Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
21.05.2019

Розпорядження КМУ від 03.04.2019 року №216-р «Про утворення Організаційного комітету з підготовки та відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки»

Докладніше...
17.05.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 13.05.2019 року

Докладніше...
16.05.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради  (Охорона та раціональне використання природних ресурсів)

Докладніше...
16.05.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради (Внески до статутного капіталу суб'єктів господарювання)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Офіційна інформація
Сторiнка: 1 / 2

 

03.10.2013

«Осінній похід 1 БТГр»
 
Ось і настав підсумковий етап підготовки 1 механізованого батальйону військової частини А0409 та решти підрозділів, які входять до складу батальйонно – тактичної групи, під командуванням підполковника Олега Зубовського, у вигляді навчань під лаконічною назвою «Осінній циклон 2013».
Як і завжди всі дії розпочалися з отримання сигналу «Навчальна тривога» о шостій годині ранку. Чергова зміна, яка першою отримала сигнал, спрацювала згідно відповідних алгоритмів, без метушні і зі знанням своїх дій. Були відправлені посильні за визначеними маршрутами для проведення оповіщення особового складу, які проживають за межами військової частини.
 
Після оповіщення особовий склад прибував до розташування, екіпировувся, отримував зброю. Решта завдань виконувалось згідно бойового розрахунку та додаткових вказівок командирів підрозділів.
В цей час командир 1 механізованого батальйону підполковник Олег Зубовський, а на час проведення навчань командир 1 батальйонно-тактичної групи в яку увійшли придані підрозділи танкова рота під командуванням гвардії капітана Івана Вінніка, гаубично-самохідно артилерійська батарея під командуванням гвардії капітана Богдана Прилуцького, зенітно-ракетно артилерійський взвод під командуванням гвардії лейтенанта Петра Поліщука, відділення снайперів під командуванням молодшого сержанта Максима Богуна, інженерно-саперне відділення під командуванням старшого лейтенанта Петра Поліщука та група матеріально-технічного забезпення під командуванням капітана Олександра Віннікова були зібрані на командному пункті батальйону, де було доведено розпорядження командира бригади щодо подальших дій по навчанню 1БТГР.
 
За навчанням «Південні» активізували свою діяльність в місцях компактного проживання вздовж державного кордону «Північних». Під виглядом надання гуманітарної допомоги забезпечують зброєю незаконні збройні формування з метою дестабілізувати внутрішноь-політичну обстановку «Північних» в прикордонних населених пунктах.
 
Паралельно з роботою командирів розпочалася плідна праця штабу батальйонно – тактичної групи, під керівництвом майора Олега Гончарука, який за короткий час перебування на цій посаді зарекомендував себе як грамотний, розсудливий та спроможний прийняти вірне рішення в найкоротші строки. Завдання перед підлеглими начальника штабу стояли досить складні. Необхідно було в зжатий проміжок часу уяснити завдання, яке було поставлено вищестоящим штабом, знайти та розрахувати декілька маршрутів висування підрозділів батальйонно – тактичної групи, розібратися яким чином буде проводиться виконання комплексу задач у визначеному районі, та багато інших важливих питань, без яких не може бути виконана будь – яка задача. Так до кінця дня були відпрацьовані всі необхідні розрахунки, прийнято рішення на організацію і ведення дій, віддані бойові розпорядження, і підлеглі командири в повній мірі змогли підготувати як особисто кожного військовослужбовця, так озброєння та військову техніку до виконання навчально – бойових завдань.
 
В ході підготовки будь – яких дій не останню роль відіграє стан техніки. Тому в цей період під керівництвом заступників командирів рот (батарей) з озброєння був виконано комплекс заходів щодо перевірки та підготовки техніки. Всі виявлені несправності усовувались швидко, при цьому відчувалось, що механіки – водії знають свою справу досконально, і після завершення робіт цілком справедливо запевняли командирів всіх ланок в тому що техніка не підведе.
 
Згодом були вистроєні колони колісних та гусеничних машин згідно похідного порядку, які мали свої маршрути висування до вказаного району.
 
З першим промінчиком світла на темному тлі неба над містом Новоград – Волинським роздався потужний гул двигунів, який сповістив про початок висування 1 батальйонно – тактичної групи на виконання встановлених задач.
 
Під час маршу основні завдання покладались на 1 механізовану роту, під командуванням капітана Миколи Треніна, яка була призначена в головну похідну заставу. Основною задачею якої було завчасне виявлення противника, змушення його до розгортання в бойові порядки, знищення мілких диверсійних груп, а при зустрічі з переважаючими силами противника – створення сприятливих умов для вступу в бій основних сил.
 
Але в ході висування основний удар приймав головний дозор, який очолював лейтенант Іван Голішевський, та дозорне відділення, яким впевнено керував сержант Андрій Пономаренко. Останній зі своїми підлеглими неодноразово виявляв прихованого біля дороги противника, рішуче та сміливо знищував його під прикриттям решти головного дозору.
 
Також за час здійснення маршу хотілося б відмітити впевненість, самовіддачу всіх механіків – водіїв, які показували віртуозність водіння та єдність з технікою. Так їм приходилось долати казалось би непрохідні місця, які створювались не тільки ландшафтом, але й погодними умовами, та й основна частини маршруту пролягала через ліси, річки. Так подолавши 20 кілометровий відрізок повного бездоріжжя колона бронетехніки була зупинена невеличкою річечкою Рудненька з крутими берегами, які щільно поросли верболозами. Було прийнято рішення використовуючи підручні засоби: сокири, пили, створити штучну переправу, адже в умовах реального бою не завжди є можливість використати для наведення переправи інженерно – саперні підрозділи. Військовослужбовці під проливним дощем, не зважаючи на багнюку та холод, працювали відчайдушно та створили всі необхідні умови для безперешкодного подолання водної стихії, адже перед початком навчань Житомирську область накрив недільний дощовий фронт. На особливу увагу та слова вдячності заслуговує розвідник – снайпер розвідувального взводу солдат Іван Звіздецький, який проявив рішучість та ініціативу щодо налагодження переправи для бойових машин піхоти. Після подолання перешкоди розпочалися густі ліси, де механіки – водії проводили техніку в кількох сантиметрах від стовбурів дерев, що ще раз підтверджувало їхні вміння та навички. З настанням темряви завдання для останніх ще ускладнилося в декілька разів, хоча й тут механіки зробили свою справу і довезли особовий склад до місця призначення – 240 центр підготовки підрозділів місто Житомир.
 
По прибуттю в район зосередження була одразу ж організована охорона та оборона, а решта особового складу готувала місця відпочинку під відкритим небом. Як і кожен знає що темний час доби – це відмінний час для прихованого пересування та нападу. Що і було доведено. Противник неодноразово проводив напади на місце розташування підрозділів, але впевнені дії особового складу, який знаходився в охороні та груп посилення, не дали диверсійним групам нанести втрати в особовому складі та техніці 1 батальйонно – тактичної групи. В кращу сторону відмічається особовий склад 3 механізованого взводу 1 механізованої роти, під командуванням старшого лейтенанта Олександра Чурсіна.
 
Після неспокійної ночі підрозділи 1 батальйонно – тактичної групи висунулись в район майбутнього базового табору, при цьому 1 механізована рота здійснювала охорону переправ через річку, розвідку території базового табору, його оборону та прикриття решти підрозділів під час їх входу в базовий табір.
На маршруті здійснення маршу колона бронетехніки 1 БТГР була зупинена групою місцевого населення, які не бажали війни та загибелі військовослужбовців, але зустрівши людей з переконливою річчю щодо важливості виконання бойових завдань регулярними підрозділами «Північних» та взяття під захист мирного населення командир підполковник Олег Зубовський та заступник командира по роботі з особовим складом Ігор Назарчук 1 БТГР заспокоїли людей та продовживши рух прибули в базовий табір у визначений час. Зайнявши базовий табір підрозділи 1 БТГР негайно приступили до виконання заходів створення надійної системи охорони даного об’єкта з виставленням зовнішніх патрулів по периметру, обладнання спостережних постів, вогневих точок, організація служби на контрольно-перепускному пункті.
 
Адже базовий табір це місце де розміщуються підрозділи в польових умовах з постійною загрозою ззовні, тому головна вимога його живучості це своєчасне виявлення, супровід та знищення всіх повітряних та наземних цілей противника, яке можливе тільки при тісній взаємодії систем охорони з «мозковим центром» командним пунктом.
 
Надійність системи охорони тут же перевірили військовослужбовці роти снайперів, які імітували диверсійні групи «Південих» та безперервно вдень та вночі здійснювали напади на спостережні пости з метою знайти слабинку, проникнути на територію табору та здійснити замінування, знищення бойової техніки, командного пункту тощо.
 
Але рішучі дії військовослужбовців у взаємодії з бронетехнікою не дали жодної можливості здійснити задумане та надали рішучу відсіч, зазнавши значних втрат, так як військовослужбовці практично використовували систему miles, яка надає об’єктивну можливість оцінити вогневе ураження, умовний противник відійшов на значну відстань. Після цього 2 та 3 механізовані роти висунулись на виконання поставлених завдань.
 
2 механізована рота здійснила марш і прийняла під охорону умовну атомну електростанцію, виставила контрольно – перепускний пункт, через який здійснювався доступ до об’єкту. Під час несення служби було виявлено декілька диверсійних груп противника, які були блоковані та знищені бойовою стрільбою зі усіх видів наявної зброї в роті.
 
А тим часом 3 механізована рота під командуванням командира роти капітана Артема Помаза здійснювала марш на ділянку прикриття державного кордону на широкому фронті, в ході якого завчасно виявили ДРГ противника, розгорнулись в бойові порядки, вміло використовуючи рельєф місцевості, зненацька провели атаку та знищення умовного противника.
 
В ході навчань прийняли участь 352 військовослужбовця, 54 одиниці бойової та 29 одиниць автомобільної техніки. За виконанням навчально – бойових завдань підрозділами 1 БТГр спостерігали та проводили оцінювання командир 8 армійського корпусу генерал-лейтенант Литвин Петро Михайлович, командир 30 окремої механізованої бригади полковник Нестеренко Олександр Володимирович та офіцери штабів по виконанню умов стандартів.
 
За час навчань ввідні «Повітря», «Хімічна тривога», «Радіаційна небезпека», «Евакуація пораненого» та інші супроводжували підрозділи протягом всіх етапів виконання задач. Безпосереднє керівництво діями командирів підрозділів батальйонно-тактичної групи здійснював командир батальйонно-тактичної групи підполковник Олег Зубовський, який від отримання сигналу до повернення техніки в парк бойових машин "тримав на пульсі" кожне виконання завдань, адже від своєчасних дій кожного командира, військовослужбовця, залежить успіх навчань в цілому.
 
Дані навчання мали за мету практичне відпрацювання питань стабілізаційних дій характерних в умовах виконання миротворчих завдань по охороні та обороні важливих об’єктів, прикриття ділянки державного кордону на фоні постійної зміни тактичної обстановки з використанням як імітаційних, так і бойових засобів, що несло додаткове психофізичне навантаження на особовий склад.
 
Підсумовуючи хід навчань командир частини оцінив підрозділи 1 БТГР як спроможні до виконання поставлених завдань, особовий склад діяв професійно та впевнено, показавши, що підрозділи готові до реагування на різні змодельовані ситуації. Проявили ініціативу вмілі дії та старанність під час навчань такі військовослужбовці як командир відділення сержант Андрій Пономаренко, старший стрілок старший солдат Олександр Седов, навідник АГС старший солдат Денис Давидюк, головний сержант розвідувального взводу сержант Дмитро Бєлий, командир міномету молодший сержант Іван Безталаний, заступник командира бойової машини – навідник оператор молодший сержант Юрій Котяш, гранатометники солдати Олексій Суліма та Роман Смолінський, механіки – водії солдати Олександр Кошовий, Вадим Михасик, Андрій Козачук, Артур Кучієру, старший солдат Іван Домбровський.
 
11.09.2013
 
 У гвардійській 30 ОМБр відкрито куточок миротворця (2014 рік – Рік учасників бойових дій)

Як відомо, Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України визначив 2014 рік Роком учасників бойових дій. Це – не випадково обраний привід, адже саме у 2014 році виповнюється 35 років від початку афганської війни, на якій загинуло близько двох із половиною українців, а також 25 років з дня виведення радянських військ з Республіки Афганістан. У 30-ій окремій гвардійській механізованій бригаді 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, якою командує гвардії полковник Олександр Нестеренко, учасником бойових дій чи воїном-миротворцем є кожен другий. З понад шестиста миротворців бригади багато військовослужбовців побували у місіях двічі й тричі, а деякі гвардійці навіть чотири рази вдягали блакитні берети ООН. Тож кому, як не їм, новоград-волинським гвардійцям, знати ціну людському життю, бойовому братерству та справжній чоловічій дружбі!..
 
Нещодавно у розташуванні 1-го механізованого батальйону бригади, який тільки минулого року повернувся з Балкан, було відкрито миротворчий куточок – чим не початок відзначення на місцевому рівні наступного року, Року учасника бойових дій?!
 
– Вiйни в Лівані, Iраку, Ліберії, Лівії, Сирії та інших країнах нам, мешканцям України, здаються такими далекими, – казав, відкриваючи куточок миротворця, заступниккомандира батальйону по роботі з особовим складом гвардії майор Ігор Назарчук. – Десь там лунають вибухи, десь там щодня гинуть сотнi мирних людей, а у нас, слава Богу, мирне небо над головою... Проте 6 квiтня 2004 року в Іраку, вперше в історії Збройних Сил України, її солдати вступили в бій.І в перші ж його хвилини загинув український парубок–уродженець нашого, Новоград-Волинського району, з села Колодянки– Руслан Андрощук. Ця новина лиховісною чорною птахою облетіла країну — відразу про неї сповістило телебачення: «6 квітня 2004 року член екіпажу бойової машини, кулеметник взводу спецпризначення розвідувальної роти управління шостої бригади, яка виконує миротворчу мiсiю в Iраку, Руслан Андрійович Андрощук був важко поранений i по дорозі до госпіталю помер»...

Офіцер розповів підлеглим і про те, що бойові товариші Руслана Андрощукадвічі на рік приїжджають в Колодянку – у День миротворця и в День ВДВ. На могилузагиблого бойового побратима вони завжди кладуть блакитний берет – точно такий, який носив рядовий Андрощук…
 
– I в такі хвилини особливо гостро усвідомлюєш: ми – щасливий народ вже хоча б тому, що над Україною мирне небо, – продовжив гвардії майор. – Бо кожне людське життя – неповторне i цінне саме цією своєю неповторністю…
 
Пропозиція створити в кімнаті бойових традицій куточок миротворцябула надана заступником командира 1-го механізованого батальйону по роботі з особовим складом майором ІгоромНазарчуком на чергових загальних зборах сержантів підрозділу з метою військово-патріотичного виховання молоді та підтримання і розвиток військових традицій Збройних Сил України. Вонабула підтримана сержантським колективом одразу ж, адже тільки в цьому батальйоні проходять службу понад 60 військовослужбовців, які брали участь у миротворчих місіях в різних куточках світу під егідою різних міжнародних організацій.
– Загалом Збройні Сили України беруть активну участь у миротворчій діяльності, – сказав тоді під час зборів комбат, гвардії підполковник Олег Зубовський. – І сьогодні близько 476 військовослужбовців, з яких п’ятеро – військовослужбовці нашого батальйону – гідно представляють нашу державу в 11 міжнародних миротворчих операціях ООН, НАТО та ЄС у 8 країнах світу. Участь військових контингентів Збройних Сил України та персоналу наших військ у міжнародних акціях сприяє забезпеченню міжнародної стабільності та безпеки і створює сприятливі умови для формування позитивного іміджу нашої держави у світовому суспільстві. За 19 років миротворчої діяльності 37 тисяч українських військовослужбовців взяли участь у 16 миротворчих місіях ООН,і 49 із них загинуло, а понад 100 зазнали поранень…
 
На урочистостях під час відкриття куточка миротворцягвардії майором Ігорем Назарчуком було зазначено, що відтворювати бойові ритуали та примножувати військові традиції необхідно їм самим – учасникам тих подій миротворчих місій, які живуть в наших спогадах та серцях. Головний сержантмеханізованої роти гвардії старшинаАкіКамбаровпоклав квіти до портретаРуслана Андрощука, а в його образі – вклонився усім загиблим українськиммиротворцям. У цьому підрозділі традиції житимуть завжди, це однозначно, а ось непогано би, щоб і в інших частинах та з’єднаннях вітчизняного війська так само шанували тих, хто несе мир у світі…
 
Олексій Тригуб
«Народна армія»
 
Заступник командира 1 механізованого батальйону по роботі з особовим складом  майор Ігор Назарчук
 

Гвардійський броньовий кулак кращої бригади (До Дня танкіста)

Про те, що танки з’явилися дуже давно і за час свого існування втратили актуальність, як ударна сила у сучасній війні, може говорити лише людина далека від армії. Насправді танки молодші навіть за літаки: ще не минуло й століття, коли з англійських конвеєрів зійшли 15 вересня 1916 року перші громіздкі й повільні броньовані велетні Mark I. За пройдені 97 років розвитку танкові війська динамічно розвивалися, залишаючись, починаючи з Другої світової війни, основною ударною силою у наземних операціях. Найкраще поєднання маневреності, захищеності й вогневої могутності дозволяє їм вирішувати досить широкий спектр завдань. А це є найкращим підтвердженням того, що танкові війська не лише не кануть в Літу у найближчому майбутньому, а й надалі активно розвиватимуться.
 
Як відомо, у вітчизняному війську танки є на озброєнні Сухопутних військ та Військово-Морських Сил. У Сухопутних військах є декілька танкових бригад, а також – танкові батальйони в кожній бригаді механізованій. Вже два роки поспіль кращою серед бригад цього виду Збройних Сил є 30-а окрема гвардійська механізована бригада 8-го армійського корпусу, якою командує гвардії полковник Олександр Нестеренко. Танковий батальйон цієї гвардійської частини, як, зрештою, й інші її підрозділи, живе на повну навчально-бойовим життям, щороку беручи участь в багатьох навчаннях та відточуючи професійний вишкіл особового складу. Так, серед воїнів-танкістів бригади, яка укомплектована виключно військовослужбовцями служби за контрактом, немає жодного новачка. Навіть молоді солдати, які лише на початку цього року уклали контракт, вже мають певний досвід і впевнено крокують на шляху до професіоналізму. У батальйоні немає механіків-водіїв, які б не мали за плечима кілометри пройдених доріг, а усі без виключення навідники й командири танків є влучними стрільцями з озброєння танку Т-64БВ.
 
У ці дні, напередодні свого професійного свята, гвардійці-танкісти під командуванням командира батальйону гвардії майора Максима Трясучкіна готуються до чергового польового виходу на 240-ий Центр підготовки підрозділів, де незабаром вони візьмуть участь у найбільших навчаннях цього року. 1-а танкова рота гвардії капітана Івана Вінніка протягом цьогорічного періоду інтенсивної підготовки входить до складу 1-ї батальйонної тактичної групи бригади, якою командує командир 1-го механізованого батальйону гвардії підполковник Олег Зубовський. Разом із підрозділами БТгр воїни-танкісти днями пройшли самооцінку на танкодромі бригади, довівши свій професіоналізм та готовність діяти за призначенням. Не було, щоправда, у складі роти кращого танкового взводу бригади, адже у цей час взвод під командуванням гвардії старшого лейтенанта Сергія Онушка знаходився у Гончарівському. Там, на базі 1-ї окремої гвардійської танкової бригади 8-го армійського корпусу взвод з Новограда-Волинського доводив колегам з усіх усюд, що саме він є кращим серед танкових взводів частин Збройних Сил України.
– Старший лейтенант Онушко є одним із кращих офіцерів частини, – впевнено й авторитетно говорить комбриг, гвардії полковник Олександр Нестеренко. – У частині він служить лише другий рік, але за цей час встиг зарекомендувати себе, як порядний, професійно підготовлений офіцер, який користується беззаперечною повагою підлеглих та авторитетом в офіцерському колективі. Цього року його взвод був визнаний кращим танковим взводом спочатку бригади, а згодом – і армійського корпусу, тому саме він захищав честь частини на конкурсі у Гончарівському.
 
Гвардії старший лейтенант Сергій Онушко закінчив Академію Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у 2011 році та за розподілом потрапив на посаду командира танкового взводу до танкового батальйону 300-го механізованого полку, на Буковину. А рівно через рік, у серпні 2012-го він був переведений до Новоград-Волинського. У 30-й окремій гвардійській механізованій бригаді лейтенант Онушко потрапив, як то кажуть, з корабля на бал. Вже за кілька днів після відрекомендування командирові бригади молодий офіцер у складі роти брав участь у навчаннях «Перспектива-2012».
– Як і кожному з нас, Сергієві не одразу легко давалося все, – каже заступник командира батальйону з виховної роботи гвардії капітан Євген Панькін. – Але поступово він показав себе не лише обізнаним професіоналом, а й грамотним, високодисциплінованим та рішучим офіцером.
 
Командир взводу гвардії старший лейтенант Сергій Онушко по-справжньому закоханий у свою справу. Почати, мабуть, варто з того, що у танкісти він пішов за покликом серця та – продовжуючи військову династію офіцерів Онушків. І дідусь молодого офіцера, і брати його батька – усі були офіцерами танкістами – відповідно підполковник Олексій Онушко, підполковник Василь Онушко та підполковник Володимир Онушко. Тож до вищого військового навчального закладу вступав юнак, ідучи їхніми стопами.
Навчався Сергій із справжнім задоволенням, і Академію закінчив із дипломом з відзнакою. Рік служби у Чернівцях, і потім – вже рік служби у Новограді-Волинському зробили з нього справжнього офіцера-танкіста. Особливо багато навичок він поклав до власної валізи професійного досвіду протягом року служби у 30-й окремій гвардійській механізованій бригаді. За цей час він уже двічі брав участь у стрільбах штатним артилерійським снарядом з місця та з ходу, проходив легководолазну підготовку й навчав цього молодих контрактників, водив бойову машину під водою, долаючи водну перешкоду. Першим навчанням в офіцерському житті Сергія було «Адекватне реагування-2011», коли він служив ще у Чернівцях. Згодом – «Перспектива-2012». Ну і, повернувшись з конкурсу у Гончарівському, майже одразу після Дня танкіста у складі роти він попрямує на полігон під Житомиром, аби взяти участь у цьогорічних навчаннях.
У конкурсі на кращий танковий взвод гвардійці беруть участь уже вдруге. Минулого року «срібло» у ньому виборов колега Сергія по батальйону гвардії старший лейтенант Артем Абрамович, цього року честь частини захищав він. І обидва рази взводи на конкурс готує, не шкодуючи власного часу, заступник командира батальйону гвардії майор Олександр Зіневич. Цього разу кращим екіпажем кращого взводу став екіпаж у складі командира танку гвардії старшого сержанта Юрія Войтенка, навідника гвардії солдата Богдана Анастасова та механіка-водія гвардії молодшого сержанта Віктора Синявського. Саме він разом із іншими екіпажами кращого танкового взводу 8-го армійського корпусу змагався у конкурсі.
 
Танкістом бути – нелегко, але цікаво й почесно, переконаний молодий офіцер. Та й товариші по службі Сергія також впевнені у цьому. Недарма саме офіцерам-танкістам найчастіше доручають командувати не лише танковими, а й механізованими частинами й з’єднаннями. Так, від командира танкового взводу до командира танкового полку свого часу пройшов шлях у танкових підрозділах командир бригади гвардії полковник Олександр Нестеренко, так само танковими полком і дивізією командував командир 8-го армійського корпусу генерал-лейтенант Петро Литвин, так і багато інших воєначальників до великих командних посад прийшли саме з танкових військ. І це не дивно, адже танкістам завжди доручалися найважчі завдання й найскладніші ділянки прориву, вони завжди йшли і йдуть попереду, ведучи підлеглих до перемог і звершень.
 
Олексій Тригуб
«Народна армія»
Батальйонна – тактична група 30 окремої механізованої бригади  продемонструвала свої вміння під час навчань

27 серпня 2013 року в 4.00 ранку командиром 30 окремої механізованої бригади гвардії полковником Олександром Нестеренко були підняті засигналом “Навчальна тривога” підрозділи, які входять в батальйонну тактичну группу. Розпочався часовий відлік виконання   проведення оповіщення черговою зміною командирів та особового складу, прибуття в частину, отримання зброї та екіперовки офіцерів та військовослужбовців за контрактом.
 
З 7.00 години на час проведення навчань командир 1 механізованого батальйону підполковник Олег Зубовський став командиром 1 батальйонно-тактичної групи. До неї    увійшли підлеглі підрозділи - танкова рота під командуванням гвардії капітана Івана Вінніка, гаубично-самохідно артилерійська батарея під командуванням гвардії капітана Богдана Прилуцького, зенітно-ракетно -артилерійський взвод під командуванням гвардії лейтенанта Петра Поліщука, група матеріально-технічного забезпечення під командуванням капітана Олександра Віннікова . До групи також входили  підрозділи, які вперше були в колективному  ланцюзі БТГР -   відділення снайперів під командуванням молодшого сержанта Максима Богуна, інженерно-саперне відділення під командуванням старшого лейтенанта Петра Поліщука.

 Всі військовослужбовці були зібрані на командному пункті батальйону та  отримали розпорядження командира бригади, згідно якого 1БТГР о 8.00 годині шикувалась на плацу частини з метою перевірки наявності та екіпіровки особового складу. З  9 .00 до 17.00 цього ж дня вони мали отримати відповідне майно та підготувати штатну техніку до здійснення маршу в базовий табір для виконання завдань за призначенням.
  
За навчанням «Південно-Західні» активізували свою діяльність в місцях компактного проживання вздовж їх державного кордону. Під виглядом надання гуманітарної допомоги вони забезпечують зброєю незаконні збройні формування з метою дестабілізації внутрішньо-політичної обстановки «Калинових» в прикордонних населених пунктах.
  
На маршруті здійснення маршу колона бронетехніки 1 БТГР була зупинена групою місцевого населення, які не бажали війни та загибелі військовослужбовців. Військовикам під проводом командира 1 БТГР підполковника Олега Зубовського та заступника командира по роботі з особовим складом Ігоря Назарчука вдалося переконати людей з  у важливості виконання бойових завдань регулярними підрозділами «Калинових».  Вони заспокоїли людей, взяли під захист мирне населення та продовживши рух, прибули в базовий табір у визначений час. Зайнявши   табір, підрозділи 1 БТГР негайно приступили до виконання заходів щодо створення надійної системи охорони даного об’єкта з виставленням зовнішніх патрулів по периметру, обладнанням спостережних постів, вогневих точок, організацією служби на контрольно-перепускному пункті.
  
Адже базовий табір це місце, де розміщуються підрозділи в польових умовах, з постійною загрозою ззовні. Отож, головна вимога його живучості -   своєчасне виявлення, супровід та знищення всіх повітряних та наземних цілей противника,  що можливо тільки  за умови тісної взаємодії систем охорони з «мозковим центром» - командним пунктом. 
   
Надійність системи охорони тут же перевірили військовослужбовці розвідувального взводу під командуванням тимчасово виконуючого обов’язки командира   старшим сержантом Дмитром Білим. Диверсійні групи «Південно-Західних» імітували та безперервно, вдень  і вночі, здійснювали напади на спостережні пости з метою  пошуків слабинки та проникнення на територію табору, щоби здійснити замінування  і знищити бойову техніку, командний пункт, тощо.
 
Рішучі дії військовослужбовців у взаємодії з бронетехнікою не дали жодної можливості здійснити задумане та   надали рішучу відсіч, зазнавши значних втрат,  адже військовослужбовці практично використовували систему miles, яка надає об’єктивну можливість оцінити вогневе ураження. Умовний противник відійшов на значну відстань.
    
 Під час навчань  військовики проявляли приклади сумлінного виконання своїх обов’язків. Так, в ніч з 27.08. на 28.08. 2013 року біля 4.00 ранку солдат Олег Павлюк з 3-ої механізованої роти, виконуючи завдання на спостережному посту №2,   своєчасно виявив в секторі відповідальності диверсійно-розвідувальну групу та зі штатної зброї знищив виявлену ціль.  Наступної ночі біля 3.00 години сержант Дмитро Камінський, який очолював чергову зміну від зенітно-ракетно -артилерійського взводу, виявив диверсійно-розвідувальну групу в кількості 3-чоловік, які під шквальним вогнем проникли на територію базового табору. Завдяки проявленій рішучості Олега, застосування ним штатної зброї, вдалося завадити подальшому просуванню групи противника, яка не витримавши натиску, покинула територію базового табору.
   
28 серпня   під час виконання навчально-бойових завдань „Стабілізаційні дії“ 1 механізована рота 1БТГР під командуванням капітана Миколи Треніна спільно з мінометною батареєю під командуванням капітана Віталія Іващенко та гранатометним взводом під командуванням лейтенанта Сергія Гасича, здійснили марш в район зосередження поблизу населеного пункту «Олександрівка». Їх   завдання було - вийти на ділянку державного кордону, в короткі терміни обладнати ротний опорний пункт, зайняти оборону, обладнати позиції в інженерному відношенні, організувати підготовку вогневих позицій, вогневих засобів та техніки до ведення оборонного бою. В ході занять особовий склад відпрацював низку ввідних в умовах , наближених до бойових. Також озброєння БМП-2 було приведено до нормального бою.
  
В подальшому були виявлені підрозділи «Південно-Західних», які в кількості 115 чоловік на бойовій техніці та автомобілях попали у вогняне кільце,   створене їм зі штатного озброєння з раніше зайнятого рубежу підрозділами «Калинових». Надавши вогневу підтримку,  гаубично-самохідно- артилерійська батарея зі своїх позицій завершила знищення умовного противника.
    
Крім того, з метою недопущення знищення або захоплення стратегічно-важливих об’єктів, командири 2-ої та 3-ої механізованих рот, під командуванням капітанів Олександра Проскуріна та Артема Помаза, здійснили марш з базового табору і взяли під свій контроль гідроелектростанцію, міст, телевізійну вишку.
   
Під час навчань від начальника штабу майора Олега Гончарука через командний пункт здійснювалась перевірка дій захисників табору за ввідними «Повітря», «Хімічна тривога», «Радіаційна небезпека», адже від своєчасністі дій кожного військовослужбовця залежало його життя та життя базового табору в цілому.
 Безпосереднє керівництво діями командирів підрозділів батальйонно-тактичної групи здійснював командир батальйонно-тактичної групи підполковник Олег Зубовський , який від отримання сигналу до повернення техніки в парк бойових машин "тримав на пульсі" виконання кожного завдання,  контролюючи   дії кожного командира, військовослужбовця, від чого залежить успіх навчань в цілому.
 Проведені навчання мали за мету відпрацювання на практиці питань стабілізаційних дій, характерних в умовах виконання миротворчих завдань  з охорони та оборони важливих об’єктів   на фоні постійної зміни тактичної обстановки, з використанням імітаційних засобів для створення умов бойової обстановки, що несе додаткове психофізичне навантаження на їх учасників.
   
Підсумовуючи хід навчань, командир частини оцінив підрозділи 1 БТГР як такі, що спроможні   виконувати поставлені завдання. Він наголосив, щоособовий склад діяв професійно та впевнено, показавши,  готовність підрозділів до реагування на різні змодельовані ситуації.
Свою ініціативність, вмілі дії та старанність проявили під час навчань такі військовослужбовці, як лейтенант Володимир Гринюк, сержанти Ігор Нехай,   Леонід Іванчура ,   Олександр Коцюруба, молодші сержанти Іван Стойков,   Олександр Головня,   Василь Бирук, старші солдати Андрій Мойсеєнко,   Віталій Хміляр, Андрій Долейко, Євгеній Іванісов, солдати Валентин Наливайко,   Юрій Маложон .
 
майдюк С. В.
офіцер відділення по роботі з особовим
складом управління військової частини
капітан
 
Перший механізований батальйон в інтенсивній фазі підготовки до виконання важливих завдань
        
Особовим складом першого механізованого батальйону 30 окремої механізованої бригади під керівництвом його очільника гвардії підполковника Олега Зубовського проведено самооцінку частини за навчально-бойовим завданням №1 - «Стабілізаційні дії», управління підрозділами в ході виконання завдань.
   
Самооцінка, як і решта навчань, розпочалася з підняття особового складу за сигналом «Навчальна тривога» та  вихід підрозділів в базовий табір для виконання завдань.
 Базовий табір – це місце, де розміщуються підрозділи в польових умовах з постійною загрозою ззовні. Тому головна вимога його живучості  - створення надійної системи охорони та оборони з  відповідним високим насипним муром та іншими своєчасними діями підрозділів щодо відбиття нападів диверсійно-розвідувальних груп противника.
  
За задумом навчань  друга механізована рота, під командуванням капітана Олександра Проскуріна, зайнявши базовий табір приступила до створення  системи охорони даного об’єкта з виставленням зовнішніх патрулів по периметру, обладнанням спостережних постів, вогневих точок, організацією служби на контрольно-перепускному пункті.
   
Н
адійність системи охорони тут же перевірили військовослужбовці розвідувального взводу під командуванням тимчасово виконуючого обов’язки командира взводу старшим сержантом Дмитром Білим. Вони зімітували диверсійну групу противника та здійснили напад на один із спостережних постів, але завдяки рішучим діям військовослужбовців у взаємодії з бронетехнікою, отримали відсіч, зазнавши значних втрат, так як військовослужбовці практично використовували систему miles,   що надає об’єктивну можливість оцінити вогневе ураження. Умовний противник відійшов на значну відстань.
    
Третя механізована рота під командуванням капітана Артема Помаза виконувала завдання резервної групи, яка за задумом навчання  таємно висунулась в район перебування бойовиків в кількості 20 чоловік та складів з боєприпасами із завданням  - блокувати виявлені диверсійні групи та здійснити їх знищення в разі прориву.
    
Незважаючи на відсутність командира взводу, вміло здійснював управління підпорядкованим підрозділом головний сержант взводу старшина Роман Сікан, який має за своїми плечима безцінний миротворчий досвід дій саме в   умовах, в яких на даний час проходить навчання особовий склад. До речі перший механізований батальйон в своєму складі нараховує 60 миротворців, що становить практично 25% від загальної чисельності особового складу.
   
Новачками у відпрацюванні навчальних питань стабілізаційних дій миротворчої тематики стали молоді командири - випускники ВНЗ 2013 року. За словами командира третього механізованого взводу лейтенанта Дмитра Сивка, їм довелося  навчатись безпосередньо  на практиці та переймати досвід у сержантського складу  підрозділу.

Підсумовуючи хід інтенсивної фази підготовки підрозділів щодо самооцінки рот за навчально-бойовим завданням №1 «Стабілізаційні дії», управління підрозділами в ході виконання завдань, командир першого механізованого батальйону оцінив роботу підрозділів таких, які спроможні  виконувати поставлені завдання.  Адже особовий склад діяв професійно та впевнено, показавши, що підрозділи готові до реагування на різні змодельовані ситуації.

Йде до завершення наступний етап інтенсивної фази підготовки підрозділів    батальйону, в ході якої особовий склад діє професійно та впевнено, отримує необхідні вміння та навички. Згодом   вони будуть необхідні в умовах виконання миротворчих місій та масштабних навчань. 
 

майор Ігор Назарчук
Заступник командира першого механізованого батальйону
по роботі з особовим складом
                                                                         
«Доля призначила нас!..

…служити у прославленій 30 окремій гвардійській механізованій бригаді» - саме так, зі сцени 31 гарнізонного будинку звернувся до всіх присутніх у великій залі лейтенант Поліщук Петро Олександрович - випускник Харківського університету Повітряних Сил 2013 року, який прибув для подальшого проходження офіцерської служби до зенітного ракетно-артилерійського дивізіону бригади.

Цьогоріч проходити службу в бригаді, яку очолює гвардії полковник Олександр Нестеренко прибуло 17 молодих лейтенантів – випускників вищих військових навчальних закладів 2013 року. Серед них і командири механізованих, танкових, артилерійських, зенітних підрозділів, заступники командирів підрозділів з озброєння, офіцери – зв’язківці, офіцер-психолог і офіцер медичної служби.

Для того, щоб молодим лейтенантам назавжди запам’ятався початок їх офіцерської служби, командиром бригади було прийнято рішення про проведення урочистої зустрічі молодих лейтенантів у великій залі 31 гарнізонного будинку офіцерів із залученням всього особового складу частини.

Урочисту ходу лейтенантів до зали супроводжував марш військового оркестру частини та аплодисменти всіх присутніх. Урочистості було відкрито вітальним танком вихованців танцювального колективу «Пролісок» підшефного навчального закладу – Новоград-Волинського колегіуму. У фіналі танцю дівчатка у національному вбранні зустріли молодих офіцерів хлібом – сіллю. Командир бригади гвардії полковник Олександр Нестеренко зі сцени привітав випускників та передав вітання від командира 8 армійського корпусу генерал-лейтенанта Петра Литвина.

Разом з лейтенантськими погонами на ваші плечі лягла велика відповідальність. Тепер кожен з Вас командир, який відповідає за особовий склад, за людей як перед державою так і перед їх батьками. Ваша офіцерська служба повинна бути співвіднесена з високим державним сенсом військової служби, почуттям особистої відповідальності.

Дивлячись на вас, я з впевненістю можу сказати, що офіцерський корпус нашої частини отримав гідне поповнення – сказав командир бригади.

Командиром бригади було доведено до всіх присутніх витяги з наказів Міністра оборони про присвоєння офіцерських звань та призначення на посади молодих офіцерів. Начальник штабу – перший заступник командира бригади гвардії полковник Дмитро Синявський, згідно наказу командира бригади, ознайомив лейтенантів із їх офіцерами – наставниками.
 
Також на цей захід завітали шефи та друзі бригади: секретар Новоград-Волинської міської ради Василь Михальчук, голова ветеранської організації міста полковник у відставці Василь Парфьонов. Зі словами благословення на успішну службу до офіцерів звернувся протоієрей, настоятель свято – Михайлівської церкви отець Андрій.

Секретар Новоград-Волинської міської ради Василь Михальчук у своєму виступі відзначив, що прибуття молодих офіцерів – це завжди свято для частини, знакова подія для гарнізону та непересічне явище для нашого міста. Саме тут їх чекають перші успіхи на шляху військової кар’єри.

А успіхи будуть – це точно, адже наше місто – батьківщина Лесі Українки – воно особливе, поетичне, романтичне та осередок творчих людей, які вміють працювати та творити – підсумував Василь Іванович.

Також Василь Михальчук вручив кожному лейтенанту на згадку книги про історичне минуле Новограда-Волинського «Новоград-Волинський. Вулиці міста», які були випущені друком влітку цього року.

На завершення заходу кожний лейтенант зі сцени, цитатами із Кодексу честі офіцера Збройних Сил України, запевнили всіх присутніх у залі, що вони готові чесно і сумлінно виконувати свій військовий офіцерський обов’язок. Нагородою за гарні впевнені слова для них були троянди, отримані з рук гарних україночок, що навчаються в колегіумі.
 
Лейтенантам назавжди запали в душу пісні про офіцерську честь, офіцерські погони та нелегку, але почесну офіцерську службу, які були даровані їм учасниками художньої самодіяльності частини.
На довгу і приємну згадку молоді офіцери були сфотографовані з керівним складом частини на фоні Бойового Прапору.
 
Хочеться побажати нашим лейтенантам хорошої служби, нехай вона проходить легко і невимушено. Нехай все в житті вдається, фортуна частіше посміхається, а випробування роблять тільки сильнішими! – саме такими напутніми словами командир бригади полковник Олександр Нестеренко привітав молодих лейтенантів – випускників.
 
 
Василь Стасієв
Під водою, як на суходолі
 
Почувають себе танкісти підрозділу майора Максима Трясучкіна. Вже вкотре гвардійці танкового батальйону виконують вправу водіння танків під водою. Ще далекого 2008 року, коли на базі 30 окремої гвардійської механізованої бригади проводились бригадні тактичні навчання з бойовою стрільбою, танкісти вперше пішли під воду. З того часу кожен рік, а то й двічі на рік гвардійці-танкісти виконують цю дійсно професійну, чоловічу вправу. І це дійсно чоловіча вправа, бо не кожен військовослужбовець в змозі подолати «жах» водної стихії, коли навкруги нічого не видно і чути тільки гуркіт мотору.
 
Щоб виконувати вправу потрібно отримати допуск на підводне водіння. Всі механіки та офіцери танкового батальйону декілька тижнів тому проходили легко - водолазну підготовку на протязі двох днів на базі 233 загально - військового полігону м. Рівне. Допуск проходив у два етапи. Перший етап – це перебування навчаємого у протигазі ІП – 5 під водою на протязі півгодини та виконуючи різні вправи з танковим тросом. Другий етап – це відпрацювання евакуації екіпажу з макету танка у спеціалізованому басейні. Цього року тільки шість механіків – водіїв та чотирнадцять офіцерів отримали допуск на водіння танків під водою. Зі слів заступника командира батальйону майора Олександра Зіневича який до речі і є керівником заняття всі ці механіки вже виконували таку вправу і є професіоналами своєї справи.
 
У вівторок за день до проведення водіння проходить так зване «замочування» під час якого відпрацьовується вхід та вихід з води, та окремі елементи евакуації техніки у разі зупинки двигуна під водою. Також розвідувально – водолазний взвод 12 інженерного полку командиром взводу є лейтенант Роман Онуфрійчук, провів розвідку дна річки та глибину місця проведення заняття. Військовослужбовцям водолазного взводу під час водіння розслаблятись нема часу, потрібно постійно знаходитись у повному водолазному екіпіруванні та у повній «бойовій готовності» як прокоментував головний сержант взводу старший сержант Дмитро Бридун, який є самим досвідченим водолазом. Він приймав участь не тільки у всіх підводних водіннях, а й ліквідації наслідків стихійного лиха на заході України.
 
І ось середа, розпочався екзамен мужності та витримки. Першими як завжди під воду пішли офіцери. Не можливо описати те напруження яке зависло в повітрі, коли перший танк сховався під водою. Трохи очікування, і ось на іншому березі Случі як підводний човен піднімаючи великі хвилі випірнув велетень українського війська. Далі пішло «як по маслу» один за одним танкісти виконували вправу. Помітно було хвилювання військовослужбовців, навіть досвідчених, але як справжні чоловіки вони не виказували його, і сміливо виконували вправу.
 
Підводячи підсумки заняття в кращу сторону з водіння танків по подоланню водної перешкоди відмічаються командир взводу лейтенант Сергій Онушко , старший механік водій 1 танкової роти мол.с-нт Максим Жмурко , старший механік водій взводу мол.с-нт В’ячеслав Залізняк, до речі під час вправи був присутній тимчасово виконуючий обов’язки командира 8 армійського корпусу генерал – майор В’ячеслав Назарків, який висловився, що військовослужбовці танкового батальйону 30 окремої гвардійської механізованої бригади вкотре підтвердили свій професіоналізм та спроможність виконувати завдання за призначенням.
 
 
Офіцер відділення по роботі
з особовим складом
капітан Сергій Майдюк
 
 
На базі 30 окремої гвардійської механізованої бригади розпочались місячні збори зі студентами Житомирських вищих навчальних закладів
 
У липні нинішнього року на базі 30 окремої гвардійської механізованої бригади розпочались місячні збори зі студентами Житомирських вищих навчальних закладів, які відвідують кафедру підготовки офіцерів запасу. Всього до військової частини прибуло більше ста сорока студентів на чолі з начальником кафедри тактики факультету підготовки офіцерів запасу полковником запасу Володимиром Єрмаковим. Курсанти проживають як справжні солдати, в казармі зі всіма традиціями строкової служби. Програма навчання для курсантів насичена та цікава. Зокрема передбачено виконання вправ стрільб з автомата Калашнікова АК - 74, пістолета Макарова, метання ручних осколкових гранат РГД – 5, водіння бойових машин, тактико – спеціальної та військово – спеціальної підготовки, вивчення різноманітних методик роботи з особовим складом у якості командирів взводів. Як підсумок зборів передбачено проведення взводних та ротних тактичних навчань з елементами ведення наступального та оборонного бою. Як висловився начальник зборів полковник Сергій Заболотний – справжній офіцер загартовується у полях. Тож побажаємо їм успіху у нелегкому бойовому навчанні.
 
 
 
капітан Сергій Майдюк
 
У Новоград – Волинському гарнізоні проведені практичні заняття з міжвидової підготовки

На основі аналізу застосування військ у локальних війнах та воєнних конфліктах останніх десятиріч, а також досвіду, який набутий в процесі підготовки військ для досягнення необхідного рівня сумісності із силами та засобами держав Європи та Північної Америки, керівництвом Збройних Сил України запроваджені рішучі кроки з удосконалення системи підготовки військ.
 
З цією метою у Генеральним штабом ЗС України у 2013 році, впроваджуються нові підходи до підготовки військ в цілому, які забезпечать реалізацію стратегічних цілей політики національної безпеки держави, задекларованих у Стратегії національної безпеки України та Воєнній доктрині України. Особливе місце у новій системі підготовки відводиться міжвидовій підготовці військ.
 
І ось у Новоград – Волинському гарнізоні проведені практичні заняття з міжвидової підготовки. До заняття залучались офіцери 30 окремої гвардійської механізованої бригади та офіцери розвідувальних підрозділів 8 армійського корпусу, які на даний момент знаходься на польовому виході.
 
 
Заняття розпочалось цікаво і незвично. Спочатку до танкодрому де проходили заняття прилетіли дві гвинтокрилі машини мі – 8 з 16 окремої бригади армійської авіації командиром якої є полковник Ігор Яременко. Дві розвід – групи 54 окремого розвідувального батальйону командир якого підполковник Леонід Климчук, у повній бойовій екіпіровці завантажились до машин та вилетіли до 233 загально – військового полігону для виконання завдань. А до офіцерів начальник групи бойового управління 16 окремої бригади армійської авіації старший лейтенант Володимир Бородулін довів до присутніх та показав на практиці способи ведення та цілевказання авіації на наземні цілі. Нагадаю, що таке заняття проходило вперше. В цілому зі слів офіцерів такого та в таких масштабах заняття хотілося б проводити частіше.
 
 
Офіцер відділення по роботі
з особовим складом
капітан Сергій Майдюк

 

 

 

[версія для друку]

 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Увага!
21.05.2019

Складні погодні умови, які супроводжуються активною грозовою діяльністю, шквальним вітром, зливними дощами, можуть призвести до пошкоджень електричних мереж. У зв’язку з цим Новоград-Волинський РЕМ застерігає мешканців міста Новограда-Волинського: 

Докладніше...
Відбудеться засідання тендерного комітету (Капітальний ремонт вуличного освітлення по вул. Лянгуса від буд. №95 до №145)
20.05.2019

Тендерний комітет управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 27.05.2019 року об 11:00 год. (вул. Шевченка, 16, другий  поверх, кабінет № 30) відбудеться засідання тендерного комітету, на якому буде визначено виконавця по об’єкту: 

Докладніше...
Шановні громадяни!
20.05.2019

Повідомляємо, що 22 травня 2019 року о 15:00 год. у приміщенні Майстрівського клубу відбудеться зустріч керівництва виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради із жителями села Майстрів з питань соціально-економічного розвитку Майстрівського старостинського округу. 

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa