Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
ТИЖНЕВИЙ ПЛАН РОБОТИ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ МІСЬКОЇ РАДИ З 24 липня по 30 липня 2017 року
21.07.2017
Докладніше...
ТИЖНЕВИЙ ПЛАН РОБОТИ УПРАВЛІННЯ МІСТОБУДУВАННЯ, АРХІТЕКТУРИ ТА ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН МІСЬКОЇ РАДИ з 24 липня по 28 липня 2017 року
21.07.2017
Докладніше...
Показники якості води за 20.07.17р.
21.07.2017

Показники якості води за 20.07.17р.

Докладніше...
Інформація
20.07.2017

про будівництво багатоквартирних житлових будинків у місті Новограді-Волинському за період з 1997 по 2017 роки

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР
СайтСвято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Відеоматеріали
Звернення, інтерв'ю, виступи

 

Звіт міського голови Віктора Леонідовича Весельського за рік роботи

 

Віктор Весельський прозвітував про перші сто днів роботи на посаді Новоград-Волинського міського голови

18 лютого виповнилось 100 днів з початку роботи міського голови Віктора Весельського та депутатського корпусу Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання. Отож, цього дня у переповненому залі міського Палацу культури імені Лесі Українки міський голова Віктор Весельський прозвітував перед громадою про роботу за звітний період.

Він розповів, що було зроблено у місті, зокрема, про основні прийняті депутатами міської ради та членами виконавчого комітету рішення. А також окреслив основні зміни і тенденції у галузях та сферах життєзабезпечення міста: зниження тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» з 23,11 грн. до 19,34 грн., що вступить в дію з 1 березня; відкриття у мікрорайоні «Зелені» амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4; відкриття нового автобусного маршруту №7 «Будинок Офіцерів – Залізничний вокзал»; виділення коштів з міського бюджету для безкоштовного харчування учнів 1-4 класів та  встановлення пільги для учнів 5-11 класів, батьки, яких є учасниками АТО, дітям-переселенцям; затвердження Програми часткового відшкодування витрат на перевезення учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016-2018 роки; запровадження особистого прийому громадян міським головою, секретарем міської ради, першим заступником та заступниками міського голови, керуючим справами виконавчого комітету, начальниками управлінь та відділів міської ради; впровадження мікропроектів на об’єктах ОСББ та навчальних закладах, тощо.

До уваги новоград-волинців Презентація звіту міського голови (скачати)

 


Виступ Новоград-Волинського міського голови Віктора Леонідовича Весельського на першій сесії міської ради, 10 листопада 2015 року

Дорогі новоград-волинці! Шановні виборці! Високоповажні гості в особі моїх вчителів Антон Станіславович Малиновський, Василь Миколайович Антонюк, Анатолій Андрійович Ринка не зміг приїхати, Юрій Іванович Єхануров – надіслав вітання у соціальній мережі фейсбук, мої колеги – міські голови попередніх скликань, шановний Володимир Іванович Загривий – міський голова шостого скликання, депутати попереднього шостого скликання та шановні депутати сьомого скликання.

Перш за все, я хочу подякувати громаді міста, виборцям, які виявили мені високу довіру і більшістю, 54,12%, обрали мене міським головою. І я розумію міру відповідальності, яка покладена на мої плечі. Я хочу подякувати своїм колегам-конкурентам, які в чесній боротьбі відстоювали кожен свою позицію. І за моїм дорученням будуть опрацьовані всі ті пропозиції, які були у ваших програмах, як кандидатів на посаду міського голови. Після офіційного вступу на посаду, я запрошую всіх 5 кандидатів, які зі мною приймали участь в передвиборчих перегонах. Я думаю, що ми опрацюємо всі ті програми з якими ви вийшли до людей.

Разом з тим, я хочу подякувати всім працівникам дільничних комісій, міської виборчої комісії за ту невтомну працю по підготовці, організації, проведенню виборів. Тому що Президент держави у цьому році підписав новий закон стосовно виборів місцевих рад. Я хочу подякувати своїй сім’ї, дружині, сину, доньці, зятю з невісткою, вони присутні в залі, своїм батькам, які проживають в Ємільчинському районі, дякувати Богу живі 83-х літні. Хочу подякувати друзям, які були вірні до сьогоднішнього дня, до моменту обрання. Хочу подякувати своєму штабу на чолі з Віктором Андрійовичем Шалухіним. І штабу попередньому, коли рік тому я балотувався кандидатом до Верховної Ради України і завдяки зусиллям тоді Анатолія Васильовича Завальнюка, який очолював штаб, Миколи Дмитровича Горбатюка, який був заступником штабу по виборах до Верховної Ради. Адже ми  рік тому, завдяки зусиллям штабу, в місті Новограді-Волинському зайняли перше місце, набравши більше 8 тисяч голосів. Рівно через рік, я повернувся,  через 17 років у місто Новоград-Волинський. Я повернувся, щоб продовжити ті прекрасні, чудові традиції, які були закладені всіма, хто працював протягом часів Незалежності України і до тих часів про які згадував Антон Станіславович Малиновський. То була нормальна школа, нормальний підбір кадрів, це запам’ятовується, таке не забувається, незалежно, які ти посади в державі обіймаєш. Якщо Антон Станіславович Малиновський ще будучи першим заступником голови облвиконкому, начальником обласного управління сільського господарства приїздив в Попільнянський район, а тут мав бути присутній головний лікар Станіславчук В.А., і проводив планерку стосовно профілакторію в селі Жовтневе, то це пам’ятається до сьогодні. Тому я сподіваюся, що все що стосується кадрової політики, стосовно Новоград-Волинської міської ради, виконкому, управлінь та відділів, структури підрозділів апарату, керівників міста, вона буде виважена, вона буде такою, яка буде направлена на поліпшення життя громадян міста.

Я хочу привітати 34 депутатів сьомого скликання. Законодавець змінив закон. Якщо в попередньому скликанні було 46 депутатів, то тепер 34. Звичайно, що з переконливою перемогою Блок Петра Порошенка «Солідарність» отримав перемогу в місті. З чим я вітаю його керівника, лідера Ващенка Олега Миколайовича.

В неділю я був запрошений в область, де був присутній член центрального штабу, віце-прем’єр-міністр Зубко Геннадій Григорович, який передав слова Президента нашої держави Петра Порошенка, що завдяки Блоку Петра Порошенка „Солідарність“, завдяки діяльності мого штабу, я єдиний в Державі, хто пройшов, дякуючи виборцям, і став міським головою, депутатом міської ради і депутатом обласної ради. Я дякую вам, друзі. Відповідно до чинного законодавства, я зняв свою кандидатуру з депутатства в міську раду, таким чином один із наступників Блоку Петра Порошенка «Солідарність» став депутатом міської ради. І зняв свою кандидатуру із депутатів обласної ради. Так передбачає чинне законодавство. Наступним до обласної ради став депутат, головний лікар Ружинської ЦРЛ Зозуля. Але разом з тим, в неділю, коли було зібрання в Житомирі, був присутній голова Верховної Ради Гройсман Володимир Борисович, стояло питання децентралізації влади. Ми змінимо повністю роботу як міської ради, так і її виконавчого комітету. Ми сьогодні досить багато говоримо про децентралізацію влади. Як ви пам’ятаєте, коли я балотувався до Верховної Ради України, питання децентралізації були моїм основним і першим. Тому сьогодні ми піднімемо роль і статус депутата міської ради, роль і статус голів постійних комісій, які будуть сьогодні обрані, роль і статус Секретаря міської ради. І сьогодні після обрання Секретаря міської ради, кабінет Секретаря буде навпроти голови міської ради. І секретар міської ради має працювати як права рука голови міської ради. Тому що ми все більше чомусь переходили на збільшення повноважень заступників міського голови. Таким чином, ми демонстрували суспільству, загалом Державі, що виконкоми міських рад, обласних, міських рад обласного підпорядкування перебрали на себе функції адміністрації. Ми сьогодні говоримо за народовладдя. Стаття третя Конституції, що людина, її права, честь і гідність, сьогодні стануть основою основ для кожного хто буде звертатися до цього приміщення, яке називається Будинок рад.

Я хочу сказати вам про те, що я сьогодні озвучу, що заступники міського голови, перший заступник, керуючий справами будуть обрані на наступному пленарному засіданні, яке планується на 19 листопада. В зв’язку з тим, що виборці під час зустрічей просили, щоб це було відкрито, прозоро, тому мною сьогодні буде підписано розпорядження про оголошення конкурсу на посади першого заступника міського голови, заступників міського голови та керуючого справами. Я хочу сказати, що за час передвиборчої кампанії, те що казав Антон Станіславович, я провів 120 зустрічей з виборцями, на яких побувало біля 4 тис. 850 виборців. Загалом це були конструктивні, доброзичливі, приємні зустрічі, люди не піднімали питання стосовно проблем на рівні держави, стосовно свого рівня життя, стосовно того, що відбувається на сході нашої країни. Людей турбувало три проблеми, які вималювалися. Моє завдання, виходячи з трьох проблем, перше - зробити все для того, щоб сьогодні підняти довіру людей до органів місцевого самоврядування. Кожної п’ятниці я буду вести прийом громадян особисто з 10 до 16 години. Щоденно в першій половині дня – начальники управлінь в приміщені, де зараз знаходиться Центр надання адміністративних послуг будуть вести прийом громадян. В другій половині – заступники міського голови. Не одна людина не повинна вийти незадоволеною з приміщення Будинку рад. Мій принцип, з мого досвіду, за 17 років роботи в центральних органах виконавчої влади – в межах держави Україна немає проблем, які би я не міг вирішити, що стосувалося галузі охорони здоров’я. Тому я свідомо йшов на посаду міського голови, щоб люди знали про те, що дійсно є коло питань, яке не залежне від міських, районних рад. Але  добре слово, звичайне просте відношення до звичайної простої людини, яка хоче щоб її почули, щоб дали відповідь на те, що їй болить може набагато більше бути вагомим ніж наявність бюджету в казні міста. Я обіцяв, що буде в місті наведений порядок. Я уже зустрічався зі всіма керівниками силових структур, з начальником міліції, нажаль змінена форма управління – поліція в державі, з міським прокурором, з головою служби безпеки, з головою міськрайсуду. Ми напрацювали ті необхідні кроки, які необхідно зробити найпершими для того, що люди під час моїх зустрічей ставили конкретні запитання. Я звертаюся до всіх жителів користуючись тим, що за моїм дорученням вперше в Новограді-Волинському сьогодні йде пряма трансляція сесії і жителі міста мають можливість бачити і чути мене і вас – перестаньте давати хабарі і провокувати порушення закону. Я звертаюсь до всіх тих, хто брав, бере чи думає – перестаньте проводити цю ганебну практику. Тому що працюють і будуть працювати всі ті служби, які по своєму обов’язку повинні забезпечити виконання закону. І третій блок питань: люди сьогодні державою залишені практично напризволяще, що стосується стану здоров’я та забезпечення ліками. Не вина в цьому Новоград-Волинської медицини чи фармації, так держава себе повела. Тому вчора, я мав розмову з заступником міністра охорони здоров’я Віктором Вікторовичем Шафранським і найближчим часом тут будуть всі директори фармацевтичних заводів, всі керівники структурних підрозділів міністерства. Ми постараємося через Кабінет Міністрів України або через Верховну Раду України, або розпорядженням Глави держави відпрацювати у місті Новограді-Волинському питання, що стосуються бюджетно-страхової медицини і питання забезпечення міста ліками на правах державно-приватного партнерства.

Тому ще раз хочу привітати всіх новообраних депутатів міської ради, подякувати всім депутатам попереднього скликання, всім гостям, моїм колегам. Я восьмий по рахунку міський голова. Я вдячний всім своїм колегам. Ми всі друзі, нам немає що ділити і ми надалі будемо робити все аби місто Новоград-Волинський було квітучим, щоб люди отримували задоволення від проживання в ньому. Моя мета, я сказав що я скажу це публічно – за 5 років зробити місто найкращим в Україні. Моя ціль – через 5 років виставитись кандидатом в депутати у Верховну Раду України, повернутися в Київ і очолювати комітет з питань охорони здоров’я, щоб зупинити розвал галузі охорони здоров’я в Державі. Тому повірте мені, що я 5 років буду «пахати» так, щоб через 5 років ще з кращим результатом ви за мене проголосували. Дякую.

Міський голова Віктор Весельський та його команда

Зазвичай, коли людину хочуть позитивно охарактеризу­вати, виділяють якусь основну рису: «добрий господарник» або «досвідчений керівник», чи «громадський активіст». Про В.Л. Весельського так однозначно не скажеш. Він — неор­динарна яскрава особистість. Його життєвий шлях увібрав чимало досягнень, але були й розчарування. Він крокував пліч-о-пліч із мудрими друзями й колегами, та нерідко зустрічалися й ті, котрі намагалися підставити не плече, а підніжку. Але Віктор Весельський вміє тримати удар.

Такий непростий шлях


Почалося наше знайомство з Ві­ктором Весельським понад 30 років тому в Попільнянській центральній районній лікарні, яку тоді очолив він, 28-річний хірург за фахом, у недалекому минулому — простий сільський хлопець із Ємільчинського району. За недовгий час зробив у цьому закладі справжню революцію, домігшись виняткового порядку й не просто надання своєчасної ме­дичної допомоги, а культури обслу­говування хворих. Потім упродовж одинадцяти років «ліпив» зразкову Новоград-Волинську міськрайонну лікарню. До речі, в той непростий час зажив собі навіть «слави» учас­ника ГКНП, змушений був перед су­ворою комісією доводити, що він, як мовиться, не верблюд, і взагалі - де та Москва, а де — Звягель.

Затим провінційне життя змінило­ся на столичне, де В.Л.Весельський обіймав високі пости - від першо­го заступника міністра охорони здоров’я до помічника президента Національної академії медичних наук. І раптом заслужений лікар України став новообраним Новоград-Волинським міським головою.

— Зовсім не раптом, — відказав при зустрічі Віктор Леонідович.

- Ніколи не забував про Новоград-Волинський, часто приїздив сюди, до мене з різними проханнями до­помогти зверталися люди. Місто, де чесно «відорав» чимало літ, уже міг бачити ніби зі сторони. Дуже закор­тіло зробити його за європейським зразком, допомогти громаді жити краще, комфортніше. Пам'ятаю й про свої корені, на Житомирщині живуть мої старенькі батьки.

На посаду міського голови Ве­сельський пройшов «на ура!». Та найбільше схвилювало його те, що виборці з гордістю говорили: «Ми перемогли!». Для Весельського вони ніколи не були «електоратом» — яко­юсь аморфною масою. Він шанує кожного, тож присягнув працювати для всіх цих людей, для громади, ко­тра повірила й довірила йому владу.

ОДНОДУМЦІ

А ще В.Л.Весельський добре ро­зуміє, що один у полі - не воїн. Аби здійснити передвиборні не обіцянки, а зобов’язання, необхідна дружна команда. Він сформував її, обравши неординарний підхід, який не практикувався ще в жодній раді. Пленарне засідання першої сесії після обрання секретаря міської ради й формування постійних ко­місій було перерване, і всі депутати відправилися до Палацу культури на громадські слухання. Тут проводив­ся своєрідний конкурс на обрання першого заступника й заступників міського голови. Претенденти, котрі намірялися обійняти ці посади, ви­ступали зі своїми програмами дій, і члени громади вирішували, чия саме буде ефективнішою. А через тиждень, упродовж якого аналізувалися ділові характеристики канди­датів, сесія продовжилася. І вже на другому пленарному засіданні була обрана нова команда.

...Ми зустрілися в кабінеті голови. Віктор Леонідович із шаною пред­ставляв кожного з команди, даючи коротенькі характеристики, нази­ваючи попередні заслуги. Секретар міської ради Олена Анатоліївна Пономаренко прийшла з посади заступника начальника управління праці та соцзахисту населення міськради, де чимало доброго зробила, особливо для тих, хто найбільше потребував підтримки. Сергій Юрійович Колотов — перший заступник міського голови - не нова людина в раді, був заступником по­переднього голови. Як і нинішній керуючий справами виконавчого комітету міськради Дмитро Аркадійович Ружицький. Заступники міського голови прийшли з різних служб: Юлія Олександрівна Бон­даренко тривалий час працювала в органах СБУ і апараті зовнішньої розвідки України; Оксана Василівна Гвозденко трудилася заступником директора ЗОШ № 7; очолювала раніше управління праці та соцза­хисту населення міськради Лариса Валентинівна Шутова; працював у міністерствах оборони та регіональ­ного розвитку, очолював міську КЕЧ Юрій Григорович Юсипець.

— Тепер кожний із членів нашої ко­манди має чітко визначені обов’язки і щопонеділка звітує про виконання, а також реалізацію звернень громадян. Під постійним контролем — і ті зобов’язання, що давалися на громадських слуханнях, — розповів В.Л.Весельський.

Знаючи надзвичайні відповідаль­ність і принциповість міського голо­ви, який працює по 12 годин на добу, не сумнівалася, що теперішня його команда, хоч, як це буде не просто, йтиме з ним у ногу.

Зовсім інший тепер підхід у міській раді й до роботи 34 обраних депутатів, які представ­ляють різні політичні сили.

— Дехто пропонував створити в раді пар­тійну біль­шість, так звану коаліцію, та я не  вважав за доцільне, — ділиться Віктор Леонідович. - Ми - не Верховна Рада, нам не потрібні політичні розбірки. Громада чекає від своїх обранців практичних дій.

А ще, розповів голова, відтепер розроблена нова модель роботи депутатів. Не сподіватимуться вони, як бувало нерідко попереднього скликання, що озвучать звернення на сесії - і нехай голова та його команда займаються вирішенням питання. Кожен депутат працювати­ме в окрузі, наголосив Весельський, і тут має знати все, як мовиться, від подвір’я до складу сімей своїх виборців, їх запити й проблеми. І намагатиметься вирішувати сам: через відповідні служби, керівників управлінь, постійні комісії, заступників  міського голови. Коли ж при всіх тих стараннях не вийде розв’язати котрусь проблему, тоді вже за спра­ву братиметься міський голова.

І БУДЕ МІСТО-САД

Весельський — не з тих романтичних мрійників, які, мов далеку перспек­тиву, сприймають сло­ва поета про місто-сад. Продовжуючи надбання попередніх міських голів, Віктор Леонідович спи­рається нині на «трьох китів»: команда міської ради, допомога вищих ешелонів влади, інвес­тори. І - постійне спілкування з громадою. Не від випадку до випадку, а в чітко визначені дні вся апаратна команда та керівники міських служб виїжджають у котрийсь мікрорайон, доповідають про зроблене й найближчі плани та вислуховують мешканців, занотовуючи кожну пропозицію, щоб затим відзвітувати про реалізацію. У конкретні дні міський голова про­водить особистий прийом виборців, обов'язково враховуючи кожне прохання. А люди йдуть до нього валом: «Ми віримо лише вам», — кажуть щиро, упевнившись, що жодне звернення не зависає в повітрі.

Віктор Леонідович ладен відкрити в інтересах міста будь-які «високі двері». Тим більше, що в багатьох столичних відомствах цінують його як авторитетну людину, стараються допомогти. Ось таким шляхом за короткий час удалося «знайти» 10 млн. грн. у Мінсоцполітики, щоб за­безпечити робочі місця для УТОГу та УТОСу. «Вибив» у Міноборони Весельський згоду на перепрофілювання колишнього військового госпі­талю на Центр реабілітації учасників АТО, інвалідів - працівників силових структур, дітей-інвалідів. Нині актив­но ініціює у МОЗ продовження будів­ництва в місті хірургічного корпусу міськрайТМО.

І, звичайно, проблема з проблем - житлово-комунальне господар­ство, де дір більше, ніж деінде. Тож найперше беруться за водогони, об­ліковуючи кожен метр добутої труби.

Чудово розуміє міський голова, що якими б не були їх прагнення й зусилля, без коштів далеко не заїхати. Тож робота із залучення інвестицій — серед перших позицій. Зустрічалися з представниками Австрії та Швейцарії, намагаючись зацікавити їх співпрацею з містом. Та й вітчизняних інвесторів з поля зору не випускають.

Так сталося, що в день нашого пе­ребування в Новограді-Волинському була призначена зустріч міського го­лови та двох його заступників з тими, хто мав намір вкласти свій капітал у розвиток виробництва. Приватний підприємець Андрій Газаров разом із двома інвесторами з Києва ініціюва­ли будівництво заводу з переробки відходів. Одержані від цього тепло та електрика можуть бути використані для теплиць із цілорічного вирощу­вання овочів для закладів міста й квітів. А це ж, крім продукції, — додаткові робочі місця. Від міськради потребувалося виділити в оренду земельні ділянки.

Спостерігала, як прискіпливо, з олівцем у руках, вів розмову В.Л.Весельський, як зацікавила його ця ідея. Розійшлися обидві сторони обопільно задоволеними, домовившись продумати всі деталі.

... Із дня обрання нової міської ради минуло небагато часу. Тут ви­роблено вже новий стиль роботи, є чітка перспектива розвитку міс­та. Тож Весельський, набираючи темпи, рахує кожен із пройдених днів, аби пришвидшити реалізацію того, що зобов'язалися зробити для громади. Команда однодумців знає: на шляху може бути чимало різних гальм. Але, як і їхній лідер, упевнені, що дорогу подолає той, хто не звертаючи йде вперед до на­кресленої мети.

Галина ПРОНІНА

Фото
Сергія ЛИПКА.

Матеріали обласної офіційної громадсько-політичної газети „Житомирщина“ від 22 грудня 2015р.

 

Новоград-Волинський: Новий 2016 рік має бути успішним!

Напередодні нового року ми поспілкувалися з Новоград-Волинським міським головою Віктором Весельським про те, яким, на його думку був минулий 2015 рік і чого очікувати від наступного 2016 року. Також Віктор Леонідович розповів про свої перші кроки на посаді очільника новоград-волинської міської громади і про те, які має плани на найближче майбутнє.

- Вікторе Леонідовичу, напередодні  Нового року хотілося б розпочати нашу бесіду з такого новорічного ракурсу - якщо припустити, що ми всі з дитинства продовжуємо вірити у Діда Мороза і в те, що він може принести нам під ялинку омріяний подарунок, то який подарунок ви б собі під ялинку попросили?

Насамперед я хочу, щоб був мир, хочу щоб кожен думав про свій стан здоров’я і якщо б держава дала не тільки декларативно, але й на законодавчому рівні, мені, як міському голові, делегувала права, то я би зробив все, щоб люди в апараті виконкому, керівники отримували задоволення від своєї роботи, від того, що вони працюють для людей нашої міської громади, для блага нашого міста.

А особисто для себе що б хотіли?

Особисто для себе по принципу - нам хліба не треба, роботу давай. Я трудоголік і щасливий від того, що виконую роботу, яка мені до душі.

Наступаючий 2016 рік - яким він буде і що Ви від нього очікуєте?

Все буде залежати від того, як будуть розвиватися події на Сході і як ми будемо працювати над наповненням бюджету. Щоб усі нормально працювали і сплачу­вали всі податки, щоб з людьми розрахо­вувалися гідною заробітною платою, а не в конвертах. А у тих, хто народиться вже в новому році, ми маємо формувати новий світогляд. Бо через 5 років вони підуть у підготовчу групу і в цьому віці мають знати, що є держава Україна, що є державний прапор, державний гімн, державний кордон, є державна мова. З дітей потрібно все починати.

Як вам працюється з цим складом міської ради?

Від дня виборів, 25 жовтня, до сесії 10 листопада у мене був час подивитися на те, як 34 депутати будуть себе поводити. Так, з самого початку приходили до мене за посади, за голів комісій, хотіли втягнути у якісь „договорняки“, дехто сподівався, що йому вдасться управляти міським головою, особливо що стосувалося бюджетної комі­сії, земельної комісії, комунального майна. Я один раз дав зрозуміти що цього не буде, другий раз, третій раз. Мене почали агітувати за всілякі варіанти більшості, конструктивної, деструктивної... Я для себе прийняв тоді рішення. По-перше, я позапартійний. Так. Я йшов на вибори під прапором БПП „Солідарність“ і думаю, що „Солідарність“ на мене не ображена, не ображений особисто і Президент держави, бо я пройшов у міську і обласну ради депутатом і був обраний міським головою. Звісно, я прийняв рішення залишитися міським головою. І хочу, щоб знали всі, що міський голова - людина слова. У мене є надрукована моя виборча програма і „десять кроків міського голови“, які я стараюся дотримуватися. Тому я не ставив перед собою за мету у раді створювати більшісгь. Депутати повинні читати документи, закони, і на цій підставі працювати. У Законі записано, що депутат має вести регулярний, не менше одного разу на місяць, прийом виборців, вживати заходів щодо забезпечення оперативного вирішення тих питань, з якими виборці звертаються до свого депутата. І пункт два пише, що депутат, який не виправдав довіру виборців, може бути у будь-який час відкликаний у порядку, встановленому Законом України „Про статус депутатів міс­цевих рад“. Віднині я буду аналізувати - з якого округу люди приходять до мене на прийом і чому там депутат не виконує свої обов’язки і не стає міні-міським головою на своєму окрузі. На кожному окрузі трохи більше тисячі виборців, а ми з секрета­рем міської ради Оленою Анатоліївною Пономаренко приймаємо щоп’ятниці до 50 громадян. І те, що хтось тепер поширює чутки про те, що неможливо потрапити до міського голови, що міський голова веде прийоми тільки по запису, що потрібно  записуватися на чотири тижні вперед - все це не відповідає дійсності, бо я веду прийом не раз на місяць, а кожної п’ятниці до останнього відвідувача.

Вікторе Леонідовичу, а чому відміни­ли пленарне засідання другої сесії, яке планувалося на четвер, 31 грудня?

Сесію не відмінили, її перенесли, проголосувавши одноголосно сьогодні (30 грудня) на засіданні погоджувальної ради. Голосували шість голів постійних комісій, з яких чотири - особисто, двоє - представ­ляли своїх колег, шість керівників фракцій, міський голова і секретар міської ради. Хоча напередодні за моїм дорученням працювали всі шість комісій і на всіх шести комісіях працювала секретар міської ради О.А.Пономеренко, заступник керуючого справами, начальник організаційного відділу Н.В.Марчук та начальник фінансового управління І.К.Ящук. Потрібно віддати належне Ірині Климівні за те, що у вихідні все фінансове управління працювало і підготували проект бюджету на 2016 рік, що стало вкотре предметом обговорення на засіданнях постійних комісій. Ми на погоджувальній раді обговорили все, що стосується бюджету 2016 року, і все, що стосується штатів і структури, домовили­ся - після того, як Президент держави підпише Закон про бюджетна 2016, після того, як Новоград-Волинська районна рада проведе свою сесію, і ми будемо знати цифри по співфінансуванню охорони здоров’я і по культурі - будемо розглядати і бюджет міста. Ще одним з таких каменів спотикання стало те, що держава пропонує передати профтехучилища, в тому числі і Новоград-Волинське - на фінансування з міського бюджету. Однак, у цьому закладі навчається більше чотирьохсот дітей, в основному діти з багатодітний сімей, напівсироти і не лише з міста Новограда-Волинського, а й з Новоград-Волинського району, з Червоноармійського, Баранівського, Ємільчинського і звісно з інших областей. Тож майно даного навчального закладу поки що знаходиться не у міській комунальній власності. Також вирішили на погоджувальній раді, що напишемо звернення за підписом міського голови на адресу голів Асоціацій міст України, бо таких навчальних закладів є достатньо у кожній області, у містах обласного підпорядкування. Принаймні потрібно вирішити - якщо ми і будемо фінансува­ти, а не мало, не багато на сьогоднішній день потрібно біля восьми мільйонів, то визначитися з питанням власності, бо поки що це державна власність. Далі - заклад має гуртожиток, і якщо там навчатимуться наші новоград-волинські діти, то відпадає потреба в утримуванні цього гуртожитку. Плюс до податкового кодексу будуть  внесені зміни. Все це стало вагомою підставою і ми на пропозицію депутатів Миколи Григоровича Усенка, Олега Івано­вича Журбенка, Олександра Леонідовича Остапчука і Олександра Сергійовича Гарбовського вирішили перенести на пізніше, тобто на січень 2016 року пленарне засідання другої сесії.

Чи не буде це створювати якихось суттєвих проблем для міста?

- Ні, вихід із ситуації - абсолютно спокійний. Ми закриваємо рік абсолютно без боргів, ми профінансували заробітну плату, нарахування на заробітну плату, повністю всі захищені етапи. Тобто - ми не маємо боргів ні перед людьми, ні перед державою, як за електроенергію і таке інше. Тут я спокійний і ми завершили рік прибутково. Люди Новий 2016 можуть зустрічати собі спокійно.

Як Ви можете охарактеризувати рік, що минув і яким він був особисто для Вас?

2015 рік стривожив тим, що неспокійно було на Сході нашої держави, це сумно, бо тисячі людей потерпають від дій агресора і поки, відслідковуючи ЗМІ, не видно особливого покращення. Це тривожно надзвичайно. Бо в першу чергу хочеться, щоб був мир у державі. Що стосується року в цілому, то вся держава жила в очікуванні не стільки місцевих виборів, скільки проголошеної Президентом децентра­лізації, бо всі прекрасно розуміють, що чим раніше це настане, тим краще буде і загалом для держави, безпосередньо для кожної території зокрема. Я б, наприклад, пішов ще далі. Я б паралельно вирішував питання з адміністративно-територіальною реформою і відповідно під це проводив реформи у галузі охорони здоров’я, мається на увазі створення госпітальних округів, далі варто проводити реформу у галузі освіти і науки.

25 жовтня відбулися вибори. Ново­град-волинці зробили свій вибір і я їм вдячний за те, що вони довірили мені очолити міську раду, міськвиконком, громаду. Я почесному до 2020-го буду працювати на користь громади. У моєму розумінні громада - це всі 56 тисяч жителів. Я за те, щоб місто розвивалося і щоб ми дочекалися моменту, коли буде 60 тисяч жителів - тоді статус міста буде інший і відповідно категорія у фінансуван­ні зміниться до кращого. Повинен сказати, що відтоді, коли офіційно вступив на посаду міського голови, я не розчарувався у прийнятому мною рішенні. Я отримую задоволення від своєї роботи, мені подобається моя робота Так, є певні нюанси, є певні неузгоджені дії певних осіб, які обіймають керівні посади. Але наше місто не одразу побудувалося. Тож я сподіваюся, що начальники відділів і управлінь також перебудуються. Якщо хтось не буде перебудовуватися - будемо з ними прощатися.

Вікторе Леонідовичу, що було найскладніше на цьому першому етапі вашої роботи на посаді міського голови?

Я не бачу особливих складнощів. У мене немає проблем у спілкуванні з головою обласної державної адміністрації і з головою обласної ради, немає проблем у спілкуванні з міністрами, з Головою Верховної Ради України. Мені навіть важко дати відповідь на це запитання.

А що тоді для вас було найбільш неочікуваним на цій посаді?

Розбалансованість виконавської дисципліни. Це було видно і під  час передвиборчої кампанії  населення ще тоді звертало увагу на незадоволення місце­вою владою. І тепер мені часто закидають - чому я одразу всіх не звільнив? Річ у тім, що потрібен час - місяць-два і все саме проявиться. Потрібно дати людям шанс. Щоб зрозуміли - працювати потрібно для людей, що до Вас прийшла людина зі своєю проблемою і цю проблему потрібно вирішити. Я 17 років працював у Києві і ніколи ніхто двічі до мене не звертався. Я вирішував все з першого разу. Потрібен час. Ми маємо зробити проживання в Новограді-Волинському привабливим для всіх - як жителів центральних вулиць, так і околиць. Люди мають бути спокійні за своє майбутнє. Я докладу для цього всіх зусиль. Розумію, що в окремо взятому місті не можна зробити комунізм. Але принаймні те, що людей будуть поважати, то це буде.

Вікторе Леонідовичу, неодноразово була присутня під час того, як ви прово­дите прийоми громадян. Складається таке враження, неначе відкрилися якісь шлюзи і на вас хлинув потік людських проблем, що досі багато років їх ніхто не хотів вирішувати. Ви ж спокійно, терпляче і уважно вислуховуєте кож­ного і вирішуєте всі питання практично одразу. Хоча до Вас чиновники,  як правило,  спокійно собі давали відписки, бо так простіше. Звідки береться у Вас стільки співпереживання до проблем цих простих людей, витримки, зрештою, бо навіть просто пропускати все це через себе непросто...

Я ж вчився на лікаря у вузі, де навчають співпереживати. Не люблю страшенно, коли займаються відписками. Є різні питання, різної категорії складності. Інше питання - як вирішувати. Я стараюся бути людиною слова, вимогливим насамперед до себе. Мені цікаво, щоб разом зі мною працювали люди, які мислять і думають за перспективу. Мені потрібно, щоб було  тільки на краще. Все, що добре - зали­шаємо і рухаємося вперед. Я чітко знаю ліміт свого часу – п’ять років. Я чітко знаю, що я встигав робити. У Базарі побудував хірургічний корпус, у Попільні - комплекс лікарняний, у Новограді-Волинському - лікувальний корпус і зробив одне з кращих міськрайТМО у державі. На посаді заступника Міністра МОЗ (1998- 2000рр) створював лікарські амбулаторії і контролював це питання. За 5 років ми з командою при підтримці депутатів, при підтримці громади зробимо місто таким же - найкращим.

Що вдалося зробити вже за цей короткий період?

Розпочав з тарифів - того, що найбільше боліло людям. Нам вдалося цього добитися і з дня на день я чекаю на офіційний документ, яким НКРЕ прийме рішення про зниження тарифів на воду у місті Новограді-Волинському. Хоча по великому рахунку найперше - це була недовіра до місцевої влади, що і вилилося в те, що обрали мене, а не когось з інших п'ятьох кандидатів. Це велика честь і велика відповідальність, я це усвідомлюю. Багато також проблем виникає в учасників АТО і їх родин - проблеми з реабілітацією поранених бійців АТО і таке інше. Я взяв за мету і провів виїзну нараду на території військового шпиталю і після того був з листами у Міністра Полторака, генерала армії, був у начальника Генерального штабу, генерала Муженка і у начальника військового медичного управління гене­рала Верби. Потрібно віддати належне, що всі вони віднеслися з розумінням до цієї проблеми. Вчора я вже отримав офіційну відповідь, що у 2016 році це питання буде вирішене. Крім цього я мав розмову з помічником Міністра оборони України, який мені підтвердив, що Міністру оборони подали пропозиції на предмет розгортання ста ліжок військового шпиталю з реабілітаційним напрямком для учасників АТО.  Докладаю  всіх зусиль, щоб це якнайшвидше було зроблено. Тому ми підняли питання щодо дислокації однієї з вій­ськових частин до нас у місто на вулицю Червоноармійську. Адже найбільшими платниками податків сьогодні є військові і я зацікавлений у тому, щоб така частина у Новограді-Волинському була. Це буде у березні місяці.

Я побачив, що є проблема у соціально­му плані і зустрівся з Міністром соціальної політики і його керівником департаменту - ми домовилися про те, що виділять кошти для УТ0Г і УГ0С. 10 мільйонів, на які ми побудуємо теплиці, де будуть вирощу­вати овочі і квіти. Овочі будуть надходити в наші школи і садочки, а збиратимуть їх і відповідно матимуть заробітну плату люди з порушеннями слуху. Таким чином ми створимо місця для таких категорій громадян.

За цей час, відколи я веду прийом, вимальовується ще одна серйозна проблема - потрібно думати над міськими програмами стосовно охорони здоров’я. Маємо програми ПРООН по енергозбереженню, потрібно думати. Виникає питання, що стосується онкохворих, держава цю функцію, на жаль, не забез­печує, і люди один на один залишаються зі своєю бідою. Тому я над цим працюю. Після того, як ми затвердимо начальника управління соціального захисту, я хочу зустрітися з колективом цього управління, вникнути глибше у їх проблеми. Бо питання соціального захисту населення виходять на перший план.

Вікторе Леонідовичу, дякую Вам за це перше інтерв’ю на посаді Новоград-Во­линського міського голови, щиро бажаю вам успіхів, хай все збувається!

Взаємно!

Розмовляла Лариса ГЕМБАРСЬКА

 
 

 

 

 

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
До уваги новоград-волинців! Повідомлення
14.07.2017

Організаційний комітет з питань підготовки та проведення громадського обговорення пропозиції депутатів міської ради щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад, повідомляє про проведення процедури громадського обговорення питання.

Докладніше...
Відбудеться прийом громадян
13.07.2017

До уваги новоград-волинців! У п’ятницю, 14 липня з 10:00 до 15:30 год. міський голова В.Л. Весельський проведе прийом громадян у міському Палаці культури ім. Лесі Українки.

Докладніше...
Інформація про проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельної ділянки
12.07.2017

Інформація про проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельної ділянки.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Як Ви вважаєте, чи потрібно підтримувати та розвиватиу Новограді-Волинськомусучасний молодіжний спортивний напрямок – заняття екстремальними видами спорту: скейтборд, стрітборд, ролики, велосипеди ВМХ, самокати, тощо?
   Так, звичайно
   Ні, не впевнена (-ий)
Результати
Архів опитувань
Пошук

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa