Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету в закладах охорони здоров´я станом на 12.11.2018 року
13.11.2018

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 12.11.2018 року

Докладніше...
08.11.2018

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради (Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха)

Докладніше...
08.11.2018

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради (Внески до статутного капіталу субєктів господарювання)

Докладніше...
08.11.2018

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради (Утримання та розвиток інфраструктури автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР
СайтСвято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Відеоматеріали
Звіт міського голови перед громадою міста

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА

Весельського Віктора Леонідовича

Загальноміські проблеми

1.     Будівництво ТП 330 кВ для промислово-економічного розвитку міста.

2.     Будівництво дороги від Державної митниці в районі автопарку до об’їзної дороги

3.   Відновлення діяльності військового шпиталю та створення медико-реабілітаційного центру для надання допомоги військовослужбовцям, учасник АТО та членам їх сімей, реабілітація хворих після інсульту, інфаркту міокарда, травм, реабілітація дітей з ДЦП.

4.     Щорічне визначення завдань з реалізації міської програми „Місто без околиць” по кожному мікрорайону.

5.     Проектування та будівництво тролейбусних ліній за рахунок інвестицій вкладів.


Житлово-комунальне господарство

1. Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення вулиць міста, світлофорів та турнікетів.

2. Проведення капітальних ремонтів ліфтів, термін експлуатації яких більше 25 років.

3. Капітальний ремонт поверхневих водовідних мереж та дощеприймальної каналізації.


Освіта

1. Продовжити дію Програми «Вікна - Двері».

2. Капітальний ремонт дахів, санвузлів, харчоблоків у школах та дитячих садках.

3. Забезпечити фінансування дитячих дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл з метою організації повноцінного харчування дітей.


Культура

1. Капітальний ремонт міського Палацу культури ім. Лесі Українки.

2. Підготовка та відзначення у 2017 році ювілейної дати заснування древньо Звягеля (760 років).


Охорона здоров’я

1. Будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрай ТМО.

2. Утеплення фасаду поліклінічного корпусу Новоград-Волинського міськрай ТМО

3. Створення перинатального центру II рівня.

4. Відкриття амбулаторій сімейної медицини у віддалених мікрорайонах міста.Соціальний захист

1.     Створення соціального гуртожитку для осіб, які перебувають у складних життєвих умовах (Хоспіс).

2.    Об’єднання служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в один виконавчий орган з розміщенням його в одному приміщенні.


Молодіжна політика та спорт

1. Побудувати сучасний спортивно-оздоровчий комплекс на території міського стадіону «Авангард».

2. Облаштування спортивних дитячих майданчиків.
 

Перші кроки після обрання на посаду Новоград-Волинського міського голови

1. Обрання на конкурсній основі з урахуванням професійних здібностей та призначення заступників міського голови за всіма сферами життєдіяльності міста, а також призначення на посади начальників управлінь та відділів міськвиконкому за результатами роботи конкурсних комісій.

2. Опрацювати та узагальнити всі звернення та накази виборців до політичних сил, які зареєстровані до усіх політичних сил, які зареєстровані кандидатами в депутати міської та обласної рад. Винести на обговорення громади узагальнені пропозиції 34  депутатів, які отримають перемогу 25 жовтня 2015 року та підготувати план соціально-економічного розвитку міста на 2015-2020 роки з наступним затвердженням на сесії міської ради.

3. Провести аудит щодо використання бюджетних коштів, виділення земельних ділянок, ціноутворення на воду, ліки, житлово-комунальні послуги, транспортні перевезення тощо.

4. Провести широкомасштабну боротьбу з корупцією в усіх сферах життєдіяльності міста. Звертаюсь до всіх жителів міста:

4.1. перестаньте давати хабарі і провокувати конфлікт із Законом;

4.2. всі хто буде вимагати або брати хабарі - будуть притягнуті до відповідальності.

5. Рішуче боротися з наркоманією та так «званою» наркомафією.

6. Вирішити питання щодо надання адміністративних послуг шляхом запровадження «Єдиного вікна», спростити процедуру видачі документів  дозвільного характеру.

7. Розробити Концепцію розвитку туризму у місті; Концепцію вирішення екологічних проблем, зокрема очищення річки Случ та озеленення міста; Концепцію «Розвиток велосипедного транспорту задля добробуту громади».

8. Розробити механізм впровадження в дію картки для мешканців міста Новоград-Волинський.

9. Запровадити цілодобове патрулювання вулиць поліцейськими.

10. Організувати стоянки для паркування автотранспорту в місті громадського користування.


Всі структурні підрозділи місцевого самоврядування будуть працювати для покращення життя громади міста!

 


 

 Віктор Весельський прозвітував про перші сто днів роботи на посаді Новоград-Волинського міського голови


18 лютого виповнилось 100 днів з початку роботи міського голови Віктора Весельського та депутатського корпусу Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання. Отож, цього дня у переповненому залі міського Палацу культури імені Лесі Українки міський голова Віктор Весельський прозвітував перед громадою про роботу за звітний період.

Він розповів, що було зроблено у місті, зокрема, про основні прийняті депутатами міської ради та членами виконавчого комітету рішення. А також окреслив основні зміни і тенденції у галузях та сферах життєзабезпечення міста: зниження тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» з 23,11 грн. до 19,34 грн., що вступить в дію з 1 березня; відкриття у мікрорайоні «Зелені» амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4; відкриття нового автобусного маршруту №7 «Будинок Офіцерів – Залізничний вокзал»; виділення коштів з міського бюджету для безкоштовного харчування учнів 1-4 класів та  встановлення пільги для учнів 5-11 класів, батьки, яких є учасниками АТО, дітям-переселенцям; затвердження Програми часткового відшкодування витрат на перевезення учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016-2018 роки; запровадження особистого прийому громадян міським головою, секретарем міської ради, першим заступником та заступниками міського голови, керуючим справами виконавчого комітету, начальниками управлінь та відділів міської ради; впровадження мікропроектів на об’єктах ОСББ та навчальних закладах, тощо.

До уваги новоград-волинців Презентація звіту міського голови (скачати)

 


 


 
Звіт міського голови Весельського В.Л. про роботу виконавчих органів міської ради та про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами міської ради у 2016 році (25.10.2016)

Шановні новоград-волинці, наші  виборці та депутати міської ради, представники засобів масової інформації, релігійних конфесій, місцевих організацій політичних партій і громадських організацій, керівники підприємств, установ, організацій, колеги та друзі!!!
Вітаю всіх у цьому залі та громаду міста, яка висловила мені високу довіру і через 17 років після мого повернення з Києва, надала кредит довіри, обравши мене міським головою на 5 років.

25 жовтня 2015 року, тобто рік тому, відбулися місцеві вибори до рад усіх рівнів. Мені повірили більше 54% виборців, дякую всім!!!

Чому ж мене обрали?
По перше, я не купував виборця; по друге, не підкупляв ДВК, МВК; і по третє – основне, – за 17 років роботи у м.Києві в центральних органах влади, незалежно від моїх посад, я не відмовляв жодній простій людині у її зверненнях.

Повернувшись у місто Новоград-Волинський, я побачив, що існує багато проблем, які роками накопичувалися. Люди були зневірені у владі.

Першим моїм кроком на посаді міського голови стало обрання на конкурсній основі шляхом проведення громадських слухань та призначення заступників міського голови, що було передбачено у моїй передвиборчій програмі. Відбулися  співбесіди зі всіма начальниками управлінь та відділів міської ради, їх колективами.

Протягом 2016 року ми разом із командою працювали над виконанням плану соціально-економічного розвитку міста та пропозиціями виборців, які були задекларовані в моїй передвиборчій програмі у 2015 році. Цей документ ніяк не став для мене банальною передвиборчою формальністю, чи як це часто буває в нашій державі, – красивою казочкою, про яку забувають наступного дня після перемоги на виборах.
Частину пунктів з передвиборчої програми уже вдалось виконати, по деяких зроблено певний обсяг роботи, завдяки чому ми знаходимося на завершальній стадії виконання. Однак, слід пам’ятати, що минув лише один рік після мого обрання, а попереду ще чотири роки плідної роботи!!!

Після обрання мене міським головою я виокремив три блоки питань, над якими почав працювати у першу чергу.

Блок перший
– відновити довіру до місцевої влади. Я провів перед виборами 120 зустрічей із виборцями, на яких, за підрахунками мого штабу, побувало чотири тисячі вісімсот п’ятдесят громадян міста. І скрізь люди висловлювали своє незадоволення тодішньою владою. Вони не нарікали на низькі пенсії і зарплати, а обурювались тим, що їх не чують і не хочуть почути їхніх проблем та їхнього болю.

Тож, враховуючи вимоги виборців, нами було запроваджено особисті прийоми громадян міським головою та секретарем міської ради щоп’ятниці, а також першим заступником та заступниками міського голови, керуючим справами виконавчого комітету, начальниками всіх управлінь та відділів міської ради.

Прийом щоп’ятниці ведеться мною до останнього відвідувача! З листопада 2015 року по жовтень 2016 року проведено щоп’ятниці 52 прийоми новоград-волинців,з них 20 виїзних, надійшло та опрацьовано мною на прийомах 977 звернень, більшість з яких позитивно вирішені.

Працює центр надання адміністративних послуг, яким протягомдев’яти місяців 2016 року надано  12353 адмінпослуг. (від надання деяких платних адміністративних послуг до міського бюджету  надійшло 206 тис. грн.)

Чи хтось може зараз у місті сказати, що неможливо щоп’ятниці потрапити до міського голови? Або що прийоми тільки по запису, чи потрібно записуватися наперед?

А все завдяки тому, щодіяльність міського голови та його команди широко висвітлюється у місцевих засобах масової інформації, а також запроваджено прямі трансляції по місцевому телебаченню пленарних засідань сесій та засідань виконавчого комітету міської ради, виїзних прийомів міського голови. За що я дякую директору ПП „Студія Калина“ Каліновському Олександру Борисовичу та всім працівникам засобів масової інформації.

Другий блок питань
– рік тому людей надзвичайно непокоїли тарифи на воду, проїзд у місцевому транспорті та ціни на ліки.

Нам вдалося змінити рішення НКРЕ і знизити тарифи на воду у місті Новограді-Волинському з 23гривень 11 копійок у 2015 році до 19 гривень 34 копійок на весь 2016 рік!!!

Згідно з чинним законодавством міською радою було прийнято рішення, відповідно до якого мали право на пільговий проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування 9 категорій громадян, а 21 липня 2016 року міською радою прийнято рішення про затвердження переліку з 12 категорій осіб, у т.ч. пенсіонерів за віком, які мають право на 50% знижки вартості проїзду у вівторок, четвер, суботу протягом 2016 року на міських автобусних маршрутах загального користування. На це виділено 2 млн. 700 тис. гривень.

Також затверджено Програму часткового відшкодування витрат на перевезення учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016-2018 роки. Близько 250 учнів мають змогу користуватися пільгою 50 відсотків вартості квитка, а з міського бюджету додатково виділено 198 тис. грн.

У березні з керівництвом ТОВ „Юнік Фарма“ було обговорено питання постачання лікарських засобів безпосередньо з підприємств-виробників до міських закладів охорони здоров’я. Людина не повинна бігати по місту і шукати необхідні ліки під час перебування у стаціонарі, принаймні у перші дні лікування. Від заводів-виробників для надання першої медичної допомоги закуплено ліків на суму 280 тисяч 700 гривень.

І третій блок питань
– було багато нарікань на роботу різних галузей життєзабезпечення міста. На зустрічах з виборцями, люди говорили конкретно і детально.

Отже, за звітний період певних зрушень досягнуто у різних сферах розвитку міста.

І. Бюджет міста

За 9 місяців поточного року загальний обсяг доходів міського бюджету виконаний на 104,5% та становить 322 млн. 956,7 тис.грн. Це на 81 млн. 007,3 тис. грн більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

До загального фонду з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 311 млн. 872,2 тис. грн або 104,0% до уточненого плану. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 81 млн. 860,2 тис. грн або на 35,6%.

Уточнений план власних доходів виконано на 110,7%, що у сумі становить 129 млн.773,8 тис. грн. До уточненого плану міської ради додатково отримано 12 млн. 504,3 тис. грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження власних доходів збільшились на 42 млн. 969,7 тис. грн або на 49,5%, в тому числі з:

податку на доходи фізичних осіб – на 27 млн. 326 тис. грн;

єдиного податку на 4 млн. 153,6 тис. грн;

плати за землю на 3 млн. 159,5 тис. грн.

Надходження забезпечено з усіх джерел доходів.

Субвенцій з усіх рівнів бюджету надійшло у сумі 181 млн. 568,7 тис. грн, що менше плану на 604,7 тис. грн та більше, ніж у минулому році на 41 млн. 407,0 тис. грн.

Надходження до спеціального фонду міського бюджету забезпечено у сумі 11 млн. 084,5 тис. грн або 120,8%, у тому числі:

власних надходжень бюджетних установ – 9 млн. 540,2 тис. грн;

коштів бюджету розвитку – 1 млн. 487,8 тис. грн.

Видаткова частина міського бюджету за звітний період у цілому виконана у сумі 297 млн. 548,8 тис. грн, що на 96 млн. 350,8 тис. грн. або на 47,9% більше відповідного періоду минулого року.

Аналіз структури по галузях міського бюджету свідчить про його спрямованість на соціально-культурну сферу.

На фінансування першочергових та захищених статей бюджетом спрямовано 253 млн. 558,6 тис. грн видатків загального фонду, що за відповідні показники минулого року більше на 87 млн. 652,5 тис. грн. або на 52,8%.

Касові видатки за спеціальним фондом проведено у сумі 27 млн. 048,2 тис. грн, з них за рахунок власних надходжень бюджетних установ у сумі 8 млн. 307,0 тис. грн. спрямовано на проведення капітальних видатків 18 млн. 741,2 тис. грн, що на 7 млн. 127,8 тис. грн більше видатків 2015 року.

У структурі капітальних видатків найбільшу питому вагу займає житлово-комунальне господарство – 44,9%, освіта – 16,7%, охорона здоров’я – 15,6%, культура – 8,6%, соціальний захист – 6,9%, фізична культура і спорт – 2,8%.

ІІ. Стабільна економіка – запорука добробуту людей

Вагомий внесок у розвиток промисловості міста роблять 16 промислових підприємств, якими сплачено до міського бюджету 14,7 млн. грн., а це на 36,5% більше, ніж за 9 місяців 2015 року (10,8 млн. грн.).

Бюджетоформуючими підприємствами міста за січень-вересень 2016 року реалізовано промислової продукції на697,1млн. грн., що на 25,8 % (142,9 млн. грн.) більше аналогічного періоду минулого року. Для порівняння – за 9 місяців 2015 року обсяг реалізації промислової продукції становив 554,2 млн. грн.

Середньомісячна заробітна плата по місту становить 3 940 гривень, у порівнянні з минулим роком вона зросла на 41% (2 781 грн.). рівень заробітної плати в області – 3 730 гривень, загалом в Україні – 4 838 гривень. Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах відсутня.

У 2016 році найбільше підприємство легкої промисловості ПрАТ ВКФ «Леся» розпочало реконструкцію - будівництво нового корпусу, де планується створити ще 500 додаткових робочих місць.

Задля отримання альтернативних джерел енергії та покращення екологічної ситуації в місті розпочато реалізацію потужного інвестиційного проекту з будівництва сучасної біогазової станції, вартість якої становить 59 млн. Євро з ЄБРР, що по курсу Євро станом на 25 жовтня становить 1 мільярд 652 мільйони гривень. Рішенням міської ради товариству „ТРАНССТАНДАРТ-2002“ було виділено земельну ділянку у розмірі 3,6 га під будівництво біогазової установки на базі міських очисних споруд. У результаті переробки активного мулу з очисних споруд отриманими продуктами будуть природний газ, теплова та електрична енергія. На цьому підприємстві планується створити 35 робочих місць.

За звітний період відкрито два нових маршрути: №7, який зв’язує мікрорайон «Дружба» із «Залізничним вокзалом» та курсує через центр міста і мікрорайон «Морське» та маршрут №16 «Райспоживспілка – Залізничний вокзал», який проходить через вулицю Ціолковського, центр міста, вул. Героїв Майдану.

Активно ведеться робота щодо запровадження в 2017-2018 роках супутникового моніторингу транспорту: встановлення GPS-трекерів, інформаційних табло та відповідного програмного забезпечення, в тому числі системи контролю за дотриманням графіків руху автобусів, упровадження електронного обліку пасажиропотоку, зокрема пасажирів-пільговиків, що передбачить якість обслуговування пасажирів.

Важливою складовою життєдіяльності міста є також підприємницька діяльність,
яку здійснює 7100 суб’єктів малого і середнього бізнесу. З них 4100 у сфері торгівлі, 1700 у сфері послуг,  решта - у сфері будівництва, виробництва, ресторанного господарства. У 2016 році у місті відкрилось 22 об’єкти, на яких створено 84 робочих місця. За 9 місяців поточного року до міського бюджету від суб’єктів господарювання надійшло 13 мільйонів 667 тисяч гривень, з них 10 мільйонів 795 тисяч гривень - від фізичних осіб-підприємців. Дякую всім!!!

Наше місто має позитивний досвід співпраці з міжнародними та вітчизняними проектами технічної допомоги, що спрямовані на покращення якості життя територіальної громади.


У поточному році у співпраці зі спільним Проектом Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відбувається реалізація проектів у дванадцяти ОСББ міста, які охоплюють дев’ятнадцять багатоквартирних будинків загальною вартістю 4,5 млн грн. Внесок ЄС/ПРООН – 2,1 млн. грн.., міської ради – 2,2 млн. грн., ОСББ – 223 тис. грн. Крім того, реалізуються ініціативи ОСББ «Чайка» та ОСББ «ЖБК – 1» щодо комплексної термомодернізації багатоквартирних будинків по вулиці Леваневського, 5 та вулиці Житомирської, 53. В даний час триває процес розробки проектно-кошторисної документації. Ці проекти є інноваційними для міста та України і потребують значних коригувань європейських фахівців на всіх етапах розробки.

У тісній співпраці з українсько-німецьким міжнародним співробітництвом GIZ «Енергоефективність у громадах» проводиться просвітницька робота серед молоді з питань енергозбереження.

У місті на базі загальноосвітньої школи №5 завершено впровадження першого етапу проекту «Створення еколого-натуралістичного парку».

Підготовлено проектні пропозиції у співпраці з ЄС щодо транскордонного співробітництва Україна-Білорусь між містами-побратимами Рогачов – Новоград-Волинський.

ІІІ. Однією з найважливіших галузей забезпечення життєдіяльності міста є житлово-комунальне господарство.

Тому протягом першого року моєї каденції першочергово увагу було зосереджено на забезпеченні належного функціонування житлово-комунальної сфери.

У 2016 році на житлово-комунальну галузь освоєно 16 млн. грн.

У переліку робіт управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради нараховується 141 об’єкт капітального ремонту, реконструкції та будівництва.

Основні з них:

-    будівництво полігону твердих побутових відходів в урочищі Ржадківка, на що було виділено 1мільйон 900 тисяч гривень.

-    капітальний ремонт доріг на 14 вулицях міста. Відремонтовано 3 кілометри доріг та провулків, роботи продовжуються. Відповідно до заяв мешканців міста та депутатів міської ради вже виконані роботи на вулицях Богуна, Варшавській, Гетьмана Мазепи, Довгополова, Дружби, Потапова, Штепіна, провулку Медичному та інших.

На 33 вулицях проведено поточний ремонт,  ще 54 вулиці прогрейдеровано з частковим підсипанням щебнево-висівковою сумішшю. Деякі з них: Волі, Глухова, Житомирська, Коваля, Надслучанська, Ніколаєва, Пушкіна, Шевченка.

У мікрорайоні „Олександрівський“ за проханням мешканців та зверненнями депутатів проведено роботи з облаштування тротуару. Наступного року в мікрорайоні планується проведення мереж вуличного освітлення.

-    На капітальний ремонт вуличного освітлення виділено 676 тисяч гривень. З 14 запланованих ремонтів ліній зовнішніх електричних мереж проведено капітальний ремонт на 12 вулицях, а це 86% від запланованих. У минулому році ремонт було виконано на 11 вулицях. Додатково виділено кошти в сумі 200 тисяч гривень на придбання залізобетонних стовпів, які будуть встановлені на місці аварійних.

-    З метою запобігання підтоплень домоволодінь у місті, виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано всі дозвільні документи на проведення капітального ремонту ливневих систем.  У 2016 році на ці роботи виділено 550 тис. грн.

Проведено роботи на перехресті вулиць Героїв Майдану – Генерала Шухевича, вулицях Вокзальній, Гагаріна, Маяковського, Шепетівській. До кінця року будуть виконані роботи з водовідведення ливневих вод на вулицях Коростенська та Рівненська.

У співпраці з проектом ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток орієнтований на громаду“ в утриманні житлового фонду з міського бюджету профінансовано:

- капітальний ремонт даху житлового будинку № 10 на вулиці Шевченка;

- здійснено укріплення ґрунтової основи навколо будинку №11 на площі Лесі Українки;

- заасфальтовано внутрішньоквартальні дороги на прибудинкових територіях ОСББ, а саме:

двір ОСББ „Колорит“ – район будинків вулиць Пушкіна,3, Шевченка, 27;

двір ОСББ „ЖБК- 1“ вул. Соборності, 9;

двір ОСББ „Згода“ вул. Соборності, 13, тощо.

Роботи виконано згідно з програмою з утримання та поточного ремонту об’єктів благоустрою міста Новограда-Волинського на 2014-2017 роки.

Проаналізовано технічний стан ліфтового господарства та визначено перелік ліфтів, які потребують капітальних ремонтів. У цьому році виконано капітальний ремонт ліфту в будинку № 5 на вулиці Пушкіна.

Поновлено дорожню розмітку (пішохідні переходи, осьову) на суму 115 тисяч гривень.

Складено акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, на 800 дерев. За рік зрізано 438 аварійних дерева, в результаті чого отримано 729 метрів кубічних деревини, яка передана комунальним підприємствам та малозабезпеченим громадянам міста. Роботи продовжуються. (У минулому році було зрізано лише 43 дерева)

У центральній частині міста було встановлено 133 нові урни для сміття на суму 160 тисяч гривень.

Прокладено водогін до комунального підприємства „Шляхрембуд“ та амбулаторії загальної практики № 5 на вул. 2-га Зелена, 29. Сума коштів - 74 тисячі гривень.

Завершені роботи з будівництва каналізаційного колектора на вулиці Івана Франка.

Викладено тротуарною плиткою центральну доріжку на кладовищі по вул. Коростенській. Всі кладовища міста потребують особливої уваги!!!

Закінчено капітальний ремонт скверу „Фортеця“ та „Чорнобильського знаку“. Роботи виконані на загальну суму один мільйон гривень.

Отримано дозвільні документи на встановлення колесовідбійників, на що виділено 100 тисяч гривень та встановлено на вулицях Волі (район РЕМ) та Гетьмана Сагайдачного (міст через річку Смолка). До кінця року планується встановити на вулицях Лідівський шлях та Пушкіна (СШ №4).

Проведено поточний ремонт площі Лесі Українки, парку Перемоги, пішохідного переходу через річку Смолка на загальну суму – 74 тисячі гривень.

Вивчивши проблему з водопостачанням у місті, було визначено необхідність встановлення підвищувальної насосної станції в центральній частині міста, що дозволить усунути проблему з постачанням води.

Розробляються та корегуються кошториси для робіт із влаштування централізованого водопостачання в житлових мікрорайонах „Дружба“, „Західна“, „Кар’єр“, „Морське“.

Депутатами міської ради внесено пропозицію про капітальний ремонт тротуарів по вулиці Леваваневського. Виготовлено ескіз проекту, виготовляється проектно-кошторисна документація.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію газопостачання будинку №7 по вулиці Замкова для сталого забезпечення природним газом.

Визначено виконавця робіт з підключення квартир до індивідуального опалення.

Управлінням містобудування, архітектури та земельних відносин розроблено та затверджено схеми додаткового розпланування земельних ділянок для індивідуального будівництва:


- північної частини мікрорайону „Дружба“ в районі вулиці Чижовецької - 114 земельних ділянок;

- на провулку 2-му Житомирському - 15 земельних ділянок;

- на вулиці Зарічній - 12 земельних ділянок;

- на вулиці Герцена - 3 земельні ділянки.

За результатами прийнятих міською радою рішень виділено земельних ділянок:

- для будівництва і обслуговування житлових будинків 256 учасникам АТО, іншим категоріям громадян міста - 21 ділянку.

- для будівництва індивідуальних гаражів учасникам АТО - 58, а іншим категоріям громадян міста - 16 ділянок.

Введено в експлуатацію чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок на 17 квартир із вбудованими приміщеннями різнопрофільного призначення на вулиці Гоголя, 15.

На стадії завершення чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок з мансардним поверхом на вулиці Тимошенка, 2 на 48 квартир, І-ша черга чотирьохповерхового багатоквартирного житлового будинку на вулиці Гетьмана Сагайдачного, 26-А (56 квартир), чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок на вулиці Івана Франка, 29-А, на 32 квартири.

Планується будівництво дев’ятиповерхового житлового будинку з мансардним поверхом із вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями та з підземним паркінгом на вулиці Пушкіна, 45 (орієнтовно 56 квартир).

V. Соціальний захист є також однією з пріоритетних сфер, адже кожна людина повинна відчути повагу у ставленні до себе.

У нашому місті соціальну політику реалізовує 12 установ та організацій.

Управлінням праці та соціального захисту населення призначено державноїсоціальної допомоги 5042 особам. На сьогоднішній день вагому підтримку отримали 15,5 тисяч з 23 тисяч домогосподарств міста, яким нараховано субсидію. 14,5 тисяч пільговиків отримують пільгу на житлово-комунальні послуги, що є суттєвою підтримкою ветеранам, інвалідам війни, учасникам АТО, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, пенсіонерам, багатодітним, прийомним сім’ям, особам, вимушено переселеним зі Сходу України.

За звітний період за рахунок субвенції з державного бюджету було нараховано та виплачено 135 млн. 700 тис. гривень, що порівняно з 2015 роком, удвічі більше.

Окрім того 3,5 тисячі громадян нашого міста отримали разову грошову допомогу з міського бюджету на суму 1 мільйон 700 тисяч гривень, що в порівнянні з 2015 роком більше на один мільйон, з них:

-            562 тисячі гривень було виплачено 622 учасникам АТО та членам їх сімей;

-            145 тисяч гривень надано на лікування 2-м тисячам 324-м громадянам;

-            ще 164 тисячі гривень отримали 308 осіб у зв’язку з обставинами.

З міського бюджету було виділено 600 тисяч гривень на придбання двох квартир для двох дітей-сиріт.

Не залишено без уваги шанованих у місті 90-95-річних ювілярів. 42 з них отримали матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень кожному від міської ради.

Значною підтримкою для малозабезпечених верств населення міста є рішення виконавчого комітету № 193 від 27 липня 2016 року, яким затверджено Порядок надання пільг за користування послугами лазні для окремих категорій громадян міста.

Для забезпечення якісних послуг жителям нашого міста, які перебувають в складних життєвих обставинах, а це:

-          2 тисячі одиноких громадян;

-          58 дітей з особливими потребами;

-          658 сімей учасників АТО, сімей, вимушено переселених зі Сходу України та Криму, в яких виховується 652 дитини;

-          99 дітей-сиріт;

-          73 дитини, які перебувають під опікою та піклуванням;

-          9 дітей у прийомних сім’ях;

-          26 усиновлених дітей,

міською радою було прийнято рішення про збільшення штатної чисельності працівників управління праці та соціального населення, територіального центру соціального обслуговування, центу соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Цього року вперше з міського бюджету були виділені кошти в сумі 20 тисяч 400 гривень на придбання продуктів харчування для підтримки підопічних територіального центру та громадян, які опинились у кризовій, ситуації та на придбання спецодягу для соціальних робітників на суму 10 тисяч 750 гривень. А також було збільшено заробітну плату соціальним робітникам, які самі вже потребували соціального захисту.

Хочу наголосити на важливості реформування галузі охорони здоров’я у місті.


З метою наближення надання медичної допомоги до жителів нашого міста продовжується робота з відкриття закладів охорони здоров’я у віддалених мікрорайонах. Так у 2016 році відкрито 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 на вулиці Маршала Рокосовського,27,а та №5 на вулиці друга Зелена,29, з відповідним обладнанням. Вирішується питання щодо відкриття ще трьох амбулаторій у мікрорайонах Смолка, Дружба та в районі колишнього заводу будматеріалів.

Здано в експлуатацію після реконструкції приміщення під шкірновенерологічний, наркологічний та протитуберкульозний диспансери (освоєно у 2016 році 938 тисяч гривень). Проводяться роботи з енергозбереження поліклінічного корпусу: замінено вікна на 278 тисяч гривень. Розпочато капітальний ремонт харчоблоку Новоград-Волинського міськрай ТМО (198 тисяч гривень – передбачено в міському бюджеті).

За звітний період придбано медичного обладнання та інвентарю на суму 1мільйон 800 тисяч гривень, що на 652 тисячі гривень більше, ніж у 2015 році. Закуплено гематологічний аналізатор - 575 тисяч гривень, що дозволило зменшити черги в лабораторії, а також забір крові проводиться в амбулаторіях у віддалених мікрорайонах, що вимагали жителі нашого міста.

З метою покращення забезпечення закладів охорони здоров’я  лікарськими засобами, дороговартісними витратними матеріалами медичного призначення на шостій сесії міської ради 21 липня 2016 року прийнята Міська цільова програма «Здоров’я Новоград-Волинців» на 2016-2020 роки.

Покращили забезпечення ліками пільгових категорій населення, для чого з міського бюджету виділено 1 мільйон 650 тисяч гривень на безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями, що більше в 4 рази порівняно з 2015 роком. Слід зазначити, що на забезпечення дієтичним харчуванням хворих з орфанними захворюваннями було виділено 190 тисяч гривень, тоді як у 2015 році кошти взагалі не виділялись.

У стаціонарах цілодобового перебування проліковано  більше 11 тисяч пацієнтів, в тому числі 6447 з міста. Бригадою Новоград-Волинської підстанції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виконано 21645 викликів до жителів міста.

Мною для консультації, діагностики захворювань, лікування в Державні інститути України направлено 61-го  жителя міста.

Реалізовується проект «Впровадження інноваційної моделі розвитку медичної галузі міста Новограда-Волинського» у рамках ініціативи ЄС/ПРООН Smart City. Тобто, жителі міста матимуть можливість записатися на прийом до лікаря по телефону або через мережу Інтернет. Впровадження даного проекту дозволить удосконалити процес ведення амбулаторного прийому лікарів, забезпечити вчасне діагностування та попередження захворювань.

V.
Створення комфортних умов для навчання, перебування, піклування про збереження здоров’я дітей у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах стає пріоритетом у діяльності міської влади.

Саме тому бюджет галузі освіти міста становить майже третину міського бюджету або 28,5%. Усі пропозиції освітян за період 2016 року знайшли своє втілення, а саме:

Дошкільні навчальні заклади з січня цього року забезпечені посадами дієтичних сестер відповідно до штатного розпису, на що було передбачено 100 тисяч гривень.

Прийнято рішення міської ради про забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів шкіл міста та дітей, батьки яких були учасниками АТО, дітей, які є внутрішньо переміщеними особами з Донецької, Луганської областей і Криму, та дітей пільгових категорій, на що було спрямовано додатково з міського бюджету 5 мільйонів 670 тисяч гривень.

Затверджено міською радою Програмурозвитку освіти міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки, якою передбачено виплату стипендії міського голови з місячним фондом 3 тис. грн. кращим учням загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. За рішенням експертної комісії 13 учнів отримують стипендію міського голови у сумі 230 грн. на місяць. Також з місцевого бюджету розпочато виплату стипендії Кабінету Міністрів України у сумі 1243 грн. на місяць учениці 11 класу ЗОШ№2 Мухаровській Ірині – переможцю Всеукраїнської олімпіади з української мови. У 2016-2017 навчальних роках буде відновлено роботу школи «Обдарована дитина», на що плануються кошти в сумі 69 тис. грн.

У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві утримання професійно-технічних закладів покладено на міський бюджет. Саме завдяки рішенню міської ради та депутатів на фінансування Новоград-Волинського вищого професійного училища виділено майже 6 мільйонів гривень. А це і заробітна плата колективу училища, які є жителями нашого міста, і стипендії учням, і видатки на комунальні послуги.

У повному обсязі виплачено відпускні, матеріальну допомогу на оздоровлення педагогічним працівникам. Уперше за останні роки більше 600 чоловік обслуговуючого персоналу навчальних закладів міста отримали матеріальну допомогу у розмірі посадового окладу, яка у сумі склала 1 мільйон 200 тисяч гривень.

За рахунок коштів загального фонду з міського бюджету на оздоровлення дітей в пришкільних таборах міста використано 188 тисяч гривень.

За результатами підсумкової наради освітян, яка відбулася у лютому 2016 року у штатний розпис дошкільних навчальних закладів додатково введено посади логопедів, практичних психологів та дефектолога.

На звернення учителів англійської мови та з метою забезпечення якісного вивчення іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах здійснено поділ класів на групи при вивченні іноземних мов за наявності більше 24 учнів у класі ( а це додатково ще 20 класів).

Враховуючи прохання батьків-учасників АТО, діти яких відвідують групу продовженого дня, було прийнято рішення щодо безкоштовного харчування школярів і на групі продовженого дня.

З нагоди Дня працівників освіти педагогічним працівникам була виплачена щорічна грошова винагорода, розмір якої вперше за останні роки становив посадовий оклад, на що з міського бюджету було виділено більше двох мільйонів гривень.

Велика увага приділяється молодіжній політиці та спорту.
Так у цьому році на цю галузь виділено 3 мільйони гривень, що в порівнянні з 2015 роком майже на 1 мільйон гривень більше. Зокрема, виділено 322 тисячі гривень на проведення навчально-тренувальних зборів, у минулому році такі кошти взагалі не виділялися.

Також з міського бюджету виділено 300 тисяч гривень на підтримку футбольних клубів «Авангард» та новоствореного клубу «Звягель». Для занять дітей та молоді вільною боротьбою було придбано приміщення по вулиці Чехова,5 вартістю 360 тисяч гривень і по вул. Замкова, 3/6 вартістю майже 33 тисяч гривень.

У 2016 році профінансовано придбання путівок для оздоровлення дітей у сумі 150 тисяч гривень, що в порівнянні з 2015 роком – на 50 тисяч гривень більше. Загалом оздоровлено 117 дітей пільгових категорій.

Завдяки робочій поїздці до Міністерства соціальної політики було позитивно вирішено питання видачі посвідчень дитини з багатодітної сім’ї та батьків багатодітної сім’ї, яке гостро стояло і не вирішувалось протягом минулих років. На даний час вже видано 73 посвідчення батькам багатодітної сім’ї та 180 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї.

За поданням управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Указом Президента України було присвоєно почесне звання «Матері-героїні» двом громадянкам нашого міста – Качурі Світлані Миколаївні і Боровській Ганні Антонівні.

Цьогоріч культурне життя нашого міста було багате на події та загальноміські свята, спрямовані на виховання національної свідомості, єдності громади, патріотизму та духовного збагачення новоград-волинців.
Упродовж 2016 року було проведено 160 культурно-масових заходів.

Що ж стосується фінансування галузі культури, то в порівнянні з минулим роком коштів виділено на 20% більше.

2016 рік у м. Новограді-Волинському було оголошено роком Лесі Українки, тому переважна частина літературно-мистецьких заходів була приурочена 145-ій річниці від дня її народження. Вінцем святкування стало Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела», проведене на високому рівні.

За рахунок коштів міського бюджету за звітний період виконані роботи з капітального ремонту приміщень міського Палацу культури імені Лесі Українки та школи мистецтв, військового кладовища та пам’ятників на загальну суму більше мільйона гривень. (1мільйон 85 тисяч 400 гривень)

Гарним подарунком для відвідувачів та шанувальників заходів у міському Палаці культури імені Лесі Українки стало придбання комплекту стаціонарної звукопідсилюючої та освітлювальної апаратури на суму 350 тисяч гривень.

Що стосується роботи органів виконавчої влади, то за
звітний період підготовлено та проведено 8 сесій міської ради (в т.ч. 2 позачергові), 11 пленарних засідань, 4 з яких проходили з використанням програмно-технологічного комплексу «Віче», 15 засідань погоджувальної ради, 62 засідання постійних комісій міської ради. Міською радою прийнято 170 рішень. Прийнято і зареєстровано 242 рішення виконавчого комітету міської ради; видано та зареєстровано 288 розпоряджень міського голови з основних питань.

25 травня відбулося урочисте відкриття великої сесійної зали після оновлення та впровадження системи електронного голосування «Віче». Витрати виконавчого комітету міської ради на реконструкцію великої зали Будинку рад склали 496 тис. 653 гривні Придбано обладнання для системи поіменного голосування з пультом депутата та електронні картки і програмне забезпечення.

Шановні виборці, друзі!!!


Я добре усвідомлюю, що не все в місті зроблено, є ще багато недоліків та проблем. У нас попереду ще чотири роки плідної роботи, адже не можна лише за один рік вирішити всі питання, які накопичувалися роками.

З листопада 2015 року ми розпочали роботу щодо відновлення діяльності військового шпиталю та створення медико-реабілітаційного центру для надання допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та членам їх сімей. Питання лишається відкритим, і необхідно докласти максимум зусиль, аби вирішити його на рівні Міністерства оборони України.

Також відкритим залишається питання подальшої долі території колишнього „полку тралів“, яка займає близько 40 гектарів землі у місті, та приміщень, більшість з яких знаходяться в аварійному стані. Підняли це питання, щоб не дати занепасти цьому об’єкту.

Ще однією із проблем лишається будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрай ТМО. Протягом року неодноразово зверталися до високопосадовців відповідних Міністерств та відомств щодо виділення коштів. З державного бюджету України були направлені кошти на соціально-економічний розвиток у Житомирську ОДА, куди нами було направлено пакет документів, але ОДА не підтримала, на жаль, даний проект у 2016 році.

Одним із пунктів моєї передвиборчої програми було запровадження в дію картки для мешканців міста Новограда-Волинського. З цього приводу було проведено робочі зустрічі з керівниками банківських установ міста. Вони запевнили, що найближчим часом нададуть свої пропозиції щодо реалізації та запровадження в дію «Картки новоград-волинця».

Відколи веду прийоми громадян, я бачу, що у місті давно існує ще одна серйозна проблема, яка вимагає створення міських програм стосовно охорони здоров’я. Серйозне питання, що стосується онкохворих, держава свою функцію, на жаль, не виконує, і люди один на один залишаються зі своєю бідою. Тож потрібно комплексно підійти у 2017 році до вирішення цього питання, в тому числі створення хоспісу.

Одним із ключових питань лишається будівництво трансформаторної підстанції 330 кВ для промислово-економічного розвитку міста. Відомо, що для економічного розвитку Новограда-Волинського необхідне чимале енергозабезпечення, якого місто не має. Ми в цьому напрямку проводимо уже конкретну роботу, і є певні здобутки; планується за кілька років упритул підійти до зведення трансформаторної підстанції, що дасть можливість перейти до іншого проекту – створення промислового парку.

Актуальним залишається проведення широкомасштабної боротьби з корупцією в усіх сферах життєдіяльності міста. Але перш за все кожен повинен свідомо перестати давати хабарі і провокувати конфлікт із Законом. У разі виявлення фактів корупції бути небайдужими й повідомляти у правоохоронні органи. Непроста ситуація склалася у боротьбі із злочинністю, з наркоманією та так «званою» наркомафією. Маємо надію, що з призначенням нового начальника Новоград-Волинського відділу поліції полковника Юрія Миколайовича Кононенка буде проводитись належна робота у цьому напрямку.

Нагальним є вирішення екологічної проблеми, зокрема очищення річки Случ, а саме будівництво дамби, що дасть можливість підняти рівень води у річці. На вирішення проблеми вже виділені кошти у сумі 300 тис. грн. для розробки проектно-кошторисної документації на „Будівництво підпірної гідротехнічної споруди з проведенням протиповеневих заходів, поліпшенням гідрологічного режиму та санітарного стану річки Случ“.

Одне із ключових питань, яке слід вирішити в найближчий період часу – визначитися із новим приміщенням під Центр надання адміністративних послуг, яке було б більш пристосованим під щоразу зростаючі вимоги як населення, так і чинного законодавства. Перш за все це стосується збільшення площ під зону очікування громадян, організацію роботи працівників ЦНАПу в умовах так званого «відкритого простору», налагодження електронної системи обліку запитів та ліквідації черг.

Важливим питанням лишається реалізація плану будівництва сучасного фізкультурно-оздоровчого комплексу, який буде розташований на стадіоні „Авангард“.

Планується будівництво теплиць біля біогазового заводу на 350 робочих місць. Мета – забезпечення якісними продуктами харчування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, міськрай ТМО та працевлаштування громадян міста.

Також надалі будемо працювати над вирішенням питань щодо:


-       реалізації міської програми „Місто без околиць” по кожному мікрорайону;

-       проведення капітальних ремонтів ліфтів, термін експлуатації яких більше 25 років;

-       капітального ремонту поверхневих водовідних мереж та дощеприймальної каналізації, доріг та тротуарів;

-       реконструкції котельні комунального підприємства міської ради „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ по вул. Шевченка, 1;

-       повної реконструкції парку культури та відпочинку;

-       капітального ремонту міського Палацу культури ім. Лесі Українки;

-       створення перинатального центру II рівня;

-       облаштування стоянки для паркування автотранспорту в місцях громадського користування;

-       та інших питань.

Але я чітко усвідомлюю, що є різні питання, різної категорії складності. Інша справа - як їх вирішувати. Я стараюся бути людиною слова, вимогливим насамперед до себе. Мені цікаво, щоб поруч зі мною працювали люди, які мислять і думають на перспективу. Місту потрібні зміни на краще.

Все, що є доброго, зали­шаємо і рухаємося вперед. За 4 роки, що залишилися, ми з командою при підтримці депутатів, попри різні політичні погляди, при підтримці громади маємо зробимо місто найкращим.

Усе позитивне, чого вдалося досягти, - це наші спільні здобутки. Разом з тим і невирішені проблеми – теж наші спільні.

Тож сподіваюсь на подальшу злагоджену роботу, підтримку і розуміння. Лише в умовах відкритого діалогу можна досягти ефективної реалізації поставлених завдань.

Висловлюю глибоку вдячність усій громаді міста за підтримку та допомогу у вирішенні важливих проблем, які стояли перед нами, адже, висвітлюючи та пояснюючи свої дії, влада має можливість отримати оцінку та вибудувати подальшу стратегію розвитку нашого міста.

Я по совісті до 2020-го буду працювати на користь громади. У моєму розумінні громада – це всі 56 тисяч жителів Новограда-Волинського.

Для міської влади у майбутніх діях пріоритетними завжди будуть інтереси людини. Вірю, що й надалі ми будемо усією громадою створювати комфортне життя у рідному місті - працювати, допомагати один одному для загального добра, миру i злагоди.
 
Дякую за увагу! Слава Україні!
 
 

Звіт міського голови Весельського В.Л. про роботу виконавчих органів міської ради та про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами міської ради у 2017 році (16.11.2017)
 
Дорогі новоград-волинці! Шановні мешканці міста!
2 роки тому, 25 жовтня 2015 року, відбулися місцеві вибори до рад усіх рівнів, 54 % виборців висловили мені свою підтримку і уповноважили представляти та захищати їх інтереси на найвищій посаді міста. Разом з депутатським корпусом міської ради сьомого скликання, членами виконавчого комітету міської ради, я віддаю всі свої зусилля на впровадження в життя виборчої програми, забезпечуючи стабільне та безперебійне життєзабезпечення міста.
За два останні роки новоград-волинці стали свідками початку втілення в життя нових проектів, які незабаром стануть не тільки окрасою міста, а й значно покращать інфраструктуру та зроблять життя містян набагато комфортнішим. За звітний період міська влада не скоротила жодної соціально програми і прагнула виконати всі ті програми, які були прийняті та затверджені на початку року. Головним завданням, над яким працював виконавчий комітет міської ради впродовж 2017 року, була максимальна реалізація інтересів міської громади в реальних бюджетно-фінансових, економічних та соціальних умовах, в межах Конституції та Законів України. Завдяки спільній цілеспрямованій роботі вдалося забезпечити нормальне функціонування комунальних підприємств, у деякій мірі покращити їх матеріальний стан, а також закладів освіти, культури, охорони здоров’я та досягти певних позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності нашого міста. Ми керувалися принципом відкритого діалогу з міською громадою, усі засідання сесій міської ради, виконавчого комітету міської ради, а також основні заходи транслюються у прямому ефірі по місцевому телебаченню.  Моя мета та ж, яка була на початку каденції, з якою прийшов у міську раду: зробити Новоград-Волинський сучасним містом, забезпечити достойне життя, покращити добробут людей.
Так, у 2017 році одним з основних  проектів стало відновлення доріг. Хочу наголосити, що процес триватиме і наступного року. Будівництво та капітальний ремонт доріг – це одне з основних завдань, що я ставлю перед своєю командою та підлеглими. Зокрема, вже усі встигли звикнути до гарної облаштованої вулиці від міського парку культури та відпочинку до стадіону «Авангард», яка, між іншим, з’явилася тільки цього року. Тепер кожен новоград-волинець, прогулюючись «стометрівкою», може відчути, що живе у сучасному та гарному місті. Окрасою міста у цьому році стала й оновлена площа Лесі Українки, де проходили заходи з нагоди 30-ї річниці Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», 760-річчя від першої літописної згадки про місто Новоград-Волинський та ін.
Крім того, у різних мікрорайонах Новограда-Волинського будуються нові багатоповерхівки. Якщо місто будується – значить воно живе, це свідчення поступового зростання та розвитку.
Досягнуті домовленості з найвищим керівництвом держави щодо будівництва Прозорого соціального офісу. Нагадаю, що на його будівництво з державного бюджету буде виділено 24 млн. грн. – це 83 % загальної вартості проекту. Решту             17 %, а це 5 млн. грн. профінансує міський бюджет.
У Прозорому соціальному офісі, що постане у центральній частині міста, на першому поверсі розміститься Пенсійний фонд, а на другому -  департамент праці і соціального захисту населення міської ради. Приміщення буде обладнано найсучаснішою технікою. Також передбачена доступність в установу для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Прозорий соціальний офіс у Новограді-Волинському буде справжньою окрасою міста, але найголовніше – нарешті мешканці міста будуть отримувати соціальні послуги в одному місці: зручно, якісно та доступно.
Ми з вами продовжуємо розширювати коло медичних послуг для населення: відкриваємо нові амбулаторії медицини загальної практики у віддалених мікрорайонах міста, закуповуємо медичне обладнання для міськрай ТМО і, найголовніше, ведемо активні роботи з будівництва нового хірургічного корпусу. Медична реформа вимагає динамічних змін. Місто готується до створення госпітального округу з центром у Новограді-Волинському в який входитимуть навколишні райони.
Я особисто займатимусь галуззю охорони здоров’я в місті, щоби застосувати весь свій досвід роботи в медичній галузі. 
Також хочу наголосити, що започаткована в 2014 році реформа децентралізації, яка дозволила наростити ресурси місцевих бюджетів, була покликана акумулювати кошти на місцях. Крім того, об’єднані громади автоматично будуть отримувати у своє розпорядження 60% від податку на доходи громадян. Це призведе до двократного збільшення власних надходжень. Тому Новоград-Волинський пішов на дуже важливий і позитивний крок – об’єднання з прилеглими селами. Наразі це поки що Майстрів, Маковиці, Майстрова Воля Майстрівської сільської ради. Крім того, ми відкриті до діалогу і готові розглянути інші пропозиції.
Ми на порозі змін. Мусимо бути готові до нових викликів та йти в ногу з часом, йти на випередження.
Отож, шановна громадо, до вашої уваги я хочу представити черговий, вже мій другий звіт міського голови щодо діяльності у поточному році. 
 
Бюджет міста
За 9 місяців поточного року доходна частина міського бюджету в цілому виконана у сумі 442,3 млн. грн. або на 98%. Це на 119,4 млн. грн більше відповідного періоду минулого року.
З урахуванням міжбюджетних трансфертів до загального фонду міського бюджету надійшло 423,4 млн. грн або 98,0% до плану міської ради. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 111,6 млн. грн або на  35,8 %.
Надходження від власних доходів становлять 148,4 млн. грн або 100,0% до плану міської ради та у порівнянні з відповідним періодом минулого року  збільшились на 18,6 млн. грн або 14,3%, в тому числі з:
податку на доходи фізичних осіб – на 11 млн. грн;
єдиного податку – на 6 млн. грн;
плати за землю – на 3,1 млн. грн.
Субвенцій з усіх рівнів бюджетів (субвенції з державного, обласного, районного бюджетів та бюджетів ОТГ- Городниця, Чижівка) надійшло майже 274,0 млн. грн, що більше ніж у минулому році на 92,4 млн. грн.
Надходження до спеціального фонду міського бюджету забезпечено у сумі 18 ,9 млн. грн або 98,3 %, у тому числі:
власні надходження бюджетних установ – 9,5 млн. грн..;
бюджет розвитку – 9,3 млн. грн (інші субвенції з обласного, районного бюджетів та субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій).
Видаткова частина міського бюджету за 9 місяців 2017 року в цілому виконана у сумі 435,7 млн. грн, що на 138,2 млн. грн або на 46,4% більше відповідного періоду минулого року.
Аналіз структури по галузях міського бюджету свідчить про його спрямованість на галузі соціально-культурної сфери.
На фінансування першочергових та захищених видатків спрямовано 372,7 млн. грн.. коштів загального фонду міського бюджету, що на 119,1 млн. грн. або на 47% більше відповідного періоду минулого року.
Касові видатки за спеціальним фондом проведено у сумі   35,4 млн. грн, з них за рахунок власних надходжень бюджетних установ у сумі 8,6 млн. грн. На проведення капітальних видатків спрямовано 26,8 млн. грн, що на 6,8 млн. грн більше  2016 року.
У структурі капітальних видатків найбільшу питому вагу займає житлово-комунальне господарство – 49,9%, охорона здоров’я – 21,8%, освіта – 16,4%, , культура – 5,1%, соціальний захист – 4,1%, фізична культура і спорт – 0,5%.
 
Надання адміністративних послуг у місті
За звітний період Центром надання адміністративних послуг міської ради надано 15 тис. 986 послуг.
Відділом державної реєстрації міської ради за 2017 рік зареєстровано:
- 36 юридичних осіб;
- 328 фізичних осіб-підприємців.
За звітний період від проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців до міського бюджету надійшло 288 тис. 966 грн. Всього за звітний період проведено             10 тис. 223 реєстраційні дії.
Протягом звітного періоду спеціалістами відділу ведення реєстру територіальної громади надано 4 тис. 259 адміністративних послуг громадянам міста, з них:                      2 тис. 103 – реєстрація місця проживання, 2 тис. 156 – зняття з реєстрації місця проживання.
 
Економіка міста
Характеризуючи економіку міста протягом 2017 року, необхідно відмітити, що місцеві товаровиробники модернізуючи виробництва, вкладаючи значні кошти у інноваційний розвиток, досягли певних позитивних результатів.
Вагомий внесок у розвиток промисловості міста роблять 16 промислових підприємств, якими сплачено до міського бюджету 22,6 млн. грн., а це на 27% більше, ніж за 9 місяців 2016 року (17,8 млн. грн.).
Бюджетоформуючими підприємствами міста за січень-вересень 2017 року реалізовано промислової продукції на суму 764,0 млн. грн., що на 10 % (69,3 млн. грн.) більше аналогічного періоду минулого року. Для порівняння – за 9 місяців 2016 року обсяг реалізації промислової продукції становив 694,7 млн. грн.
Основним показником, який характеризує загальний стан на ринку праці – є рівень зареєстрованого безробіття. Протягом 2017 року до Новоград-Волинського центру зайнятості з метою пошуку роботи звернулось 2231 мешканців міста, за аналогічний період минулого року – 3029 мешканців. За січень-вересень 2017 року за сприянням служби зайнятості знайшли роботу 1461 мешканець міста. Станом на 01.10.2017 року нараховувалось 229 актуальних вакансій на підприємствах міста.
Середньомісячна заробітна плата по місту становить 5 221 гривню, у порівнянні з минулим роком вона зросла на 32% (3 940 грн.). Середній рівень заробітної плати в області – 5 760 гривень, в Україні – 6 785 гривень. Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах відсутня.
Протягом 9 місяців 2017 року 34 суб’єктами господарювання створено 108 робочих місця, у тому числі юридичними особами створено – 52, у фізичних осіб-підприємців – 56 робочих місць.
У 2017 році найбільшим підприємством легкої промисловості ПрАТ ВКФ «Леся» реалізовано проект з реконструкції виробничих приміщень із збільшенням об’ємів площі, а саме побудовано новий цех з перспективою створення 500 додаткових робочих місць.
Крім того, на ТОВ «Нові ласощі – Житомир» в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшено виробництво на 60% та створено додатково 70 нових робочих місць.
 
Виконання Програми соціально-економічного розвитку міста
Зусилля виконавчих органів міської ради спрямовані на забезпечення виконання Програми соціально-економічного розвитку міста, збереження досягнутих результатів в окремих галузях економіки, поліпшення життєвого рівня населення, покращення його соціального захисту.
Програмою на 2017 рік з урахуванням змін та доповнень заплановано проведення робіт в сумі 187,2 млн. грн. Виконання станом на 01.10.2017 року становить 19,3% або 36,2 млн. грн.
 
Ефірне радіомовлення
З метою якісного надання послуг з радіомовлення та його покращення протягом 2017 року проведено роботу із запровадження ефірного радіомовлення. Результатом є те, що ПАТ „НТСУ“ м. Київ, (позивні „Радіо „Культура“) здійснюватиме 24 години на добу радіотрансляцію з використанням частоти 103,2 МГц у місті та районі. Наразі ведуться роботи із закупівлі та встановлення відповідного обладнання для трансляції ефірного радіомовлення.
 
Транспорт
Триває робота щодо запровадження в 2017-2018 роках супутникового моніторингу транспорту: встановлення GPS-трекерів, що забезпечить здійснення контролю за дотриманням графіків руху автобусів. У подальшому планується встановлення інформаційних табло та відповідного програмного забезпечення. Активно ведеться робота над ідеєю впровадження електронного обліку пасажиропотоку, зокрема пасажирів-пільговиків.
Підприємницька  діяльність
До сфери підприємницької діяльності міста належать 6186 суб’єктів малого та середнього підприємництва.
За 9 місяців поточного року до міського бюджету від суб’єктів господарювання надійшло 20 мільйонів 925 тисяч гривень, з них 17 мільйонів 320 тисяч гривень - від фізичних осіб-підприємців.
 
Реалізація міжнародних та вітчизняних проектів технічної допомоги, що спрямовані на покращення якості життя територіальної громади.
Триває співпраця Новоград-Волинської міської ради із спільним Проектом Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ».
У 2017 році завершено реалізацію 13 мікропроектів громад у 13 ОСББ міста, загальна вартість проектів складає 4,7 млн. грн., фінансова підтримка ЄС/ПРООН – 2,2 млн. грн., Новоград-Волинської міської ради – 2,3 млн. грн., внесок ОСББ –                  0,2 млн. грн.
Новоград-Волинський єдине місто в Житомирській області та одне з 9 міст в Україні, де реалізовано два проекти з комплексної термомодернізації  багатоквартирних житлових будинків, на основі кращого європейського досвіду та ноу-хау. Вже цієї зими переваги  від реалізованих проектів зможуть відчути мешканці 160 квартир у двох 5-поверхівках, за адресою вул. Житомирська, 53 (ОСББ «ЖБК-1»), вул. Леваневського, 5 (ОСББ «Чайка»).
Загальна вартість проектів 7,1 млн. грн. Внесок ЄС/ПРООН – 4,8 млн. грн., внесок Новоград-Волинської міської ради – 1,9 млн. грн., внесок ОСББ – 0,4 млн. грн.
У 2017 році завершено реалізацію проекту «Впровадження інноваційної моделі розвитку медичної галузі міста». Загальна вартість проекту становить 1,1 млн. грн. Внесок Новоград-Волинської міської ради – 0,5 млн. грн., ЄС/ПРООН – 0,6 млн. грн. Запровадження сучасного електронного сервісу у Новоград-Волинському міськрайонному територіальному медичному об’єднані дозволить громадянам отримувати послуги якісно, швидко та зручно, а лікарям – налагодити зручну форму зворотного зв’язку з пацієнтами.
 
Житлово-комунальне господарство
За 9 місяців 2017 року управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради освоєно 21,7 млн.грн., які використані на будівельно-ремонтні роботи та утримання місць загального користування, а саме:
-        збудовано  арку пам’яті Небесної сотні  та загиблим учасникам АТО;
-        проведено капітальний ремонт площі Лесі Українки;
-        виготовлена проектно-кошторисна документація на об’єкт  „Будівництво підпірної гідротехнічної споруди з проведенням протиповеневих заходів, поліпшенням гідрологічного режиму та санітарного стану річки Случ в м.Новоград-Волинський Житомирської області“;
-        виготовлено 36 проектів на капітальний ремонт, будівництво та реконструкцію об’єктів благоустрою місць загального користування, з них 21 на капітальний ремонт доріг та тротуарів.
Розпочато роботи з капітального ремонту зливової каналізації на 5 вулицях міста.
Закінчується ремонт внутрішньоквартальних доріг та тротуарів, розташованих на прилеглих до будинків ОСББ територіях міста та в’їздів до них. Впорядковані території біля 12 будинків ОСББ. До кінця року планується впорядкувати ще                      4 прибудинкові території.
На прибудинкових територіях ОСББ та на  землях комунальної власності   приватного сектору встановлені дитячі та спортивні  майданчики на 6 земельних ділянках.
Проведено роботи з ремонту пішохідного переходу між вулицями Соборності та вулицею Житомирська.
З 01.09.2017 року за рішенням керуючих ОСББ угоди на  обслуговування ліфтів укладено з новоствореним підприємством "Новоград-Волинськліфт".
На  ремонт  вуличного освітлення використано – 193,5 тис.грн. Вже виконані ремонти на 14 вулицях та провулках міста. У 2018 році планується  виконати капітальний ремонт на 32 вулицях, розроблена проектно-кошторисна документація.
Ведуться ремонтні роботи на 1,2,3 провулку Коростенському, вулиці Юношева.  Роботи виконуються за рахунок державної субвенції.
Загалом відремонтовано більше  1 км мереж вуличного освітлення.
Введено в дію світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Житомирська-Лубчицька;
Встановлено світлодіодні світлофори на перехресті вул.Шевченка-Левченка (район  автовокзалу).
Сфера житлово-комунальної галузі представлена 4-ма комунальними підприємствами. Всі підприємства  працюють у штатному режимі.
 
Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради  "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" 
До нового опалювального сезону підприємство забезпечило 100% облік  споживання  теплової енергії   у  тих   багатоквартирних  житлових  будинках,  де  є технічна  можливість   монтажу   лічильників теплової енергії  
Проведена реконструкція котельні по вул.Шевченка,1. Загальна вартість виконаних робіт становить 2, 7 млн.грн.
Переведено на автономне індивідуальне опалення багатоквартирний будинок на вулиці Рокосовського,1,
Загалом за 9 місяців поточного року на виконання енергозберігаючих заходів інвестиційної програми та підготовку теплового господарства до опалювального сезону 2017-2018 років підприємством  освоєно 4,3 млн.грн.
 
Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради  „Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства“
Відновлено роботу каналізаційного колектору на вул. Соборності - Ю.Ковальського – Замкова   довжиною 252 м. 
Замінено аварійні ділянки каналізаційної мережі на вулиці Соборності,20 та Єрьоменка,18.
За період з січня по вересень 2017 року ліквідовано103аварійних ситуації на водопровідних мережах та понад 1000 засмічень та заторів - на каналізаційних мережах міста.
Розпочато реконструкцію даху водоочисних споруд ІІ підйому по                                  вул. Житомирська,19
З метою впорядкування тиску води в багатоповерхових будинках центральної частини міста замовлено проектно-кошторисну документацію на встановлення підвищувальної насосної  станції на площі Лесі Українки,3.
Для підвищення якості питної води вивчається можливість очистки русла річки Случ в районі водозабору.
Виготовлена проектно-кошторисна документація та розпочаті роботи з влаштування водопровідної мережі на вулиці Штепіна, розробляється проектно-кошторисна документація на прокладання вуличної мережі на вулиці  Пилипа Орлика та Івашківська.
Виготовлено кошториси для робіт з влаштування централізованого водопостачання в житлових мікрорайонах Дружби, Карєр.
 
Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради 
„Шляхрембуд“
З початку  поточного року  освоєно з міського бюджету 7,4 млн.грн. на капітальний ремонт доріг та тротуарів, та 2 млн.грн. на поточний ремонт.
На даний час капітально відремонтовано 8 доріг загальною протяжністю більше  2,5 км - вул.Мякішева, Зелена, Рокосовського, Шевченка-Мамайчука, Карбишева, Ціалковського, Полянського. Закінчені також ремонтні роботи на вулицях, які виконувались в кінці минулого року. Це ІІ Зарічний провулок, вулиця Західна,Гордєєва. В стадії закінчення ремонт вулиці Кривоноса.
Заасфальтували  дорожнього покриття площею 4,9 тис.кв.м.
Поточний ремонт вулиць з м’яким покриттям (грейдерування з частковим підсипанням щебенево-висівковою сумішшю) проведено на 49 вулицях та 8 провулках міста та в мікрорайонах  „Смолка“, „Дружба“, „Мясокомбінат“ площею 49,3 тис.кв.м.
Здійснено фарбування турнікетів у кількості 756 шт., нанесено 5,5 км розмітки на вулицях, перехресті доріг та пішохідних переходах. Встановлено 72 дорожніх знаки.
 
Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради
„Новоград-Волинськжитлосервіс “
На даний час підприємством освоюється державна субвенція, виконуються роботи по капітальному ремонту будинків на вулиці Дружби,129,131,127.
-        на заквітчення міста освоєно 351,9 тис.грн.
- на зрізання аварійних дерев по місту освоєно 292,4 тис.грн., за які видалено 469 аварійних дерев, потребують знесення ще - 164 дерева.
 По місту з початку року відловлено 50 безпритульних тварини, 55 –простеріалізовано та  252 безпритульних тварини утримується у притулку.
На утримання кладовищ  використано 237,1 тис.грн.
 
 
Капітальний ремонт житлового фонду
У місті діють 41 ОСББ та 1 Асоціація ОСББ. Особлива увага в цьому році приділялася співучасті міської ради у капітальних ремонтах будинків ОСББ по Проекту ЕС/ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду/ ІІІ фаза“.
За 2017 рік на капітальний ремонт житлового фонду  виділено 2,2 млн. грн., освоєно 1,9 млн.грн. До кінця року планується закінчення робіт по всіх об’єктах  капітального ремонту та модернізації, це: ОСББ „Колорит“, ОСББ „Чайка“, ОСББ „ЖБК-1“, ОСББ „Ласточка“, ОСББ „Случ“, ОСББ „Мікрорайон Морське“.
 
Містобудування та земельні відносини
На виконання Програми розроблення містобудівної документації на 2016-2020 роки міською радою сьомого скликання затверджено містобудівну документацію: „Детальний план території окремої земельної ділянки на вулиці Пушкіна, 45“, „Детальний план частини території міста на вулиці Маршала Рокосовського під багатоповерхову житлову забудову“.
Розроблено містобудівну документацію: „Детальний план частини території міста на вулиці Ушакова під багатоповерхову житлову забудову“, „Детальний план території окремої земельної ділянки на вулиці Олейнікова, 49-А під будівництво об’єктів промисловості“.
Розроблено та затверджено схеми додаткового розпланування земельних ділянок для індивідуального будівництва: - в районі вулиць Потапова, Чижовецької, Олейнікова, Зарічної, Леваневського, Герцена.
На підставі проведеної інвентаризації, в різних частинах міста надано земельних ділянок:
для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд учасникам АТО – 39; іншим громадянам – 11;
для будівництва індивідуального гаража: учасникам АТО – 25; іншим громадянам - 6.
Разом з тим, забезпечити усіх бажаючих земельними ділянками під індивідуальну житлову забудову, на жаль, немає можливості у зв’язку з відсутністю вільних земельних ділянок в межах міста Новограда-Волинського.
До міського бюджету надійшло пайової участі від замовників будівництва на розвиток інфраструктури міста 406,6 тис.грн.
На підставі прийнятих міською радою рішень продано 8 земельних ділянок на суму 852,9 тис,грн.
Проведено 2 земельних аукціони на якому продано 4 права оренди земельних ділянок на суму 53,1тис.грн орендної плати в рік.
Проводиться робота по залученню інвесторів в житлову розбудову міста: на вулиці Пушкіна, 45 на 56 квартир та на вулиці Ушакова, 7-Б на 14 квартир.
Планується будівництво чотирьохповерхового житлового будинку з мансардним поверхом на вулиці Маршала Рокосовського, 1-Б на 48 квартир, десятиповерхового житлового будинку на вулиці Івана Мамайчука, 11.
 
Соціальний захист Жителів міста
Основним завданням департаменту праці та соціального захисту є забезпечення реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення у місті.
За  звітний період до управління державних соціальних допомог департаменту звернулося 10 831 особа:
Станом на жовтень на обліку в департаменті перебувало – 4 537 одержувачів допомог, 14 188 домогосподарств, які одержують субсидію.
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам було нараховано та виплачено 152 036,2 тис. грн. різних державних соціальних допомог та субсидій:
Згідно даних Єдиного  державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом на звітну дату на обліку перебуває 13 783пільговика.
Організовано навчання 30 учасників АТО для отримання водійських прав категорій B та D на загальну суму 121,1 тис. грн.
За звітний періодзабезпечено санаторно-курортне лікуванням 21 учасника бойових дій числа учасників АТО на загальну суму 131,3 тис. грн. 
Виплачено  компенсацію інваліду війни ІІ групи з числа учасників АТО на суму 919,0 тис. грн., який придбав  житло на вторинному ринку. До кінця поточного року буде профінансовано придбання квартир ще 3 особам з числа учасників АТО.
Одним з питань  соціального захисту мешканців міста є пільговий проїзд у міському автомобільному транспорті, який в межах України фінансуються за рахунок коштів міського бюджету. За  звітний період відшкодовано з міського бюджету за пільгове  перевезення міським автомобільним транспортом  - 2 499,1 тис. грн.
Згідно затвердженого порядку надання пільг за користування послугами лазні для окремих категорій громадян міста видано 331 довідку на користування послугами лазні.
На черзі на забезпечення санаторно–курортним лікуванням  у департаменті соціального захисту перебуває 878 осіб пільгових категорій, з яких 171 особа забезпечена санаторно–курортним лікуванням у 2017 році  в оздоровчих закладах відповідного спрямування.
Департамент праці та соціального захисту забезпечує проведення капітальних ремонтів житла для ветеранів війни. 8 осіб з числа ветеранів війни перебувають на черзі на проведення капітального ремонту житла, 3 ремонти з яких буде завершено до кінця поточного року на загальну суму  80,0 тис. грн. за рахунок коштів з міського бюджету.
У місті проживає 1 197 осіб, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. На обліку у департаменті перебуває 427 потерпілих громадян, яким щомісячно нараховуються та виплачуються через банківські установи та центр поштового зв’язку компенсація на продукти харчування
Згідно Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” для фінансування пільг і компенсацій потерпілим громадянам на 2017 рік передбачено  1 868,3 тис. грн.
Видано  39 путівок на санаторно-курортне лікування потерпілим громадянам І категорії та 3 путівки матері та дитини, інвалідність якої пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.
Суттєва підтримку осіб, які потребують соціального захисту в місті, здійснюється за рахунок коштів з місцевого бюджету. Відповідно до змін внесених у положення про надання разової грошової допомоги громадянам, затвердженого рішенням міської ради № 216 від 23.12.2016 року, збільшено розміри матеріальної допомоги особам, які потребують дороговартісного лікування.
За звітний період з міського бюджету виплачено разової грошової допомоги мешканцям міста 903 особам на загальну суму – 2 450,0 тис. грн.
Вирішується питання будівництва «Прозорого соціального офісу».
 
Охорона  здоров'я
З метою наближення надання медичної допомоги до жителів нашого міста продовжується робота з відкриття закладів охорони здоров’я у віддалених мікрорайонах. На сьогодні функціонує 7 амбулаторій лікарів загальної практики сімейної медицини. Виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію приміщення під амбулаторію загальної практики сімейної медицини №8 по вул.Лідівський шлях, 32, вартістю 1 415 млн.грн. Амбулаторії обладнані відповідно до табелю оснащення. Проведено поточний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1 по вул.Леваневського, 24.
Одне із основних завдань в галузі охорони здоров’я – продовження будівництва хірургічного корпусу. Сьогодні потрібно наголосити, що після трьох років, відновлено будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об'єднання. Міською радою виділено 3 млн.40 тис.грн., 5 млн.грн. виділено з обласного бюджету, 600 тис.грн. виділили депутати обласної ради.
За кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт інженерних мереж підвального приміщення травматологічного відділення (924,0 тис.грн.), капітальний ремонт інженерних мереж хірургічного відділення (294,0 тис.грн.), капітальний ремонт неврологічного та терапевтичного відділень (400,0 тис.грн.).
За кошти міського бюджету закуплено медичного обладнання на суму                      780,0 тис.грн. та м'якого інвентарю на суму 108,8 тис.грн.
6 жовтня в закладах охорони здоров’я міста презентували проект «Електронна картка пацієнта, електронний кабінет лікаря» в рамках глобальної програми розвитку Smart City. Тепер усі результати медичних оглядів, аналізів, прописані препарати, історія хвороби людини будуть структуровано зберігатися в електронному вигляді. Пацієнт матиме електронний доступ до своєї картки, лікар – матиме змогу переглянути усі необхідні для нього дані зі своєї сторони.
У стаціонарах цілодобового перебування Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об'єднання проліковано 6201 хворих. Значно покращилося харчування, для цього з міського бюджету виділено 941,0 тис.грн.
Покращилось забезпечення ліками пільгових категорій населення. За 9 місяців 2017 року відпущено ліків на загальну суму 2 млн. 135 тис. гривень, що на                           485 тис.грн. більше ніж у 2016 році.
45 жителів міста направлено на консультації та лікування в Державні медичні установи України.
 
ОСВІІТА
За останні роки галузь освіти є у числі пріоритетних галузей міста. Протягом 2017 року зокрема:
-        продовжуючи дію Програми «Вікна. Двері», в ДНЗ №15 було замінено віконні блоки, продовжено заміну  вікон  в  ЗОШ №7, ЗОШ №10,  у ЗОШ №6 - замінено віконні блоки та відремонтовано вхідну групу, а в ДНЗ №8 проведено капітальний ремонт веранд;
-        щодо капітальних ремонтів дахів, санвузлів, харчоблоків у закладах освіти, то вже на стадії завершення реконструкція дахів НВК та колегіуму, проведено капітальні ремонти санвузлів у ДНЗ №6, ДНЗ №16 та ЗОШ №7, харчоблоків -           у ДНЗ №9 та СШ №4, ведуться роботи з підсилення конструкцій  будівель ДНЗ №14 та ЦРД;
-        у питанні фінансування закладів освіти з метою організації повноцінного харчування дітей продовжено забезпечення безкоштовними сніданками учнів початкових класів шкіл міста, дітей, батьки яких були учасниками АТО, та дітей, які є внутрішньо переміщеними особами з Донецької, Луганської областей та Криму, дітей пільгових категорій, на що цього року було спрямовано кошти у сумі 7 млн. 197 тис. грн.
Крім пільг на харчування, другий рік поспіль наші діти користуються пільгами на перевезення міським транспортом. У 2017 році з міського бюджету на це було виділено198 тис. грн. Щороку міським  бюджетом передбачаються кошти і на оздоровлення та відпочинок учнів у пришкільних таборах. Влітку 2017 року таку можливість мали 856 школярів, на що було виділено 200 тис. грн.
Орієнтуючись на реформування освітньої галузіцьогоріч відбулись суттєві зміни і в покращенні освітніх послуг. Так, для забезпечення належних умов навчання дітей з особливими освітніми потребами з вересня 2017 року в заклади освіти міста введено ще 4,5 ставки асистента вчителя. Для якісного вивчення іноземної мови виконавчий комітет міської ради прийняв рішення щодо поділу класів на вивчення предмету при кількості учнів не менше 25.
До Дня працівників освіти щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам було виплачено вже вдруге у розмірі до посадового окладу, на що виділено було більше 3,2 млн. грн.
Також, з нагоди свята та за якісну підготовку закладів освіти до нового навчального року, грошовими преміями було відзначено адміністративно-господарський персонал навчальних закладів у сумі 862 тис. грн. з міського   бюджету.
Рішенням міської ради було підвищено посадові оклади педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти та інформаційно-методичного центру з 01 березня  2017 року на два тарифні розряди.
Загалом, кошти, які виділяються на проведення  капітальних  видатків,  а це 7,6 млн. грн. у 2016 році та за 9 місяців 2017 року -  7 млн. 897 тис. грн.  дали змогу вирішити проблеми галузі, що існували багато років.
Щодо планів на 2018 рік, то, з огляду на реформування освітньої галузі, серед основних завдань слід зазначити:
-        створення інклюзивно-ресурсного центру для забезпечення супроводу у наданні якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами;
-        реорганізація закладів загальної середньої освіти;
-        розробка та підтримка проекту по створенню нового освітнього простору на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7.
 
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА, СПОРТ, МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА
Згідно рішення міської ради, на забезпечення діяльності управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради та підпорядкованих йому установ у 2017 році було виділено 4 млн. 325 тис. грн., що в порівнянні з 2016 роком на 1 млн. грн. більше
Виділено 300 тис. грн. на оплату відряджень спортсменам дитячо-юнацької спортивної школи, дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки, міських громадських спортивних федерацій та клубів для участі в  обласних змаганнях.
На виконання соціальних програм, проведення молодіжних та фізкультурно-оздоровчих заходів виділено кошти в сумі 150 тис. грн.
Проведення капітального ремонту та виготовлення проектно-кошторисних документацій для спортивних та молодіжних установ профінансовано в сумі 235 тис. грн. Виділено 401 тис. грн. на підтримку міського футбольного клубу ветеранів «Авангард» та футбольного клубу «Звягель».
Затверджено в новій редакції Статут дитячо-юнацької спортивної школи, що дає можливість відкрити відділення для занять спортом дітям з обмеженими функціональними можливостями.
Затверджено рішенням міської ради Положення про виплати стипендій міської ради перспективним та обдарованим спортсменам міста зі стипендіальним фондом 52 тис. 200 грн., яке вступає в дію з 2018 року і дасть змогу щороку стимулювати до 15 спортсменів за високі досягнення у спорті. Започатковано вшанування спортивної молоді міста по підсумках року під назвою «Спортивний Олімп».
У лютому місяці було створено робочу групу по вивченню питання перспектив будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу на території міського стадіону «Авангард». Залучалися проектанти з міст Києва, Житомира і Тернополя. Сьогодні є ескізні проекти. Робота буде продовжена в наступному році, адже такий комплекс вкрай потрібен громаді нашого міста.
Покращилася діяльність Молодіжного центру у напрямку роботи з молоддю. Протягом звітного періоду видано 31 посвідчення батьків багатодітної сім’ї та 197 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї. Безкоштовно оздоровлено 99 дітей пільгових категорій. Вважаю, що на наступний рік необхідно збільшувати виділення коштів з міського бюджету на оздоровлення дітей, так як збільшилася сама кількість дітей-пільговиків, особливо з сімей учасників АТО. 
 
КУЛЬТУРА
У звітному  році  проведено капітальний  ремонт міського Палацу культури ім.Лесі Українки на суму 299,4 тис. грн. Підготовлено та відзначено 760 річчя від першої літописної згадки про м. Звягель.
Зміцнилась  матеріальна база  міського Палацу культури імені Лесі Українки на суму 205,0 тис. грн. Аматорські колективи, що працюють при Палаці культури, мали змогу брати участь у міжнародних, Всеукраїнських, обласних фестивалях та конкурсах, так як вперше з міського бюджету на транспортні послуги було виділено 10 тис. грн.
Визначною подією стало проведення на високому рівні ювілейного міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела».
Матеріальна  база  школи  мистецтв збільшилась на 275 тис. грн. Придбано  меблі, концертні костюми та  технічне  обладнання. Демонтовано  аварійну  частину  приміщення  школи.
Бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи обслужили  біля 11 тис.  користувачів. На покращення матеріально - технічної  бази  бібліотек  з міського бюджету було виділено майже 113 тис. грн., за які  придбано меблі,  та  технічне  обладнання. Фонди бібліотек поповнились на 1498 прим. книг на які було виділено 100 тис. грн.
На братській могилі  жертв нацизму, що на вул. Волі, 52, встановлено  новий пам´ятник. Закінчено капітальний ремонт ще двох пам´ятників на братських могилах часів Другої світової війни. Фонди  краєзнавчого  музею  поповнились артефактами, які  датуються 10-13 ст.
Проведено археологічні  розкопки  на  древньому Городищі  літописного Возвягеля. Проведена  Міжнародна наукова  археологічно-краєзнавча конференція, в  результаті  чого є  можливість піднімати  питання про   підтвердження факту, що  наше  місто старше на 300 років.
 
Організаційна робота міської ради та її виконавчого комітету
Протягом звітного періоду відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» підготовлено та проведено у 2017 році 9 сесій міської ради (в т.ч. 2 позачергові), 9 пленарних засідань, 18 засідань погоджувальної ради та 65 засідань постійних комісій міської ради з розгляду питань, що вносились на розгляд міської ради. За цей період міською радою прийнято 200 рішень та                          5 звернень депутатів міської ради до вищого керівництва країни щодо необхідності вирішення суспільно - важливих проблем місцевого та державного значення.
На адресу Новоград-Волинської міської ради за 9 місяців поточного року надійшло 3912 службових документів, всього документообіг станом на 01.10.2017 становить 6069 документів.
За звітний період організовано і проведено 16 засідань виконавчого комітету міської ради та  зареєстровано 195 рішень виконавчого комітету міської ради та             223 розпоряджень міського голови з основних питань.
Проведено  щоп’ятниці 27 прийомів громадян, з них - 19 у приміщенні виконавчого комітету міської ради та 8 - виїзних. Загальна кількість прийнятих у 2017 році міським головою  осіб становить 336 осіб. Серед них порушувалися питання соціального захисту, працевлаштування, земельних відносин та питання житлово-комунального господарства, спадщини та лікування.
Також у 2017 році було введено та розпочато роботу з електронними картками звернень громадян, що надало можливість оперативно реагувати на звернення громадян заступниками міського голови та керівниками виконавчих органів міської ради. У електронному вигляді відбувається й архівування звернень.
 
Здійснення  державної регуляторної політики у сфері
господарської діяльності 
Відповідно до Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“, рішенням міської ради від 23.12.16 №230 затверджено план діяльності Новоград-Волинської міської ради та її виконавчого комітету з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік, до переліку якого увійшло 5 проектів рішень міської ради та її виконавчого комітету, які мають регуляторний характер та при необхідності розглядалися міською радою і її виконавчим комітетом.
Протягом 2017 року прийнято  2 рішення, що носять регуляторний характер, а саме:
-        рішення міської ради сьомого скликання  (12 сесія) від 20.04.2017 року № 282 «Про затвердження містобудівної документації »;
-        рішення міської ради сьомого скликання  (13 сесія) від 22.06.2017 року № 317 «Про затвердження містобудівної документації».
При прийнятті цих рішень проводилась процедура оприлюднення проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу, обговорення за участю представників громадськості та оприлюднення рішень, з врахуванням зауважень та пропозицій.
 
Дорогі новоград-волинці!
Підсумовуючи вищезазначене хотів би подякувати вам за розуміння та підтримку під час прийняття ряду надважливих та необхідних для міської громади  рішень.
Адже протягом 2017 року ми намагалися сумлінно працювати над виконанням плану соціально-економічного розвитку міста. Вносили зміни з урахуванням нових викликів та тримали руку на пульсі життя Новограда-Волинського. Тож у наступний 2018-й рік, ми йдемо з чітким усвідомленням, що необхідно робити далі для користі громади.
Хочу наголосити, що я, у свою чергу, докладатиму усіх зусиль, аби забезпечувати умови для позитивних змін та залучення до міста інвестицій. Слід пам’ятати, що минуло лише два роки з п’яти після мого обрання. Попереду ще багато плідної роботи.
У 2018 році планується продовжити виконання робіт та фінансування заходів, передбачених Програмою соціально-економічного розвитку міста у відповідності з нашими повноваженнями. І хоча сесійно ще не розглянуто і не затверджено конкретні об’єкти з фізичними та фінансовими обсягами робіт на наступний рік, але в цілому визначальними будуть наступні напрямки діяльності міської ради:
- виконання доходної частини бюджету міста – найголовніший пріоритет плану роботи на 2018 рік;
- задоволення потреб членів територіальної громади при їх зверненні до міської ради;
- продовження будівництва хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрайТМО;
- будівництво Прозорого соціального офісу;
- продовження будівництва полігону твердих побутових відходів в урочищі Ржатківка (ІІ пусковий комплекс);
- утримання, капітальний ремонт та реконструкція доріг і тротуарів;
- покращення фінансово-економічного стану комунальних підприємств (придбання техніки, фінансовий контроль, фаховий менеджмент);
- розвиток та зміцнення матеріально-технічної бази закладів дошкільної, загальноосвітньої та позашкільної освіти;
- закладів культури та інше.
Впевнений, що запорукою нашого спільного успіху в розвитку міста Новограда-Волинського може і повинне стати відповідальне відношення до своїх обов’язків, прагнення до підвищення свого професійного рівня та впровадження набутого досвіду задля розбудови міської громади.
Ефективного результату можна досягти лише завдяки спільній, кропіткій та злагодженій праці депутатського корпусу, членів виконавчого комітету, колективу міської ради і громади. Тому і у подальшій своїй роботі розраховую на співпрацю з усіма конструктивними силами міста, тими, хто націлений на результат і ділове співробітництво. Лише усі разом, не дивлячись на політичні розбіжності ми маємо  впровадимо зміни до кращого в нашому місті.
Бажаю всім нам подальшої успішної роботи на благо Новограда-Волинського, взаєморозуміння, поваги, енергії та натхнення у справах!
 
Дякую за увагу!  Слава Україні!
 

 

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
До відома новоград-волинців!
13.11.2018

Комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» доводить до відома, що в зв’язку з проведенням 14.11.2018 р. Новоград-Волинським РЕМ ремонтно-профілактичних робіт на ТП-47 (консервний завод) з 11:00 до 17:00 год. 14.11.2018 року буде припинено роботу каналізаційної насосної станції на вул. Надслучанській. 

Докладніше...
До уваги новоград-волинців!
12.11.2018

16 листопада з 14:00 до 15:00 год. на території міста відбудеться комплексна перевірка системи централізованого оповіщення цивільного захисту шляхом подання звукового сигналу «УВАГА ВСІМ».

Докладніше...
Запрошуємо мешканців міста до обговорення проекту рішення виконавчого комітету міської ради
09.11.2018

Запрошуємо мешканців міста до  обговорення проекту рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження регламенту та умов проведення конкурсу на визначення перевізників для роботи на міських автобусних маршрутах загального користування (регуляторний акт), яке відбудеться 13 листопада 2018 року о 14:00 год у великій залі Будинку рад.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук


Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa