського бюджету в розрізі галузей свідчить про його соціальну спрямованість.
Видатки загального фонду міського бюджету профінансовано у сумі 552,0 млн. грн. На фінансування першочергових та захищених видатків спрямовано 92,7 % всіх видатків загального фонду. 
Касові видатки за спеціальним фондом проведено у сумі 49,2 млн. грн, з них за рахунок власних надходжень бюджетних установ – 18,3 млн. грн. На проведення капітальних видатків спрямовано 30,8 млн. грн.
Найвагомішим є та залишається стабільне функціонування 56 бюджетних установ міста, забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати її працівникам, організоване проведення відпускної кампанії та своєчасні розрахунки за спожиті енергоносії, забезпечення належним чином харчуванням дітей в дитячих дошкільних закладах, учнів в загальноосвітніх навчальних закладах. 
Відповідно до затвердженої рішенням міської ради «Програми шефської допомоги військовим частинам А3814, А2925 Збройних Сил України та матеріально-технічного забезпечення Новоград-Волинського військового комісаріату, які розташовані на території міста», протягом 2015-2018 років з міського бюджету перераховано 0,7 млн. грн., з них:
- 200 тис. грн. у 2016 році та 280 тис. грн. у 2017 році для потреб військової частини А3814;
- а також 200 тис. грн. у 2018 році для потреб військової частини А2925.
У місті втілюються в життя прийняті рішення міської ради щодо звільнення від плати за харчування дітей учасників АТО в дитячих дошкільних закладах та закладах загальної середньої освіти. На ці цілі з міського бюджету протягом 2016-2018 років виділено коштів у сумі 10 млн. грн., з них 5,1 млн. грн. у 2018 році.
За рахунок коштів міського бюджету у 2016 році надано матеріальної допомоги 641 учаснику антитерористичної операції на загальну суму 596 тис. 300 грн., у 2017 році – 160-ти особам на загальну суму 362 тисяч 400 грн., у 2018 році – 95-ти особам на загальну суму 300 тис. грн.
За результатами прийнятих рішень міської ради протягом 2016-2018 років виділено учасникам АТО – 323 земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлових будинків та господарчих споруд (з них 63 земельні ділянки у 2018 році) та 100 земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів в гаражних масивах (з них 7 земельних ділянок у 2018 році).

Впродовж звітного періоду на виконання завдань житлово-комунальної галузі працювало 4 комунальних, 4 приватних підприємств, 44 ОСББ та одна асоціація ОСББ, які обслуговують 320 житлових будинків.

Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунально власності міської ради за 11 місяців поточного року профінансувало та використало коштів з різних джерел фінансування у сумі 22,6 млн. грн.
Станом на грудень 2018 року в управлінні наявно проектно-кошторисні документації на 40 об’єктів капітального характеру, 21 з яких – на капітальний ремонт дорожньо-транспортної інфраструктури міста.

На капітальний ремонт доріг в 2018 році з міського бюджету використано 2,9 млн. грн. Зокрема, це комплексний благоустрій та ремонт вулиці Юрія Ковальського та капітальний ремонт тротуару на вулиці Лесі Українки, який завершений на 95%. 
Виготовлена та передана управлінню дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської обласної державної адміністрації проектно-кошторисна документація для виконання капітального ремонту вулиць Шевченка, Пушкіна та Житомирської, кошторисною вартістю 15,3 млн. грн., роботи на яких будуть виконуватися у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету.
З початку року на капітальний ремонт вуличного освітлення використано 262,0 тис.грн. та відремонтовано лінії електромереж на 8 вулицях, в тому числі: здійснено капітальний ремонт вуличного освітлення на вулицях Кисельова та Штеменка. Виконуються електро-монтажні роботи на 1-му, 2-му провулках Звягельських та вулиці Затишна.
За сприянням народного депутата Володимира Литвина з державного бюджету на виконання робіт у житлово-комунальній галузі надійшло коштів у сумі 610 тис. грн, за рахунок яких проводиться капітальний ремонт водопропускної споруди зливової каналізації на вулиці Медовій, виконуються роботи по будівництву мереж водопостачання на вулиці та провулку Пилипа Орлика, виконано роботи по встановленню дитячого майданчика на вулиці Шевченка (район автовокзалу), а також враховуючи і кошти міського бюджету здійснено капітальний ремонт покрівлі багатоповерхового житлового будинку №22 на вулиці Рокосовського.

Виконуються роботи по будівництву підвищувальної насосної станції в центральній частині міста. 
На капітальний ремонт зливових каналізацій за 11 місяців поточного року використано 199,4 тис.грн.
Відшкодовано частину кредиту згідно Програми енергозбереження та енергоефективності 53 мешканцям міста на суму 82,8 тис.грн.
На поточний ремонт доріг у 2018 році використано 1,9 млн. грн. За ці кошти виконали ремонт доріг з м’яким покриттям на 29,7 тис. кв. м. На 5,3 тис. кв .м виконали ямковий ремонт асфальтобетонного покриття. 
На послуги з утримання місць благоустрою з міського бюджету використано 2,3 млн. грн.
Закуплено більше 14,5 тис. одиниць квіткової продукції та декоративних кущів, виконувались роботи з озеленення та утримувалось в належному санітарному стані 4 тис.кв.м квітників, газонів, парків, скверів.
За 2018 рік управлінням комісійно за участі представника державної екологічної інспекції в Житомирській області обстежено 435 зелених насаджень, що підлягають видаленню. Зрізано 194 сухих та аварійних дерева. 
З міського бюджету використано 204,4 тис.грн. на допомогу в утриманні тимчасового притулку для безпритульних тварин. За 2018 рік було простерилізовано 41 безпритульну собаку. Відловлено 148 собак. 
Не продовжується будівництво ІІ пускового комплексу І черги полігону ТПВ у зв’язку з невиконанням підрядною організацією договірних зобов’язань. Управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради направлено в прокуратуру лист з метою розірвання договору та відшкодування збитків завданих невиконанням умов договору. 
За рік в місті ліквідовано 7 стихійних звалищ. Інспекцією благоустрою складено 180 протоколів на порушників правил благоустрою на загальну суму 42 тис. грн. 
До бюджету від оренди майна за 11 місяців поточного року надійшло 645,7 тис. грн.
Що стосується роботи комунальних підприємств, послугами з централізованого теплопостачання забезпечуються 59% мешканців житлового фонду, об’єктів соціальної сфери та бюджетних установ міста. Кількість абонентів по опаленню – 8 тисяч 447 одиниць. 
На балансі комунального підприємства міської ради „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ перебуває 25 котелень, три з яких працюють на твердому паливі. 
Надходження підприємства за 10 місяців 2018 року становили 49,1 млн.грн., сплачено податків до бюджету 5,4 млн.грн. Обсяг реалізації теплової енергії склав 41,6 тис. Гкал. 
Своєчасно проведені поточні ремонти в період підготовки житла до роботи в осінньо-зимовий період дозволили розпочати опалювальний сезон при настанні відповідної норми температурного режиму з 11.10.2018 року. 
Завчасно закуплений ліміт газу дав стабільний ритм роботи котельного господарства міста взимку. 
Відповідно до мого розпорядження на підприємстві працює робоча група з питання перевірки розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та послуги з централізованого опалення на комунальному підприємстві Новоград-Волинської міської ради „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“.
Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” забезпечує місто централізованим водопостачанням і подає близько 6,6 тис. м³ води на добу, при цьому забезпечує послугами водопостачання більше 19 тис. споживачів, в тому числі близько 18 тисяч 370 – це населення. Надходження підприємства склали за 2018 рік 26,968 млн. грн, сплачено податків – 5,4 млн. грн. 
Підприємством виконано роботи з будівництва вуличної мережі водопостачання на вулиці Штепіна та на вулиці Івашківська.
Виконуються роботи з будівництва підвищувальної насосної станції в центральній частині міста на площі Лесі Українки, 3, а також з будівництва вуличної мережі водопостачання на вулиці Пилипа Орлика та провулку Пилипа Орлика.
За дорученням депутатів міської ради, відповідно до мого розпорядження на підприємстві проведено незалежний технічний і фінансовий аудит господарської діяльності комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради „Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства“, результати якого оприлюднені на офіційному сайті міської ради.
Комунальне підприємство „Шляхрембуд“ утворено у 2013 році для утримання і здійснення ремонтних робіт на дорогах міста. Загальна протяжність яких становить 179 км, з них з твердим покриттям 76 км. Надходження на підприємство у поточному році становить 5,3 млн. грн. Капітальним ремонтом було відремонтовано 2,2 тис.кв.м., поточним – 35 тис.кв.м. 
Підприємство виконує роботи з капітального ремонту тротуару на вулиці Лесі Українки та капітальний ремонт асфальтного покриття внутрішньо-квартальних проїздів на вулиці Житомирська, 79.
Крім того, підприємство утримує міські дороги в зимовий період та здійснює санітарну очистку міста в весняно-літній період, утримує мережі зовнішнього освітлення вулиць та мережі зливової каналізації. На підприємстві не вистачає спеціалізованої техніки для здійснення необхідного обсягу запланованих робіт.
Поступово комунальне підприємство здійснює оновлення матеріально-технічної бази. Так, 1-го листопада під час засідання 26-ї сесії міської ради з міського бюджету було виділено 450 тис. грн. на переобладнання КАМАЗу в установку ямкового ремонту. Відповідні роботи уже здійснено, тож переобладнана одиниця техніки буде використовуватись для прибирання снігу взимку та ямкового ремонту асфальтобетонних покриттів дорожнього полотна в теплу пору року.
На обслуговуванні комунального підприємства „Новоград-Волинськжитлосервіс“ знаходиться 58 багатоквартирних будинків. Надходження підприємства у 2018 році становили 2,7 млн.грн. На поточний ремонт освоєно 48,0 тис.грн. 
Підприємство з 2017 року розпочало виконувати роботи з благоустрою міста, на що використано 2 млн. грн.
За звітний період силами підприємства зрізано 84 аварійних дерева. Вказана деревина розвезена 32-ом малозабезпеченим сім’ям та комунальним підприємствам міста для опалення нежитлових приміщень.
За 11 місяців поточного року на капітальний ремонт житлового фонду з міського бюджету використано 769,7 тис.грн. На 7 будинках встановлено системи відеоспостереження, закуплено та встановлено 26 дитячих, спортивних ігрових майданчиків.

Шановні жителі міста!
На виконання Програми розроблення містобудівної документації міста на 2016-2020 роки, проводяться роботи з розроблення історико-архітектурного плану міста, розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту на мирний час та особливий період до Генерального плану міста.
Міською радою сьомого скликання затверджено містобудівну документацію, а саме: 
- детальні плани частин території міста на вулицях Співдружності та Житомирській, 2 під багатоповерхові житлові забудови;
- детальні плани території окремої земельної ділянки на вулиці Олейнікова, 20-А під будівництво об᾽єктів промисловості; та на вулиці Відродження, 8-Б під будівництво об᾽єктів транспортної інфраструктури.
У лютому 2018 року введено в експлуатацію багатоквартирний житловий будинок на вулиці Ушакова, 7-Б на 16 квартир.
Завершується будівництво дев’ятиповерхового житлового будинку з мансардним поверхом із вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями та з підземним паркінгом на вулиці Пушкіна, 45 на 56 квартир.
Для забезпечення доступу до даних містобудівного кадастру міста спеціалістами служби містобудівного кадастру розроблено геопортал, робота над яким на даний час продовжується. 
Серед іншого, виготовлено та надано суб᾽єктам містобудування 58 містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва, в тому числі для проектування соціально значимих об᾽єктів на території міста: 
- будівництво мереж водопостачання мікрорайону «Дружба», вулиці Івашківської, вулиці Пилипа Орлика та провулку Пилипа Орлика, частини вулиці Штепіна;
- комплексну реконструкцію парку культури та відпочинку на вул. Шевченка, 22;
- будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими торговими та офісними приміщеннями, підземним паркінгом, будівництво 8-ми поверхового житлового будинку із вбудованими приміщеннями на вул. Житомирській, 2, будівництво 64-квартирного та 72-квартирного житлових будинків на вул. Павла Сірагова, 113, будівництво 30-квартирного житлового будинку на вул. Ушакова, 21-А.
Укладено 20 договорів про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста на суму 246,17 тис. грн, надійшло до бюджету розвитку міста пайової участі на суму 266,5 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року до бюджету міста надійшло більше коштів пайової участі на суму 73,8 тис.грн. 
Розроблено та затверджено схему додаткового розпланування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва в районі провулку Баранівський.
На підставі проведеної інвентаризації в різних частинах міста надано земельних ділянок:
для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд учасникам АТО – 63, іншим громадянам – 7;
для будівництва індивідуального гаража: учасникам АТО – 7, іншим громадянам – 2.
Разом з тим, забезпечити усіх бажаючих земельними ділянками під індивідуальну житлову забудову, на жаль, немає можливості у зв’язку з відсутністю вільних земельних ділянок в межах міста.
У зв’язку з необхідністю вжиття невідкладних та дієвих заходів щодо належного поховання померлих розпочато процедуру викупу земельних ділянок для суспільних потреб для розширення міського кладовища на вул. Лугова.
На підставі прийнятих міською радою рішень продано 9 земельних ділянок на суму 1523,98 тис грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року до бюджету міста надійшло менше коштів на суму 644 тис. грн.
Проведено три земельних аукціони, на яких продано шість прав оренди земельних ділянок на суму 660,1 тис. грн. орендної плати в рік. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року до бюджету міста надійшло більше коштів на суму 461,2 тис. грн.


Як я уже наголошував, однією з важливих складових життєдіяльності міста є соціальний захист, адже кожна людина повинна відчути підтримку та повагу у ставленні до себе. 
Ключове місце у цій сфері займає департамент праці та соціального захисту населення. На обліку в департаменті перебуває та отримує субсидію понад 8 тисяч з 23 тисяч домогосподарств міста. 13 тисяч пільговиків отримують пільгу на житлово-комунальні послуги, що є суттєвою підтримкою ветеранам, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам АТО, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, пенсіонерам, багатодітним, прийомним сім’ям, особам, вимушено переселеним зі Сходу України. Чотири з половиною тисячі громадян міста отримують різні види державної соціальної допомоги.
За 11 місяців поточного року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам було нараховано та виплачено різної державної соціальної допомоги усіх видів, пільг та субсидій на суму 271,1 млн. грн. 
189 осіб пільгових категорій забезпечено санаторно-курортним лікуванням у 2018 році в оздоровчих закладах відповідного спрямування. 
Здійснюється суттєва підтримка осіб, які потребують соціального захисту в місті, за рахунок коштів з місцевого бюджету. Так зокрема, відповідно збільшено розміри матеріальної допомоги особам, які потребують дороговартісного лікування. За звітний період з міського бюджету виплачено разової грошової допомоги 591 мешканцю на суму – 1,9 млн. грн. Приділяється увага шанованим у місті 90-95-річним ювілярам, 96 з них отримали матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень кожному від міської ради на суму 42 тис.грн.
Підтримкою для малозабезпечених верств населення міста є рішення виконавчого комітету № 193 від 27 липня 2016 року, яким затверджено Порядок надання пільг за користування послугами лазні для окремих категорій громадян міста. Даною послугою користується 309 жителів міста, на суму 110,1 тис.грн.
Проблемним питанням соціального захисту і загалом всього міста є делегування державою та перекладання на місцеві бюджети додаткових видатків на фінансування пільг з перевезення пільгових категорій та за надані послуги електрозв’язку пільговій категорії осіб, яке станом на 01 грудня 2018 року становить більше 5,0 млн.грн. Для їх забезпечення міська рада вимушена відволікати власні ресурси та обмежувати фінансування інших місцевих програм.
Важливу роль у структурі соціального захисту міста займає територіальний центр соціального обслуговування, який надає послуги 1 561 мешканцю, які потребують соціальної підтримки. 
Соціальні послуги надаються як на безоплатній основі, так і на платній. На сьогоднішній день проблемним питанням територіального центру є неможливість охопити послугою догляду вдома всіх жителів міста, які цього потребують. Однак, вихід із ситуації знайдено, за рахунок збільшеного навантаження на соціальних робітників (середнє навантаження на одного соціального робітника складає 11,7 підопічних при нормативі 10 осіб ). 
Так даною послугою користується 563 підопічних у тому числі 75 ліжково-хворих, в резерві перебуває 41 потребуючий. 
В місті успішно функціонує Центр реабілітації для дітей з особливими потребами. У 2018 році курс комплексної реабілітації отримали 84 дитини з інвалідністю.
Постійно Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться соціальна робота з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. На обліку перебуває 151 сім’я, в яких виховується 285 дітей. Під соціальним супроводом протягом року знаходилась 51 сім’я, в яких виховується 99 дітей.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності було і залишається впровадження нової якості освіти. Адже діти – це наше майбутнє.
2018 рік став роком базових змін та перетворень для галузі освіти міста. Завдання, які були поставлені перед галуззю у 2017 році виконані. Зокрема, хочеться виділити наступні знакові події 2018 року:
1. З метою покращення асортименту страв запроваджено надання послуг по харчуванню учнів приватними підприємцями. Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради з 01.09.2018 року харчування дітей в усіх закладах загальної середньої освіти міста здійснюється суб’єктами господарювання.
2. Розпочато реформування системи загальної середньої освіти міста. Моїм розпорядженням було створено робочу групу, до складу якої входять депутати міської ради, директори шкіл, учителі, проректор Житомирського інституту післядипломної педагогічної освіти. Робочою групою розроблено поетапний план приведення системи загальної середньої освіти міста у відповідність до нового законодавства. Зокрема, рішенням міської ради змінено тип та назву трьох закладів загальної середньої освіти міста (НВК, СШ №4, колегіум), які з 1 липня 2018 року стали відповідно ліцеями №1,4,11. 
3. Затверджено Порядок призначення на посаду керівників закладів та установ освіти комунальної форми власності міста. За новим Порядком проведено конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора Ліцею №11 та директора ЗОШ №8.
4. Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради з серпня 2018 року заклади загальної середньої освіти перейшли на ведення самостійного бухгалтерського обліку.
5. Рішенням міської ради створено інклюзивно-ресурсний центр, проведено призначення його директора та працівників на конкурсній основі. На облаштування центру з обласного бюджету виділено кошти у сумі 113,6 тис. грн, які освоєно у повному обсязі: закуплено меблі та комп’ютерну техніку. З міського бюджету виділено 48 тис. грн для облаштування пандусу, проведення ремонтних робіт у приміщенні інклюзивно-ресурсного центру. Отож, висновок про комплексну оцінку розвитку дитини з рекомендаціями щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти буде надавати новостворений інклюзивно-ресурсний центр.
6. Успішно завершився пілотний проект „Нова українська школа“ для учнів перших класів Ліцею №11, який увійшов у 100 шкіл України. Для забезпечення з вересня 2018 року роботи закладів освіти в нових умовах з державного бюджету передбачено 1,4 млн. грн., співфінансування з міського бюджету становить 605,8 тис. грн. На ці кошти придбані шкільні парти, дидактичне обладнання, комп’ютери. 
7. Передано упродовж одного року з державної у комунальну власність будівлю по вулиці Князів Острозьких, 46, яку передано Палацу дітей та молоді. Колективом закладу у короткі терміни здійснено ремонт приміщень. З міського бюджету на ремонтні роботи виділено близько 250 тис. грн.
Заклади освіти добре підготувалися до нового 2018-2019 навчального року. Загалом з міського бюджету на підготовку закладів освіти до нового навчального року виділено 2,6 млн. грн., з обласного бюджету виділено – 330,1 тис. грн. За сприяння народного депутата Литвина Володимира Михайловича виділено державної субвенції у сумі 239,5 тис. грн. 
Значна увага приділяється пожежній безпеці у закладах освіти. Так, протягом двох років на протипожежний захист використано більше 500 тис грн. А саме: на технічне обслуговування вогнегасників, монтаж пристроїв блискавкозахисту, перевірка пожежних кранів і гідрантів, закуплено нові пожежні рукави, встановлено протипожежні двері, проведено демонтаж панелей на шляхах евакуації в ЗОШ №2, 9, 3, проводяться заміри опору ізоляції електромереж та захисних заземлень. Робота в цьому напрямку продовжується відповідно до Перспективного плану заходів щодо пожежної безпеки на об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням дітей.
Загалом за 2016-2018 роки управлінням освіти і науки міської ради, як замовником, завершено капітальні ремонти на 13 об’єктах, роботи на яких були розпочаті у 2013-2016 роках. Це заміна віконних блоків та дверей, капітальний ремонт харчоблоків, санвузлів, капітальний ремонт та реконструкція дахів закладів освіти, що було задекларовано у моїй передвиборній програмі. В цілому за три роки на галузь освіти для вирішення нагальних проблем та її розвитку спрямовано додатково близько 21 млн. грн, з них близько 6 млн. грн. - це залучені кошти державної субвенції.
На забезпечення безкоштовним харчуванням 718 вихованців закладів дошкільної освіти та 1591 учнів закладів загальної середньої освіти міста з міського бюджету спрямовано у 2018 році – 8,5 млн. грн.
Рішенням виконавчого комітету міської ради звільнено від плати за харчування дітей таких категорій, які не передбачені чинним законодавством, а саме: дітей батьки, яких мають статус учасника бойових дій АТО; учнів 5-11 класів з малозабезпечених сімей; з квітня 2018 року - учнів з інвалідністю. 
Крім пільг на харчування, третій рік поспіль учні користуються пільгами на перевезення міським транспортом. У 2018 році з міського бюджету на це було виділено 260 тис. грн.
Щороку з міського бюджету передбачаються кошти і на оздоровлення та відпочинок учнів у пришкільних таборах. Влітку 2018 року таку можливість мали 856 школярів, на що було виділено 213,7 тис. грн.
Продовжується виконання Програми розвитку освіти міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки, зокрема третій рік виплачується стипендія міського голови 10 найкращим учням шкіл міста у сумі 300 грн., працює Школа обдарованої дитини, в якій кращі вчителі міста готують команду учнів для участі у обласному етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів, завдяки чому є зростання кількості учнів-призерів.
Дорожньою картою освітньої політики міста в найближчий час є Концепція «Нова українська школа» та Програма розвитку освіти міста на 2016-2020 роки.

Шановні громадо!
З точки зору благополуччя громадян важливою цінністю є здоров'я. Наразі у галузі охорони здоров’я проходить процес реформування та перетворення, який розпочався з первинної ланки. 
З метою впровадження Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», рішеннями міської ради Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського» реорганізований та з травня 2018 року функціонує як комунальне некомерційне підприємство.
Підприємство підключено до електронної системи охорони здоров´я, в якій зареєстровано 46 лікарів-педіатрів та сімейних лікарів, що дало змогу мешканцям міста підписувати декларації про вільний вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги. З жовтня заклад отримує фінансування з Національної служби здоров'я України.
Підприємство входить в першу п'ятірку підприємств охорони здоров'я України за кількістю підписаних декларацій з лікарями. Станом на 17.12.2018 року підписали декларації 42 639 новоград-волинців, що складає 75,3% від загальної кількості населення міста. 
З метою наближення надання медичної допомоги до жителів, в місті розгорнута мережа амбулаторій загальної практики-сімейної медицини. Функціонує 7 таких амбулаторій, 5 з яких розташовані у віддалених мікрорайонах міста. Всі вони обладнані згідно табелю оснащення. 
Для ефективного впровадження медичної реформи у 2018 році за кошти міського бюджету закуплено комп’ютерну техніку для сімейних лікарів та педіатрів.
В рамках глобальної програми розвитку Smart City в закладах охорони здоров’я міста запрацював проект «Електронна картка пацієнта, електронний кабінет лікаря». Наразі на прийом до лікаря можна зареєструватися через мережу Інтернет. На консультацію до лікаря-спеціаліста може записати сімейний лікар. Це дало змогу зменшити черги на прийом до лікарів, що є проблемою в медичних закладах. 
У рамках реформи медичної галузі проведено реорганізацію Новоград-Волинського міськрай ТМО шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство. На черзі реорганізація міськрайонного стоматологічного медичного об’єднання.
Продовжується будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об'єднання.
У 2018 році з міського бюджету на будівництво виділено 1,6 млн. грн.; з районного бюджету та бюджету об’єднаних територіальних громад – 1,2 млн. грн.; з обласного бюджету (кошти депутатів обласної ради Нусбаума С.А., Мельника В.С.) – 848,7 тис. грн. Крім того, на зазначені цілі виділено 10 млн. грн. з Державного фонду регіонального розвитку.
На виконання Урядової програми «Доступні ліки» та забезпечення ліками хворих серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу, бронхіальною астмою з державного бюджету виділено 1 189,1 тис.грн. Всі кошти використані. До кінця року додатково було виділено ще 130,0 тис.грн. 
Хворі на інсулінпотребуючий цукровий діабет забезпечуються препаратами інсуліну безкоштовно. Кошти, виділені державою в сумі 1,4 млн. грн., використані повністю. Додатково було виділено ще 140,0 тис. грн. 
Покращилось забезпечення ліками пільгових категорій населення. У 2018 році з міського бюджету виділено коштів та відпущено ліків на загальну суму 2 млн. 790 тис. гривень, що на 150 тис. гривень більше ніж у 2017 році.
Для забезпечення медичними засобами та виробами медичного призначення жителів з обмеженими можливостями з міського бюджету виділено коштів в сумі 190,0 тис. грн.
На суму 466,6 тис.грн. закуплено дієтичне харчування для дітей з орфанними захворюваннями (фенілкетонурія, муковісцидоз).
48 жителів міста направлено на лікування в Державні медичні Установи України (НАМНУ).

Запорукою здорової нації є формування здорового способу життя молоді.
З метою виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення розвитку фізичної культури та спорту, у 2018 році в повному обсязі профінансована робота дитячо-юнацької спортивної школи. На придбання спортивного інвентарю та обладнання (а саме: спортивного тренажеру, кімоно та ігрового інвентарю) з міського бюджету використано 60 тисяч гривень. Результатом належного забезпечення є успішна навчально-тренувальна робота з 487-а учнями-спортсменами, з яких 30 осіб з інвалідністю. 
Вихованці ДЮСШ за даний період взяли участь в 70 змаганнях різних рівнів (міжнародних, всеукраїнських, обласних), де регулярно займають призові місця, постійно беруть участь в загальноміських спортивних та інших заходах.
Завдяки роботі міського центру фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх“ регулярно здійснювалось залучення населення до занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання та відпочинку. У 2018 році у мікрорайонах міста було організовано спортивні та фізкультурно-оздоровчі заходи за участю мешканців міста, в тому числі дітей дошкільного та шкільного віку. Проведено 78 загальноміських спортивно-масових заходів. Також ведеться плідна співпраця з військовослужбовцями. 
У 2018 році в центрі фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» почала працювати безкоштовна секція з фітнесу для жителів міста. 
Відповідно до укладених угод управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради співпрацює з 23 спортивними громадськими організаціями. 
На оплату відряджень для участі в обласних змаганнях спортсменам дитячо-юнацької спортивної школи, дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки, міських громадських спортивних федерацій та клубів у 2018 році спрямовано майже 223 тис. грн. 
Найпопулярніший вид спорту – футбол. Усі мешканці міста, без перешкод, можуть насолоджуватись грою наших футбольних клубів «Авангард» та «Звягель», які, до речі, посідають призові місця в Чемпіонаті Житомирської області з футболу. Задля забезпечення їх належного функціонування було спрямовано 300 тис. грн. Також управління сприяло в проведенні Всеукраїнської ліги АТО та Чемпіонату України з футболу серед команд ІІ ліги.
Високі спортивні результати залежать від кожного спортсмена та його тренера, тому запроваджено виплату стипендій перспективним та обдарованим спортсменам міста зі стипендіальним фондом 52 тис. 200 грн. на рік. 
Збільшено розмір фінансування на харчування спортсменів під час виїзних змагань та зборів майже вдвічі з 60 гривень до 110 гривень.
20 грудня, на засіданні 29-ї сесії міської ради прийнято програму фінансового стимулювання спортсменів та їх тренерів, якою затверджено порядок та розмір одноразової фінансової винагороди за призові місця в змаганнях різних рівнів з усіх видів спорту. 
На сьогоднішній день виконуються роботи по розробці проектно-кошторисної документації на будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу для подальшої участі у конкурсі проектів, які реалізовуються за рахунок Державного фонду регіонального розвитку.
За рахунок залучених коштів придбано сучасне інформаційне табло для міського стадіону «Авангард». Ці кошти отримані за рахунок оренди футбольного поля.
На виконання програми «Молодь і родина міста Новограда-Волинського на 2017-2021 роки» міським Молодіжним центром проводяться заходи, що спрямовані на самореалізацію, розвиток творчих та інтелектуальних здібностей, змістовне дозвілля молоді. У 2018 році проводились: молодіжний велопробіг, легкоатлетичний марафон, поетичний творчий вечір, фестиваль фарб, акція по збору донорської крові, дискусійний круглий стіл, а також реалізовано проект кіно під відкритим небом. 
На оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки у 2018 році з міського бюджету виділено 188,2 тис. грн. Протягом поточного року охоплено оздоровленням 92 дитини, які потребують соціальної уваги та підтримки.
Службою у справах дітей постійно проводиться кропітка робота по опіці 93-х дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснюється постійний нагляд за 70-ти дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. За рік службою знайдено нові родини для 5-ти дітей та 1 особу поставлено на облік кандидатів в усиновлювачі.
У 2018 році в місті відкрили перший Дитячий будинок сімейного типу, який було придбано за рахунок субвенції з державного бюджету при співфінансуванні з міського (1 млн 950 тис грн). Будинок був дооблаштований меблями та необхідною технікою за кошти меценатів.
У місті успішно втілюється державна політика щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З цією метою залучені державні кошти на придбання 2-х квартир, одній з яких рішенням виконавчого комітету міської ради вже надано статус соціального житла та буде передано у користування особі з числа дітей-сиріт.
7 грудня розпочато першочергові протиаварійні заходи по об’єкту «Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення будівлі кінотеатру на вулиці Шевченка, 5/1 в місті Новограді-Волинському Житомирської області».
Проведення будівельно-технічної експертизи, яку було призначено Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Житомирській області на березень 2019 року, шляхом переговорів з директором Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України вдалося прискорити - вона відбулася у листопаді 2018 року.
Впродовж року над задоволенням культурних потреб громади працювали всі установи культури міста. За звітний період у міському Палаці культури імені Лесі Українки проведено більше 120 заходів різноманітних форм для різних верст населення. Для старшої категорії населення знову організовуються вечори відпочинку за участю муніципального духового оркестру. Створено всі умови для розвитку творчих можливостей мешканців міста.
Проведено заходи до усіх державних та професійних свят. Традиційно на високому рівні відбулося Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела».
У школі мистецтв міста створено належні умови для розвитку дітей. Як результат у 2018 році учні школи вибороли 10 Гран-Прі та 51 призове місце у мистецьких конкурсах різних рівнів. 
Задля забезпечення доступності до творчого розвитку соціально-незахищених дітей передбачено ряд пільг. 206 учнів школи мистецтв отримали можливість безкоштовно навчатися. Це: діти-сироти; учні з малозабезпечених родин; учні з багатодітних родин; діти-інваліди; діти, батьки яких загинули в АТО.
Звільнені від оплати за навчання на 50% 114 учнів: діти, один з батьків яких є учасником АТО; діти, батьки яких є інвалідами 1 або 2 групи; учні-переможці обласних, регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних мистецьких конкурсів.
Поповнилась матеріальна база школи мистецтв: придбано меблі у навчальні класи на суму 62,2 тис. грн., сценічне взуття для ансамблю народної пісні «Цвіте терен» на суму 15 тис. грн.
Нарешті краєзнавчий музей отримав окреме приміщення. У жовтні прийнято історичне рішення виконавчого комітету міської ради про розміщення музею на вул. Соборності, 24.
Згідно з моїм розпорядженням, навесні 2018 року делегація міста задля морально-психологічної підтримки військовослужбовців Новоград-Волинського гарнізону вирушила з концертною програмою, гуманітарною допомогою та солодощами на Схід України. Впродовж майже двох місяців тривав збір гостинців для тих, хто боронить рідну землю у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Крім того, працівники виконавчих органів міської ради зібрали для наших захисників близько 40 тис. грн.
Розроблено концепцію розвитку туризму в місті. Відкрито рубрику на офіційному сайті міської ради «Новоград-Волинський – туристичний», де гості та мешканці міста можуть дізнатися про туристичний потенціал нашого краю, видано відповідний буклет. 
Крім того, готується до друку Звягельський календар (історичні факти з життя міста) та ведеться підготовча робота до появи на світ 3-го тому історії нашого міста.

Шановні новоград-волинці!
Представлений звіт – це відображення ключових аспектів життя нашого міста й громади. Я щиро вдячний всім, хто не на словах, а конкретними справами розвиває наше місто. Це стало можливим завдяки командній роботі.
У планах наступного року – реалізація основних пріоритетів визначених Програмою соціально-економічного розвитку Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік. Зокрема, продовження будівництва хірургічного корпусу; капітальний ремонт міських доріг та тротуарів міста; виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу; розвиток туристичного напрямку та багато іншого.
Упевнений, що спільними зусиллями всієї громади ми зможемо забезпечити на належному рівні життєдіяльність нашого міста, зберегти й примножити всі намічені позитивні тенденції.
Я бажаю всім вам, вашим родинам, рідним і близьким міцного здоров’я, життєвих сил, миру й добра.
З прийдешніми вас новорічно-різдвяними святами!»
 

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa