Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Секретар міської ради


Пономаренко Олена Анатоліївна

Секретар міської ради сьомого скликання з 10 листопада  2015 року

Дата народження: 20.08.1968р.

Освіта: Державний агроекологічний університет м. Житомир, спеціальність «Облік і аудит», кваліфікація «спеціаліст».

Досвід роботи: 1986-1987 рр. старший економіст Попiльнянського РАПО;

1987 р. лаборант Ленінградського інженерного вищого військового училища ім. генерала армії Комаровського;

1999-2002 рр. бухгалтер Новоград-Волинського вузлу поштового зв’язку;

2002-2004 рр. спеціаліст ІІ категорії управління  праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської РДА;

2004-2009 рр. начальник відділу громадян, які  постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС, управління  праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської РДА;

2009 рік заступник директора департаменту – начальник управління державних соціальних допомог департаменту праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської радиВідповідно до розпорядження міського голови від 01.11.2019 № 523(к) «Про внесення  змін у додатки  1, 2  до  розпорядження  міського голови від 28.03.2019 №144(к) „Про розподіл обов’язків між міським головою, секретарем міської ради, першим заступником міського голови, заступниками міського голови, заступником міського голови-начальником фінансового управління міської ради і керуючого справами виконавчого комітету міської ради“»


Секретар міської ради  (Пономаренко О.А.)


Секретар міської ради виконує повноваження, передбачені статтею 50 Закону України ,,Про місцеве самоврядування в Україні“.

У випадках, передбачених  частиною шостою статті 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, скликає сесію міської ради, веде її засідання та підписує її рішення, повідомляє депутатам, доводить до відома Новоград-Волинської міської об'єднаної територіальної громади  повідомлення про час, місце проведення сесії міської ради та питання, що передбачається внести на розгляд міської ради.

У випадку, передбаченому частиною другою статті 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, здійснює повноваження міського голови.

Відповідає за:


1. Організацію, підготовку і проведення сесій міської ради.

2. Своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення, організацію контролю за їх виконанням, оприлюднення проектів рішень міської ради та рішень міської ради.

3. Координацію діяльності постійних та інших комісій  міської ради, надання їм доручень, сприяння організації виконання їх рекомендацій.

4. Сприяння депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень.

5. Організацію проведення засідань погоджувальної ради.

6. Організацію здійснення за дорученням міської ради заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування.

7. Організацію навчання депутатів міської ради.

8. Підготовку на розгляд міської ради питань щодо Регламенту міської ради.

9. Налагодження шефських зв’язків з військовими частинами Збройних Сил України.

10. Надання шефської допомоги військовим частинам: А3814, А2925, А0409, А2076, Новоград-Волинському об'єднаному міському військовому комісаріату згідно рішення міської ради.

Має володіти інформацією про заходи та фактичний стан справ з організації охорони державної таємниці.

Веде особистий прийом громадян та забезпечує на території Новоград-Волинської міської об'єднаної територіальної громади додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян.

Підписує додатки до рішень міської ради.


Координує та контролює діяльність:


1.    Голів постійних комісій міської ради.

2. Виконавчих органів міської ради щодо підготовки на розгляд міської ради програм соціального-економічного розвитку Новоград-Волинської міської об'єднаної територіальної громади, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування.

3. Організаційного відділу міської ради.

4. Відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради.

5. Органів самоорганізації населення (в разі утворення).


Відповідає за дієвість
та здійснює контроль за:

1. Програмою шефської допомоги військовим частинам А3814, А2925, А0409, А2076 Збройних Сил України та матеріально-технічного забезпечення Новоград-Волинського об'єднаного міського військового комісаріату на 2019-2020 роки (рішення міської ради від 20.12.2018 № 625).

2. Програмою розвитку місцевого самоврядування в Новоград-Волинській міській об'єднаній територіальній громаді (рішення міської ради від 22.12.2017 № 396 зі змінами згідно з рішенням міської  ради від 20.12.2018 № 626). 


Очолює та організовує роботу колегіальних органів:


1. Комісії з питань нагородження відзнакою міста Новограда-Волинського орден „Звягель“, присвоєння звання „Почесний громадянин міста Новограда-Волинського“

2. Комісії з питань поновлення прав реабілітованих.

3. Координаційної ради з питань шефської допомоги військовим частинам А3814, А2925, А0409, А2076.

4. Спостережної комісії.

За дорученням міського голови або міської ради вирішує інші питання, пов’язані з діяльністю міської ради та її виконавчих органів.


Забезпечує взаємодію міської ради з:


 
     1. Громадсько-політичними організаціями та осередками політичних партій міської об'єднаної територіальної громади.
     2. Військовими частинами, дислокованими на території  Новоград-Волинської міської об'єднаної територіальної громади.

 

 

 

Надійна людина

Саме так говорить Новоград-Волинський міський голова В.Л.Весельський про секретаря міськради О.А.Пономаренко. Олена Анатоліївна відповідає за організацію роботи постійних комісій, тримає безпосередні контакти з депутатським корпусом.

Приязна, добра, гарна, вона завжди знаходить спільну мову з людьми. До речі, до обрання депутатом міської ради О.А.Пономаренко працювала заступником начальника управління праці та соцзахисту населення. Її людяність, розуміння чужих проблем і намагання допомогти завжди відзначали підопічні соціальної служби.

Галина ПРОНІНА,

обласна громадсько-політична
газета "Житомирщина" від 25 грудня 2015
 
Олена Пономаренко: «Вірю в те, що зміни на краще будуть!»
 
На першому пленарному засіданні першої сесії міської ради сьомого скликання новообрані депутати переважною більшістю обрали  секретарем міської ради Олену Анатоліївну Пономаренко, котра до цього працювала заступником начальника – начальником відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення міської ради. За плечима у неї Ярунський технікум землевпорядкування, який закінчила за спеціальністю «Бухгалтерський облік», та Житомирський агроекологічний університет за спеціальністю «Облік та аудит», робота в закладах місцевого самоврядування райдержадміністрації та, як уже зазначено вище, міської ради. Тож має значний досвід роботи з людьми, прекрасно володіє ситуацією із соціальним станом у Новограді-Волинському, а тому відразу  активно включилась у роботу на новій посаді.

Сьогодні Олена Анатоліївна у  своєму першому інтерв’ю розповідає про власне бачення діяльності новообраної влади міста і плани на найближчу перспективу.

–  Олено Анатоліївно, зараз чимало наших читачів цікавиться першими кроками нової влади. Ви ж віднині – виразник їхніх інтересів на терені цієї влади. Поділіться, будь ласка, своїми планами роботи в цьому напрямку. Водночас і про те, як Ви зробили свій доленосний вибір – стати виразником прагнень новоград-волинців.

–  По-перше, знаю , що це цікавить багатьох, і тому хочу сказати, чому я пішла на вибори. Хто працює у системі соціального захисту населення, добре знає проблеми мешканців міста. Я, зваживши свої сили, вирішила, що можу зробити щось корисне для людей. Тим більше, бачила, як працюють депутати на виборчих округах, у міській раді, і переконалась, що треба кардинально міняти роботу з людьми. Коли вже вирішила балотуватись, поступила ще й пропозиція від міської організації БПП «Солідарність» йти на вибори. Я і так хотіла йти від владної партії, бо знала, що саме за її підтримки балотуватиметься Віктор Леонідович Весельський – людина, яку напрочуд шанують у Новограді-Волинському, котра дуже багато зробила для нашого міста.

До виборчого округу номер одинадцять, де мене й обрали депутатом, входять мешканці вулиці Тимошенка і частин вулиць Житомирська та Рокоссовського  – тобто мікрорайону, де живу і сама із сім’єю. Тут знаю проблемні родини і проблеми людей, котрим буду допомагати усі п’ять років роботи в міській раді. Маю плани роботи у виборчому окрузі, які втілюватиму у життя. Просто зараз поки що тривають установчі дні в міській раді, йде реорганізація усіх гілок системи місцевого самоврядування.  Користуючись нагодою, хочу ще раз висловити усім виборцям мого округу  величезну вдячність за ту довіру, яку надали вони мені, обравши депутатом.

У першу чергу, як уже не раз підкреслював Віктор Леонідович Весельський, ми будемо піднімати статус депутатів  і статус голів постійних комісій. Депутати міської ради у своїй діяльності керуються законами  України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», а також регламентом Новоград-Волинської міської ради, який ми зараз доповнюємо (його буде опубліковано, розташовано і на сайті міської ради), та положенням «Про роботу постійних комісій міської ради». У  статті другій  Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» говориться: «Депутат місцевої ради – представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого  округу». А далі стверджується, що депутат «… зобов’язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення у межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування». Ось із цього ми й розпочинаємо свою роботу. 

–  У депутатському корпусі міста  – багато нових людей. І у кожного, звичайно, широке коло обов’язків…

–  Так, і тому вони уже почали вивчати законодавчу базу.  Адже мають діяти у межах законів і правового поля. Кожен депутат віднині працюватиме безпосередньо зі своїми виборцями, які усі свої проблемні питання доноситимуть до міської ради через їхніх обранців.  У депутатів – і справді широке коло обов’язків.  А люди прагнуть змін на краще. Ви всі бачите, яка висока довіра до Віктора Леонідовича, і ми, депутати, не в праві його підвести. Тож усі ми повинні працювати в одному напрямку – захищати права й інтереси виборців, щоб виправдати їхні сподівання. Депутати повинні знати на своєму виборчому окрузі кожне вузьке місце, кожен недолік, аби виправити його, показати, що вони – справжні господарі міста, яким болить те ж, що і людям, за що ратує міський голова.

Віктор Леонідович постійно наголошує, що з людьми повинен у першу чергу безпосередньо  працювати депутат,  який  не має права упустити жодну дрібничку, якщо вона болить людям чи заважає спокійно працювати і жити. Наприклад, якщо у тому чи іншому мікрорайоні погані дороги чи тротуари, незадовільне довезення дітей до школи, є проблемні родини, з якими належить працювати. Ось у  такому дбайливому піклуванні про інтереси людей і полягатимуть нові принципи роботи.

–  Як Ви, Олено Анатоліївно, вважаєте – що потрібно для ефективної роботи депутатів?

–  Шість постійних комісій міської ради, створених на першій сесії демократичним способом, охоплюють усю мережу соціальних питань Новограда-Волинського. І тридцять чотири депутати мають бути активними членами цих комісій. Для того, аби їхня робота була ефективною, депутати мають знати усі проблеми, як кажуть, із середини. Тож ми будемо проводити навчання депутатів у міській раді. Перед ними виступатимуть керівники трудових колективів різних галузей. Планую складати графіки і навчань, і роботи. Абсолютно нормально я ставлюсь до того, що у новому депутатському корпусі є  14 депутатів попереднього скликання, котрі мають певний досвід. А нові депутати, серед яких чимало молодих, креативних людей, патріотів міста, по-своєму бачать виконання намічених завдань. Я готова всіх вислуховувати, усі пропозиції узяти до уваги, щоб разом виконувати нашу спільну мету – покращити життя людей.

Як прийшов у наше місто справжнім господарем Віктор Леонідович Весельський, котрий усе бачить, прагне змінити структуру господарювання  і, натхненний цими ідеями, маючи величезний потенціал керівника  державного рівня, впевнена, змінить практику роботи в кожному колективі, аби  вони діяли ефективно для усієї територіальної громади. Уже для цього намічено побувати на кожному підприємстві, в кожній установі, залучивши у кожну поїздку не тільки заступників міського голови, а й депутата того виборчого округу, де розташоване те чи інше підприємство. Віктор Леонідович вирішив почати об’їзд із дошкільних навчальних закладів, потім – шкіл і т.д.

Відверто скажу, що ті , хто не встигатиме за новими ідеями, змушений буде сходити з дистанції. І так буде. Тільки так ми доб’ємося змін на краще, коли всі і все буде підпорядковано головній меті. А у те, що зміни на краще в житті новоград-волинців стануться, я твердо вірю!


 

Звіт секретаря Новоград-Волинської міської ради Пономаренко О.А. під час засідання дев’ятої сесії міської ради сьомого скликання (10.11.2016) 
 
На виборах 25 жовтня 2015 року до складу Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання було обрано 34 депутати, які представляють 8 політичних партій: Блок Петра Порошенка «Солідарність», Радикальна Партія Олега Ляшка, Народна Партія, «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Об’єднання «Самопоміч», «Опозиційний блок», Українська Народна Партія, Українське об’єднання патріотів - «УКРОП».

Відповідно до Законів України «Про місцеві вибори» та «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутатів міської ради було визнано 10 листопада 2015 року на першій сесії Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання, на якій більшістю депутатів мене було обрано секретарем міської ради. Також на першій сесії міської ради було обрано 6 постійних комісій:

1) депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян;

2) міського бюджету та комунальної власності;

3) житлово-комунального господарства та екології;

4) соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту;

5) економічного розвитку;

6) містобудування, архітектури та земельних відносин.

З метою попереднього розгляду проектів рішень міської ради, схвалення  проекту порядку денного пленарних засідань та інших питань щодо організації роботи ради працює погоджувальна рада, до складу якої входять міський голова, секретар міської ради, голови постійних комісій, депутатських фракцій і груп.

З метою консолідації депутатів міської ради, враховуючи пропозиції деяких керівників політичних партій щодо мінімальної кількості депутатів в депутатських фракціях, створено 7 депутатських фракцій, а саме:  «Солідарність», «Радикальна Партія Олега Ляшка», «Народна Партія», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Об’єднання «Самопоміч», «Опозиційний блок», «Українська Народна Партія». Також в міській раді створені 2 депутатські групи: депутатська група з питань молодіжної політики  та «Європейське майбутнє».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі-Закон) та функціональних обов’язків відповідаю за:

-  організацію підготовки сесій міської ради, питань, що вносяться на розгляд ради;

- оприлюднення проектів та рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення;

- підготовку на розгляд міської  ради питань щодо Регламенту ради.

Протягом звітного періоду забезпечено підготовку та проведення 8 сесій (в т.ч. 2 позачергові), 11 пленарних засідань міської ради, на яких було прийнято 170 рішень, в тому числі з питань:

-  міського бюджету -  17

- житлово-комунального господарства та комунальної власності - 17

- земельних відносин - 18

-  соціального захисту – 7

- прийняття програм та внесення змін до них - 35

- інші  - 76.

Підготовлено Регламент Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання (далі - Регламент), Положення про постійні комісії міської ради, які відповідно до вимог Закону були затверджені на другій сесії міської ради.

Забезпечено підготовку та внесення на затвердження міською радою наступних нормативно-правових актів: Положення про помічника-консультанта депутата міської ради, Положення про Почесну грамоту Новоград-Волинської міської ради та Подяку міського голови, Порядок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в Новоград-Волинській міській раді та її виконавчому комітеті, Положень про виконавчі органи міської ради.

Ініційовано внесення змін до Положень «Про відзнаку міста Новограда-Волинського орден «Звягель», «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського», «Про надання разової грошової допомоги громадянам».


Відповідно до зазначених рішень:

- встановлено грошову винагороду до Почесної грамоти Новоград-Волинської міської ради в розмірі 500 грн (виплату грошової винагороди в розмірі 100 грн з квітня 2014 року було призупинено);

- затверджено граничну чисельність кандидатів на нагородження (не більше 5 осіб - орден «Звягель» та не більше 2 осіб - «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського»);

- встановлено грошову винагороду до ордену «Звягель»  в розмірі 1000 грн (виплату грошової винагороди в розмірі 300 грн з квітня 2014 року було призупинено);

- збільшено чисельність помічників-консультантів депутата міської ради з 2 до 5;

- збільшено види та розмір разової грошової допомоги громадянам (залежно від виду допомоги від 100 до 500 грн та від 1000 до 5000 грн); у 2016 році виплачено різних видів допомог малозабезпеченим громадянам у зв’язку життєвими обставинами, сім’ям загиблих та учасникам АТО 3254 особам на суму 1871600 грн;

- депутатами міської ради подаються заяви про конфлікт інтересів та шляхи його врегулювання (за звітний період було подано 16 таких заяв).

На виконання вимог законодавства щодо звернень громадян було забезпечено підготовку та внесення на затвердження міської ради рішення «Про RU'>Протягом звітного періоду забезпечено підготовку та проведення 8 сесій (в т.ч. 2 позачергові), 11 пленарних засідань міської ради, на яких було прийнято 170 рішень, в тому числі з питань:

внесення змін до Статуту територіальної  громади міста Новограда - Волинського та затвердження Порядку розгляду електронних петицій,  адресованих  Новоград-Волинській міській раді». На виконання зазначеного рішення забезпечено своєчасну державну реєстрацію змін до Статуту територіальної  громади міста та впроваджено на офіційному сайті міської ради подання та розгляд електронних петицій. За звітний період громадянами подано 2 петиції, які не розглядалися у зв’язку з ненабранням необхідних 200 підписів.

Враховуючи вимоги законодавства та Регламенту, забезпечується своєчасне оприлюднення проектів рішень міської ради та прийнятих рішень, протоколів пленарних засідань і узагальнених зауважень, пропозицій постійних комісій до проектів рішень на офіційному сайті міської ради.

Після кожної сесії забезпеченосвоєчасне доведення рішень міської ради до виконавців, голів постійних комісій, також копії рішень надаються фізичним та юридичним особам згідно звернень.

В міській раді забезпечено виконання вимог законодавства щодо поіменних голосувань та впровадження програмно-технологічного комплексу «Віче», завдяки якому починаючи з 5-ї сесії здійснюється електронне відкрите поіменне голосування, що сприяє ефективній роботі депутатів під час пленарних засідань. У зв’язку з цим забезпечено  внесення відповідних змін до Регламенту та оприлюднення результатів поіменних голосувань на офіційному сайті міської ради в день проведення пленарних засідань.

Відповідно до  функціональних обов’язків відповідаю за:

- організацію засідань погоджувальної ради;

- координацію діяльності постійних та інших комісій міської ради, надання їм доручень, сприяння  організації виконання їх рекомендацій;

- сприяння депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень;

- організацію навчання депутатів міської ради.

За звітний період за моєї участі було забезпечено проведення 15 засідань погоджувальної ради та 62 засідання постійних комісій міської ради з розгляду питань, які вносились в порядок денний пленарних засідань.

Формується графік засідань комісій, який погоджується з головами комісій, доводиться до відома депутатів електронною поштою та громади через засоби масової інформації. Засідання комісій відбуваються відповідно до графіку або скликаються за необхідності. Забезпечено виконання зауважень та пропозицій постійних комісій та погоджувальної ради, висловлених під час підготовки та проведення сесій міської ради. Підготовлено та внесено на розгляд міської ради 3 проекти рішень про результати розгляду 51 зауваження та пропозиції.

Після всебічного та конструктивного обговорення питань та з метою подальшого успішного розвитку усіх сфер життєдіяльності нашого міста, показати, що вони – справжні господарі міста, яким болить те ж, що і людям, задоволення потреб територіальної громади депутатами були прийняті такі важливі рішення як: Програма соціально-економічного розвитку міста на 2016 рік, Міський бюджет на 2016 рік, Міська програма забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2016-2019 роки, Міська програма щодо соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО на 2016 рік, Міська комплексна цільова програма «Електронне місто», Програма розвитку освіти міста на 2016-2020 роки та рішення щодо надання земельної ділянки в оренду для будівництва біогазової станції.

З метою забезпечення ефективності виконання депутатами своїх повноважень перед громадою міста мною було ініційовано внесення на розгляд міської ради та прийнято рішення «Про закріплення за територіальними виборчими округами міста Новограда-Волинського депутатів міської ради, обраних в багатомандатному виборчому окрузі»; сформовано відповідно до поданих депутатами пропозицій та затверджено графіки прийому виборців у виборчих округах та в громадській приймальні №1 в приміщенні Будинку рад.  Під час виїзних прийомів міського голови практикується залучення депутатів відповідного виборчого округу та голів постійних комісій.

Для сприяння  виконання депутатами своїх повноважень організаційним відділом міської ради, який мені підпорядкований, постійно надається депутатам міської ради консультативна та методична допомога. З цією метою виготовлено та роздано депутатам брошуру «Збірник нормативно-правових актів Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання», розроблено Пам’ятку депутату щодо звіту про свою роботу перед виборцями. Окрім того, з метою оперативного інформування про скликання сесій, засідання погоджувальної ради та постійних комісій, ознайомлення з відповідними документами, проектами рішень міської ради депутати мають можливість ознайомитись через електронну пошту.

Відповідно до Положення про помічника-консультанта депутата міської ради згідно звернень депутатів забезпечено оформлення та видачу 33 посвідчень.

Впродовж звітного періоду депутатами міської ради було подано 13 депутатських запитів та 156 депутатських звернень, з яких 37 знаходяться на виконанні. Депутатські запити були внесені на розгляд міської ради, по яких було прийнято рішення  (11 підтримано, 2 відхилено).

Крім того, депутатським корпусом були ініційовані звернення до керівництва Верховної Ради та Уряду України: щодо питання компенсації витрат за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за пільговий проїзд окремих категорій громадян (прийняте на 1 пленарному засіданні 4 сесії міської ради сьомого скликання 07.04.2016); щодо забруднення річки Случ (прийняте на 2 пленарному засіданні 4 сесії міської ради сьомого скликання 21.04.2016);про перегляд ухвалених рішень щодо зростання вартості газу і тарифів на теплопостачання (прийняте на 5 сесії міської ради сьомого скликання 09.06.2016).

З метою участі депутатів у формуванні Програми соціально-економічного розвитку міста на 2017 рік були направлені відповідні листи, на які депутатами надано пропозиції по відповідних округах. Всі вони опрацьовані та будуть розглянуті на десятій сесії міської ради.

За звітний період проведено 5 навчань депутатів міської ради, на яких депутатів було ознайомлено з нормами Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», у сфері соціального захисту населення, земельних відносин, надання безоплатної вторинної правової допомоги та ін. Зауважу, що депутати міської ради в навчаннях не беруть активну участь (присутні менше половини). 

З метою вивчення досвіду роботи інших місцевих рад, підприємств та установ відповідної галузі було організовано робочі поїздки за участю депутатів міської ради до міст Вінниця та Рівне, смт Рокитне. 


Відповідно до  функціональних обов’язків:

- веду особистий прийом громадян;

- очолюю комісії з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» та з питань поновлення прав реабілітованих;

Згідно рішення міської ради очолюю комісію по супроводженню проекту будівництва біогазової станції.   

Постійно проводжу прийом громадян з різних питань, надаючи консультативну та практичну допомогу. За звітний період особисто прийнято 23 особи. Також щоп’ятниці беру участь в особистому прийомі громадян  міським головою,  на якому за звітний період було  розглянуто 977 звернень.

Комісією з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» було розглянуто документи на нагородження 6 кандидатів. Рішенням міської ради орденом «Звягель» було нагороджено 5 осіб та присвоєно звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» 1 особі.

Шановні колеги!

Вже минув рік з дня обрання нас депутатами міської ради сьомого скликання.Чимало нинішніх депутатів були у складі ради попереднього скликання, але для більшості - це перше скликання. В раді ми представляємо вісім політичних сил і кожен з нас намагається робити корисні справи для громади нашого міста. У 2016 році зроблено не мало, я не буду перераховувати що саме ми спільними зусиллями зробили в місті. Але попереду у нас ще багато  невирішених проблем, багато плані і задумів.

Тому сподіваюсь на нашу з  вами подальшу злагоджену роботу незалежно від партійної приналежності, адже у відкритому і відвертому діалозі ми можемо успішно вирішувати питання задля розвитку нашого міста.

Дякую кожному з вас за розуміння, підтримку і співпрацю. Готова і надалі до конструктивної співпраці з кожною політичною силою і з кожним з вас окремо. Всім вам дякую!
 


Звіт секретаря Новоград-Волинської міської ради Пономаренко О.А. (10.11.2017)
 
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі-Закон) та функціональних обов’язків, затверджених згідно розпорядження міського голови від 28.12.2016 №380 (к), відповідаю за:

-  організацію підготовки та проведення сесій міської ради, питань, що вносяться на розгляд ради;

- оприлюднення проектів та рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення;

- підготовку на розгляд міської  ради питань щодо Регламенту ради.

Протягом звітного періоду мною забезпечено підготовку до проведення 9 сесій (в т.ч. 2 позачергові), 9 пленарних засідань міської ради, на яких було прийнято 200 рішень, в тому числі з питань:

-  міського бюджету -  26
- житлово-комунального господарства та комунальної власності - 33
- земельних відносин - 34
-  соціального захисту – 3
- прийняття програм та внесення змін до них - 44

- інші  - 94.

Враховуючи вимоги законодавства та Регламенту, забезпечую своєчасне оприлюднення проектів рішень міської ради та прийнятих рішень, протоколів пленарних засідань і узагальнених зауважень, пропозицій постійних комісій до проектів рішень на офіційному сайті міської ради.

Після кожної сесії забезпечуюсвоєчасне доведення рішень міської ради до виконавців, голів постійних комісій, також копії рішень надаються фізичним та юридичним особам згідно звернень.

З метою удосконалення діяльності депутатських фракцій і груп міської ради забезпечено внесення змін до Регламенту Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання  згідно рішення міської ради від 21.09.2017 №367.

Відповідно до  функціональних обов’язків відповідаю за:

- організацію засідань погоджувальної ради;
- координацію діяльності постійних та інших комісій міської ради, надання їм доручень, сприяння  організації виконання їх рекомендацій;

- сприяння депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень;

За звітний період мною було забезпечено проведення 18 засідань погоджувальної ради та 65 засідань постійних комісій міської ради з розгляду питань, які вносились в порядок денний пленарних засідань.

Контролюю формування графіку засідань постійних комісій, який погоджується з головами комісій, доводиться до відома депутатів електронною поштою та громади через засоби масової інформації. Засідання комісій відбуваються відповідно до графіку або скликаються за необхідності. Забезпечено виконання зауважень та пропозицій постійних комісій, погоджувальної ради, депутатів міської ради, висловлених під час підготовки та проведення сесій міської ради. Підготовлено та внесено на розгляд міської ради інформації про результати розгляду ста зауважень та пропозицій депутатів міської ради.

Після всебічного та конструктивного обговорення питань та з метою подальшого успішного розвитку усіх сфер життєдіяльності нашого міста, задоволення потреб територіальної громади депутатами були прийняті такі важливі рішення як:

- «Програма соціально-економічного розвитку міста Новограда-Волинського на 2017 рік», «Про міський бюджет на 2017 рік»;

- «Про спрямування вільних залишків коштів загального фонду міського бюджету у 2017 році депутатами міської ради на потреби виборчих округів»;

- «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад» та інші.

Для сприяння  виконання депутатами своїх повноважень організаційним відділом міської ради, який мені підпорядкований, постійно надається депутатам міської ради консультативна та методична допомога. З цією метою виготовлено та роздано депутатам брошуру «Збірник нормативно-правових актів Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання», розроблено Пам’ятку депутату щодо звіту про свою роботу перед виборцями. Окрім того, з метою оперативного інформування про скликання сесій, засідання погоджувальної ради та постійних комісій, ознайомлення з відповідними документами, проектами рішень міської ради депутати мають можливість ознайомитись через електронну пошту.

Відповідно до Положення про помічника-консультанта депутата міської ради згідно звернень депутатів забезпечено оформлення та видачу 41 посвідчення, в т.ч. – 5 у 2017 році.

Впродовж звітного періоду депутатами міської ради було подано 3 депутатських запити та 115 депутатських звернень, з яких 31 знаходиться на виконанні. Депутатські запити були внесені на розгляд міської ради, по яких було прийнято відповідні рішення.

Крім того, депутатським корпусом були ініційовані звернення до керівництва Верховної Ради та Уряду України:

щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією (прийняте на пленарному засіданні 11 сесії міської ради сьомого скликання 23.02.2017);

щодо недопущення прийняття рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про встановлення тарифів на  послуги транспортування та розподілу природного газу (прийняте на пленарному засіданні 12 сесії міської ради сьомого скликання 20.04.2017); 

про підтримку законопроектів №5561 та №5562 щодо формування цивілізованого ринку вживаних автомобілів, щодо екологічного стану річки Случ;

щодо  вшанування пам’яті жертв трагедії вірменського народу (прийняті на пленарному засіданні 13 сесії міської ради сьомого скликання 22.06.2017).

З метою всебічного опрацювання питань стосовно  міського бюджету  до підготовки проектів відповідних рішень постійно залучаються голови постійних комісій міської ради за участю міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови та  головних розпорядників коштів.

Депутати міської ради та голови постійних комісій міської ради постійно залучалися до опрацювання та вирішення проблемних питань у відповідних галузях життєдіяльності міста, зокрема щодо:

-   функціонування стадіону «Авангард» та міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»;

-   реконструкції міського парку культури і відпочинку;
-   функціонування спортивної зали з вільної боротьби на вул.Чехова, 5;
-    прийняття ставок по місцевих податках і зборах;
-    організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах міста (робоча поїздка в м.Шепетівку; засідання круглого столу);

-   будівництва «Прозорого соціального офісу», муніципального житла, побудинкового обліку води (поїздка  до м.Вінниці).

З метою обговорення та вирішення проблемних питань у виборчих округах та в місті в цілому було проведено 21 зустріч з депутатськими фракціями міської ради та позафракційними депутатами, в тому числі за участю заступників міського голови та головних розпорядників коштів. За результатами робочих зустрічей  головним розпорядникам коштів було дано 63 доручення.

З метою виконання рішення міської ради «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад»  спільно з депутатами міської ради було організовано зустрічі з депутатами та громадськістю суміжних територіальних громад Новороманівської, Наталівської та Суслівської сільських рад.

Спільно з депутатами міської ради здійснювались виїздні обстеження об’єктів комунальної власності міської ради (котельнікомунального підприємства «Новоград-Волинськтеплокомуненерго», заклади освіти, культури, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту, міські дороги), полігону ТПВ,  та інших об’єктів.

Відповідно до  функціональних обов’язків:

- веду особистий прийом громадян;

- очолюю комісії з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» та з питань поновлення прав реабілітованих;

-  є співголовоюкомісії виконавчого комітету міської ради з окремих питань управління комунальним майном та комісії з питань надання в оренду майна комунальної власності;

- відповідаю за  організацію надання шефської допомоги військовій частині А  3814.

Постійно проводжу прийом громадян з різних питань в приміщенні міської ради та у виборчому окрузі, надаючи консультативну та практичну допомогу. Також щоп’ятниці беру участь в особистому прийомі громадян  міським головою,  на якому за звітний період було  розглянуто 336 звернень.

Комісією з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» було розглянуто документи на нагородження 7 кандидатів. Рішенням міської ради орденом «Звягель» було нагороджено 5 осіб та присвоєно звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» 2 особам.

За звітний період проведено 25  засідань комісії з питань надання в оренду майна комунальної власності територіальної громади міста за конкурсом та 14 засідань комісії виконавчого  комітету  міської ради з окремих питань управління комунальним  майном.

Згідно рішення міської ради було прийнято Програму шефської допомоги військовій частині А 3814 Збройних Сил України, яка розташована на території міста Новограда - Волинського на 2016 –2017 роки. За час дії Програми  відповідальними за її виконання установами забезпечувалось здійснення відповідних заходів. З міського бюджету військовій частині А3814 у 2017 році було виділено кошти в сумі 280000 тис. грн. 

 
 


 
 

ОЛЕНА ПОНОМАРЕНКО: «2017 РІК БУВ СКЛАДНИМ І РЕЗУЛЬТАТИВНИМ»

 

Працівники засобів масової інформації одноголосно відзначають, що секретар міської ради сьомого скликання (виконує обов’язки з 10 листопада 2015 року) ОЛЕНА ПОНОМАРЕНКО – енергійна, відповідальна, серйозна і приязна. Погодьтеся, не зовсім звичайне поєднання рис характеру. До обрання депутатом була заступником начальника управління праці та соцзахисту населення, тому вміє працювати з людьми і, як ніхто, обізнана із соціальним станом міських жителів. Особистий прийом громадян проводить у другий та четвертий четвер місяця з 15.00 до 17.00. Відбуваються прийоми у громадській приймальні Будинку рад, а інколи у кімнаті, що їй відвели власники перукарні «Афродита».

Після виборів у першому інтерв’ю газетам пообіцяла: «До виборчого округу номер одинадцять, де я стала депутатом, входять мешканці вулиці Тимошенка і частин вулиць Житомирська та Рокосовського – тобто мікрорайону, де живу із сім’єю. Тут знаю проблемні родини і клопоти людей, яким буду допомагати усі роки роботи в міській раді». Якщо конкретніше, до виборчого округу № 11 входять вулиці Тимошенка, Маршала Рокосовського 1, 19, 21, 29, Житомирська 83, 87, 93, 126/2-138, а також 2-й провулок Житомирський та військові частини А2076 і А3814. 

Олена Пономаренко окрім того, що працює як депутат на своєму округу, і вважає це головним у своїй діяльності, має ще силу-силенну обов’язків. Ретельно виконує всі повноваження секретаря міської ради, передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Незважаючи на серйозність завдань, сильній і вольовій жінці вдається координувати діяльність голів постійних комісій міської ради, їхню співпрацю між собою та з виконавчими органами. Їй доводиться контролювати, чи дотримуються депутати закону під час розгляду звернень громадян. 

Олена Пономаренко допомагає колегам у їхній роботі. Беручи участь у підготовці сесій міської ради, вона організовує засідання погоджувальної ради. А ще у колі її обов’язків – налагодження шефських зв’язків з військовими частинами. До речі, вона є членом координаційної ради Житомирської обласної державної адміністрації щодо надання шефської допомоги військовослужбовцям. Рішенням міської ради було ухвалено Програму шефської допомоги військовій частині А3814 на 2016–2017 роки. У межах дії програми у 2017 році військовикам виділили 280 тис. грн.

Олена Пономаренко цитує Закон України «Про статус депутатів місцевих рад»: «Депутат місцевої ради – представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу». Він «…зобов’язаний виражати і захищати інтереси виборців свого округу, виконувати їх доручення у межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування». «Власне, на ці завдання й орієнтуюся у своїй роботі», – резюмує секретар міської ради.

 

НАД ЧИМ ПРАЦЮВАЛА У 2017 РОЦІ

 

Звіт депутата Новоград-Волинської міської ради О. А. Пономаренко перед виборцями. «Якщо говорити про потреби громадян, виборчий округ № 11 майже нічим не відрізняється від інших округів. Нагальними потребами є ремонт доріг і тротуарів, прибудинкових територій, дахів, каналізаційних систем, проведення вуличного освітлення, спорудження дитячих ігрових майданчиків. Звісно, перелік можна продовжувати, але вирішення проблем повинне мати конкретний початок. 

У 2017 році на округу, де я є депутатом, міській владі вдалося зробити чимало. Насамперед хочеться відзвітувати про ремонт дороги на вул. Рокосовського (від перукарні «Афродита» до так званих семихаток та до будинку № 21). Вулиця Рокосовського входить до складу одразу двох виборчих округів – № 11 та № 12, де депутатом є В. І. Овдіюк. Вдячна своєму колезі, що він також доклав чимало зусиль і усіляко сприяв капітальному ремонтові дороги (загальна вартість робіт майже мільйон гривень – 925883).

Окрім цього, на виборчому округу № 11 у 2017 році проведено поточний ремонт прибудинкової території на вулиці Житомирська біля будинків №№ 128, 130, 132 (вартість робіт 114502 грн) та ремонт приладів освітлення двору на Житомирській біля цих самих будинків (вартість робіт 19137 грн). На перехресті вулиць Житомирська та Лубчицька встановлено світлофор вартістю 120000 грн. На округу зрізано 12 аварійних дерев, на це затрачено 21132 грн. 

Кошти, виділені з бюджету міським депутатам на виборчі округи частково, – 20000 грн – затрачені на стільці для учнів у ЗОШ № 7. Згідно зі зверненнями виборців проводжу обстеження житлово-побутових умов громадян, торік звернулося 15 осіб. Загалом за мого активного депутатського сприяння з міського бюджету на округ № 11 виділено та освоєно більше, ніж півтора мільйона гривень, точніше 1520654. 

Зрозуміло, що усі міські депутати працюють у команді, тому варто підкреслити, що округ № 11 конкретними справами підтримували міський голова В. Л. Весельський, заступник міського голови В. А. Шалухін, начальник управління житлово-комунального господарства та комунальної власності О. В. Богданчук, керівник комунального підприємства «Шляхрембуд» Ю. Г. Юсипець. 

Невирішених проблем також залишилося чимало – ремонт доріг на вулицях Тимошенка, Рокосовського, облаштування прибудинкових територій біля будинків №№ 29 і 31 (вулиця Рокосовського). Гострою потребою є встановлення каналізаційних систем у будинках, де відсутні підвальні приміщення – це № 14 та № 18 на вулиці Тимошенка. 2-й Житомирський провулок потребує освітлення. 

Користуючись нагодою, звертаюся до усіх жителів міста: за один чи два роки неможливо вирішити усі проблеми, що накопичувалися десятиліттями. Але крок за кроком, за активної підтримки усієї громади і кожного виборця зокрема, депутати зможуть досягти бажаного результату. Головне для нас – розуміння з боку виборців і усвідомлення жителями, що мета у нас спільна – це впорядковане, чисте, комфортне для проживання місто».

Ярина ЯВІР.
Новоград-Волинська міськрайонна офіційна громадсько-політична газета «Лесин край» від 25 січня 2018 року № 4 (10740).

 


 

За досвідом – у Норвегію

 

Норвегія — хоч і країна з північним кліматом, але тут успішно навчилися ефективно використовувати енергію, дбаючи про довкілля. Найдешевша у Європі енергія — тут, сміттєпереробні заводи — на кожному кроці, переробляється 95% відходів. Більше того, норвежці купують сміття в Англії, щоб додатково отримувати електричну, теплову енергії та біогаз для опалення житла та пальне для транспорту. Про надзвичайно чисте довкілля говорить факт: на території Норвегії живуть понад 200 видів птахів, чим не може похвалитися жодна інша країна. Захоплюючі враження від відвідин прогресивної скандинавської країни привезла українська делегація, у складі якої побувала секретар міської ради Олена ПОНОМАРЕНКО.

Поїздка відбулася у рамках проекту польсько-норвезької допомоги з покращання енергоефективності в Україні. З 5 по 9 березня участь у ній взяли представники з 18 наших регіонів, які переконалися, що енергоефективність по-українськи — це заміна вікон і дверей, утеплення будинків, а по-норвезьки — радикально інша стратегія, що полягає у тотальному зменшенні викидів у атмосферу. Для цього залучають нові види енергії та активні державні інвестиції.

У великих містах створюють маленькі — щоб мешканці максимально були забезпечені інфраструктурою. Перехід на електромобілі (3% громадян вже використовують), а до 2050 року норвежці планують повністю замінити свій автомобільний транспорт. Держава для заохочення скасувала усі податки для покупців електромобілів та активно будує підзарядні станції для них, аби максимально мінімізувати шкідливі викиди в атмосферу.

Норвежці не розуміють, що таке утеплювати будинки «постфактум», як роблять українці, передбачаючи це на стадії будівництва. Будинки — лише дерев’яні, екологічно чисті, склопакети, двері — теж. На цьому тлі українці, як кажуть, вчергове вирізнилися недолугістю, радіючи заміні на пластик вікон і дверей, у тому числі — у закладах освіти та медицини (!), що провідні європейські країни вважають шкідливим для здоров’я.

Наша делегація відвідала заводи з утилізації та переробки відходів, що виробляють енергію та біогаз в Осло та інших містах, центр оптового продажу енергії. Норвегія є найбільшим експортером газу і нафти, а у себе використовує ці ресурси за остаточним принципом. Електроенергетика в Норвегії — у державній власності і коштує, як в Україні, при середній зарплаті там 5 тисяч євро.

Здебільшого користуються громадським транспортом, навіть для «показухи» не змінюють принципи. Нашим чиновникам довелося їздити на автобусах (які заправляють біогазом), ще й добиратися пішки по 40 хвилин. Олена Пономаренко пригадала враження з відвідин біогазового заводу на Рівненщині, де працівникам доводиться працювати у респіраторах та сморіді, а в Осло — кольорові мішки зі сміттям (залежно від типу відходів) рухаються по конвеєру, що сортує їх без допомоги людей. Спеціальні датчики розпізнають колір і, навіть, розірвані пакети. 

За рік на одному лише заводі в Осло переробляється понад 100 тонн сміття, теплова енергія забезпечує опаленням понад 30 тисяч осель! Отриманий біогаз (з харчових відходів і нечистот) використовується для заправки автобусів. Навіть шлак, що залишається у процесі переробки, використовується норвежцями для будівництва доріг. Пластик і поліетилен купують у них німці, теж переробляючи їх на продукцію.

За переробку сміття норвежці щомісяця сплачують 100 крон (350 грн.), а дітей змалку навчають сортувати сміття, встановивши спеціальні урни у дитсадках і школах. 

Питання про зарплати тут вважають некоректним, середня зарплата медиків — 5 тисяч євро. 57% ВВП уряд Норвегії спрямовує саме на заробітну плату, а бургомістри (мери) не знають, як формується державний бюджет (цим займаються фінансисти) і хто працює у парламенті.

5 євро коштує разовий проїзд у метро (більше — дешевше), 2,5 євро — кава, пляшка пива — 300 грн., піца — майже 2 тисячі. На наші гроші — жах, для забезпечених норвежців — норма.

Вразили наших чиновників і лічильники, які у режимі «wi-fi» зчитують кількість спожитої енергії та нараховують оплату, і «зелені будівлі» з екологічно чистої сировини, що мають нульовий рівень викидів в атмосферу, і відсутність захисних турнікетів у метро для затримки «зайців» через високу моральну свідомість мешканців. Вразили скляні двері у школах, щоб за процесом навчання міг спостерігати кожен бажаючий, і те, що батьки купують учням лише портфелі і спортивні костюми, усе інше — фінансує держава, і безкоштовні для відвідувачів кава і чай у муніципалітетах, і ошатні будинки приватного сектору у білих тонах із низенькими парканчиками, які можна переступити, і мешканці, які у 80 років є активними та енергійними (на пенсію йдуть — у 68). Секретом здоров’я тут вважають чисте довкілля і чисту воду, яка, до речі, подається у будинки безкоштовно. Існує, навіть, урядова програма «Вода — це здоров’я», у рамках якої сплачують лише за підігрів води.

Після відвідин Польщі можна зробити висновок, що українці житимуть так років через 50, а щодо рівня життя норвежців — 50 треба помножити на декілька українських поколінь. «Треба змінювати законодавство і відповідальність. Є потенціал у людях, але немає потрібних змін у законодавстві», — резюмувала Олена Пономаренко.

Що за таких умов можна впровадити у Новограді, — хіба що, сортувальні контейнери у бюджетних установах. Глобальні зміни нам даються вкрай важко. Будівництво біогазового заводу на базі очисних споруд зупинилося на етапі обговорення з депутатами та інвестором. Ініціативи міського голови, який привів у Новоград інвестора, виявилося замало. Тож, депутатам варто повернутися до питання, як посприяти будівництву заводу. Бо такий завод у Норвегії, згадайте, опалює 30 тисяч квартир і забезпечує пальним 120 одиниць громадського транспорту. А нам слабо?


Юлія КЛИМЧУК,
Новоград-Волинська щотижнева газети «Звягель» від 16.03.2018 № 11 (1293)

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa